İş Fikirleri

Sıfırdan İş Kurma Fikirleri 2024 Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Karlı İş Fikri

Sıfırdan İş Kurma Fikirleri - Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Karlı İş Fikri, Sıfırdan İş Kurmak, Sıfırdan Kendi İşini Kurmak, Sıfırdan Nasıl İş Kurulur? Girişimciler İçin Yeni ve Karlı İş Fikirleri, Yeni ve Karlı İşler, Genç Yaşta Kendi İşini Kurmak, Patlayacak İş Fikirleri, Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim? Yaratıcı Girişimcilik Fikirleri, Zekice İş Fikirleri, Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri ve daha fazlası yazımızda...

Sıfırdan İş Kurma Fikirleri – Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 10 Karlı İş Fikri; Günümüzde epey zorlaşan yaşam şartları koşulları sayesinde birçok kişi başka kişilerin alt tabakasında çalışmak yerine kendi işini kurmak istemektedir.

Siz de mi başkasının emri altında çalışmaktan sıkıldınız? Bir girişimci olarak yeni bir iş kurma arayışına mı girdiniz? O halde doğru yerdesiniz! Sıfırdan kurmak istediğiniz iş fikri burada sizi bekliyor olabilir!

Biz de bu yazımızda yeni girişimcilerin ve sıfırdan iş kurmak isteyen kişilerin yapabilecekleri 10 iş fikrinden bahsedeceğiz. Siz de kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız ve sıfırdan bir iş kurmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız iş fikirlerini öğrenmek için makaleyi aşağı kaydırmanız yeterli olacaktır.

Yeni İş Fikirleri – Karlı ve Para Kazandıran İşler

sıfırdan i̇ş kurmak i̇steyenlere 10 karlı i̇ş fikri
sıfırdan i̇ş kurmak i̇steyenlere 10 karlı i̇ş fikri

Sıfırdan İş Kurmak İsteyen Kişilerin Uygulaması Gereken iş Stratejileri

Kendi işini kurmak isteyen kişilerin, ilk olarak hangi iş fikrini yapabileceklerine ve iş için gerekli olan sermayeyi nasıl bulacaklarına karar vermeleri daha doğru olacaktır. Bu doğrultuda sizde yeni bir iş kurmak ve kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız yetenek ve ilgi alanlarınıza uygun bir iş fikri belirlemelisiniz. Tabi sermayesiz iş fikirlerine de göz atabilirsiniz!

Yapacağınız iş fikrinizi seçtikten sonra, işletmenizi yönetebilmek ve faturalandırma işlemleri için şirket açma zorunluluğunuzun bulunduğunu unutmamalısınız. Ayrıca işletmenizi büyütmek için de size önereceğimiz stratejileri uygulamak yararlı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Sıfırdan iş kurmak istiyorsanız uygulamanız gereken iş stratejileri aşağıdaki şekildedir:

 • Yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun bir iş fikrini seçin.
 • Yapacağınız iş için gerekli olan sermayeyi belirleyin.
 • Sektör ve pazar araştırması yapın.
 • İşinizi pazarlayın ve müşteri elde edin.
 • İşiniz için sosyal medya hesapları oluşturun.

Yeteneklerinize ve İlgi Alanlarınıza Uygun Bir İş Fikrini Seçin!

Yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza göre bir iş fikrini benimsediğinizde o işte yükselmek hiç olmadığınız kadar kolay olacaktır. Siz de kendinize uygun bir işi seçtiğinizde sermaye ve finansal yönden iş planı yapmanız daha basit bir hal alacaktır.

Ayrıca seçtiğiniz iş fikrinde hızlıca ilerleyerek işletmenizi büyütebilirsiniz. Sıfırdan bir iş kurmak istediğiniz için size uygun olmayan işi seçtiğinizde bir zaman sonra eziyete dönüşeceğinden yapmaktan keyif almayacaksınız.

Yapacağınız İş İçin Gerekli Olan Sermayeyi Belirleyin!

İş fikrini seçtiğinize göre artık iş için gerekli olan sermayeyi belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz iş fikri üzerine daha önceden yapan ya da deneyimlemiş biri varsa ne kadar sermaye gerektiği noktasında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca kendi işinizi sıfırdan kurmak istiyorsanız ve işletmeniz için çok fazla sermaye harcamak istemiyorsanız sermayeye ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz işlere ya da az sermaye ile gerçekleştirilebilecek işlere yönelebilirsiniz.

Sektör ve Pazar Araştırması Yapın!

Yapacağınız iş fikri için piyasada yer edinmiş rakiplerinizi, sektörü ve müşteri kapasitesini araştırmalısınız. Benimsediğiniz iş fikrini hayata geçirebilmek ve piyasada yer edinebilmek istiyorsanız rakiplerinizin kim olduğunu öğrenmelisiniz. Siz de bu doğrultuda kendinize bir iş planı oluşturabilir ve gerçekleştirdiğiniz analizler ile işletmenizi doğru yönlendirerek daha yüksek noktalara taşıyabilirsiniz.

sektör ve pazar araştırması
sektör ve pazar araştırması

İşinizi Pazarlayın ve Müşteri Elde Edin!

İş fikrinizi, iş planınızı ve şirketinizi kurduğunuz dâhilde geriye yapmanız gereken tek bir püf nokta kalmaktadır. Siz de belirlediğiniz pazarlama stratejilerini doğru bir şekilde uyguladığınız ve yönlendirdiğiniz takdirde işletmenizin büyümeme gibi bir ihtimali yoktur.

Ayrıca siz de sponsorlu reklamlar ve sosyal medya reklamları yaparak işinizi pazarlayabilir ve işletmeniz için müşteri elde edebilirsiniz. Kendinizi ve işletmenizi doğru ölçüde pazarlıyorsanız adınızı zamanla duyurabilirsiniz.

İşiniz İçin Sosyal Medya Hesapları Oluşturun!

İşletmenizi büyütebilmenin temel amaçlarından biri de işiniz için sosyal medya hesapları oluşturmak olacaktır. Siz de işletmenizi dijital dünyaya karşı tanıtmanız halinde adınızı duyurmayı başaracak ve müşterilerin daha hızlı ulaşmasına imkân tanımış olacaksınız.

Para Kazandıran Uygulamalar – Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar

Yeni ve Karlı 10 İş Fikri

Siz de kendi işinizi kurmak ve patron olmak istiyorsanız seçebileceğiniz onlarca iş fikri mevcut olarak bulunmaktadır. Sıfırdan iş kurmak istediğiniz için birbirinden farklı 10 iş fikrini bu başlık altında sizlere sunduk.

Hadi gelin birlikte az sermaye ile başlangıç için sıfırdan uygulayabileceğiniz iş fikirlerine bakalım:

 • Doğum ve bebek fotoğrafçılığı
 • Danışmanlık hizmeti Vermek
 • Emlakçılık hizmeti vermek
 • Organizasyon şirketi kurmak
 • Butik Pastane açmak
 • Spa Merkezi açmak
 • Antika dükkânı açmak
 • Oto yıkama dükkânı açmak
 • Güzellik salonu açmak
 • Seyyar pilavcılık yapmak

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı

doğum ve bebek fotoğrafçılığı
doğum ve bebek fotoğrafçılığı

Günümüzde oldukça popüler olan iş fikirlerinden birisi de doğum ve bebek fotoğrafçılığıdır. Siz de fotoğraf çekme noktasında yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ebeveynlerin doğumdan önce ve sonra bebekleriyle olan anlarını ölümsüzleştirebilirsiniz.

Fotoğrafçılık alanında adınızı duyurabilmek ve iş yapmak istiyorsanız doğum ve doğum sonrasındaki süreç hakkında bilgi edinerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti Vermek

danışmanlık hizmeti
danışmanlık hizmeti

Kazançlı kariyer fikirlerinden birisi olan Danışmanlık hizmeti, sadece belirli bir alana bağlı kalmaksızın bütün alanlarda verilebilir. Siz de danışmanlık hizmeti vermek istiyorsanız ilgili olduğunuz alanda kendinizi ilerletebilir ve kurslara giderek sertifika alabilirsiniz.

Emlakçılık Hizmeti Vermek

emlakçılık hizmeti
emlakçılık hizmeti

Emlakçılık hizmeti, çok az bir sermaye ile gerçekleştirilebilen iş fikirleri arasındadır. Siz de emlakçılık hizmeti vererek yaptığınız satış işlemlerinde alıcı ve satıcılardan toplamda yüzde dört oranında komisyon talep edebilir ve böylelikle büyük meblağlar kazanabilirsiniz. Kendi emlakçılık ofisinizi açarak ve kendi işletmenizi duyurarak kazandığınız parayı ikiye katlayabilirsiniz.

Organizasyon Şirketi Kurmak

organizasyon şirketi kurmak
organizasyon şirketi kurmak

Siz de insanlarla iletişimde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız ve iş yönetme disiplinine sahipseniz organizasyon şirketi açmak sizin için biçilmiş kaftan niteliğindedir. Sektör noktasında detaylı bir araştırma yapmanız ve bilinçli bir şekilde girmeniz işinizi ilerletmede büyük yarar sağlayacaktır.

100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri – Patlayacak İş Fikirleri

Butik Pastane Açmak

butik pastane
butik pastane

Butik pastanede kar marjı yüksek olduğundan yapılabilecek iş fikirleri arasında yer alır. Siz de butik pastane açmak için doğru lokasyon ve çeşitli ürün seçimlerinde bulunmalısınız. Ayrıca işletmenin tutacağı bir lokasyonu tercih etmemeniz halinde müşteri elde edemeyince büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Spa Merkezi Açmak

spa merkezi
spa merkezi

Karlı iş fikirleri arasında değerlendirebileceğiniz işlerden birisi de Spa Merkezidir. Siz de Spa Merkezi açmak istiyorsanız sektöre giriş yapmadan önce rakiplerinizin yaptığı işleri araştırmalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz.

Ayrıca açacağınız Spa Merkezinin daha önceden açılışını duyurabilir ve başlangıç için indirim ya da kampanya düzenleyebilirsiniz. Böylece Spa Merkeziniz daha açılış yapmadan önünde kuyruk oluşmaya başlayabilir.

Antika Dükkânı Açmak

Siz de çeşitli antika eşyalarını ya da mobilyalarını cezbedici bir şekilde müşterilerinize sunduğunuzda ilgi çekmeme ihtimali oldukça düşüktür. Bu işin reklamını iyi bir şekilde yaparsanız güzel paralar kazanma olasılığınız yüksektir.

antika dükkânı
antika dükkânı

Oto Yıkama Dükkânı Açmak

oto yıkama dükkânı
oto yıkama dükkânı

Siz de bütçenize göre düşük sermaye ya da yüksek sermaye ile bir oto yıkama dükkânı açabilir ve yaptığınız işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Oto yıkama açacağınız yeri doğru seçmeli ve müşteriye kaliteli hizmet vermeniz doğrultusunda oto yıkamadan oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Güzellik Salonu Açmak

güzellik salonu
güzellik salonu

Bir girişimci olarak, kadınların neredeyse her gün kendilerini güzelleştirmek için gittikleri güzellik salonundan yana tercihinizi kullanarak güzel paralar elde edebilmeniz mümkündür. Her zaman popüler kalacak işlerden birisi olan güzellik salonunda iş yaparak hem eğlenebilir hem de gelir elde edebilirsiniz.

Seyyar Pilavcılık Yapmak

seyyar pilavcılık
seyyar pilavcılık

Az bir sermaye ile tarifini özel olarak hazırladığınız pilavlarınızı seyyar satıcılık yaparak satabilir ve bu iş fikrinden oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte sıfırdan başlayarak yapabileceğiniz 10 karlı iş fikrinden bahsettik. Siz de yeni bir iş kurmak istiyorsanız ve tercihiniz kendi işinizin patronu olmaktan yanaysa içeriğimizde yer alan 10 karlı iş fikrinden birini deneyebilir ve yapmaya başlayabilirsiniz.

Almanya İşçi Alımı – Almanya İşçi Alımı Başvuru Formu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu