Edevlet.net

TFF FUTBOLCU ARAMA

14.02.2015
TFF FUTBOLCU ARAMA

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza TFF futbolcu arama nasıl yapılır anlattık. Futbolseverlerin çok olduğu ülkemizde TFF futbolseverler için, böyle bir arama motoru geliştirdi. Herkes istediği futbolcuyu üç şekilde aratabilir. İlk olarak isme göre ikinci olarak lisans numarasına göre üçüncü olarak ise kulübe göre arama yaptırabilirler. Bu aramaların sonucunda ise futbolcunun lisans durumu, adı soyadı, doğum yeri doğum tarihi, lisans başlangıç ve bitiş tarihi ile kulübüne göre birçok bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu arama işlemlerini yapmak için ise siz değerli okurlarımızın hemen altta vermiş olduğumuz adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca adımların hemen altlarında da sizler için resimlerini verdik. Şimdi futbolcu arama işlemi nasıl yapılır bakalım.

İsme Göre TFF futbolcu arama nasıl yapılır ?

  • İsme göre futbolcu arama işlemi için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklıyoruz.
  • Daha sonra ise isim, soyisim, faal ve statü kısımlarını dolduruyoruz.

4

  • Hemen ardından da ara yazan butona tıklıyoruz. Böylece futbolcu arama işlemini tamamlanmış olur.

TFF Futbolcu Arama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Lisans Numarasına Göre TFF Futbolcu Arama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Türkiye Futbol Federasyonu futbolcu arama işlemi için yine ilk olarak aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz.
  • Daha sonra ise açılan sayfada futbolcunun lisans no yazıyoruz.

5

  • Son işlem olarak ise ara yazan butona tıklayalım. Böylece futbolcu arama işlemini tamamlamış oluyoruz.

TFF Futbolcu Arama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Kulübe Göre TFF Futbolcu Arama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Türkiye Futbolcu Federasyonu futbolcu arama işlemini yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklayalım.
  • Daha sonra ise futbolcunun oynadığı kulübün adını, faal ve statü kodunu yazalım.

6

  • Son olarak ise ara yazan butona tıklıyoruz ve böylece futbolcu arama işlemini tamamlamış olduk.

TFF Futbolcu Arama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

TFF takım araması nasıl gerçekleştirilir?

TFF internet sayfası üzerinden takım arasını gerçekleştirmek için öncelikli olarak sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Bağlantıya tıkladıktan sonra Türk Futbol Federasyonunun kurmuş olduğu internet sayfasının kulüp arama kısmına ulaşacaksınız. Karşınızda gelen ekran üzerinden 3 farklı arama gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilki illere göre kulüp aramasıdır. Bu kısmı seçtiğiniz zaman aramak istediğiniz takımın bulunduğu ili ve statü kodunu seçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında sonuç ekranında takımınızı rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. İkinci bir seçenek ise “Liglere göre” kulüp aramasıdır. Buradaki kısımda ise lig, sezon ve grup kısımlarını seçmeniz gerekmektedir. Doğru bir şekilde seçtikten sonra arama işlemini gerçekleştirebilir ve ilgili kulüp bilgilerine ulaşabilirsiniz. Son arama seçeneği olarak ise “Kulüp adına göre” aramadır. Buradaki kısımda aramak istediğiniz takımın adını ve statü kodunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında arama işlemini gerçekleştirerek kulüp bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

TFF takım arama sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Sporcu lisansı sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

Öncelikli olarak ülkemizdeki sporcuların lisans işlemleri ve diğer bütün işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun için aşağıda sizlere vermiş olduğumu bağlantıya tıklayarak Spor Bilgi Sistemi uygulamalarına e-Devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Karşınıza gelen ekran üzerinden kimlik doğrulamanızı T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girerek gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında otomatik olarak Spor Bilgi Sistemi uygulamalarına yönlendirileceksiniz. Buradaki kısımdan E-lisans sekmesine erişerek istediğiniz sporcunun lisansını rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. Ayrıca bu kısımda futbolcuların isimlerinin olduğu bölüme de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sporcu lisansı sorgulama sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

TBF oyuncu arama nasıl gerçekleştirilir?

TBF oyuncu araması gerçekleştirmek için TBF oyuncu listesinin bulunduğu internet sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında karşınıza gelen ekranda TBF bünyesinde bulunan bütün oyuncuların listesini görmüş olacaksınız. Buradan da istediğiniz oyuncuya gelerek ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

TBF oyuncu listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

TVF lisans sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

Lisans kontrolünü gerçekleştirmek için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Daha sonrasında karşınıza gelecek olan ekranda T.C. kimlik numaranızı veya soyadınızı giriniz. Bunlardan bir tanesini doldurmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında eğer T.C. kimlik numaranızı girerseniz karşınıza bir tane ve eğer soyadı kısmını doldurursanız aynı soyadına sahip diğer lisans sahipleri de ekrana gelecektir. Buradan istediğiniz sporcunun lisans sorgulamasını görüntüleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.