Teknoloji

Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama 2024 Türk Telekom Cihaz Kampanyası

Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama - Türk Telekom Cihaz Kampanyası, Türk Telekom Cihaz Sorgulama, Türk Telekom Faturaya Ek Telefon, Türk Telekom Puan Sorgulama, Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama SMS, Türk Telekom Cihaz Kampanyaları ve daha fazlası yazımızda...

Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama – Türk Telekom Cihaz Kampanyası; Cep telefonları günümüzde artık lüks değil ihtiyaç haline gelen bir cihazdır. Telefon almak taksit yapılmadığı için oldukça zahmetli bir süreç olarak kendini gösterir. Taksit yapılmamasının gerekçesi ise telefonun hala lüks tüketime dahil edilmesidir. Türk Telekom GSM operatörü  bu durum kaynaklı olarak hem müşterilerini düzenli fatura ödemeye motive etmek hem de telefon almada kolaylık sağlamak ve son olarak telefon satışında tercih edilen mağaza olmak adına Türk Telekomlulara özel Türk Telekom cihaz puanı uygulamasını getirmiştir.

Şartları yerine getirmiş olan faturalı hat aboneleri tarifelerine ek aylık taksitler şeklinde ödemek suretiyle cihaz kampanyalarından faydalanabilirler. Türk Telekom cihaz puanı hakkındaki tüm detaylar yazımızda yer almaktadır.

Ücretsiz Hemen Numara Sorgulama Servisi – Beni Arayan Kim?

Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama

Türk Telekom GSM operatörü tarafından faturalara ek olarak telefon yahut tablet gibi Android veya İOS işletim sistemi barındıran yeni nesil cihazların satışlarına başlanılmıştır. Faturaların her ay düzenli olarak ödenmesi koşulunda Türk Telekom şubelerinden yapılan telefon veya tablet satışlarında kolaylık sağlanmaktadır. Bunu sağlayan sistem bir puanlama sistemidir.

Türk Telekom cihaz puanı olarak adlandırılır ve telefon veya tablet alımlarınızda puanınız kullanılır. Aynı zamanda faturaların düzenli ödenmesi halinde Türk Telekom mağazalarında bulunan akıllı telefonlar için Türk Telekom cihaz puanınızın yettiği akıllı telefon modelin alabilirsiniz.

Elbette ki Türk Telekom cihaz puanınız ne kadar yükselirse alabileceğiniz telefon modelleri de o seviyede yükselmektedir.

türk telekom cihaz puan sorgulama
türk telekom cihaz puan sorgulama

Türk Telekom Cihaz Puanı Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Türk Telekom cihaz puanından faydalanmak için iki şart lazımdır: ilk olarak Türk Telekom faturalı hat kullanıcısı olmanız lazım, ikinci olarak ise faturalarınızı düzenli olarak yatırmanız gerekmektedir. Bu hali benzetebileceğimiz birçok durum yer almaktadır. Örneğin bankalar müşterilerine kredi verirken onların kredi notlarına bakarlar ve şayet kredi kartı ödemelerini düzenli yaparsanız kredi notunuz da yüksek olacaktır. Türk Telekom cihaz puanı da bu durumla aynı işleyiş  sahiptir. Yapılan tüm düzenli ödemeler cihaz puanınızın yükselmesini sağlamaktadır.

Türk Telekom Cihaz Puanı Nasıl Öğrenebilirim?

Türk Telekom cihaz puanı öğrenmek için birçok farklı yol yer almaktadır. Bu yoların neredeyse tamamı aslında Türk Telekom da öğrenmek istediğimiz herhangi bir durum halinde de başvurduğumuz yollardır. Bu yollar şunlardır: Türk Telekom 444 1 444 numaralı çağrı merkezi, Türk Telekom mağazaları, Türk Telekom SMS ile sorgulama.

Türk Telekom 444 1 444 Numaralı Çağrı Merkezinden Cihaz Puanı Öğrenme

Tabi ki de Türk Telekom da yaşadığımız herhangi bir sorun anında, öğrenmek istediğimiz herhangi bir bilgi için Türk Telekom 444 1 444 numaralı çağrı merkezleri bir numaralı tercihtir. Türk Telekom 444 1 444 numaralı çağrı merkezini arayarak Türk Telekom cihaz puanınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Talebinizi müşteri temsilcisine belirttiğiniz anda müşteri temsilcisi en kısa süre zarfında size bu konu hakkında bilgi sahibi ettirecektir.

Türk Telekom Mağazalarından Cihaz Puanı Öğrenme

Türk Telekom mağazaları cihaz puanı öğrenmek adına manuel bir yol olarak kendisini göstermektedir. Tıpkı çağrı merkezinde olduğu gibi Türk Telekom mağazalarına da gidip Türk Telekom cihaz puanınız hakkında mağaza görevlisine bilgi edinmek istediğinizi iletebilirsiniz. Bu durumda mağaza görevlisi Türk Telekom cihaz puanınız hakkında sizi bilgi sahibi edecektir.

türk telekom cihaz kampanyası
türk telekom cihaz kampanyası

Türk Telekom SMS ile Cihaz Puanı Öğrenme

Türk Telekom SMS yolu ile de Türk Telekom cihaz puanı öğrenebilirsiniz. Türk Telekom SMS ile yapacağınız sorgulama kredi notunuzun ne olduğunu öğrenmenizi sağlanır.

Türk Telekom üzerinden sadece 1 kısa mesaj göndererek kredi notunuzun ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Sistem ücretli işlemekle birlikte vergiler de dahil olmak üzere 9 TL nisabında bu hizmet, hizmet alıcılarına sağlanmaktadır. Telefonunuzun mesaj bölümüne girerek alıcı kutusuna 1122 yazmalısınız. Ardından   mesaj kutusuna ise T.C kimlik numaranızı ve boşluk bırakarak doğum yılınızı yazıp mesaj olarak göndermelisiniz.

Sistem tarafından size 1 ila 1900 sayıları arasında bir kredi notu şu ana kadarki tutumunuza göre belirlenir. Bu puan ne kadar yüksek olursa Türk Telekom üzerinden cihaz alma fırsatınız da o kadar yüksek olmaktadır. Genelde kredi puanı 1 ile 700 arasında bulunan müşteriler, Türk Telekom üzerinden taksitli ödeme aracılığıyla cihaz satın alamazlar. 700 ile 1500 arasında  yer alan müşteriler ise belirli fiyat aralığındaki telefonları kefil göstermek suretiyle satın alabilir.

Kredi puanı 1500’ün üzerinde yer alan kişiler ise herhangi bir kefil göstermek koşulu bulunmaksızın istedikleri telefon modellerini taksitli ödeme aracılığıyla satın alabilirler.

Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler? (5 Soruda Güncel Bilgiler)

Hangi Durumlarda Kredi Notu Düşük Gelmektedir?

Türk Telekom cihaz puanı için bakılan kredi notundaki olumsuz yönler çoğunluklu olarak faturaların düzenli bir halde ödenememesinden kaynaklanır ve bu durumda yeterli kredi puanı olmamaktadır. Şayet puan birikimi bulunmakta ise bir zaman sonra kesinti oluşabilir ve bu halde kredi puanı düşmektedir. Bu halde ise cihaz almanız zor olur veya hiç cihaz alamazsınız.

Türk Telekom Faturaya Ek Olarak Cihaz Alma Şartları Nelerdir?

Türk Telekom faturaya ek olarak cihaz almak istiyorsanız yüksek bakiye bulunan bir fatura için paket seçimi yapmalısınız.  Ardından seçtiğiniz bu paketi 4 veya 6 ay sürecinde faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemek şartı ile kullanmanız gerekmektedir. Aynı zamanda paketinize ait taahhütnamede yazan sürenin durumuna göre alacağınız cihaz için 12 aylık veya 24 aylık satın alınması hususunda anlaşma yapılabilir.

Türk Telekom faturanızın yanında cihaz almak için yine bazı koşulları yerine getirmiş olmanız önemlidir. Bu koşullar şunlardır: Faturalı hat sahibi abonesi olmanız,  faturalı hattının en az 6 ay sürecinde kullanılmış olması, düzenli olarak fatura ödemesi yapıyor olmanız, T.C. kimlik numarasına göre isme kayıtlı borç tutarının çok fazla bulunmaması, bireysel kredi notu puanının uygun olması

Türk Telekom Cihaz Kampanyası

Türk Telekom cihaz puanınızın yüksek olması durumunda puanınıza uygun olan belli başlı cihazlar veya ev aksesuarları gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz. Bunun neticesinde alabileceğiniz ürünler veya cihazlar:

  • Laptop
  • Akıllı cep telefonu
  • Tablet
  • Akıllı saat
  • Elektrikli küçük ev aletleri
  • Ses ve müzik sistemleri yâda aksesuarları
  • Vınn wifi
  • Telefon için aksesuarlar
  • Oyun ürünleri
  • El ürünler olabilmektedir.

Bu ürünlerin hepsi için ayrı bir cihaz puan değeri bulunmaktadır. Türk Telekom’un faturalı müşterilerine sunduğu özel cihaz kampanyaları aracılığıyla hem zorluk çekmeden ödeme yapabileceğiniz gibi hem de istediğiniz cihazı elde edebilirsiniz.

Türk Telekom Cihaz Puanımı Nasıl Yükseltirim?

Türk Telekom cihaz almak için Türk Telekom cihaz puanınızı yükseltmek hususunda öncelikle gelen faturalarınıza zamanında ve düzenli bir şekilde ödeme yapmalısınız. Bunlar haricinde puan kazanmanın diğer yolları arasında şu da yer almaktadır: Türk Telekom cihaz puanı bakiye durumu faturalı hat için en az 6 ay geçmesi ardından başlar ve puan durumunuz derhal yüksek bir seviye üzerinden ilerlemez, her ay gelen faturalarınıza düzenli ödeme yaptıkça Türk Telekom cihaz puanı limiti yükselir ve düzensiz öderseniz Türk Telekom cihaz puanı limiti düşer.

Tüm bunlarla birlikte zaman aşımı gibi bir sorun da kendisini göstermemelidir. Bu durumu engellemek için faturanızın zamanında ödenmesi adına otomatik ödeme talimatı uygulayabilirsiniz.

Türk Telekom cihaz puanı artırmak için bir diğer bir yöntem ise birden fazla Türk Telekom hatta sahip olmaktır. Bu durumda düzenli ödeme yaptığınız birden fazla Türk Telekom hattınız yer alır.

 

Türk Telekom Hat Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Yeni bir hat ortalama 400 TL civarındadır.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

444 1 444 dür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu