Bankacılık

2024 Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? Mobil Bankacılık Şifresi Nasıl Alınır? Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma, Ziraat Mobil Giriş, Ziraat Bankası Mobil Şifre Alma, Ziraat Müşteri Hizmetleri ve daha fazlası yazımızda...

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? Sıkça tercih edilen bankaların başında gelen Ziraat Bankası, internet şubesi şifresi nasıl alınır gelin birlikte bakalım.  Gelişen ve değişen dünyamıza uygun olarak teknoloji günden güne hayatımızın içine daha da çok yerleşti. Her şey teknoloji ile değişip daha da pratikleştiği gibi bankacılık işlemleri de teknolojiden nasibini aldı. Bankacılık konusunda yeni ve teknolojiyi özümsemiş dünyamızda eskiden zor olan her şey artık çok daha kolay ve kısa.

Bu noktada Ziraat Bankası da bu gelişmelere en iyi ayak uyduran bankalardan biri oldu. Çeşitli kanallarla Ziraat Bankası işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesi Ziraat Mobil şifresi nasıl alınacağı hakkında konuşacağız bu yazımızda.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

İşlemlerinizi online yapmanız size çok fazla pratiklik kazandırır. Örneğin EFT para  havale gibi yüz yüze daha yorucu olan işlemleri online bankacılık ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Tüm faturalarınızı, ödemelerinizi, eğitim ödemelerinizi, döviz/altın satın alma işlemlerinizi online bankacılık yollarının tümü ile kolaylıkla yerine getirebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak banka hesabımızda her zaman yeterli para olmayabiliyor. Hayatın aciliyeti içerisinde hazır para olmamasına rağmen kimi ödeme veya para transfer işlemleri yapılmak zorunda kalınabiliyor. Bu noktada online ödeme KMH limiti kullanmak gibi kolaylıklar önümüze sermektedir. Veya parayı acilen ulaştırmamız gereken durumlarda fast işlem de çok yardımcı olmaktadır. Sonuç olarak online bankacılığın hayatımıza sağladığı kolaylık saymakla bitmez. Online bankacılık işlemleri yapabileceğiniz 3 yol şunlardır:

Ziraat Bankası İBAN Sorgulama

ziraat bankası
ziraat bankası

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası internet şube, Ziraat Bankası bankacılık işlemlerinde sağladığı pratiklik ve kolay kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Ziraat Bankasında yapmak istediğiniz herhangi bir işlemi çok kolay bir şekilde internet şube üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şube bir telefon uygulaması değildir ve doğal olarak telefonunuza indirmeniz gerekmez. Ziraat Bankasının internet sitesine (https://www.ziraatbank.com.tr/tr) girdiğiniz zaman sağ üstte çok belirgin şekilde “internet şube” yazısını göreceksiniz. Tıklamanız halinde ilk önce kendi adınıza işlem yapacaksanız “bireysel”, bir kurumsanız ve kurumunuzu temsilen işlem yapacaksanız “kurumsal” ı işaretleyip giriş yapmalısınız. (https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/FirstLogin.aspx?customertype=rtl)

Ayrıca Ziraat Bankası e imzanız varsa internet şubeye e imzanız aracılığı ile sadece TC kimliğinizi ile de giriş yapabilirsiniz. Bu, işlem güvenliğiniz açısından çok daha iyi bir yoldur.

Ziraat Mobil Şifresi Nasıl Alınır?

Saydığımız bu 3 kategori arasında birbirlerine en çok benzeyen internet şube ve mobil bankacılıktır. Aslında internet şube ve Ziraat Mobil birbirlerinin tıpatıp aynısıdır. Ayrıca Ziraat Mobil şifreniz ile internet şubeye de giriş yapabilirisiniz. Aralarındaki fark Ziraat Mobilde uygulamaya telefonunuzu tanıtıp onay kodu gelmeden direkt giriş yapabilirsiniz. İnternet şubeye giriş yapmak için telefonunuza gelen onay kodunu girmek zorundasınız.

Bu fark dışında Ziraat Mobil uygulamasını Google Play Store veya Apple Store üzerinden indirebilirsiniz. Kendi hesabınızı bir kez girdikten sonra kurumsal mı bireysel mi bir daha işaretlemenize gerek yoktur.  Hesap telefon üzerinden tanınacağı için direkt şifrenizi girmeniz yeterlidir. Ayrıca onay kodu olmadan direkt giriş yapmayı da menü/ profil ve ayarlar/ güvenlik seçeneği üzerinden halledebilirsiniz. Yeni kullanıcı girmek istediğinizde kullanıcı değiştirmeniz yeterlidir.

Ziraat Mobil Avantajları

Mobil bankacılığınız aracılığı ile kartınız olmasa dahi QR kod yardımı ile para çekebilir, para yatırabilir, ödeme yapabilir, para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca transfer yapmak için birçok farklı yol vardır. Yine Ziraat Mobil üzerinden telefon ile, kimlik numarası ile, pasaport numarası ile, e posta ile, vergi kimlik numarası ile veya yabancı kimlik numarası ile transfer yapabilirsiniz. Onayda bekleyen işleminiz var mı bakabilirsiniz ve son olarak Ziraat Bankası hakkında birçok bilgiye erişebilirsiniz.

ziraat mobil
ziraat mobil

Bankkart Mobil Şifresi Nasıl Alınır?

Bankkart Mobil de aynı şekilde bir telefon uygulamasıdır. Google Play Store veya Apple Store üzerinde indirebilirsiniz. İnternet şube ve Ziraat Mobilden biraz daha farklıdır. Size özel birçok kampanya hakkında Bankkart Mobil aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Kredi kartınızın ve banka kartınızın hesapları arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Bankkart kumbara, ayın sektörü, sonradan taksitlendirme, aidat iade gibi birçok Bankkarta özel özelliklere erişebilirsiniz. Harcamalarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kartınızı geçici olarak 30 güne kadar kullanıma kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası Online Bankacılık İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

Bankada yapabileceğiniz tüm işlemleri ve çok daha fazlasını saydığımız internet şube, Ziraat Mobil ve Bankkart Mobil aracılığıyla  gerçekleştirebilirsiniz. Para transferinden para çekmeye, ödeme yapmaktan kartınızı yönetmeye, sonradan taksitlendirmekten hızlı işlemlere kadar aklınıza gelebilecek her tür işlemi online bankacılık yolları aracılığıyla  gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Online Bankacılık Yollarından Nasıl Şifre Alırım? Saydığımız 3 yol ile de şu şekilde şifre alabilirsiniz:

Ziraat Bankası İnternet Şube Şifresi Alma

Ziraat bankası internet şubeden şifre almak için ise ilk önce internet bankacılığına giriş yapıp ardından “dijital bankacılık müşterimiz olmak için ‘HEMEN BAŞVUR’” yazan kısımda hemen başvura tıklamalısınız. Önünüze çıkan ekranda kimlik numaranızı ve telefonunuzu girip telefonunuza gelen SMS i ekrana girmelisiniz. Böylece müşteri kimliğinizi ve iletişim kaynağınızı doğrulamış olacaksınız. Ardından kart bilgilerinizi girerek hangi kart için internet bankacılık alacağınız belli etmiş olacaksınız. Böylece internet şube şifreniz olmuş olacak.

Ziraat Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma İşlemleri Neler?

Ziraat Mobil  Şifresi Alma

Ziraat Mobil  şifresini almak da internet şube ile çok benzerdir. Uygulamayı Google Play Store üzerinden telefonunuza indirdikten sonra internet şube ile ayı şekilde “bireysel” mi “kurumsal” mı hesabın durumuna göre seçim yapmalısınız ve son olarak “dijital bankacılık müşterimiz olmak için ‘HEMEN BAŞVUR’” yazan kısımda hemen başvura tıklamalısınız. Aynı şekilde telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir ve sonra kart bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Bu adımlardan sonra şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Bankkart Mobil Şifresi Alma

Bankkart Mobile giriş yapabilmeniz için mutlaka en az 1 kez  internet şube veya Ziraat Mobile giriş yapmış olmanız ve bireysel müşterisi olmanız lazım. Yani Bankkart Mobil kurumsal müşterilerine hizmet vermemektedir. Ardından Ziraat Bankası Sıkça Sorulan Sorular sayfasında bankanın verdiği yönlendirmeye göre  SIFRE yazıp aralarında boşluk “Kartınızın son 6 hanesi, Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndererek de şifre alabilirsiniz.

ziraat mobil uygulama
ziraat mobil uygulama

Ziraat Bankası Online Bankacılık İşlemlerinde Şifremi Nasıl Belirlemeliyim?

Ziraat bankası internet şube/ Ziraat Mobil/ Bankkart Mobil şifrenizi belirlerken şifre size ait kişisel bilgileri içermemelidir. Örneğin sadece sizin doğum tarihinizi içermemelidir. Bunlar çok aleni kişisel verilerdir ve hesabınızın kolayca çalınmasına sebebiyet verir. Zaten yazacağınız böyle bir şifreyi de Ziraat Bankası kabul etmeyecektir. Ancak örneğin sizin eşinizin ve çocuğunuzun doğum tarihlerinden bir kombinasyon yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Neden Sürekli Ziraat Mobil Şifresini Değiştirtiyor?

Ziraat Bankası müşteri güvenliğini sağlamak adına belli periyotlarla sizin şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Bu gayet normaldir ve Ziraat Bankası bu prosedürü herkese uygular. Bu sayede hesabınız güvende kalır ve şifreniz kimsenin eline geçmez.

Ziraat Bankası İnternet Şube/ Ziraat Mobil Şifrem Başkasında – Ne Yapmalıyım?

İlk olarak şifrenizi kesinlikle hiç kimse ile paylaşmamalısınız. Bankacılık ile alakalı en ufak bir şifreniz dahi tamamen size özeldir ve paylaşmanız halinde kötü niyetli insanlar tarafından kullanılabilir. Aslında bunu engellemek için Ziraat Bankası, Ziraat Onay yolunu bulmuştur.

Yani sizin online bankacılık hesaplarınıza giriş yapılması için öncelikle sizin telefonunuza onay kodu gelmeli SMS yolu ile ardından giriş yapabilirsiniz. Ancak oldu ya bir tatsızlık, telefonunuz çalındı vs ve hesabınız başkasının elinde. O zaman derhal Ziraat Bankasına bunu bildirmelisiniz. Her ihtimalde hesabınız kimsenin eline geçemese de şifrenizi bir başkası öğrendiyse şifrenizi sıfırlayıp yeni şifre belirlemelisiniz.

 

Kart Şifresi 3 Defa Yanlış Girilirse Ne Olur?

Kart bloke olur.

Ziraat Bankası Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Müşteri hizmetlerinden yeni şifre alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu