reklam
Sorgulamalar

ADSL Kota Sorgulama – TTNET, Superonline, TurkNet

ADSL Kota Sorgulama - TTNET, Superonline, TurkNet, TTNET Kota Sorgulama, Uydunet Kota Sorgulama, Vodafone Kota Sorgulama, Superonline Kota Sorgulama, D-Smart Kota Sorgulama, Türk Telekom Kota Sorgulama ve daha fazlası yazımızda... Kota Ne Zaman Yenilenir?

ADSL Kota Sorgulama – TTNET, Superonline, TurkNet ; İnternet hayatımızın olmazsa olmazı vazgeçilmezidir. TTNET Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? D-Smart Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

Limitsiz internet geçmişe kıyasla daha yaygın hale gelse de ülkemizde hala pek çok vatandaş kotalı internet hizmetlerinden faydalanıyor. Durum böyle olunca dönem içinde gerçekleştirilen internet kullanımları da kotanın aşılmaması ve faturanın yüksek gelmemesi için son derece önemli oluyor.

Fatura döneminde bir sürprizle karşılaşmak istemeyen kullanıcıların ise düzenli olarak kotalarını kontrol etmeleri ve yaptıkları kullanımları göz önüne alarak aktif dönem içerisinde interneti daha dikkatli kullanmaları gerekiyor. Günümüzde internet servisi veren firmalar, kota ve kullanım görüntüleme işlemlerini hem kurumsal siteleri üzerinden hem de çağrı merkezi aracılığıyla yapılmasına imkan tanıyor.

Fatih Wifi Şifresi 2024 Yeni Fatih Okul İnternet Şifresi

ADSL Kota Sorgulama – TTNET, Superonline, TurkNet

TTNET Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kota sorgulama işlemlerini çağrı merkezi aracılığıyla ya da kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 444-1-444 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak sadece telefon numaranızla TTNET kota sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Sorgulamaya başlamak için öncelikle bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayıp kurum sitesindeki ilgili sayfayı açın.

 • Karşınıza çıkan sayfadaki ilk boşluğa cep telefonu numaranızı ya da e-posta adresinizi yazın. Daha sonra ikinci sıradaki boşluğa ise online işlemler şifrenizi girin.
 • TTNET kota sorgulama tek şifre işlemini gerçekleştirmek isterseniz sayfanın en altında yer alan “tek şifre al” butonuna tıklayın.
 • Bu butona tıkladıktan sonra ilgili alana kullanıcı bilgilerinizi girince, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza tek kullanımlık şifre gönderilir ve sisteme bu şifre ile giriş yapabilirsiniz.
 • Ayrıca “şifremi unuttum” bağlantısını kullanarak kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

i3lkfu0m5nz47sdityiwkkn6nezvcwob1dk1bvcr.jpeg

 • Sisteme giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüye giderek “paket ve abonelik işlemleri” yazısına tıklayın.
 • Bu yazıya tıklayınca yeni bir alt menü açılır. Bu alt menünün ilk sırasında yer alan “kullanımlarım” başlığına tıklayabilirsiniz.

Bu sayfada güncel dönem içerisinde ne kadarlık upload ve download yaptığınızı görüntüleyebilirsiniz.

Kota limitinizden güncel download kullanımınızı çıkararak ayın geri kalanı için ne kadarlık kullanım hakkınız kaldığını tespit edebilirsiniz.

Geçen aylara ait kullanımlarınız hakkında bilgi almak isterseniz “geçmiş dönem kullanımları” yazısına tıklayarak dönem seçimi yapabilir ve bu dönemlerdeki harcama detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Kota Sorgulama İşlemleri için TIKLAYINIZ.

Uydunet Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kablonet kota sorgulama işlemlerinizi de hem çağrı merkezi kanalıyla hem de Türksat’ın resmi web sitesi aracılığıyla ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Şifresiz kota sorgulama işlemi yapmak isterseniz 0850 804-44-44 numaralı Uydunet çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Türksat’ın resmi web sitesi aracılığıyla sorgulama yapmak için ise bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayın ve ilgili sayfayı tarayıcınızda açın.

 • ADS kota sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için karşınıza çıkan giriş sayfasındaki ilgili boşlukları doğru bir şekilde doldurmanız gerekir.
 • Sistemde kayıtlı olan müşteri numarası, T.C. kimlik numarası, e-posta adresi ya da cep telefonu numarası opsiyonlarından herhangi birini seçin ve ilk boşluğa bu bilgiyi girin.
 • Daha sonra ikinci boşluğa şifrenizi yazıp sağ alt bölümdeki yeşil renkli buton içerisinde yer alan “giriş” yazısına tıklayın.
 • Sisteme E-Devlet şifrenizle de giriş yapabilirsiniz. Bunun için üstteki seçeneklerden “E-Devlet” yazısına tıklayın ve sisteme aktarıldığınız zaman ilgili boşluklara T.C. kimlik numaranız ile E-Devlet parolanızı yazıp “sisteme giriş yap” yazısına tıklayın. Ayrıca E-Devlet’e internet bankacılığı, mobil imza, elektronik imza ya da T.C. kimlik kartı ile de giriş yapabilir ve bu sayede Kablonet ADSL kota görüntüleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • İlk kez Türksat Uydunet online işlemler sayfasına giriş yapacak olan kullanıcılar ise “şifre oluştur” yazısına tıklayarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilir. Burada sizden istenen müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası bilgilerinden birini girmeniz ve ikinci boşluğa e-posta adresinizi yazarak “şifre oluştur” butonuna tıklamanız gerekir. Eğer daha önce sisteme bir e-posta adresi tanımlanmadıysa çağrı merkezini arayıp e-posta adresinizi güncellemeniz, bu işlemin gerçekleşmesi için şarttır.
 • Bu yöntemlerden herhangi biri aracılığıyla sisteme giriş yaptıktan sonra talimatları takip ederek kota sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Uydunet ADSL Kotanızı Sorgulamak için TIKLAYINIZ.

Girişi gerçekleştirmek için E-Devlet’i tercih ederseniz: E Devlet Giriş Nasıl Yapılır?

Vodafone Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone evde internet kullanıcıları 0542-542-00-00 numaralı çağrı merkezini arayarak ya da kurumun internet sitesi aracılığıyla kullanımlarını görüntüleyebilir ve kotalarının güncel durumu hakkında bilgi alabilirler.

 • Vodafone sitesi üzerinden kotanızı sorgulamak isterseniz öncelikle bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayın ve kurumun resmi web sitesine geçiş yapın.

 • İlgili sayfayı açtıktan sonra üst menüden “online işlemler” yazısının üstüne gelin. Buraya geldiğiniz zaman açılan alt menüden “evde internet” seçeneğinin üzerine gelin ve son olarak “güncel ve geçmiş kullanımlarım” yazısına tıklayın.

rtcrnsrsy9cjswoy10so3jclpyzswpiw7lhqsuzq.jpeg

 • Bu yazıya tıkladıktan sonra giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada sisteme giriş yapabilmek için ilk boşluğa T.C. kimlik numaranızı ya da kullanıcı kodunuzu girin, ikinci boşluğa ise Vodafone şifrenizi yazın ve sağ alt bölümdeki kırmızı renkli buton içerisinde yer alan “giriş” yazısına tıklayın.
 • Eğer daha önce oluşturduğunuz şifrenizi hatırlamıyorsanız ya da sisteme ilk defa giriş yapacaksanız sayfanın altında yer alan butona tıklamanız gerekir.
 • Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfadaki boşluğa kullanıcı kodunuzu girdiğiniz durumda, sistemde kayıtlı telefon numaranıza ya da e-posta adresinize yeni bir şifre oluşturmanız için bağlantı gönderilecektir. Bu bağlantı aracılığıyla yeni bir şifre oluşturabilir, bu şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra da kotanızı sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Evde İnternet Kotanızı Sorgulamak için TIKLAYINIZ.

Turkcell Superonline Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Superonline kota sorgulama işlemlerinizi hem internet sitesi hem de çağrı merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. 0532-532-00-00​ numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri temsilcinize bağlanarak kota ve kullanım bilgilerinizi herhangi bir şifreye ihtiyaç duymadan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 • İnternet sitesi üzerinden Superonline ve Turkcell Vınn kota sorgulama işlemine başlamak için öncelikle bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayın.

onuyj1kwdonqm6k0mitehuiitkiqoneajpdk3yzl.jpeg

 • Kurumun resmi internet sitesini tarayıcınızda açtıktan sonra sağ üst bölümündeki “giriş” butonuna tıklayın.
 • Açılan giriş formundaki ilk boşluğa müşteri numaranızı, cep telefonu numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı girin.
 • İkinci boşluğa ise Turkcell online işlemler için belirlemiş olduğunuz şifreyi yazdıktan sonra alt tarafta yer alan sarı renkli butondaki “giriş” yazısına tıklayın.
 • Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız ya da ilk kez şifre belirleyerek sisteme giriş yapacaksanız, “SIFRE” yazıp 2220’ye SMS gönderebilirsiniz. Bir süre sonra Turkcell tarafından sisteme giriş yaparken kullanabileceğiniz şifre tarafınıza kısa mesaj olarak gönderilecektir.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra menüden “kullanım detayları” başlığını bulun ve bu yazıya tıklayın.
 • “Kullanım detayları” yazısına tıkladıktan sonra açılacak alt menüdeki “ADSL ve Fiber İnternet Bilgileri” başlığına geçiş yapabilirsiniz. Bu başlığın sayfasında sahibi olduğunuz internet hizmetine ilişkin kota ve kullanım bilgileri tarafınıza gösterilecektir.

Turkcell Superonline Sitesinden Kota Durumu Görüntülemek için TIKLAYINIZ.

D-Smart Kota Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

D-Smart’ın 0850-266-0266 numaralı çağrı merkezini arayarak kotanızı sorgulayabileceğiniz gibi online işlemlere giriş yaparak da sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 • Kurumun internet sitesi aracılığıyla sorgulama yapmak için bölümün en altındaki bağlantıya tıklayıp işleme başlayabilirsiniz.

 • Giriş sayfasının sol tarafındaki ilk boşluğa e-posta, cep telefonu numarası ve T.C. kimlik numarası bilgilerinizden birini yazın. İkinci boşluğa online işlemler şifrenizi yazdıktan sonra son boşluğa sayfada gördüğünüz güvenlik kodunu yazıp “giriş yap” butonuna tıklayın.
 • Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız “şifremi unuttum”, ilk kez giriş yapacaksanız en alttaki “online işlemlere kayıt ol” butonuna tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.
 • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra D-Smart ev interneti kotanızı menüden uygun başlıkları seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

D-Smart Evde İnternet Kota Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ.

Kota Ne Zaman Yenilenir?

Normal şartlar altında ev interneti hizmetinin kotaları her ayın ilk günü sıfırlanır. İnternet hizmet sağlayıcısı konumundaki firma ile müşteri arasında özel bir anlaşma yapıldıysa kota yenileme tarihi bu anlaşmada belirlenen gün olarak kayıtlara geçer.

O gün geldiğinde geride kalan dönemin kullanımları silinir ve kota sıfırlanmış olarak yeni döneme geçiş yapılır. Konuyla ilgili en doğru bilgiyi almak için bağlı olduğunuz internet hizmet sağlayıcısı firmanın online işlemler menüsünden inceleme yapabilir, size yakın konumda yer alan bayilere gidebilir ya da firmanın çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom Nereye Şikayet Edilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu