Edevlet.net

T.C. Sağlık Bakanlığı 11 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı

T.C. Sağlık Bakanlığı 11 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı

İlanı Veren Kurum: T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü

Kadro Sayısı: 11

Kadro Unvanı: Bilişim Personeli

İlk Başvuru Tarihi: 19 Aralık 2016 (09:00-12:30, 13:30-18:00)

Son Başvuru Tarihi: 06 Ocak 2017 (09:00-12:30, 13:30-18:00)

Ön Değerlendirme Sonucu: 16 Ocak 2017 – 20 Ocak 2017

Sözlü/Uygulamalı Mülakat Tarihi: 23 Ocak 2017 – 10 Şubat 2017

Başvuru Şekli: Elden ya da posta ile

Mülakat Adresi:  Sağlık Bakanlığı Hekimevi, Prof. Dr. Nusret Fişek Cad. No:41 Kurtuluş – Sıhhiye/Ankara

Başvuru Adresi: Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi, Mithatpaşa Caddesi No:3 D Blok Sıhhiye/Ankara

Sağlık Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde sayılan genel şartlara sahip olan 11 (on bir) bilişim personeli alacağını duyurdu. Adaylar sözlü ve uygulamalı görüşme sonucunda ortaya çıkacak olan başarı sırasına göre seçilecekler. Bu başarı sıralaması, 2015 veya 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak. bu sıralamaya göre en yüksek puanı alan adaydan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından 23 Ocak 2017 – 10 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü/uygulamalı görüşmeye çağrılacaklar. KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş), yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir. Başarı sıralaması sonucu mülakata girmeye hak kazanan adayların listesi, 16 Ocak 2017 – 20 Ocak 2017 tarihleri arasında, Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesinde ilan edilecek,  ayrıca adaylara yazılı bildirim veya başka yolla bir tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru yapacak adayların; bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da Yüksek Öğretim Kurulunca denkliği kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından, lisans düzeyinde mezun olmaları, görev alacakları birime göre 3 (üç) ila 5 (beş) yıl tecrübe sahibi olmaları, bilgisayar donanımı ve ağ güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları, güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmeleri, karşılaştırma yapabilme ve temsil kabiliyetine sahip olmaları, erkek adayların askerlikle ilişkilerinin olmaması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığında bilişim uzmanı olmak için başvuran adaylar, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik”te
belirtilen kuralları kabul etmiş sayılırlar.
Adaylar, başvuru sırasında hazır etmek zorunda oldukları dilekçe ve öz geçmiş formunu, bakanlığın resmi internet sitesinde bulabilecekler. Her aday sadece bir pozisyon için başvuru yapabilecek, aksi durumda tüm müracaatları geçersiz sayılacaktır. Başvuru formlarını eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurnak da adaylar için çok önemli. Yanlış beyanda bulunduğu anlaşılan adayların başvuruları, atamaları yapılmış bile olsa iptal edilecek ve haklarında işlem başlatılacaktır.

Adaylar, 1 (bir) Windows Sunucu Uzmanı, 1 (bir) Linux Sunucu Uzmanı ve 9 (dokuz) .Net Yazılım Uzmanı olmak üzere toplam 11 (on bir) kişilik kadro için girecekleri sözlü/mülakat sınavı sırasında, fotoğraflı bir kimlik belgesini yanlarında bulundurmalılar. Mülakat sonrasında göreve kabul edilen asil adayların, adreslerine yapılacak tebligattan en geç 10 gün sonra sözleşme imzalamak için bakanlığa müracaatları gerekiyor. Bu süre zarfında sözleşme imzalamayan asil adayların yerine yedek adaylar çağrılacak.

T.C. Sağlık Bakanlığının Resmi Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkındaki Detaylar İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.