İş Fikirleri

200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 2024 Ne İş Kurabilirim?

200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri - Ne İş Kurabilirim? Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri, Sıfırdan İş Fikirleri, Patlayacak İş Fikirleri, 200 Bin TL ile Ne İş Yapılır? Hangi İş Çok Para Kazandırır? 2024 İş Fikirleri, 200 Bin TL ile Yatırım, Karlı İş Fikirleri ve daha fazlası hakkındaki tüm detaylar yazımızda...

200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri – Ne İş Kurabilirim? Günümüzde birçok girişimci kendi işini kurmak ve patron olmak istemektedir. Siz de o girişimcilerden biri misiniz? O halde doğru yerdesiniz! 200 bin TL sermaye için aradığınız iş fikirleri burada!

Biz de bu yazımızda sizler için 200 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirlerini derledik. Siz de 200 bin TL sermaye ile yeni bir iş kurmak ve girişimci olmak istiyorsanız makaleyi aşağı kaydırarak size uygun olan iş fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Yurt Dışında En Çok Aranan Meslekler 2024 Çok Kazandıran, Kolay İş Bulan Meslekler

200 bin tl sermayeli i̇ş fikirleri
200 bin tl sermayeli i̇ş fikirleri

200 Bin TL Sermaye ile Ne İşi Kurabilirim?

Sizin de temel hedefiniz diğer insanlar gibi yeni bir iş kurmak olabilir. Yeterli sermaye ve birikiminiz varsa siz de kendinize ait bir iş kurabilir ve zamanla işletmenizi büyüterek adınızı duyurabilirsiniz.

Kendi işinizi kurmak için yetenek ve ilgi alanlarınızı keşfetmelisiniz. Bunun yanında da bir iş fikrini hayata geçirebilmek için kendinize uygun bir sermaye belirlemeli ve iş planı oluşturmalısınız. Bir işe bodoslama dalmak işinizin hüsranla sonuçlanmasına yol açabilir.

Piyasada 200 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz birçok iş fikri mevcuttur. Biz de size yardımcı olması adına aşağıda değerlendirebileceğiniz bir sürü iş fikrine yer verdik. Hadi gelin birlikte, 200 bin TL ile hangi iş fikirleri yapılabilir buna bakalım…

İşte 200 bin TL bütçe ile birçok girişimcinin gerçekleştirebileceği iş fikirleri;

  • Parfüm bayiliği açmak
  • Çikolata dükkânı açmak
  • Oyun tesisi kurmak
  • Konsept kafe açmak
  • Bilardo salonu açmak
  • Dans kursu açmak
  • Çamaşır yıkama merkezi açmak
  • Pastane kurmak
  • Seyahat acentesi açmak
  • Oto tamir atölyesi kurmak

Yukarıda listelenen iş fikirleri daha fazla çoğaltılabilir. Ayrıca 200 bin TL sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri arasındadır. Siz de yukarıdaki iş fikirlerinden uygun olanlarından birini seçebilir ve sermayenizi doğru harcayarak işletmenizi açabilirsiniz.

Şimdi gelin birlikte 200 Bin TL ile yapılabilecek iş fikirlerine daha yakından bakalım…

Parfüm Bayiliği Kurmak

parfüm bayiliği kurmak
parfüm bayiliği kurmak

Düşük sermayeli ve karlı iş fikirleri arasında parfüm bayiliği kurmak sayılabilir. Günümüzde bir sürü parfüm şirketinin bayilik verdiği göz önündedir. Piyasada bulunan parfüm bayiliklerinin oldukça yüksek kar marjı bulunduğundan siz de işlek bir caddede küçük bir parfüm bayiliği açarak işletmeye başlayabilirsiniz.

Yüzde 45 civarlarında kar marjı sunan parfüm bayiliklerinden birini açmak istiyorsanız siz de 200 bin TL sermaye ile basit ve pratik bir şekilde açabilirsiniz. Ayrıca parfüm bayisini kiralamak için ortalama kira talep eden yerlerle görüşmeniz size oldukça fayda sağlayacaktır. Müşteri elde etme olasılığınız da diğer dükkân sahiplerine göre oldukça yüksek olduğu söylenebilir.

Çikolata Dükkânı Açmak

çikolata dükkanı açmak
çikolata dükkanı açmak

Kar marjı oldukça yüksek olan iş fikirlerinden birisi de çikolata dükkânı açmaktır. Siz de birbirinden farklı lezzette ve insanların damak zevklerine uygun çikolataların bulunduğu bir işletme açabilir ve belirli bir potansiyelde müşteri elde ederek çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Ayrıca çikolata dükkânı açmak için yeterli olacak sermaye 200 bin civarındadır. İşletmenize antep fıstıklı, çikolatalı ve daha birçok çeşitte çikolata getirerek, müşterilerin ilgisini çekebilir ve zamanla işletmenizi büyütebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, açtığınız çikolata dükkânı için sosyal medya platformlarında bir hesap açabilir ve sattığınız çikolata türlerini göstererek pazarlayabilirsiniz. Satışlarınızı sosyal medyadan daha çok yapabileceğinizi unutmamalısınız!

Oyun Tesisi Kurmak

oyun tesisi kurmak
oyun tesisi kurmak

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte oyun sektörü de hız kazandığından siz de bir arazi satın alarak, sıfırdan oyun tesisi kurabilirsiniz. Bu işin kar marjı yüksek olsa da maliyeti de fazladır. 200 bin TL civarlarında sermayeye sahipseniz aldığınız arazide parkur ya da lazer oyunları kurarak çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Özellikle de arkadaş çevrenizin ya da potansiyel müşterilerinizin uğrayabileceği ve eğlenmekten zevk alacağı bir mekân haline gelebilir.

Ayrıca oyun parkurları kurulduğunda oynayan oyuncuların, canlarını tehlikeye sokacak her türlü unsur ortadan kaldırılmalıdır. Aksi takdirde oyun parkurları oyuncular için olumlu sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Bunun için bir sağlık ekibini hazırda bulundurmanızda fayda vardır!

Letgo’dan Para Kazanma 2024 En Çok Satılan Ürünler

Konsept Kafe Açmak

konsept kafe kurmak
konsept kafe kurmak

Son zamanlarda ülkemizde oldukça revaçta olan ve ilgi gören iş fikirlerinden birisi de konsept kafe açmaktır. Siz de tasarım ve dekorasyon işleriyle uğraşmayı seviyorsanız şık ve sıradanlık özelliği göstermeyen farklı bir konsept kafe açabilirsiniz.

Yaklaşık 200 bin TL civarında sermaye ile konsept kafeyi açabilmek için doğru lokasyonu tercih etmelisiniz. Ayrıca konsept kafeyi oluşturabilmek için kendinize bir vizyon belirlemeli ya da oluşturmalısınız. Konsept kafede menü, dekorasyon ve müzik çeşitleri nasıl olmalı sorusunu kendinize sorarak, bir hedef kitlesi seçmeli ve potansiyel müşterilerinizi cezbedecek şekilde hazırlamalısınız.

Bilardo Salonu Açmak

bilardo salonu açmak
bilardo salonu açmak

Oldukça karlı iş fikirleri arasında bilardo salonu açmak da yer alabilir. Siz de herkesin eğlenebileceği bir bilardo salonu açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bilardo salonunun işlemesi için doğru konumu bulmak önemli bir detay olarak karşımıza çıkar.

Bunun yanı sıra bilardo salonunu açmadan önce kendinize bir iş planı oluşturmalı ve bu iş fikrini yaptığınızda ne kadar maliyet gidecek diye hesaplamalar yapmalısınız. Bilardo salonu için ihtiyacınız olan bilardo topları, sopa ve bilardo masası gibi ürünleri daha düşük maliyette temin ederek siz de bilardo salonunu daha işlek bir caddede açmayı tercih edebilir ve potansiyel müşterileri çekebilirsiniz.

Ayrıca bilardo salonunu açmak için gerekli olan sermaye, yaklaşık 200 bin TL civarındadır. Bilardo salonu açmak için daha fazla ücret açmanıza gerek yoktur.

2024 Dükkân Açmak İstiyorum Diyenlere Para Kazandıracak Fikirler

Dans Kursu Açmak

dans kursu açmak
dans kursu açmak

200 bin TL sermaye ile açılabilecek iş fikirleri arasında dans kursu da vardır. Birçok kişi farklı spor dalını yapmayı tercih ederken birçok kişi ise dans etmekten hoşlanır. Günümüzde de en çok rağbet gören iş fikirleri arasında dans kursları vardır.

Özellikle de düğün ve özel günlerinde dans etmek için dans kurslarına giden bir sürü insan olduğu için siz de dans kursu açabilir ve bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca işlek bir mevkide açacağınız dans kursu oldukça ilgi çekeceğinden, rakiplerinizle kırasıya bir mücadele içerisine girebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Çamaşır Yıkama Merkezi Açmak

çamaşır yıkama merkezi açmak
çamaşır yıkama merkezi açmak

Bekâr ve yalnız yaşayan kişilerin büyük bir kısmı kıyafetlerini çamaşır yıkama merkezlerinde yıkamaktadır. Günümüzde ülkemizde çok fazla bulunmayan iş fikirlerinden birisi de çamaşır yıkama merkezleridir. Siz de kıyafetlerini kendi yıkamak istemeyen kişiler için, toplu yıkatabilecekleri bir çamaşır yıkama merkezi açarak ücretli bir şekilde hizmet sunabilirsiniz.

Çamaşır yıkama merkezi açabilmek için ihtiyacınız olan temel şeylerden birisi çamaşır makineleridir. Uygun bir fiyatla temin edebileceğiniz çamaşır makineleri ile günlük belirli sayıda yıkama siparişi alarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 2024 Az Parayla Yapılabilecek İşler

Pastane Kurmak

pastane kurmak
pastane kurmak

Siz de 200 bin TL sermaye ile işlek bir yerde şirin bir pastane açabilir ve hayalinizin işletmesini yönetmeye başlayabilirsiniz.

Başlangıç için atıştırmalık kurabiye, poğaça ve simit tarzında her pastanede bulunabilecek ürünlerle başlayıp zamanla kendinizi ilerleterek daha farklı çeşitte ürünler tercih etmeye başlayabilirsiniz.

Seyahat Acentesi Kurmak

Siz de elinizde bulunan 200 bin TL sermaye ile tüketicilerin ihtiyacı olan seyahat acentesini kurabilir ve oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Tüketicilerin tur, tatil ve bilet türündeki ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

seyahat acentesi kurmak
seyahat acentesi kurmak

Oto Tamir Atölyesi Kurmak

Oto tamir atölyesini, ortalama 200 bin TL sermaye ile açabilmeniz mümkündür. Ancak bu iş fikrini gerçekleştirebilmeniz için ya bir deneyime sahip olmalı ya da yanınıza, birlikte çalışabileceğiniz bir ortak bulmalısınız. Aksi takdirde uzun süreli sorunlar yaşayabilirsiniz.

oto tamir atölyesi kurmak
oto tamir atölyesi kurmak

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte 200 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirlerinden bahsettik. Siz de yeni bir iş kurmak istiyorsanız içeriğimizde yer alan iş fikirlerinden birini yapabilir ve kendi işinizin patronu olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Evlere İş Veren Firmalar 2024 Evde Ek İş Fırsatı

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu