Eğitim

Eğitim, bir kişinin bedensel, duygusal ve zihinsel olarak sahip olduklarını belirli bir amaç doğrultusunda geliştirmesine denir. İnsanların davranışlarında belirli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler sürecine de eğitim denir.

Eğitim sürecinin 3 temel özelliği bulunmaktadır. Bunlar amaç, öğrenme ve öğretme etkinlikleri, değerlendirme aşamalarından oluşur. Eğitim sadece okulda olmaz. Okul öncesinde ve okul dışındaki süreçte de eğitim devam eder. Yani insan sürekli gelişmekte ve yeni bir şeyler öğrenmektedir.

Eğitimin en önemli parçası ise yaşantıdır. Yani eğitim hayat ile gerçekleşmektedir. Herhangi bir mekan ya da yer sınırlaması yoktur. Eğitim kavramının içeriğine baktığımızda ise okul eğitimi, online eğitim, iş eğitimi ve sosyal eğitim yer almaktadır.

Eğitim hakkında sitemizde birçok konu yer almaktadır. Özel okul teşvik şartları nelerdir, öğrencilere para yardımı başvurusu, üniversite öğrencisi sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanır, KYK çağrı merkezi numarası, mavi diploma nasıl alınır, başarı teşvik programı başvurusu ve başvuru formu, PTT burs parası sorgulama, dershane ne zaman başlıyor, şartlı eğitim yardımı nedir, üniversite harç ücretleri, kırtasiye yardım başvurusu, üniversite kayıtları nasıl yapılır, görev yeri belgesi nereden alınır ve daha birçok konuya sitemizden bakabilirsiniz.

Başa dön tuşu