Edevlet.net

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Daire Başkanlığı 5 Bilişim Personeli Alımı

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Daire Başkanlığı 5 Bilişim Personeli Alımı

İlanı Veren Kurum: Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Daire Başkanlığı

Kadro Sayısı: 5 (beş)

Kadro Unvanı: Ağ ve Sistem Uzmanı 1 (bir), Bilgi Güvenliği Uzmanı 1 (bir), Yazılım Uzmanı ( .NET ) 2 (iki), İş Analisti  1 (bir)

İlan Tarihi: 18 Ocak 2017

İlk Başvuru Tarihi: 23 Ocak 2017

Son Başvuru Tarihi: 06 Şubat 2017

Başvuru Adresi: T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Oğuzlar Mah. Mevlana Bulvarı No: 145 P.K: 06520 Balgat – ANKARA

Telefon: 0312 218 40 00

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Daire Başkanlığı, 18 Ocak 2017 tarihinde yayımladığı ilanla, Bilgi İşlem Daire Başkanlığında istihdam edilmek üzere, tam zamanlı olarak , 5 (beş) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alacağını duyurdu.
Adaylar, 2015 veya 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE Akademik, vb.) diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanlarına göre Başkanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınava çağrılacaklardır. Bu sınavlar için belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise geçerlilik süresi sınavın yapıldığı günden itibaren 5 yıl olarak kabul edilecektir.

Söz konusu ilanda Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Daire Başkanlığının talebiyle alımı gerçekleşecek olan adayların unvanları ve çalışma şartları şöyle sıralanıyor;

– Ağ ve Sistem Uzmanı 1 (bir) kişi, tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 3 katı

– Bilgi Güvenliği Uzmanı 1 (bir) kişi, tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 3 katı

– Yazılım Uzmanı ( .NET ) 2 (iki) kişi , tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı

– İş Analisti  1 (bir) kişi, tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Daire Başkanlığının internet sitesinden temin edecekleri Başvuru Formunu dolduran adaylar;
1- Öz geçmiş,
2- Çalışılan iş yerinin niteliğine göre alınacak Mesleki Çalışma Sürelerini Gösteren Belgeler,
3- Mesleki Tecrübe Şartını Gösteren Belgeler
4- KPSS Sonuç Belgesi (varsa KPSS puanını gösteren belgenin aslı, fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı)
5- Yabancı Dil Belgesi (varsa İngilizce dilinde ilgili yabancı dil puanını gösteren belgenin aslı, fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı)
6- Mezuniyet Belgesi (Yükseköğretim diploması veya geçici mezuniyet belgesinin
aslı, mezun olunan fakülte ya da noter tasdikli sureti olacaktır. Belgenin aslı ile başvuruda bulunulması halinde belgenin bir örneği Başkanlık tarafından tasdik edilerek aslı iade edilecektir)
7- Erkek Adaylar için Askerlik ile İlişiği Bulunmadığına İlişkin Belge
8- Sertifikalar (Başvurulan pozisyonlar için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgelerdir. Bu belgeler sınavla alınmış olmalıdır. Bu belgelerin asılları ile başvuruda bulunulması halinde belgenin bir örneği Başkanlık tarafından tasdik edilerek aslı iade edilecektir. Tüm sertifikalar, verildikleri kuruluşun belirlediği sertifika
geçerlilik sorgulama yöntemleriyle Başkanlık tarafından doğrulanacaktır. Sunulan sertifikaların doğrulanabilmesi için sertifika numarası, sorgulama ve doğrulama adresleri, sorgulama şifresi gibi bilgi ve belgelerin sağlanması adayın sorumluluğundadır. Sağlanan bilgi ve belgelerle sertifikanın geçerliliği teyit edilemezse söz konusu sertifika dikkate alınmayacaktır)

Başvurular 23 Ocak 2017 tarihinde başlayacak ve  06 Şubat 2017 tarihinde saat 17:00’de sona erecektir. Adaylar kendilerinden istenen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yoluyla T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına başvuracaklar. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular ile eksik belge içeren ya da imzasız başvuru formlarının değerlendirmeye alınmayacağını hatırlatmak isteriz.

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Daire Başkanlığı İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

İlan Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.