Edevlet.net

E-DEVLET SRC SORGULAMA

21.07.2014

E-Devlet sayesinden pek çok kamu işlemimizi yapabilmekteyiz. E-Devlet sistemi tek bir şifre ile tüm kamu işlemlerimizi yapabilmemize yardımcı olmaktadır. E-Devlet SRC sorgulama işlemimize de E-Devlet şifresini alarak yapabiliriz. Şimdi sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını anlatacağız.

E-Devlet SRC Sorgulama İşlemi

E-Devlet SRC sorgulama işlemi için ilk olarak E-Devlet şifresini almanız gerekmektedir. E-Devlet şifresini almak için bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek başvuru formunu doldurunuz. Başvuru sonunda sizden 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifresi kapalı bir zarf içinde ve her bireye ayrı olarak verilmektedir. Bu nedenle şifrenizi aldıktan sonra bir yere not almanız daha sonra yapacağınız işlemler için size kolaylık sağlayacaktır.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra SRC sorgulama işlemi için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak E-Devlet SRC sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet SRC Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.