E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 5 Uzman Yardımcısı

İlanı Veren Kurum: Başbakanlık Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

Kadro Sayısı: 5 (beş)

Kadro Unvanı: Uzman Yardımcısı

İlan Tarihi: 31 Aralık 2016

İlk Başvuru Tarihi: 03 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 23 Ocak 2017 saat 18:00

Yazılı Sınav Tarihi: 04 Şubat 2017

Başvuru Adresi: Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı,
Oğuzlar Mahallesi Mevlana Bulvarı No:145 06520 Balgat/ANKARA

Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplukuklar Başkanlığı, kendisine ait yasa gereğince, yazılı ve sözlü sınavla 5 (beş) uzman yardımcısı alacak. Üniversitelerin Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İnsan ve Toplum Bilimleri, İktisat, İşletme,
Sosyoloji, İletişim, İletişim Bilimleri, İstatistik, Hukuk, İlahiyat, Ekonomi bölümlerinden, lisans düzeyinde mezun olmuş adaylarlardan; KPSS ilgili puan türlerinde en az 70 (yetmiş) puan almış olan adaylar bu ilana başvurabilecekler. Ayrıca adayların 2015, 2016, 2017  yıllarında gerçekleşen YDS’da İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, Danca, Flamanca, Hollandaca, İsveççe dilerinden  en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekiyor. Başvurular, ilanda belirtilen adrese şahsen elden ya da posta yoluyla yapılabilecek. Başvurusu incelenen ve kabul edilen adaylar, 04 Şubat 2017 Cumartesi günü yapılacak yazılı sınava davet edilecekler. Yazılı sınavın yapılacağı yer ve sınava gireceklerin listesi kurumun internet adresinden duyurulacak. Yazılı sınavda adaylara; Genel Kültür/Genel Yetenek, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Hukuk, Siyasi Tarih, Uluslararası Kuruluşlar, Sosyoloji, İletişim konularıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplukuklar Başkanlığının görev alanına giren konular hakkında sorular sorulacak. Bu sınavda 70 (yetmiş) puan ve üstü alan adaylar, diğer başarı kriterleriyle birlikte hesaplanarak yapılan puanlama ile listelenecek ve gerekli kadronun 4 (dört) katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaklar.

Yeri ve tarihi yine kurumun internet sitesinden duyurulacak olan sözlü sınavda ise adaylar; yazılı sınav konularında bilgi düzeyi, kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, genel yetenek ve genel kültürü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı yönlerinden değerlendirilecek. Bu sınavda da 100 (yüz) tam puan üzerinden 70 (yetmiş) alanlar, her iki sınav notlarının aritmetik ortalaması alınarak sıralanacak ve en başarılı adaydan başlayarak işe alımlar gerçekleşecek.

Adaylar sınav sonuçlarına, ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde yazılı olarak
itiraz edilebilecekler.

Düzeltme: 31 Aralık 2016 tarihli ve 29935 sayılı Resmi Gazete ile 31 Aralık 2016 tarihli Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca yayımlanan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı duyurusunda Başvuru Tarihleri, Şekli ve İstenilen Belgeler başlığının 1 inci maddesinde yer alan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için başvurular 03 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 20 Ocak 2017 tarihi mesai saati bitimine (saat 18.00) kadar yapılabilecektir.” ifadesi “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için başvurular 03 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 23 Ocak 2017 tarihi mesai saati bitimine (saat 18.00) kadar yapılabilecektir.” şeklinde düzeltilmiştir.

İş Talep Formu İçin TIKLAYINIZ!

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnternet Sitesi için TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.