reklam
Kamu Haber

Taşeron İşçilere Yüzde Kaç Zam Verilecek? Enflasyon Farkı Ödemesi Yapılacak mı?

Taşeron İşçilere Yüzde Kaç Zam Verilecek? Enflasyon Farkı Ödemesi Yapılacak mı? Taşeron işçileri artan maaşlar sonrası yeni zamları merak etmektedir. Yapılan zam açıklamaları ile birlikte taşeron işçilerinin gözü kulağı haberlerde… Son günlerde gündemde 4/D kapsamındaki taşeron işçilerinin yüzde kaç zam alacağı vardır. Bugüne kadar 6 ayda bir yapılan zam günümüzde yetersiz kalıyor. İşçiler de bu soruna bir çözüm getirilmesini istiyor. Hükümetin belirttiği zam ile işçi tarafın istediği zam oranı farklı olsa da ortak bir paydada anlaşılacağı düşünülmektedir. Şimdi gelin, bu konu hakkında duyurulan son bilgilere bakalım…

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? Hesaplama ve Sorgulama

Taşeron İşçilere Yüzde Kaç Zam Yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan zamlar maaşlarda yeterli artışı sağlamıyor. Bu durumda kadroya geçen taşeron işçilerin maaşları asgari ücretin altında kalıyor. Bu görüşmeler sonundaysa düşük seviyede kalan gelirlerin asgari ücretle dengelenmesi bekleniyor. 2023 yılı itibariyle %45 zam yapılacaktır. İkinci altı ay ise %5 zam ve enflasyon farkı istenmekte ve görüşülmektedir.

Yüzdelik Dilim Konusunda da Düzenleme Yapılıyor

İşçiler Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden yüzdelik dilim ile ek zam haberi gelmesini bekliyor. Konuyla alakalı sendika tarafında yapılan açıklamada “Bakan Bilgin ile 696 ile kadroya geçen üyelerimizin 1 Temmuz’da başlayan TİS süreçleri ile 1 Kasım’da kamuda başlayacak olan TİS süreçleri konusu başta olmak üzere çalışma hayatının diğer gündemlerine ilişkin verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini vurguladı.” ifadesine yer verildi. Şimdi artık söz Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında.

Tediye Ödemeleri Ne Zaman?

Bildiğiniz gibi devlet her yıl işçilerin hizmet karşılığı olarak 52 günden hesaplanan ve vergisi düşülen ek ödemeler yapıyor. Ödemelerinin ilk yarısı Ocakta diğeri de Nisanda ödenmesi bekleniyor.

Sizce taşeron işçilere ne kadar zam yapılmalı? Taşeron işçilerin zam oranları ile ilgili beklentilerinizi yazının altında yer alan yorum alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer haberler:

Vergi Yapılandırması İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu! Son Gün Ne Zaman? Başvurular Nasıl Yapılacak? İşte Detaylar…

Sigortasız İşçi Çalıştırma İhbarı Nasıl Yapılır?

Sözleşmeli Memur Kadroya Nasıl Geçer?

2023 Yılı için Kamu İşçisine İkramiye Ne Zaman Verilecek?

27 Ocak ve 17 Nisan 2023 tarihlerinde.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Kimdir?

Vedat BİLGİN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu