reklam
Teknoloji

Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Telefon Alma Şartları Nelerdir?

Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Telefon Alma Şartları Nelerdir? Faturaya Ek Telefon Almak İçin Ne Gerekli? Faturaya Ek Telefon Alınıyor mu? Turkcell Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler? Aynı Hat Üzerine Kaç Telefon Alabilirim?

Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Telefon Alma Şartları Nelerdir? Hemen hemen herkes kolay telefon alabilme yöntemlerini araştırmaktadır. Çünkü cep telefonları artık hayatımızın her alanında yer almaktadır. Peki hat sahipleri için telefon almanın bir kolaylığı var mıdır? Hattımın üzerine telefon alabilir miyim, aynı hat üzerine kaç telefon alabilirim, yeni hat alana telefon veriliyor mu gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda.

Faturaya ek telefon alma yöntemi günümüzde birçok kişi tarafından kullanılıyor. Özellikle elektronik eşya alışverişine getirilen taksit kısıtlamasından sonra tarifeye ek telefon almak isteyen kişilerin sayısında bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Neyse ki, ülkemizde hizmet veren büyük GSM operatörlerinin hepsi kullanıcılarına bu kolaylığı sunuyor. Müşteriler her bütçeye uygun, farklı özelliklerdeki cihazları fatura üzerine telefon alma işlemi sayesinde satın alabiliyor. Değişen taksit seçenekleri de ödeme sürecinin rahat geçmesini sağlıyor.

İşte tüm bu noktalar ücreti faturaya yansıtarak telefon almak isteyenlere avantajlı geliyor. Bu nedenle birçok kişi faturalı hat üzerine telefon alma nasıl oluyor diye merak ediyor. Biz sizler için hazırladığımı yazıda bu konuda öğrenmek istediğini her şeyi tek tek açıklayacağız. Böylece siz de faturalı hatta telefon alma işlemi için bayiye gittiğinizde konuya hakim olabileceksiniz. Şimdi gelin yazı içerisinde yanıtlarını paylaşacağımız soruların bir listesini yapalım:

 • Hattımın üzerine telefon alabilir miyim?
 • Faturaya ek telefon almak için ne gerekli?
 • Vodafone faturaya ek telefon alma şartları neler?
 • Turkcell faturaya ek telefon alma şartları neler?
 • Türk Telekom faturaya ek telefon alma şartları neler?
 • Yeni hat alana telefon veriliyor mu?
 • Aynı hat üzerine kaç telefon alabilirim?
 • Faturasız hat cihaz kampanyaları da var mı?

Hemen ilk maddeyi inceleyerek yazımıza başlayalım. Faturaya ek telefonlar nasıl alınıyor, ona bakalım.

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Nedir? (Güncel Başvuru Şartları)

1. Hattımın Üzerine Telefon Alabilir miyim?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom ülkemizin en büyük 3 GSM operatörü. Bu 3 operatör de müşterilerine faturaya ek telefon alma şansı tanıyor. Tabii bu noktada aranan bazı şartlar var. Bu konunun detaylarına gireceğiz. Ama genel olarak, bahsettiğimiz 3 operatörden birinin faturalı müşterisiyseniz tarifenize ek telefon alabilirsiniz. 

Genel bir giriş yaptık. Şimdi faturaya ek telefon almak için hangi şartları sağlamak gerekiyor, ona bakalım.

2. Faturaya Ek Telefon Almak İçin Ne Gerekli? Şartlar Neler?

Bir önceki bölümde de bahsettiğimiz gibi, faturaya ek telefon almak için birtakım şartları sağlamak gerekiyor. Tabii bu şartlar operatöre göre değişiklik gösterebiliyor. Birazdan tek tek tüm GSM operatörlerinin şartlarını da konuşacağız. Ama genel olarak başvuru sırasında nelere bakıldığını kısaca özetleyebiliriz:

 • Faturaya ek telefon almak için operatörün müşterisi olmanız şart. Ama bunun yanında şirketler kişilerin belirli bir süre boyunca faturalı hat kullanmış olmasını da talep edebiliyor.
 • Tarifeye ek telefon almak isteyen kişilerin faturalarını düzenli bir şekilde ödemesi gerekiyor. Bu, önemli bir nokta.
 • GSM operatörleri aynı anda birden fazla cihaz alma durumuna da kısıt getirebiliyor. Genelde en fazla 2 cihaz veriliyor. Ama bu şirket politikasına göre değişebilir. 
 • Son zamanlarda GSM operatörleri kişilerin kredi notuna da bakıyor. Kredi notu düşük olan müşterilere cihaz verilmeyebiliyor. 

Genel olarak bu şartlardan en az 2 tanesini karşılayan müşteriler tarifeye ek fatura kampanyalarından yararlanabiliyor diyebiliriz. Ama daha kesin konuşmak için operatörlerin şartlarını incelemek lazım. Şimdi gelin Vodafone taksitli telefon alma şartları hakkında konuşalım.

faturaya ek telefon
faturaya ek telefon

Vodafone Cihaz Alma Şartları Neler?

Vodafone tarifeye ek telefonlar listesi oldukça çeşitli. 3, 6 ya da 12 ay vade ile akıllı telefon sahibi olabiliyorsunuz. Farklı fiyat ve özellikteki cihazları incelemek için bölüm sonunda verilen linki kullanabilirsiniz. Biz şimdi Vodafone taahhütlü telefonlar için hangi şartları arıyor, ona bakalım:

 • Vodafone faturalı hat müşterisi olmak
 • Katılım sağlanacak cihaz kampanyasına uygun “Müşteri Limit Puanı”na sahip olmak
 • Son 48 saat içerisinde herhangi bir sim kartı değişikliği yapmamış olmak
 • Markanın veri tabanındaki kara-gri listede bulunmamak

Bunlar Vodafone’nun aradığı genel şartlar. Şimdi bu maddelerden bazılarını biraz daha açalım:

 • Müşteri Limit Puanı durumunu açıklayalım. Şöyle ki, Vodafone müşterilerine belirli bir puanlama sistemi uyguluyor. Bu sistemde puanlar kişinin kaç yıllık müşteri olduğuna, faturaları ödeme düzenine ve fatura miktarına bakılarak belirleniyor. Bu puan ne kadar yüksek olursa, kişinin cihaz alması da o kadar kolay oluyor. Yani faturalarınızı düzenli olarak öderseniz ve en az 8 – 10 aydır Vodafone’luysanız rahatlıkla faturaya ek cihaz alabilirsiniz. 
 • Kara-gri liste ise hem markanın düşük puanlı müşterilerini içeriyor hem de kredi notu çok düşük olan kişileri. Bu listedeyseniz maalesef faturaya ek cihaz alamıyorsunuz. 
 • Tüm bunların yanında bir noktayı daha açıklayalım. Vodafone tarifeye ek cihaz kampanyası ile tek seferde en fazla 2 adet ürün alabiliyorsunuz. 

Tüm bu şartları sağladığınız takdirde alabileceğiniz telefonları öğrenmek için neler yapabileceğinizi de konuşalım:

 • Öncelikle bölüm sonunda verilen bağlantıya tıklayın.

vodafone tarifeye ek telefon
faturaya ek telefon nasıl alınır? telefon alma şartları nelerdir? 19

 • Açılan online mağaza sayfasının sol üst köşesinde yer alan kısımdan sisteme giriş sayfasına gidin.

vodafone giris
faturaya ek telefon nasıl alınır? telefon alma şartları nelerdir? 20

 • Telefon numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapın. Şifre almak için S yazıp 7000’e gönderebilirsiniz.

vodafone telefonpng
faturaya ek telefon nasıl alınır? telefon alma şartları nelerdir? 21

 • Giriş işlemi sonrasında sistem karşınıza alabileceğiniz telefonları çıkaracaktır.
 • Dilerseniz Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak da alabileceğiniz cihazları öğrenebilirsiniz.

Vodafone’u konuştuk. Şimdi sırada Turkcell taksitli telefon şartları var. 

Vofadone Online Mağaza sayfasında yer alan tarifeye ek telefonları görüntülemek için TIKLAYINIZ!

Turkcell Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler?

Turkcell de kullanıcısına çok çeşitli akıllı cihazlar sunuyor. 6, 9 ve 12 ay vadeyle satılan telefonlara sahip olabiliyorsunuz. Tabii cihazların marka ve modeline göre fiyatlar da artış gösteriyor.

Peki, Turkcell kullanıcılarının faturaya ek telefon almak için hangi şartları sağlamaları gerekiyor?

 • Turkcell diğer operatörlerden farklı bir yol izliyor. Finanscell uygulaması ile kullanıcılarına telefon kredisi veriyor. Tabii siz taksitleri faturaya ek şeklinde ödüyorsunuz. Ama başvuru değerlendirme aşamasında bu olay kredi olarak ele alınıyor. 
 • Bu nedenle de şirket genellikle kişilerin kredi notuna bakıyor. 
 • Bunun yanında Turkcell de müşterilerine kendi puanlama sisteme üzerinden bir değerlendirme uyguluyor. En az 8 – 10 aydır Turkcell müşterisi olan, faturalarını düzenli olarak ödeyen ve fatura miktarı yüksek olan kullanıcıların puanları daha yüksek oluyor. Puanı düşük müşteriler de ya alt limitten, yani daha uzun cihazlardan, satın alabiliyor ya da faturaya ek telefon kampanyasına katılamıyor. 
 • Turkcell bir hat sahibine tek seferde bir cihaz veriyor.

Turkcell hat üzerine telefon alma sorgulama işlemi içinse aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Turkcell iletişim merkezlerinden (TİM) birine giderek faturanıza ek olarak alabileceğiniz cihazları direkt öğrenebilirsiniz. Size en yakın TİM ofisinin adresi için bölüm sonunda verilen linki kullanabilirsiniz. 
 • Turkcell telefon tekliflerini incelemek ve alabileceğiniz telefonları görüntülemek için interneti de kullanabilirsiniz. Bu noktada bölüm sonunda verilen link işinizi görecektir.

turkcell tarifeye ek telefon
faturaya ek telefon nasıl alınır? telefon alma şartları nelerdir? 22

 • Bu link üzerinden telefonları inceleyebilirsiniz. Sol üst köşede yer alan giriş sekmesinden Turkcell hesabınıza giriş yaparak size sunulan teklifleri görebilirsiniz. 

Turkcell tarifeye ek telefon şartları da bu şekilde. Son olarak Türk Telekom tarifeye ek telefonlar hakkında konuşalım.

Size en yakın Turkcell mağazasının adres bilgilerine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Turkcell bireysel akıllı telefon teklifleri sayfasını görüntülemek için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler?

Türk Telekom’un sattığı telefonlar da oldukça çeşitli. Her bütçeye hitap eden ürünler var. Üstelik firma TTNET cep telefonu kampanyası da sunuyor. Yani Türk Telekom’dan GSM hattınız olmasa da ev internetiniz TTNET ise faturaya ek telefon alma fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz.

 • Türk Telekom’da da müşterinin fatura ödeme düzeni ve hat geçmişine bakılıyor.
 • En az 6 aydır Türk Telekom müşterisi olan ve faturalarını düzenli ödeyen kişilerin bütçesine özel bir telefon mutlaka bulunuyor.
 • Cihazın fiyatına ve müşterinin profiline göre; taahhütlü hat üzerinden taksit, faturaya ek ya da ön ödemeli taksitlendirme gibi seçenekler uygulanıyor.
 • Türk Telekom’dan kaç ayda cihaz alabilirim sorusunun yanıtı seçilen telefona göre değişiyor. Şirket müşterilerine 12 aya kadar vade seçeneği sunuyor.
 • Türk Telekom faturaya ek tarifelerle bir müşterisine en fazla 2 cihaz satın alma şansı tanıyor.

Türk Telekom fatura üzerinden telefon alma seçenekleri gerçekten oldukça fazla. Siz de bölüm sonunda verilen linki kullanarak telefonları inceleyebilirsiniz. Sayfanın üzerindeki “Mobil Müşteriler” “Ev Telefonu Müşterileri” “Evde İnternet Müşterileri” sekmelerden kendinize uygun olanı seçerek alabileceğiniz telefonları görüntüleyebilirsiniz.

Operatörlerin faturalı hat ile cihaz alma şartlarından bahsettik. Şimdi bu konu hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlarını tek tek açıklayalım. Yeni hat sahiplerinin taksitle telefon alma durumunu inceleyerek başlayalım.

Türk Telekom akıllı telefon fırsatları sayfasını ziyaret etmek için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Nereye Şikayet Edilir? 

3. Yeni Hat Alana Telefon Veriliyor mu?

Yukarıda operatörlerin şartlarından bahsederken en az 6 ay müşteri olma noktasına değinmiştik. Bu da demek oluyor ki, GSM operatörleri genelde bir süredir müşterisi olan kişilerin cihaz kampanyalarından faydalanmasına imkan tanıyor. Bu nedenle en iyisi en az 5 – 6 ay boyunca fatura ödemek ve sonrasında bu tür kampanyalara başvurmak.

Ama şu noktayı da dile getirmeden geçmeyelim: Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom zaman zaman yeni gelen müşterilerine özel cihaz kampanyaları da düzenliyor. Bu kampanyalar genelde kısa süreli oluyor. Bu nedenle markaların kampanya sayfalarını takip etmenizde fayda var. Bu noktada ihtiyacınız olan linkleri bölüm sonunda bulabilirsiniz. Buradan yeni müşterilere cihaz kampanyası olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca GSM şirketlerinin bayiliklerine giderek de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu konuyu netleştirmiş olduk. Şimdi bir seferde aynı hat üzerinde kaç cihaz alınabilir, ona bakalım.

Turkcell Yeni Hat Cihaz Kampanyaları sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Türk Telekom Kampanyalı Akıllı Cihazlar sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Vodafone Cihaz Kampanyaları sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

4. Aynı Hat Üzerine Kaç Telefon Alabilirim?

Aslında bu soruyu operatörlerin şartlarından bahsederken yanıtlamıştık. Ama burada konuyu toparlayalım ve şu şekilde özetleyelim:

 • Vodafone aynı hat üzerinden en fazla 2 cihaz alınmasına izin veriyor.
 • Turkcell’de bir hat üzerinden tek bir cihaz alınabiliyor.
 • Türk Telekom’da aynı hatta 2 cihaz veriliyor.

Son olarak faturasız hatların operatörlerin mağazalarından taksitle telefon alma şansı var mı, ona bakalım.

5. Faturasız Hatta Telefon Alma Fırsatı Sunuluyor mu?

Bu kampanyalar faturaya ek olarak sunuluyor. Bu nedenle genel olarak faturasız hat sahipleri bu kampanyalardan faydalanamıyor. Fakat şöyle noktalar da var:

 • Dediğimiz gibi Turkcell Finanscell üzerinden kredi ile telefon satışı yapıyor. Bu hizmetten faturasız hat sahipleri de yararlanabiliyor. Tabii faturalı hatlar gibi kampanyalar ve fırsatlar yok. Ama en azından taksitle cihaz alınabiliyor.
 • Bunun dışında tüm operatörler zaman zaman farklı taksit kampanyaları sunuyor. Bu kampanyalardan yararlanarak faturasız hat sahipleri de taksitle telefon alabiliyor.

Sizlerle faturaya ek telefon tariflerinin tüm detaylarını paylaştık. Son olarak kısa bir özet yapalım ve konuyu toparlayalım:

 • Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un faturalı hat müşterileri tarifelerine ek cihaz satın alabilirler.
 • Alınabilecek cihazların fiyat aralığı müşterinin profiline göre belirlenir.
 • Hat geçmişi en az 6 – 8 ay olan ve faturalarını aksatmadan ödeyen müşteriler için tarifeye ek telefon almak gayet kolaydır.
 • GSM operatörünün politikasına göre değişmekle beraber, taksit sayısı genelde 12 aya kadar çıkar.
 • Detaylı bilgi operatörlerin bayiliklerinden ya da internet sayfalarından alınabilir.
 • Aynı hat üzerine en fazla 2 cihaz alınabilir.
 • Faturasız hat sahipleri operatörlerin zaman zaman düzenlediği farklı kampanyalardan yararlanarak taksitle telefon satın alabilir.

Siz tarifeye ek akıllı cihaz alma kampanyalarını karlı buluyor musunuz? Konuyla ilgili görüşlerinizi ve varsa tecrübelerinizi yazının altındaki yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazılarımızdan yayınlandıkları anda haberdar olmak ister misiniz? Cevabınız evetse, sizi Facebook sayfamıza üye olmaya davet ediyoruz. Ayrıca bize iletmek istediğiniz düşünce ve önerileriniz için iletişim sayfamızı ya da yorumlar kanalını kullanabilirsiniz.

Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Samsung Garanti Sorgulama ve Takip Nereden Yapılır?

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri

https://www.youtube.com/watch?v=MxZjpegmtdo

Vodafone Online Mağaza Destek Hattı Numarası Nedir?

0542 756 70 00 dır.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

0532 532 00 00 dır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu