İş Fikirleri

100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 2024 Patlayacak İş Fikirleri

100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri - Patlayacak İş Fikirleri, 100 Bin TL Sermaye ile Yapılacak İşler, 100 Bin TL Sermaye ile Ne İş Yapabilirim? 100 Bin TL ile Nasıl Yatırım Yapılır? 100 Bin Lira ile Yapılacak Yatırımlar, 100 Bin TL ile Ne İş Yapılır? 100 Bin TL ile Nasıl Para Kazanılır? 100 Bin TL ile Zengin Olmak, Az Sermaye ile Yapılacak İşler ve daha fazlası yazımızda...

100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri – Patlayacak İş Fikirleri; Siz de 100 bin TL sermayeye sahipseniz ve ne işi kurabilirim diyorsanız piyasada yapabileceğiniz bir sürü iş mevcuttur. Bir işe başlamak için yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uyup uymadığını kontrol etmelisiniz. Bizde bu yazımızda sizler için 100 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

Siz de yeni bir işi hayata geçirmek ve sermayenizi doğru yönde harcamak istiyorsanız aşağıda verilen iş fikirleri tam size göre!

İşte 100 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz birbirinden farklı ve kaliteli iş fikirleri sizlerle birlikte…

Evlere İş Veren Firmalar – Evde Ek İş Fırsatı

100 Bin TL Sermaye ile Ne İşi Kurabilirim?

Siz de başkalarının emri altında çalışmak istemekten sıkılmış olabilirsiniz. Böyle bir durumda oturmuş kara kara düşünürken yeni bir iş kurmak istediğinizin farkına varmış olabilirsiniz.

O halde doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz! Aradığınız iş fikirleri burada!

100 bin TL sermaye ile piyasada mevcut olarak bulunan ve yapabileceğiniz binlerce iş fikri vardır. Burada önemli olan detay,  kendinize uygun bir iş fikrini bulup benimseyebilmektir. Yapmak istediğiniz işi seçtikten sonra doğru stratejileri uygulamalı ve git gide yükselerek başarı merdivenlerini çıkmalısınız.

Hadi gelin birlikte 100 bin TL ile yapılabilecek iş fikirlerine bakalım:

  • Hediyelik eşya dükkânı açmak
  • Aktar dükkânı açmak
  • Kahve dükkânı açmak
  • Market bayiliği almak
  • Tekel bayi açmak
  • Pizzacı açmak
  • Mobilya mağazası açmak
  • Tavuk çiftliği kurmak

Yukarıda listelenen iş fikirleri daha da çoğaltılabilir. 100 bin TL sermaye ile sizde listelediğimiz iş fikirlerini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

100 bin tl sermayeli i̇ş fikirleri
100 bin tl sermayeli i̇ş fikirleri

Şimdi hadi gelin 100 bin TL sermaye ile yapılabilecek iş fikirlerini daha yakından inceleyelim:

Hediyelik Eşya Dükkânı Açmak

Günümüzde yerli halkın ve turistlerin en çok rağbet ettiği mekânlardan biri de hediyelik eşya dükkânları olmaktadır. Sevdiklerine hediye almak isteyen kişiler hediye dükkânlarını kendilerine hedef haline getirmektedir.

Son yıllarda oldukça tutulan hediyelik eşya dükkânı açma iş fikrini siz de 100 bin TL sermaye ile açabilir ve satışlara başlayabilirsiniz. Ancak açacağınız dükkânın tutulması için doğru lokasyon tercihinde bulunmalısınız. Aksi takdirde müşteri kitlesi elde edemeyince büyük bir hüsrana uğrayabilirsiniz.

hediyelik eşya dükkânı açmak
hediyelik eşya dükkânı açmak

100 bin TL bütçeden daha düşük bir bütçe ile hediye dükkânını açmak istiyorsanız ürün yelpazesini biraz azaltarak ve dükkânı da daha nezih bir yerde açarak kirayı kısabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya dükkânının içinde turistler tarafından oldukça ilgi gören magnet, çini, mumluk ve kapı süslerini seçebilir ve satmaya başlayabilirsiniz.

Aktar Dükkânı Açmak

100 bin TL sermaye ile yapılacak işler arasında aktar dükkânı açmakta sayılabilir. Alternatif tıbba ilgisi olan kişilerin tercih ettiği aktarlarda çeşit çeşit baharatlardan tutun da doğal bitkilere kadar bütün her şey mevcut olarak bulunmaktadır. Siz de bir mahalle arasında küçük işletme açarak aktar dükkânını düşük maliyetlerle kurabilir ve işletmeye başlayabilirsiniz.

100 bin TL sermaye açacağınız dükkânın kirası ve içerisine alacağınız ürünlere göre azalabilir de artabilir de. Aktar dükkânı açmadan hangi lokasyonda açmak istediğinize ve ne tür ürünler satmak istediğinize karar vermelisiniz. Aktar dükkânınıza ekstra müşteri çekmek için bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Aktar dükkânını düşük bir maliyetle açmak mümkün olsa da büyütmek ve ilerletmek her zaman daha zor olmuştur. Siz de dükkânı ilk açtığınızda bir tık zorlanabilir ve kapatmak isteyebilirsiniz. Ancak yükseldiğinizi gördükçe dükkânı daha şevkle açacaksınız.

aktar dükkânı açmak
aktar dükkânı açmak

Kahve Dükkânı Açmak

Her geçen gün büyüyen kahve sektöründe sizde küçük bir kahve dükkânı açarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Üstelik sadece 100 bin TL sermayeli bu iş fikrini hayata geçirebilmek mümkün. Siz de 100 bin TL sermaye ile bir iş yapmak istiyorum diyorsanız seçiminizi kahve dükkânı açmaktan yana kullanabilirsiniz.

Küçük bir kahve dükkânı açmak istemiyorsanız kendi markanızı oluşturarak da zamanla piyasada en iyi kahve dükkânlarından biri haline gelebilirsiniz.

Ya da kahve dükkânı bayiliği de almayı düşünebilirsiniz. Ancak bayilik almak size daha pahalıya patlayabilir. 100 bin TL sermayeyle bayilik almak mümkün olmayacağı için siz de kahve dükkânı açma fikrini değerlendirmeye alabilirsiniz. Mini konseptli firmalardan daha düşük fiyatlarla bayilik satın almanız mümkündür.

kahve dükkânı açmak
kahve dükkânı açmak

Market Bayiliği Almak

Perakende sektörlerinden biri olan market bayiliğini almak 100 bin TL sermaye ile yapılabilecek işler arasındadır. Siz de sıfırdan bir market açmak ve kendi markanızı belirlemek yerine hali hazırda olan bir market bayiliğini satın alabilirsiniz.

Franchise şeklinde olan marketler ile siz de çalışarak bu işte ilerleyebilir ve kendi adınızı başarıyla duyurmayı başarabilirsiniz. Market bayiliği satın almak istiyorsanız seçeceğiniz lokasyon doğru olmalıdır.

Bayilik için doğru lokasyon tercihinde bulunmanız potansiyel müşteri sayınızı oldukça arttıracaktır. Satın aldığınız market bayiliğinin konumuna ve içerisine koyacağınız ürün çeşitliliği harcamalarınızı elbette ki değiştirecektir. 100 bin TL sermayeniz varsa ve yeni bir işe imza atmak istiyorsanız siz de oldukça karlı olan market bayiliklerinden birini satın almayı düşünebilirsiniz. Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar – Sermayesiz Bayilik Fırsatları

market bayiliği almak
market bayiliği almak

Tekel Bayi Açmak

100 bin TL sermayeyle açabileceğiniz bir diğer iş fikirlerinden birisi de tekel bayi açmaktır. Siz de işlek bir caddede tekel bayi açarak işletmeye başlayabilirsiniz. Ancak bayiyi açmak için uygun lokasyon seçerken etrafında başka tekel bayi olup olmamasına dikkat etmelisiniz.

Tekel bayi açmak için başlangıç maliyetinin daha düşük olmasını istiyorsanız siz de tekel bayinin küçük olmasına ve seçeceğiniz ürün yelpazesinin dar olmasına özen göstermelisiniz.

Tekel bayi açmadan önce uymanız gereken bazı prosedürler mevcuttur. Sizin de 100 bin TL sermayeyi kullanarak yeni bir iş kurma aklınızda varsa tercihinizi tekel bayiden yana yapabilirsiniz.

tekel bayi açmak
tekel bayi açmak

Pizzacı Açmak

Siz de yeni bir iş kurmak istiyorsanız 100 bin TL sermayeyle kendinize ait bir pizza dükkânı açabilir ve işletmeye başlayabilirsiniz. Özellikle de işlek bir caddede pizzacı dükkânı açarsanız ayaküstü bir sürü müşteri çekebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Dilim pizza ve tam boy pizza gibi seçenekler sunarak müşterilerinizi cezbedebilir ve daimi müşterileriniz haline getirebilirsiniz.  Ayrıca pizza dükkanınızı konsept şeklinde hazırlarsanız daha büyük ilgi çekeceğinden hiç şüpheniz olmasın!

pizzacı açmak
pizzacı açmak

Mobilya Mağazası Açmak

Mobilya mağazası açmaya karar verdiğinizde 100 bin TL sermayenin yeterli olacağını bilmelisiniz. Potansiyel müşterilerinize beyaz eşyadan tutun da mobilyaya kadar geniş ürün yelpazesi sunarsanız satışlarınızın artma ihtimali oldukça yüksektir.

Bunun yanı sıra günde bir müşteri bile kazansanız ayda kaç müşteriye tekabül ettiğini ve kazancınızın ne denli olduğunu hesap edebilirsiniz. Küçük bir işletmeyle başlayarak daha büyük bir dükkâna yavaşla geçiş yapabilirsiniz.

mobilya mağazası açmak
mobilya mağazası açmak

Tavuk Çiftliği Kurmak

100 bin TL sermayenizi boş yere harcamak istemiyorsanız siz de küçük ve orta halli bir tavuk çiftliği kurabilirsiniz. Maliyeti çok yüksek olmadığından kolaylıkla açabilir ve sizde bu işte iyi paralar kazanabilirsiniz. Küçük bir çiftlikten büyük bir çiftliğe adım atabilir ve işinizi daha da büyütebilirsiniz.

tavuk çiftliği kurmak
tavuk çiftliği kurmak

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte 100 bin TL sermaye ile yapılabilecek iş fikirlerine yer verdik. Siz de yeni bir iş kurmak istiyorsanız içeriğimizde yer alan iş fikirlerinden birini değerlendirebilir ve kendinize uygun bir işi seçerek işletmenizi açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu