Edevlet.net

T.C. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı 3 Avukat Alımı

T.C. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı 3 Avukat Alımı

İlanı Veren Kurum: T.C. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı

Kadro Sayısı: 3 (üç)

Kadro Unvanı: Avukat

İlan Tarihi: 04 Ocak 2017

İlk Başvuru Tarihi: 04 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 13 Ocak 2017

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, kurumun Personel Yönetmeliği çerçevesinde, işçi statüsünde çalıştırılmak üzere 3 (üç) avukat alacak. En az 1 (bir) yıl, fiilen avukatlık yapmış olma şartı aranan adaylar başvurularını, ilanın yayınlanma tarihinden itibaren 10 (on) gün içinde, İŞKUR’un internet adresi üzerinden ya da İŞKUR İl Müdürlüklerinden ya da hizmet merkezlerinden gerçekleştirecekler.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığında avukat olarak çalışmak isteyen adaylar, üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olanlar arasından, 2016 yılı  Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçlarına göre seçilecek ve  P3 puan türünde en az 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar, eğitim durumu, tecrübe, yabancı dil bilgisi gibi şartları taşıyıp taşımadıklarına dair belgeleri, yazılı veya sözlü sınavdan önce kuruma ibraz etmek zorundalar. Özel durumundan ötürü merkezi sınavlardan muaf olan kişiler (öncelikliler), İŞKUR tarafından Spor Toto Teşkilatına bildirilecekler. Merkezi sınavlara, başvurusu kabul edilen adaylardan KPSSP3 puan türünde en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının 3 (üç) katı kadar aday listelenecek ve bu liste kuruma iletilecek. Listede yer alan adaylara yazılı ya da sözlü sınavın yeri ve zamanı Spor Toto Teşkilatı tarafından yazılı olarak bildirilecek. Öncelik hakkına sahip olan adaylar, başvuruda bulundukları veya işe kabul edildikleri halde mücbir sebepler dışında, sınava katılmayan, işi reddeden veya başka bir işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar ve bu haktan ikinci kez yararlanamazlar. Aynı şekilde; işsizlik ödeneği alan ve kurumun davetine icabet etmeyen adayların işsizlik ödeneklerinin kesileceğini de hatırlatmakta fayda var.

T.C. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı avukat alımı ilanına başvurmak isteyenlerin öncelikle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesine üye olmaları gerekiyor. Başvurular birkaç dakikada kolaylıkla üye olunabilecek siteden, elektronik ortamda yapılabilecek.

İŞKUR İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

T.C. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.