Edevlet.net

TDK TÜRKÇE SÖZLÜK

05.03.2015
TDK TÜRKÇE SÖZLÜK

Bu yazımızda sizlere güzel Türkçe’mizin her gün daha da güzelleşmesine katkıda bulunan TDK’dan Türkçe sözlükte arama işlemleri nasıl yapılır anlattık. TDK Türkçe sözlük başlığı altındaki bu yazımızda TDK resmi sitesinden yapılabilen birçok arama işlemini daha doğrusu Türkçe kelimelerin asıl anlamlarını, doğru anlamlarını veya merak ettiğimiz anlamlarını nasıl öğreneceğimizi anlattık. Tüm vatandaşlarımızın kullanabileceği bu sitede birçok Türkçe kelimeyi anında araştırabilir anlamlarını öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki bağlantı adresine tıkladıktan sonra adımları uygulamamız yeterlidir. Ayrıca adımların hemen altında ise resimlerini bulabilirsiniz. Böylece resimlerin sayesinde hata payımızı en aza indirmiş oluruz. Şimdi bu işlemimizi nasıl yapacağımıza bakalım.

TDK Türkçe Sözlük İşlemini Nasıl Yaparım ?

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklayalım.
  • Daha sonra ise açılan sayfada ilk olarak aratacağımız sözcüğü yazıyoruz ve ardından da yazdığımız sözcüğün tam sözcük olup olmadığı kısımlarını dolduruyoruz.

7

  • Daha sonra ise aratmak istediğimiz kelime için ara yazan butona tıklıyoruız ve böylece işlemimizi tamamladık.

8

TDK Türkçe Sözlük İşlem Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ!

TDK Türkçe Sözlük İşlemini Nasıl Yaparım ?

  • Öncelikle yine aşağıda verilen bağlantı adresine tıklıyoruz .
  • Daha sonra ise açılan sayfada güncel Türkçe sözlük,deyimler sözlüğü  gibi birçok kategori görebiliriz. Buradan hangi işlemi yapacağımızı seçiyoruz.

9

  • Daha sonra ise aratacağımız kelimeyi yazıyoruz ve ara yazan butona tıklıyoruz . Böylece bu işlemimizi de kolaylık halletmiş oluyoruz .

10

TDK Türkçe Sözlük İşlem Sayfasına ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.