E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 12 Uzman Yardımcısı Alımı

İlanı Veren Kurum: Başbakanlık, Yurt Dışı Türkler ve Topluluklar Başkanlığı

Kadro Sayısı: 12 (on iki)

Kadro Unvanı: Uzman Yardımcısı

İlan Tarihi: 31 Aralık 2016

Son Başvuru Tarihi: 23 Ocak 2017 saat 18:00

Yazılı Sınav Tarihi: 04 Şubat 2017

Başvuru Adresi: Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Oğuzlar Mahallesi Mevlana Bulvarı No:145 06520 Balgat/ANKARA

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yazılı ve sözlü sınavla 12 (on iki) uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Üniversitelerin Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İnsan ve Toplum Bilimleri, İktisat, İşletme, Sosyoloji, İletişim, İletişim Bilimleri, İstatistik, Hukuk, İlahiyat ve Ekonomi bölümlerinden, lisans düzeyinde mezun olmuş adaylardan; KPSS ilgili puan türlerinde en az 70 (yetmiş) puan almış olan adaylar uzman yardımcılığı için başvuruda bulunabilecekler. Adayların 2015, 2016, 2017 yıllarında gerçekleşen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında İngilizce, Almanca, Fransızca, Hollandaca, Arapça, Rusça, İsveççe, Danca, Flamanca dillerinden en az (B) seviyesinde puan almış olmaları gerekiyor. Başvurular, ilanda belirtilen adrese şahsen elden ya da posta yoluyla yapılabilecek. Başvurusu incelenen ve kabul edilen adaylar, 04 Şubat 2017 Cumartesi günü yapılacak yazılı sınava davet edilecekler. Yazılı sınavın yapılacağı yer ve sınava gireceklerin listesi kurumun internet adresinden duyurulacak. Yazılı sınavda adaylara; genel kültür, genel yetenek, uluslararası ilişkiler, uluslararası hukuk, siyasi tarih, uluslararası kuruluşlar, sosyoloji ve İletişim konularının yanı sıra  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının görev alanına giren konular hakkında sorular sorulacak. Bu sınavda 70 (yetmiş) puan ve üstü alan adaylar, diğer başarı kriterleri de birlikte hesaplanarak yapılan puanlama ile listelenecek ve gerekli kadronun 20 (yirmi) katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

Yeri ve tarihi yine kurumun internet sitesinden duyurulacak olan sözlü sınavda ise adaylar; yazılı sınav konularındaki bilgi düzeyi, kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, genel yetenek ve genel kültürü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı yönlerinden değerlendirilecek. Bu sınavda da 100 (yüz) tam puan üzerinden 70 (yetmiş) puan alanlar, her iki sınav notlarının aritmetik ortalaması alınarak sıralanacak ve en başarılı adaydan başlayarak işe alımlar gerçekleşecek.

Adaylar sınav sonuçlarına, ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde yazılı olarak
itiraz edilebilecekler.

İş Talep Formu İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.