reklam
Teknoloji

Türk Telekom Nereye Şikayet Edilir? Nasıl Şikayet Edilir?

Türk Telekom Nereye Şikayet Edilir? Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Şikayet İşlemleri Nasıl Yapılır? SMS İle Şikayet Kaydı Oluşturma, E-Posta İle Türk Telekom’a Şikayette Bulunmak, Türk Telekom İnternet Sitesi Üzerinden Şikayet Kaydı Oluşturma, Türk Telekom Müdürlükleri ve Bayiler Üzerinden Şikayette Bulunma Türk Telekom Mobil ve TTNET Şikayet Takip İşlemleri Nasıl Yapılır? Türk Telekom Başka Nereye Şikayet Edilir? Türk Telekom Bireysel Çağrı Merkezi İletişim Bilgisi Nedir? Türk Telekom Kurumsal Çağrı Merkezi İletişim Bilgisi Nedir?

Türk Telekom Nereye Şikayet Edilir? (5 Farklı Güncel Yöntem); Türk Telekom, telekomünikasyon hizmetlerini sunan bir şirket olarak uzun yıllardır hizmet vermektedir. Türk Telekom nereye şikayet edilir sorusu, bu GSM operatöründen hizmet alan ve aldığı hizmetlerle ilgili sorunlar yaşayan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri. Çünkü bildiğiniz gibi hangi firma olursa olsun, internet ve telefon hattı kullanımlarından mutlaka aksaklıklar oluyor. Farklı nedenlerden kaynaklanabilecek bu tür problemlerde de kullanıcılar şikayet işlemlerini nasıl halledeceğini bilmek ve problemlerine en kısa sürede çözüm bulmak istiyorlar.

Biz de bu yazımızda Türk Telekom mobil ve ev interneti kullanıcılarının şikayet işlemleri için neler yapabileceğini açıklayacağız. Aşağıda sıraladığımız soruların yanıtlarını vererek size en doğru ve güncel bilgileri sunacağız:

 • Türk Telekom’u nereye şikayet edebilirim?
 • Şikayetlerim için kullanabileceğim Türk Telekom iletişim hatları neler?
 • Türk Telekom şikayet hattı üzerinden nasıl işlem yapabilirim?
 • İnternetten Türk telekom şikayet dilekçesi nasıl doldurulur?
 • Türk Telekom şikayet takip işlemleri nasıl yapılır?

Biz şimdi sırasıyla bu soruların yanıtları üzerinde duracağız. Böylece sizler de yazının sonunda Türk Telekom bayi şikayet işlemleri, mobil ve ev interneti şikayet aşamaları ve TTNET şikayet sorgulama ve takip işlemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenmiş olacaksınız. Şimdi isterseniz ilk madde ile başlayalım ve Türk Telekom’u, TTNET’i nereye şikayet edebilirim sorusunun yanıtını inceleyelim.

Numara Taşıma Sorgulama – Numara Taşıma Kaç Gün Sürer?

Türk Telekom Nereye Şikayet Edilir?

Yaşadığınız herhangi bir durumla ilgili oluşan şikayetlerinizi Türk Telekom’a iletmenin birbirinden farklı yolları var. Bu yollar şu şekilde özetlenebilir:

 • Türk Telekom müşteri temsilcisi aracılığıyla şikayette bulunmak.
 • TT müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek şikayeti iletmek için SMS hattını kullanmak.
 • Türk Telekom Genel Müdürlüğü iletişim kanallarından biri olan e-posta yoluyla şikayette bulunmak.
 • Türk Telekom internet sitesi üzerinden şikayet kaydı oluşturmak.
 • Türk telekom müdürlükleri ve bayilerine bizzat giderek şikayette bulunmak.

Yukarıda saydığımız tüm adımlar Türk Telekom ile iletişime geçerek şikayetinizi iletebileceğiniz yöntemler. Bunun dışında dilerseniz Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak da mağduriyetinizi dile getirebilirsiniz. Fakat bu aşamada size tavsiyemiz, ilk önce Türk Telekom’la iletişime geçmeniz olacak. Çünkü hakem heyetine başvurduğunuzda sizden ilgili şirketin şikayetinize kayıtsız kaldığına dair kanıt sunmanız istenebilir. Siz eğer Türk Telekom ile hiç görüşmeden heyete başvurursanız, böyle bir talebe cevap veremeyeceğiniz için başvurunuz ilk etapta olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle ilk olarak yukarıda sıraladığımız yollardan birini seçerek şirketle iletişime geçmeniz gerekiyor.

Şimdi gelin, bu yöntemleri tek tek inceleyelim ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğine bakalım. İlk olarak Türk Telekom müşteri hizmetleri şikayet hattı üzerinden talep nasıl oluşturulur, ona bakalım.

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Nasıl Yapılır?

1. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Şikayet İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası 444 1 444 olarak tanımlanmıştır. Bu numara üzerinden yaşadığınız problemle ilgili şikayet kaydı oluşturabilirsiniz. Bu aşama yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • Türk Telekom şikayet numarası 444 1 444’ü aradığınızda karşınıza operatör çıkacak. Operatörün yönlendirmeleri ile gerekli tuşlamaları yaptığınız takdirde müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.
 • Yetkili kişiyle görüşürken, probleminizi açık ve detaylı bir şekilde dile getirmelisiniz. Eğer daha önce de benzer sorunlar yaşadıysanız, bu sorunları da müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

İşlemlerin müşteri temsilcisi aracılığıyla nasıl yapılacağını öğrendik. Şimdi SMS ile şikayet nasıl oluyor, ona bakalım.

turk-telekom.jpg.webp (728×410)

2. SMS İle Şikayet Kaydı Oluşturma

Aslında bu yöntem tam olarak şikayet kaydı oluşturmuyor, sizin adınıza bir kayıt açıyor. Şöyle ki:

 • Telefonun kısa mesaj menüsünden YARDIM yazıp bir boşluk bırakarak talebinizi kısaca özetliyorsunuz. 
 • Hazırladığınız kısa mesajı 6616‘ya gönderiyorsunuz.
 • Bu sayede Türk Telekom müşteri hizmetleri hattında bir kayıt açtırmış oluyorsunuz.
 • Müşteri temsilcileri bu kaydı inceledikten sonra sizinle iletişime geçiyor ve şikayet talebiniz tamamlanıyor. 

SMS yöntemini de öğrendik. Şimdi e-posta ile şikayet adımlarına bakalım.

3. E-Posta İle Türk Telekom’a Şikayette Bulunmak

Elektronik posta ile de Türk Telekom yetkilerine şikayetinizi iletebilirsiniz. Türk Telekom şikayet mail adresi: [email protected] şeklindedir. Bu adrese şikayetinizi iletebilirsiniz. Bu aşamada size birkaç önerimiz olacak:

 • Şikayet metninde mümkün olduğunca açık olun.
 • Net bilgiler verin.
 • Eğer şikayetinizi destekleyecek belgeler varsa, bunları eklemeyi unutmayın. Örneğin, faturanızla ilgili bir şikayetiniz varsa, söz konusu faturayı ek belge olarak gönderebilirsiniz. Bu, işlemlerinizi hızlandıracaktır. 

E-posta yöntemi de tamam. Şimdi en çok kullanılan yöntemlerden biri olan, internetten şikayet kaydı oluşturma işlemine gelelim.

4. Türk Telekom İnternet Sitesi Üzerinden Şikayet Kaydı Oluşturma

Bu yöntem çoğu kullanıcının ilk tercihlerinden biri. Şimdi adım adım internetten şikayet kaydı oluşturma işlemi nasıl yapılıyor, ona bakalım:

 • İlk olarak bölüm sonunda sizlerle paylaşılan linke tıklayın ve Türk Telekom’un ilgili sayfasına ulaşın.
turk telekom sikayet
 • Karşınıza çıkan ekranda hangi birimle ilgili şikayette bulunacaksanız, onu seçin.
turk telekom sikayet formu
 • Sistem sizi bir form sayfasına yönlendirecek. Burada sizden istenilen bilgileri en doğru şekilde girin ve en alta mesajınızı yazın. 
 • Son aşamada güvenlik kodunu girdiğinizden emin olun. Bu adımları tamamladığınızda şikayet kaydınız oluşturulacak. Eğer Türk Telekom online işlemler üyeliğiniz varsa, sayfanın sol üst ve sağ alt köşesinde bulunan “Bireysel Müşteri Girişi” sekmelerinden birine tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. İşlemlerinizi giriş yaptıktan sonra aynı şekilde devam ettirebilirsiniz. 

İnternetten şikayet talebi oluşturmak oldukça pratik. Şimdi bir de son yöntem olan, bizzat başvuru adımlarına bakalım.

Türk Telekom Şikayet Kaydı sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

5. Türk Telekom Müdürlükleri ve Bayiler Üzerinden Şikayette Bulunma

Herhangi bir konuyla ilgili şikayetiniz için Türk Telekom şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın Türk Telekom ofisinin adresini öğrenmek için bölüm sonunda verilen linke tıklayabilirsiniz.

Şubeye gittiğinizde ilgili kişiye şikayetinizi detaylı bir şekilde açıklayın. Bayilik çalışanları sizi yönlendirecek ve izlemeniz gereken adımları açıklayacaktır.

Şimdiye kadar Türk Telekom üzerinden şikayet işlemlerinin nasıl yapılacağını öğrendik. Bir de şikayet takibi için ne yapmak gerekiyor, ona bakalım.

Size en yakın Türk Telekom ofisinin adres ve iletişim bilgilerini görüntülemek için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Mobil ve TTNET Şikayet Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Şikayet takibi için yukarıda verilen iletişim kanallarını kullanabilirsiniz:

 • 444 1 444 hattını arayarak oluşturduğunuz şikayet talebi hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • [email protected] adresine mail atarak şikayet talebinizin durumunu öğrenebilirsiniz.
 • Takip için interneti de kullanabilirsiniz.

İnternet sitesinden şikayet takibi için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • Öncelikle bölüm sonunda verilen linke tıklayarak ilgili sayfaya gidin.
turk telekom sikayet takip
 • Açılan sayfada mobil veya internet/ev telefonu sekmelerinden birini seçerek sisteme giriş yapın. Eğer mobil kullanıcısıysanız ve şifreniz yoksa, ŞİFRE yazıp 9520’ye gönderebilirsiniz. Şifreniz kısa mesaj olarak iletilecektir.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra daha önce internet üzerinden oluşturduğunuz şikayet talebinin ne durumda olduğunu görebilirsiniz.

Takip işlemlerini de öğrendik. Şimdi birkaç alternatif şikayet yöntemine daha bakalım.

Türk Telekom Online İşlemler sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Başka Nereye Şikayet Edilir?

Müşterilerin aklında “Türk Telekom’u Ulaştırma Bakanlığı şikayet hattına şikayet edebilir miyim?”, “Şikayet sitelerini kullanabilir miyim?” tarzında sorular oluşabilir. Şimdi biraz da bu konular üzerinde duralım:

 • Ulaştırma Bakanlığı’nın bu tarz bir şikayet hattı yok. Bu nedenle bakanlıkla herhangi bir işlem yapmak mümkün değil.
 • Türk Telekom ile görüşmeleriniz sonuçsuz kaldığında Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda bulunabilirsiniz. Yaşadığınız yerde hakem heyeti yoksa, tüketici mahkemesine de gidebilirsiniz.
 • Türk Telekom şikayetvar gibi birtakım internet sitelerini de takip ediyor. Bu sitelerde şikayet kaydı oluşturabilirsiniz. Fakat bu internet adreslerinden yapılan şikayetlere geri dönüş biraz uzun sürebilir. Bunu bilmeniz de fayda var.
 • Çok çaresiz kaldığınızı düşündüğünüzde sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. GSM operatörlerinin Twitter hesapları oldukça aktif oluyor. Buradan da yetkililere mesaj atabilirsiniz. Türk Telekom’un Twitter adresine ulaşmak için bölüm sonundaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Twitter’da Türk Telekom sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Yazı boyunca sizlere Türk Telekom şikayet işlemlerini en hızlı ve kolay şekilde nasıl halledebileceğinizi anlatmaya çalıştık. Şimdi bahsettiğimiz konuları kısaca özetleyelim:

 • Türk Telekom şikayetleri için; 444 1 444 müşteri hizmetleri hattını, SMS hattını, [email protected] e-posta adresini, Türk Telekom bayilerini ya da şirketin resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Şikayet talebinizin takibi için de bu kanalları kullanabilirsiniz.
 • Bu kanallarda şikayetinizle ilgili gerekli işlemler yapılmazsa, Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz.
 • Hakem heyetine ulaşamıyorsanız, tüketici mahkemelerine de gidebilirsiniz.
 • Şikayetler için bu işlemlere özel açılan şikayet sitelerini ya da sosyal medyayı da kullanabilirsiniz.

Siz Türk Telekom şikayetlerinizi nereye iletmeyi tercih ediyorsunuz? Görüş ve tecrübelerinizi bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yayınlanan yeni yazılarımızdan haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Fikir ve önerilerinizi iletişim kanallarımızdan bizlere iletebilirsiniz.

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri

Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler?

Apartman Şikayetleri Nereye Yapılır?

https://www.youtube.com/watch?v=7Rq1Amk9ZFA

Türk Telekom Bireysel Çağrı Merkezi İletişim Bilgisi Nedir?

444 1 444 numarası üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz.

Türk Telekom Kurumsal Çağrı Merkezi İletişim Bilgisi Nedir?

444 5 444 numarası üzerinden iletişim sağlamanız mümkündür.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Bugüne kadar şikayetlere çözüm bulunmadı ama yine de yazıyorum. 13.03.2022 tarihinde numara taşımak için müracaat ettim. 14.03.2022 tarihinde arandı ve 15.03.2022 tarihinde Saat 09.00 da AGT (AYNI GÜN TESLİM KURYESİ) Kuryeye verildiğini ve 3 dk sonra İş adresimde adreste bulunmadığımıza dair mesaj geldi, nasıl bir yalan. 15-18 mart arası teslim edilecek dediler. 18 mart gece aradım şikayet oluşturdular ve hafta sonu ev adresine gelecek dediler. Malesef gelmedi. Hafta içi oldu oldu 2 gün geçti, kurye telefonu verdiler açan yok. 4441444 dü aradım yeni bir 5 gün daha gün verdiler yapılacak bir şey yok. 10 gündür mağdurum çözüm bulan yok.

 2. 444 1 444 nolu Türk telekom müşteri hizmetleri aramak ve işlemler için tam bir saat bekledik ve sonunda hat kendiliğinden kapandı yani meşkul tonu ve biz öyle kala kadık işlem yapmadığıma mı üzüleyim yoksa boşa geçen bir saatemi sürekli müzik çalıyor 25 dk son müşterilerine bağlanmak ve tekrar beklemek ve görüşme yapılmadan kapatılıyor bekleme TAbiki ücretli peki benim boşa geçen zamınım ne olacak. Abone bulmak için onca reklam verirler. Ama hazırda olan aboneyi küstürürler

 3. TTNET PİŞMANLIKTIR YILDA 1 KEZ DONDURMA HAKLARI VARMIŞ, AYRICA İNTERNET KAPATMA BEDELİ 1200 KÜSÜR TL İSTİYORLAR NEYMİŞ MODEM YÜZÜNDENMİŞ VERDİKLERİ O DANDİK MODEM KAÇ PARA OLABİLİR ? UMARIM KAPATILIR DEVLET TARAFINDAN

 4. Türk Telekom uygulaması için sorun hakkında gerek iletişim numaralarını, gerekse şikayet ile ilgili tüm yolları araştırdım, aradım. Ama hiçbir şekilde ulaşamadım ve şikayetimi iletemedim. Alakasız ne varsa tüm yollar oraya çıktı. Bence bu da bilinçli yapiliyor. Yazık.

 5. Merhabalar. Ben yıllardır abonenizinim. Ancak sağlık probleminden dolayı telefonumu kullanmadım. Şimdi kullanmak için açtığımda hattınız kullanım dışıdır diyor. Benim hattım çok eski . Aynı numaramı kullanmak ve devam etmek istiyorum. Durum çok yeni lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim ve memnun olurum. Bunun için ne yapmalıyım.

  Saygılarımla
  Munise

 6. Mağdur ediyorsunuz ve aynı zamanda soygunculuk yapıyorsunuz. Deprem bölgesindeyim ve telekom hiçbir şekilde çekmiyordu. Şikayet oluşturdum düzelti diye dönüşler sağlandı hiçbir düzelme olmadı tabi ki. Hem aileme hem çalıştığım hastanede iş akışını etkileyen iletişim problemi nedeniyle hattımı taşıdım. Deprem bölgesi fatura yansıması yapışmayacağına dair dönüş yapmanıza rağmen nerdeyse bir yıllık bür ücretlendirme çekilmiş kartımdan. Arıyorum sadece haklısınız deyip şikayet oluşturuyorsunuz. Bizi mağdur ettiğiniz yetmiyormuş gibi bir de soymaya hakkınız yok.. Bir an önce gerekli işlemleri yapmanızı istiyorum.

 7. kac gündür internetim yok. sorun cozuldu diyorsunuz sorun cozuluyor 5 dkika sonraa internetim tekrar gidiyor her defasinda ariza kaydi olusturuyorum ve saatlerce bekliyorum sorun cozulmesi icin pismanliktan baska hic birsey degilsiniz. fatura odeme gunu 1 dakika gecse hemen gecikme parasi bindiriyorsunuz faturaya ama musteri memnuniyetiniz sifir sifir sifir 1 aydır sorunu cozemediniz helal olsun birde markayiz diye övünürsünüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu