Sorgulamalar

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri 2024 (DENENDİ)

Sorgulapp İsimden Numara Sorgulama, İsim Soy isimden Numara Bulma, Turkcell İsimden Numara Sorgulama, Vodafone İsimden Numara Sorgulama, Mesajla İsimden Numara Sorgulama ve daha fazlası yazımızda...

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri (DENENDİ); Ücretsiz numara sorgulama yöntemlerini sizler için paylaştık. Günümüzde birçok sorgulama işlemi internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Bireylere online ortamlarda sağlanan bu kolaylıkların esas amacı kişilerin vakit kazanmasını, işlerini çok daha rahat bir şekilde halledebilmesini ve işlemlerini nerede olurlar ise olsunlar tamamlayıp başka bir yerlere gitme gereksinimlerinden kurtulmalarını sağlamaktır.

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri, İsim Soy isimden Numara Bulma, Turkcell İsimden Numara Sorgulama, Vodafone İsimden Numara Sorgulama, Mesajla İsimden Numara Sorgulama ve daha fazlası yazımızda…

İsimden numara sorgulama da bahsedilen online işlemler arasında en çok kullanılan hizmetlerden biridir. Vatandaşlar eski usul telefon rehberlerinin gözden düştüğü bu çağda ulaşmak istedikleri kişilerin numaralarını bulmak için teknolojiden faydalanabilirler.

Numara Taşıma Sorgulama – Numara Taşıma Kaç Gün Sürer?

İsimden Telefon Numarası Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

Eğer yalnızca ismini bildiğiniz bir kişiye ulaşmak istiyorsanız, birbirinden farklı birkaç yöntem arasından size uygun olanı seçerek isimden numara bulma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için operatörlerin numara sorgulama sistemlerini veya bilinmeyen numaraları öğrenmek için kurulan hatları arayabilirsiniz. Yalnız bahsedilen hatlar ve operatör hizmetleri belirli bir ücret karşılığında sorgulama yapılmasına izin verir. Ücretsiz isimden numara sorgulama işlemi için ise kullanabileceğiniz birtakım mobil uygulamalar mevcuttur.

ücretsiz i̇simden numara sorgulama
ücretsiz i̇simden numara sorgulama

Operatörler Üzerinden Numara Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ülkemizde hizmet veren üç büyük operatöre ait numara sorgulama yöntemleri ile isimle numara bulma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Her bir operatörün kendisine özel olarak kullandığı farklı numaralar üzerinden yapılan sorgulama işlemleri GSM şirketinin fiyat politikasına göre ücretlendirilir. Fakat burada önemli bir noktayı da belirtmek istiyoruz. Operatörlerin ilgili sistemleri üzerinden sorgulama yapabilmeniz için aradığınız hat sahibinin GSM şirketinin veri tabanına kayıtlı olması gerekiyor. Yani bir kişinin ismi üzerinden numarasına ulaşabilmeniz için o kişinin GSM şirketine bu işlem için izin vermiş olması lazım.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom yani eski adıyla Avea isimden numara sorgulama işlemi için özel olarak bir hat oluşturmuştur. Siz de bu hattı arayarak veya SMS ile öğrenmek istediğiniz numara bilgisine ulaşabilirsiniz. Fakat bilmelisiniz ki bu sistem üzerinden yalnızca Türk Telekom şirketine kayıtlı numaraları öğrenebilirsiniz.


11855 Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisini arayarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hat üzerinden kendi numaranızı da bilinmeyen numaralar veri tabanına kaydettirebilirsiniz. 11855 numaralı hat ile yapılan görüşmelerin dakikası 4,36 Türk Lirası olarak ücretlendirilir.


Dilerseniz 11855’e kısa mesaj göndererek de isimden numara sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilgili kişinin adını yazıp bir boşluk bırakıp soyadını yazarak mesajı 11855 göndermektir. Gönderilecek her bir mesaj 4,36 Türk Lirasıdır.


Türk Telekom’un kendi müşterilerine özel olarak geliştirdiği bir sorgulama sistemi daha var. O da hattınızdan *100# tuşlaması yaparak ulaşabileceğiniz bilinmeyen numaralar menüsü. Bu menü üzerinden isme ve numaraya göre sorgulama yapabilirsiniz. Hizmetin sorgulama başına ücreti 4,36 Türk Lirasıdır.

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell’in veri tabanına kayıtlı numaraları ilgili kişilerin adlarını kullanarak öğrenebilmek için bu işleme özel oluşturulan çağrı hattını kullanabilirsiniz. Ayrıca yanında Turkcell’de isimden cep numara sorgulama ücretsiz bir uygulama aracılığıyla da yapılabiliyor. Fakat bu uygulama yalnızca Turkcell müşterilerine özel.

Turkcell Çağrı Hattı ile Numara Sorgulama

Herhangi bir Turkcell numarasını hat sahibinin ismi üzerinden öğrenmek için 11832’yi arayabilirsiniz. 11832 hattından tek aramada en fazla 5 numara öğrenebilirsiniz.


Bu işlem için yapmanız gereken tek şey telefonunuza 11832 tuşlamaktır. Çağrınıza yanıt veren kişiye numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin adını ileterek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Tabii eğer öğrenmek istediğiniz numara Turkcell veri tabanına kayıtlıysa. Bu hattın ücretlendirmesi dakika başına 3,99 Türk Lirası şeklindedir.

Turkcell İsimden Numara Bulma Programı: Upcall

11832 hattı dışında Turkcell’in müşterileri için oluşturduğu bir sistem daha var. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Turkcell isimden numara sorgulama ücretsiz bir uygulama olan Upcall üzerinden de yapılabiliyor.


Turkcell tarafından oluşturulan bu uygulamanın esas amacı bilinmeyen numaraları öğrenmek. Yani Upcall ile Turkcell veri tabanına kayıtlı herhangi biri sizi aradığında numara sizin telefonunuzda kayıtlı olmasa da kime ait olduğunu arama esnasında görüntüleyebiliyorsunuz. Upcall ayrıca isimden numara sorgulama programı olarak da kullanılabiliyor.

turkcell upcall
turkcell upcall
ücretsiz i̇simden numara sorgulama yöntemleri 2024 (denendi̇) 21


Upcall’da isimden numara sorgulama için uygulamanın arama çubuğuna isim ve soyisim bilgilerini yazın. Sonuç birkaç saniye içerisinde ekrana gelecektir. Bu uygulama ile sisteme kayıtlı olan mekanların telefon numaralarına ulaşmanız da mümkün.

Vodafone Numara Sorgulama

Vodafone isimden numara sorgulama hattı 11842’dir. Bu hat üzerinden Vodafone abonesi olan ve numarasını GSM şirketinin veri tabanına kaydettiren kişilerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Maalesef Vodafone’da SMS servisini kullanarak isimden numara sorgulama işlemi yapılamamaktadır. Operatörün SMS ile numara sorgulama işlemi yalnızca bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu öğrenmek için kullanılmaktadır.


Herhangi bir hattan 11842 Vodafone bilinmeyen numaralar çağrı hattını arayarak görevliye numarasına ulaşmak istediğiniz kişinin adını iletebilirsiniz. Bu hat üzerinden yapılan aramaların dakikası 1,25 Türk Lirasıdır. 11842 hattı her gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Bilinmeyen Numara Servisleri Üzerinden Sorgulama Nasıl Yapılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi operatörlerin ilgili hatları kullanılarak yapılan sorgulama işlemleri ile yalnızca söz konusu GSM şirketine kayıtlı olan müşterilerin numaraları görüntülenebilir. Yani Turkcell bilinmeyen numaralar hattını arayarak Türk Telekom şirketine kayıtlı bir numara öğrenilemez. Bu da zaman zaman vatandaşların istedikleri numaraya ulaşmasını zorlaştırabilir. İşte 118’li hatlar olarak bildiğimiz bilinmeyen numara servisleri kişileri operatörleri tek tek arama zahmetinden kurtarmak için kurulmuştur. Fakat bilmek gerekir ki bu hatların dakika başına aldığı ücret operatörlerin çağrı hatlarından daha yüksektir.


Söz konusu hizmeti veren hatlar arasından en bilinenleri 11818 ve 11880’dir. Bu hatlar üzerinden hem tüm GSM operatörlerinin sistemlerinde kayıtlı olan kişilerin numaralarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca 118’li hatları taksi durağı, eczane, pastane, kırtasiye gibi yerlerin numaralarını öğrenmek için de kullanabilirsiniz.

118’li Hatlar Nasıl Kullanılır?


Bu işlem için yapmanız gereken tek şey 11818, 11880 gibi bilinmeyen numara servislerinden birini aramaktır. Çağrınıza cevap veren kişiye almak istediğiniz hizmet hakkında bilgi verdikten sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Yalnız bu hatları kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Çünkü hatların yoğun olduğu saatlerde bekleme süresi uzayabiliyor. Bu da dakika başı olarak ücretlendirilen hatların faturayı ciddi anlamda yükseltmesine sebep olabiliyor.


11880 isimden numara bulma hizmeti için dakika başı 7,99 Türk Lirası talep eder. Bu tarife tüm operatörlerden gerçekleştirilecek her türlü sorgulama işlemi için aynıdır.


11818 isimden numara bulma ve bilinmeyen numara sorgulama işlemlerinin dakikasını 2,98 Türk Lirasından ücretlendirir.

Gizli / Özel Numaradan Arayan Kişi Bulunabilir mi?

Sorgulapp İsimden Numara Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet aracılığıyla numara sorgulamanın birçok yolu var. Yalnız bu işlem için interneti kullanırken oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bazı internet siteleri kötü niyetli kişiler tarafından dolandırıcılık amacıyla kullanılabiliyor. Bunun yanında mobil uygulamalar da kimi zaman kişisel bilgilerin korunması açısından tehdit oluşturabiliyor.


Yakın bir zamana kadar sorgulapp com isimden numara sorgulama sitesi vardı. İnternetten numara sorgulama deyince kullanıcıların aklına hala ilk olarak bu site geliyordu. Ücretsiz bir site olan sorgulapp com üzerinden aranan telefon numarasına ulaşmak oldukça kolaydı. Fakat bu site kişisel bilgilerin korunması yasası kapsamında kapatıldı ve artık hizmet vermiyor.


Biz bir sonraki bölümde sizinle isimden numara sorgulama için en çok kullanılan internet sitesini ve mobil uygulamayı paylaşacağız. Eğer farklı siteler denemek isterseniz öncesinde iyi araştırmayı ve söz konusu uygulamaları kullananlardan bilgi almayı ihmal etmeyin.

i̇nternet ile  i̇simden numara sorgulama
i̇nternet ile i̇simden numara sorgulama

118 60 Aracılığıyla İsimden Numara Sorgulama

118 60, Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu lisanslı bir sitedir. Bu site üzerinden numara sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Site kullanıcılardan sorgulama başına 7 Türk Lirası talep eder ve sorgu ücreti faturanıza yansıtılır. Bu site üzerinden sorgulama yapmak için aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak bölüm sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız.
isim
  • Bağlantı adresine tıkladığınız zaman bilinmeyen numara sorgulama sayfası açılacaktır. Açılan bu sayfada ilk olarak yapmanız gereken işlem kısmına gelip adınızı ve soyadınızı girmektir.
  • İsim ve soyisminizi görselde de gösterdiğimiz şekilde gerekli yere girdikten sonra bir alt basamağa inip bulunan kutucuktan şehir seçiniz.
isim1
  • Şehrinizi seçtikten sonra ise tüm operatörlerden ara butonuna tıklayınız.
isim2
  • Siz ara butonuna bastıktan sonra site sizden ödeme için cep telefonunuzu isteyecektir. İlgili boşluğa numaranızı yazarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

118 60’ın isimden numara bulma programı da var. Hem Android hem de iOS işletim sistemiyle uyumlu olan uygulama üzerinden de sorgulama yapmak mümkün.

11860

Bunun için ilk olarak uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Daha sonra internet sitesi için verilen adımları aynı şekilde takip etmeniz yeterli. Söz konusu uygulamada da sorgulama başına 7 Türk Lirası alınır ve bu tutar cep telefonu faturanıza yansıtılır.

İsimden numara sorgulama işleminiz için lütfen TIKLAYINIZ!

Özel Numaradan Arayan Kim? Nasıl Öğrenebilirim?

Bilinmeyen Numara Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler?

 

 

Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

0542 542 00 00.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

0532 532 00 00

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu