E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

TRAMER KAYDI SORGULAMA

İnternet üzerinden yapılan sorgulamaların geliştirilmesiyle araç sahipleri de kolaylıkla tramer sorgulamalarını yapabilmektedir. Yazımızın devamında tramer ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz gibi sorgulamanızı da nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Tramer; trafik sigortası, kasko, karayolları taşımacılık sigortasında yer alan araçlara ait olan bilgilerin sorgulanabildiği internet uygulamasıdır. Uygulamanın amacı ise yukarıda belirtilen sigorta türlerinin yenileme işlemlerinin yapılmasının yanında poliçe düzenlenmesinin de yapılabilmesidir. Ayrıca; aracın mevcut poliçelerinin görüntülenmesi ya da sigortalarının olup olmadığı bilgilerine de bu sistem üzerinden ulaşılabilmektedir.

Tramer Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Tramer kaydı sorgulama işlemi ile araç hasar sorgulama, mağdur bilgileri sorgulama, araç trafik poliçesi sorgulama, kasko sorgulama ve kaza yapan araçların kaza sonrası kusur bilgilerini sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Tramer kaydı sorgulama işlemi için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra tramer kaydı sorgulama işlemleriniz için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız.

  • Kullanıcı bilgilerinin olduğu alanda kullanıcı tipi ve mail bilgileri girilmesi gerekmektedir.
  • Acente bilgileri bölümünden ise sigorta şirketini seçtikten sonra acente no ve ticaret sicil no eksiksiz girilmelidir.
  • Bunların sonunda tramer kaydı sorgulama işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.
  • Daha sonra sisteme giriş yaptığınızda araca ilişkin daha ayrıntılı sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

Tramer Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Ücretsiz tramer sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

Ücretsiz tramer sorgulamasının yapılabileceği sistemler mevcuttur. Bu sistemler birkaç farklı platformda gerçekleşmektedir. Bunlardan ilki yukarıda vermiş olduğumuz internet adresidir. Diğer bir yöntem ise sorgulama için oluşturulmuş mobil uygulamadır. Bunun için oluşturulmuş olan mobil uygulamayı kullanarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer sorgulama yöntemi ise SMS üzerinden gerçekleşmektedir. Tek yapmanız gereken 5664’e araç plakanızı yazıp göndermek. Bunu yaptığınız takdirde telefonunuza yazmış olduğunuz plakanın üzerine işlenmiş olan bütün hasarlar gelecektir. Ancak bu işlem sırasında sizden belirli bir ücret talep edilmektedir. Bu ücret 4 TL olup SMS gönderildiği an tarafınızdan kesilmektedir.

Tramer Poliçe Sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

Tramer poliçe sorgulaması gerçekleştirmek için öncelikli olarak aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı tıklamanız gereklidir. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza trafik poliçe sorgu ekranı gelecektir. Buradaki kısımda 3 farklı sorgulama tipi mevcuttur. İlk kısımdan plaka ve T.C. Kimlik numarası ile trafik poliçesini sorgulayabilirsiniz. İkinci kısımda ise plaka ve vergi numarası ile trafik poliçesini sorgulayabilirsiniz. Son kısımda ise sigorta bilgileriniz ile trafik poliçesini sorgulayabilirsiniz. Ancak bu kısımları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Tramer poliçe sorgu sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

İnternetten hasar kaydı sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

İnternetten hasar kaydı sorgulaması yapmak için yapmanız gereken aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız. Daha sonrasında karşınıza gelen ekranda sorgu satış kısmına ulaşabilirsiniz. Site üzerinden bir adet sorgulama hakkı 5 TL ile satılmaktadır. Buradan dilediğiniz miktarda sorgulama satın alarak dilediğiniz kadar sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Sigortam 360 internet adresine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Bunların dışında plakadan araç sorgulama gibi sorgulama işlemlerini de bu kısımdan gerçekleştirebilirsiniz.  Diğer bir yöntem ise 5664’e DETAY yazıp boşluk bırakarak aracın plakasını göndermektedir. Bunu yaptıktan sonra araç hakkında detaylı bilgiler SMS olarak sizlere iletilecektir.

Araç KM sorgulama nasıl yapılır?

Öncelikli olarak araç km sorgulaması yapmak için birkaç yöntem mevcuttur. Bunlardan ilki Sigortam 360 sistemini kullanmaktır ve bunun karşılığında sizden belli bir ücret talep edilir. Bu sistemi kullandığınız zaman plaka ve araç ile ilgili bütün her şey size sunulmaktadır. Bunun dışında 5664’e DETAY yazıp boşluk bırakarak araç plakasını yazmanız durumunda aracın plakası da sizlere iletilecektir.

Plakadan araç sahibi sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

Plakadan araç sahibinin sorgulamasını gerçekleştirebilmek için yapılması gereken SMS sistemini kullanmak veya Sigortam 360 sistemini kullanmaktır. Her iki sistemde belirli bir ücret talep etmektedir. Araç hakkında araştırma yapmak için kullanılabilecek kullanışlı sistemlerdendir. Ancak Sigortam 360 sistemi normale göre oldukça fazla bilgi aktarmaktadır. SMS üzerinden elde edilebilecek olan detaylardan çok daha fazlası Sigortam 360 ile elde edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.