TRAFİK CEZA SORGULAMA | E-Devlet

TRAFİK CEZA SORGULAMA

Günümüz teknolojisiyle birlikte artık her alanda kameralar bulunmakta ve trafik, bu kameralar sayesinde kontrol edilebilmektedir. Trafik cezalarının büyük bir çoğunluğu da kameralar yardımıyla kesilmektedir. Bazen trafik cezamızın olduğunun farkında olmayabiliriz. Bu sebepten trafik ceza sorgulama işlemini gerçekleştirmenizi öneririz. Eğer adınızı kesilmiş bir cezanız varsa bu cezayı 1 ay içinde ödemeniz halinde, belli bir oranda indirim uygulanacaktır. Ayrıca araç alıp satarken, aracın borcu olup olmadığını öğrenmeniz açısından trafik ceza sorgulama işlemi oldukça önemlidir. Trafik ceza sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sizler için yazımızda trafik ceza sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlattık. Aşağıdaki adımları doğru bir şekilde gerçekleştirirseniz sorgulama işlemini tamamlayıp cezanızın olup olmadığını ya da cezanız varsa ne zaman kesildiğini, ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Plaka” bölümüne sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakasını giriniz. Eğer özel plakanız varsa bir alt kısımda bunu belirtiniz.
  • Daha sonra TC kimlik numaranızı veya Vergi kimlik numaranızı giriniz.
  • Son olarak “Tescil Tarihi” kısmını da doğru bir şekilde girdikten sonra “Tamam” butonuna tıklayınız.

Trafik Ceza Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Trafik Ceza Sorgulama

Trafik ceza sorgulama işlemi hem aracınızın cezasını hemde kesilen ceza nedeniyle ehliyetinizden düşülen ceza puanını öğrenebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapınız. Başvuru sonrası 2 TL karşılığında şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra trafik ceza sorgulama bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Sisteminden Trafik Ceza Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

radar cezası sorgulama

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.