İş Fikirleri

Yurt Dışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri 2024

Yurt Dışında Olup Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri, Türkiye'de Patlayacak İş Fikirleri, Yurt Dışında Uygulanmış Türkiye'de Uygulanmamış İş Fikirleri, Türkiye'de Hiç Bilinmeyen İş Fikirleri, Dünyada Farklı İş Fikirleri, Yabancı Ülkede Olup Türkiye'de Olmayan İşler ve daha fazlası hakkındaki tüm detaylar yazımızda...

Yurt Dışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri;  Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve hız kazanmasıyla birlikte ortaya her geçen gün yeni iş fikirleri çıkıyor. Bu noktada yurt dışında olup ancak Türkiye’de istihdam edilemeyen ve eksik olan birçok iş sektör bulunuyor.

Yurt Dışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri, Türkiye’de Patlayacak İş Fikirleri, Yurt Dışında Uygulanmış Türkiye’de Uygulanmamış İş Fikirleri, Türkiye’de Hiç Bilinmeyen İş Fikirleri, Dünyada Farklı İş Fikirleri, Yabancı Ülkede Olup Türkiye’de Olmayan İşler ve daha fazlası hakkındaki tüm detaylar yazımızda…

türkiye’de olmayan i̇ş fikirleri
türkiye’de olmayan i̇ş fikirleri

Bizde yazımızda sizler için yurt dışında olup Türkiye’ de görülmeyen iş fikirlerine değineceğiz. Siz de yurt dışında yaşıyorsanız ve Türkiye’de bir iş yapmak istiyorsanız bu iş fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Türkiye’de olmayan bir iş fikri arıyorsanız bu makale tam size göre! Yurt dışında bulunan iş fikirlerini öğrenmek için makaleyi aşağı kaydırmaya devam edin.

Almanya İşçi Alımı – Almanya İşçi Alımı Başvuru Formu

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri Nelerdir?

Türkiye ve dünya çapında bugüne kadar denenmeyen çok az iş fikri veya sektör bulunmaktadır. Yurt dışında denenmiş olup Türkiye’ de henüz hayata geçmemiş iş fikirleri mevcut olarak vardır. Peki, bu işler nelerdir?

Hadi gelin hep birlikte Yurt dışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirlerine bakalım:

  • Hırdavat Kiralama Fikri
  • Akıllı Robot Üretimi Yapıp Satma
  • Evcil Hayvan Hoteli
  • Something Store Dükkânı Açma
  • Kapsül Hostel Açma
  • Akıllı Gözlük Vue Satışı
  • Çeyrek Pizza Dükkânı Açma Fikri
  • Erkek Bakım Salonu Açma
  • Karavan Pizza İşletmeliği
  • İşletme Destek Hizmeti

Hırdavat Kiralama Fikri

hırdavat kiralama tamiri
hırdavat kiralama tamiri

Siz de gerçekleştirmek için yeni bir iş fikri mi arıyorsunuz? O halde doğru adrestesiniz!

Günümüzde evde herhangi bir tamirat işi gerektiğinde tamirci çağırmak oldukça masraflı olduğundan sorunu kendimiz çözmeye çalışıyoruz.

Bu noktada yurt dışında Amerika ve Avrupa da dâhil olmak üzere daha birçok ülkede kesme makinesi, kaynak makinesi ve matkap gibi aletler kiralanabilmektedir.

Sizin de kendi tamirat aletleriniz varsa ihtiyacı olan kişilere kiralayabilir ve o kişilerin tamirat işlerini gerçekleştirmesine yardımcı olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Akıllı Robot Üretimi Yapıp Satma

Akıllı robot günümüzde gün geçtikçe önemi ve üretimi hızla artmaktadır. Son zamanlarda insanların işlerini yapmalarına olanak sağlayan robotlar sayesinde siz de robot ürünler üreterek ve piyasaya sürüp satışını gerçekleştirerek iyi paralar kazanabilirsiniz.

Evde paketleme işi dışında Türkiye’ de olmayan bir iş fikri olduğundan bu iş değerlendirilebilir ve oldukça da karlı bir iş fikridir.

Evcil Hayvan Oteli

evcil hayvan oteli
evcil hayvan oteli

Evcil hayvan oteli açmak için bir hayvan sever ve girişimci ruhuna sahip olmalısınız. Bu iki özelliğe sahipseniz evcil hayvan oteli açmak sizin için ideal bir iş tercihi olacaktır. Evcil hayvan otelinde hayvanların sahipleri olmadığı sürece boyunca bakılmasını ve ilgilenilmesini kapsayan bir iş modelidir.

Siz de hayvan barınakları dışında böyle bir otel açarak işletmenizi büyütebilir ve dünya çapında tanınan bir otel haline gelip hizmet almak için sırada bekleyen insanların olmasını sağlayabilirsiniz.

Something Store Dükkânı Açma

Something Store, genel olarak hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlar olarak karşımıza çıkar. Hediyelik eşya dükkânları günümüzde Türkiye’de de bulunsa yurt dışından ayıran aralarında temel bir fark bulunur.

Yurt dışında açılan hediyelik eşya dükkânlarında belirli bir konsepte uygun gizemli kutular koyularak müşterilerin sevdiklerine değişik türde hediyelerin alınması hedeflenir. Türkiye’de olmayan bir iş kolu olduğu için siz de bu fırsatı değerlendirerek bir hediye dükkânı açabilir ve içerisine gizemli kutular yerleştirerek müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Kapsül Hostel Açma

kapsül otel
kapsül otel

Başta Japonya da dâhil olmak üzere Çin ve Ukrayna ülkelerinde sıklıkla gördüğümüz kapsül hoteller görünüş açısından oldukça dikkat çekicidir.

Türkiye’de olmayan bir iş kolu olduğu için siz de turistlik bir bölgeye kapsül hotel inşa ederek birçok müşteri ve turistin ilgisini çekebilirsiniz. Doğru planlandığında ve işletildiğinde oldukça karlı iş fikirleri arasına girebilir.

İŞKUR Maaşları Ne Kadar? İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatar?

Akıllı Gözlük Vue Satışı

Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan daha çok başta Çin ve dünya çapında oldukça fazla kullanılan akıllı gözlükler sayesinde adımlarınızı ölçebilir ve ne kadar kalori yaktığınızı hesaplayabilirsiniz. Bunun yanı sıra da navigasyon özelliği ile kaybolan gözlüğünüzü anında tık diye bulabiliyorsunuz. Siz de akıllı gözlük Vue satışını gerçekleştirebilir ve sıra dışı bir iş fikrine imza atabilirsiniz.

Çeyrek Pizza Dükkânı Açma Fikri

çeyrek pizza
çeyrek pizza

Çeyrek pizza dükkânları yurt dışında ve dünya çapında oldukça yaygın olarak bulunan dükkânlar olarak karşımıza çıkar. Yurt dışında dilim pizzalardan daha fazla büyüklükte hazırlandığı ve müşterilere sunulduğu için ilgi çekmekte ve talep görmektedir.

Siz de farklı bu iş fikrini yani yurt dışında açılan çeyrek pizza dükkânlarını değerlendirebilirsiniz. Bu dükkanların aynısından bir tane Türkiye’ye uyarlayabilir, satışları tutturabilir ve ciddi manada da kar elde edebilirsiniz.

Erkek Bakım Salonu Açma

erkek bakım salonu
erkek bakım salonu

Günümüzde cilt bakımı sadece kadınlara özgü bir kavram olduğu düşünülse de, birçok erkekte bakımlarına en az kadınlar kadar dikkat etmektedir. Ülkemizde erkek bakım salonu yerine daha çok kadınlar için açılmış cilt bakım ve güzellik salonları vardır.

Yurt dışında ise gittiğiniz her yerde bir erkek bakım salonuyla karşılaşabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Siz de bir ilki gerçekleştirerek erkek bakım salonu açabilir ve adınızı bu sektörde duyurarak ilerleyebilirsiniz.

Karavan Pizza İşletmeliği

Yurt dışında sıklıkla karavan kiralama yapıldığından siz de kendi karavanınızı bir fırsata çevirerek pişirdiğiniz ve birbirinden lezzetli pizzaları açık alanda satmaya başlayabilirsiniz. Bu iş fikrini gerçekleştirebilmek için ihtiyacınız olan tek şey bir karavan!

Şehrin merkezine karavanınızı kurarak yaptığınız pizzaları kuyrukta bekleyen insanlara ilk başta ikram ederek sonra da zamanla satışa sunabilir ve adınızı duyurduğunuz bir karavan pizza işletmecisi olabilirsiniz.

İşletme Destek Hizmeti

i̇şletme desteği hizmeti
i̇şletme desteği hizmeti

Ülkemizde kendi işinin sahibi olmak isteyen birçok girişimci insan bulunmaktadır. Ancak kendi işini büyütmeye ve ilerletmeye çalışan girişimciler yeterli desteği göremeden işletmelerini kapatmak zorunda kalıyor.

İşte tam olarak da bu zamanda devreye işletme destek hizmeti giriyor. Henüz Türkiye’de görülmediği için siz de kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen girişimciler için bir işletme destek hizmeti verebilir ve girişimcilerin başarı merdivenlerini tırmanışını adım adım izleyebilirsiniz.

 

Sizler için hazırlamış olduğumuz yurtdışında olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri öneri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Sizde Türkiye’de uygulayabileceğiniz yeni bir iş fikri arayışı içerisine girdiyseniz içeriğimizde yer alan Türkiye’de daha önce uygulanmamış iş fikirlerine bakarak aralarından kendinize uygun olanı seçebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca eklemek istediğiniz bir iş fikri varsa yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu