enflasyonemeklilikötvdöviz

Turkcell Numara Taşıma Tarifeleri ve Kampanyaları Faturalı Faturasız

Turkcell Numara Taşıma Tarifeleri ve Kampanyaları Faturalı Faturasız
A+
A-

Turkcell Numara Taşıma Tarifeleri ve Kampanyaları Faturalı Faturasız; Ülkemizde en çok kullanılan hatlardan biri Turkcell dir diyebiliriz. Abone sayısı günden güne artan Turkcell, kampanyalarını sürekli yenileyerek güncel tutmaktadır. Turkcell numara taşıma tarifeleri ve kampanyalı faturalı faturasız çok kapsamlı bir konudur ve Turkcelle geçiş yapmak isteyen müşterilerin en çok kafasına takılan sorulardan biri olarak yer alır. Turkcell ülkemizde 2019 yılının 1.çeyreği itibarıyla Türkiye’deki cep telefonu kullanıcılarının yüzde 41,6’na sahip olarak en çok pazar payına sahip olan telekomünikasyon şirketi olarak kendini gösterir.

Türkiye üzerinde en çok aboneye sahip olan GSM operatörüdür Turkcell. 27 Şubat 1994 günü Turkcell kurulmuştur. Turkcell 11 Temmuz 2000 yılından itibaren İstanbul borsasında hisselerini satışa çıkardığından zamandan beri New York Borsası’nda listelenen ilk Türk şirketi olmayı başarmıştır. Çeşitli sponsorlukları  yer almakla birlikte Turkcell Grubu, yaklaşık 3 milyar TL gelir ile tarihinin en yüksek ‘çeyrek’ gelirine ulaşmış bulunmaktadır.

Ulusal alanda hizmete başlayan Turkcell uluslararası alanda hizmet vermeye. Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Moldova, Kazakistan hizmet verdiği ülkelerdir.

Turkcell numara taşıma tarifeleri ve kampanyalı faturalı faturasız hakkında aradığınız tüm cevaplar yazımızdadır. Bu yazıda sizleri genel olarak Turkcell hakkında bilgilendireceğiz.

Türk Telekom Numara Taşıma Tarifeleri ve Kampanyaları Faturalı Faturasız

Türkiye de En Çok Kullanılan Gsm Operatörü Hangisidir?

Geçmişten günümüze birçok operatör tarafından ülkemiz üzerinde hizmet verilmiştir. Zamanında hizmet vermiş ve popüler olan lakin şu an hizmet vermeyen operatörler şunlardır: Aria, Aycell, Telsim, Avea. Popüler olmamasına rağmen kapanan operatörler ise şunlardır:  Türk Telekom TTNET Mobil, Kartalcell, Uğurcell, KAFKAFcell, Turkcell Muhabbet Kart, Trabzoncell, Samsuncell, Bursasporcell, POCell, Fix Kart, MyCepOx, KartPratik, HatStar, CepTurkcell.

Türkiye’de en sık kullanılan 3 GSM operatörü ise şunlardır: Türk Telekom, Vodafone, Turkcell. Bu operatörler arasında en sık kullanılan ise Turkcelldir. Saydığımız operatörler dışında Bimcell, Fenercell, Galatasaray Mobile, Pttcell, Vestelcell, Teknocell gibi hatlar da vardır. Müşterilerin sık kullanılan operatörleri tercih etmesinin avantajı iletişim kolaylığındadır. Çünkü teknoloji oldukça gelişmiş olmasına rağmen özellikle ülkemiz üzerinde daha dağlık olan, coğrafi açıdan zorlu olan yerlerde telefon çekmiyor. Bilinen operatörlerin baz istasyonu sayısı ve bu istasyonların yaygınlığı olduğu için iletişim de daha kolay olmaktadır.

Turkcell Numaramı Nasıl Taşırım?

Numara taşıma işlemi, kullanılan operatörü değiştirmek istemesine rağmen cep telefonu numarasını değiştirmek istemeyen kullanıcılara sağlanan ücretsiz bir servistir. Kullanıcıların aynı numarayı kullanmaya devam ederek istedikleri operatöre geçiş yapmalarını sağlar. Çok zahmetsiz yollarla numaranızı Turkcelle taşıyabilirsiniz.

Aslında numara taşıma işlemi her GSM operatörü için çok benzerdir. Online işlem yapmanın olmadığı zamanlarda klasik yollara başvurulmak zorundaydı. Mutlaka bir Turkcell şubesine gidip bu yöndeki talebinizi belirtmeliydiniz. Elbette ki hala bu yolu kullanarak numaranızı taşıyabilirsiniz. Ancak şu an online olarak da numaranızı Turkcelle taşıma imkanına sahipsiniz. 3 farklı yolla Turkcelle numaranızı taşıyabilirsiniz. Bu yollar: turkcell.com.tr adresinden yapılan numara taşıma işlemi, Turkcell Dijital Operatör’den yapılan numara taşıma işlemi ve de Turkcell mağazalarından yapılan numara taşıma işlemidir.

Turkcell Numara Taşıma İşlemi Sırasında Herhangi Bir Ücret Alınır Mı?

Turkcell Numara taşıma işlemi sırasında sizden herhangi bir işlem ücreti gibi bir maliyet alınmamaktadır. Bu süreç tamamen ücretsizdir.

Hattınız en kısa süre zarfında talebiniz üzerine ya adresinize bırakılır ve sadece kargo ücretinin ödemesini yaparsınız ya da yine talebiniz üzerine mağazaya bırakılır ve herhangi bir ödeme yapmazsınız, size tanınan 5 günlük süre zarfında hattınızı teslim alırsınız.

Turkcell Dijital Operatör Uygulaması Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Dijital Operatör Uygulaması bir telefon uygulamasıdır ve AppStore veya Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Elektronik ürün alışverişi, fatura ödeme, TL/paket yükleme gibi birçok işlemi hızlı bir şekilde Turkcell Dijital Operatör üzerinden yapabilirsiniz. Size özel kutlama, hatırlatma ve teklifler yer almaktadır. Dijital Operatör’den Turkcell ve Turkcell Pasaj arasında kolayca geçiş yapabilir, birçok işlemi giriş yapmadan da gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Dijital Operatör Üzerinden Numara Taşıma İşlemini Nasıl Yaparım?

Şayet telefonunuzda NFC teknolojisi varsa ve yeni kimlik kartınız varsa Dijital Operatör yoluna başvurabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek ve size uygun olan paket seçeneğini bu Dijital Operatör üzerinden seçmektir. Devamında telefon numaranızı girip size gelen doğrulama kodunu girmelisiniz. Talebinizi bitirmek için kimlik bilgilerinizi girmelisiniz, irtibat bilgilerini girmelisiniz, abonelik tercihinizi ve SIM kartınızın adresinize mi teslim edilmesini istediğinizi yoksa mağazadan mı alacağınızı belirtmelisiniz.

SİM kartınızı teslim aldıktan sonra Dijital Operatör üzerinden kartınızı aktive etmelisiniz. İlerleyen süreçte abonelik sözleşmesini onaylayarak numara  taşıma işleminizi bitirebilirsiniz.

turkcell deprem bölgesine özel istihdam seferberliği başlattı

turkcell.com.tr Üzerinden Numaramı Nasıl Taşıyabilirim?

turkcell.com.tr üzerinden yapacağınız Numara taşıma işlemi de Turkcell Diijital Operatördeki  gibi bir o kadar pratik ve hızlıdır. Numaranızı turkcell.com.tr üzerinden taşımak için 2 adım vardır. İlk adımda numara taşıma talebinizi turkcell.com.tr adresi üzerinden başvuru formunu doldurarak iletmelisiniz. İkinci adımda adresinize gerekli işlemleri tamamlamak için geleceklerdir. Sizin talebinizin olması halinde hattınızı Turkcell mağazaları üzerinden de teslim alabilirisiniz.

Talebinizi turkcell.com.tr üzerinden belirtirsiniz ve kısa süre içerisinde talepte bulunurken belirtiğiniz    e-posta adresine dönüş yapılır. Ardından kurye, route planına göre sim kartınızı teslim etmek ve gerekli evrakları almak için başvuru esnasında verdiğiniz adrese gelir. Kurye evrakların aslını görür, sözleşmeyi imzalatır ve evrakları tarayarak SIM kartınızı teslim eder. Tüm bu süreç sonunda 4 gün içinde işlemler tamamlanır ve telefonunuza SIM kart kullanımına dair SMS gelir.

Tüm bunlara ek olarak turkcell.com.tr adresi üzerinden yapacağınız numara alma işlemlerinde faturalı hatlarda satın aldığınız paketinize ek olarak 4 ay boyunca geçerli olarak aylık 2GB internet hediyesi de kazanırsınız.

Turkcell Faturalı Tarifeler Nasıldır  – Avantajları Nelerdir?

Faturalı hatlar için Turkcellilere birçok farklı tarife tanınmaktadır. Bu tarifeler ana paketer, ek paketler, Hazır karttan faturalıya geçiş ve bilgisayardan internet şeklinde 4 başlıktır. Ana paketler 19 adettir ve şunlardır: GNÇ ekstra 11 GB paketi, GNÇ ekstra 13 GB paketi, platinium star 16 GB paketi, platinium star 28 GB paketi, platinium star 40 GB paketi, platinium black star 55 GB paketi, platinium black star 70 GB paketi, platinium black star 80 GB paketi, platinium black star 90 GB paketi, platinium black star 100 GB paketi, yıllık dev star 120 GB paketi,  yıllık dev star 180 GB paketi, yıllık dev platiniun star 240 GB paketi, yıllık dev platinium star 360 GB paketi, satr 6 GB paketi, star 7 GB paketi, satr 8 GB paketi, altın yaşlar star paketi, platinium basın star paketi.

Tarifelerin en önemli avantajı esnek olmaları ve her cebe, kullanım biçimine uygun tarifelerin yer almasıdır. Aynı zamanda çok yüksek internet kotaları için hizmet vermektedir. Özellikle Turkcell gençler, öğrenciler için tanıdığı kolaylıklar ile de bilinmektedir.

Turkcell Faturamı Nasıl Öderim?

Faturalar ay sonunda yahut her ayın 15’inde kesilir. Telefonunuza SMS olarak fatura bilgileriniz gönderilir. Faturanızı bankanızın internet bankacılığında veya bankanızın mobil bankacılığından, Turkcell Dijital Operatörden veya herhangi bir Turkcell mağazasından veya turkcell.com.tr’den ödeyebilirsiniz.

Bunlarla birlikte faturanızı, son ödeme tarihinden sonra ödemeniz halinde fatura miktarınıza “Geç Ödeme Bedeli” yansıtılır. Hala faturanızı ödemezseniz son ödeme tarihine kadar ödenmemiş 2 adet fatura oluşması halinde 2. ödenmemiş faturanın son ödeme tarihinden sonraki fatura döneminde hattınız kapatılarak erişiminiz kısıtlanır. Erişimin kısıtlanmasının sonrasında hattınızda bulunan tarifeniz için faturalandırma aynen devam eder.

Turkcell Faturasız Tarifeler Nasıldır – Avantajları Nelerdir?

Faturasızlara özel olarak Turkcell Hazır Kart getirmiştir. Bu anlamda paket seçeneği  çok fazla olduğu için tek tek belirtemeyeceğim şu an. Ancak Hazır Kartta toplamda 31 ana paket, 5 dijitale özel paket, 45 ek paket, 16 diğer paketler, 10 adet de bilgisayardan internet paketi bulunur.

Hazır Kart ile faturasız paket yükleme yolu ile kartınıza istediğiniz paket kadar yükleme yapmanız yeterlidir. Hazır Kart paketlerini tek seferlik de alabilirisiniz tekrarlı olarak da alabilirsiniz. Bu durumda her 4 hafta sonrasında paket tutarını yüklemeniz halinde otomatik olarak aboneliğiniz yenilenir. Ayrıca Türkiye’deki tarifenizdeki her yöne dakika, SMS ve internetinizin tamamını yurt dışında geçerli ülkelerde günlük ek ücret karşılığında aynen kullanabilirsiniz.

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama – Puan Yükseltme Nasıl Yapılır?

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşırım?

Turkcell hattınız üzerinden yaptığınız herhangi bir işlemde yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumda 0532 532 00 00 numaralı Turkcell destek hattı üzerinden yardım alabilirsiniz. Size gerekli yönlendirmeleri Turkcell müşteri hizmetleri müşteri temsilcisi yapacaktır.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

0532 532 00 00 dır.

Turkcell Yeni Hat Fiyatı Ne Kadar?

Ortalama 440 TL civarında satılmaktadır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.