E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu 20 Avukat Alımı

İlanı Veren Kurum: Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu

Kadro Sayısı: 20

Kadro Unvanı: Avukat

İlan Tarihi: 31 Aralık  2016

İlk Başvuru Tarihi: 27 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi:  06 Şubat 2017

Sınav Hakkı Kazanan Adayların İlan Tarihi: 10 Şubat 2017

Sözlü Sınav Tarihi: 07 Mart 2017 – 10 Mart 2017

Başvuru Adresi: Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No:25 Çankaya/ANKARA

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (K.Y.K.); 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesinde bahsi geçen şartları taşıyan, 22 Mayıs 2016 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türünde en az 70 puan almış, son başvuru tarihinde Hukuk Fakültesi veya Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan ve avukatlık ruhsatı sahibi 20 (yirmi) avukat alacak. İşe kabul edilen adaylardan 5 (beş) kişi merkez teşkilatında, 15 (on beş) kişi taşra teşkilatında (Ankara’da 3 (üç), İstanbul’da 1 (bir), Kocaelinde 1 (bir), Konya’da 1 (bir), Samsun’da 1(bir), Trabzon’da 1 (bir), Adana’da 1 (bir), Antalya’da 1 (bir), Malatya’da 1 (bir), Gaziantep’te 1 (bir), Diyarbakır’da 1 (bir), Erzurum’da 1 (bir) ve Van’da 1 (bir) kişi) görevlendirilecekler.

Başvurular sadece Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Elektronik ortamda doldurulan başvuru formuna;
a) Aday tarafından bir sayfayı geçmeyecek şekilde el yazısı ile yazılmış ve imzalanmış
öz geçmiş,
b) ÖSYM internet sitesinden alınmış ve Kontrol Kodu bulunan KPSS sonuç belgesi,
c) Diploma veya mezuniyet belgesi
d) Avukatlık ruhsatının aslı veya noter tarafından onaylanmış örneği,
e) “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak, son 6 ay içerisinde çekilmiş ve adayın rahatlıkla tanınabildiği vesikalık fotoğraf
eklenecek.

Başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruda bulunan adaylardan; merkez ve taşra teşkilatındaki her şehir için ayrı ayrı yapılacak KPSSP3 sıralamasıyla, en yüksek puana sahip adaydan başlayarak, ihtiyaç duyulan kadro sayısının 5 (beş) katı kadar aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacak. Sözlü sınava hak kazanan adayların listesi 10 Şubat 2017’de Gençlik Ve Spor Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Kurumunun internet adreslerinden internet adreslerinde yayınlanacak.
07 Mart 2017-10 Mart 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan sınava girmeye hak kazanan adayların,  sınava gelirken yanlarında nüfus cüzdanı veya ehliyet, pasaport gibi fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi bulundurmaları gerekiyor.

Sözlü sınavda adaylara; Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Medeni Usul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Usul Hukuku, İş Hukuku ve       351 sayılı Kanunda belirtilen Genel Müdürlüğün faaliyet alanı ile ilgili konularda sorular sorulacak; kavrama özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, öz güveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık, genel yetenek ve genel kültürüyle bilimsel ve teknolojik gelişmelere yatkınlıkları değerlendirilecek.

Sınav komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sınavı kazanan adaylar, kendilerinden istenen belgeleri yine kendilerine bildirilecek tarihe kadar, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No:25 Çankaya/ANKARA adresine şahsen teslim edecekler ya da posta yoluyla gönderecekler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi İçin TIKLAYINIZ!

Gençlik Ve Spor Bakanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlanla İlgili Ayrıntılar İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.