Yardım Başvurusu

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı 2024 Edirnekapı Yardım Başvurusu

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı - Edirnekapı Yardım Başvurusu, Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Sorgulama, Edirnekapı Sosyal Hizmetler Telefon Numarası, Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Nasıl Gidilir? Edirnekapı Sosyal Hizmetler Adres, Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz...

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı – Edirnekapı Yardım Başvurusu; Ülkemizde ihtiyaç sahipleri için yapılan sosyal yardımlar hem maddi hem de manevi olarak yapılmaktadır. Yani nakdi yapılan yardımların yanı sıra ayni olarak yapılan sosyal yardımlar da bulunmaktadır.

Peki Para yardımı için nasıl bir başvuru yolu izlemeliyiz gelin birlikte bakalım. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü para yardımı başvurusu sorgulama, Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı başvuru formu, Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı ne kadar, Edirnekapı sosyal hizmetler müdürlüğü tarafından yapılan yardımlar nelerdir, Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı başvurusu için gerekli belgeler, Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımından kimler yararlanabilir gibi pek çok sorunun cevabı burada…

Sosyal Yardım Başvuru Yolları? Başvuru Sonucunu Öğrenme

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı 

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak çalışmaktadır. Muhtaçlık sınırının altında kalan ve yoksul olan binlerce vatandaş Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek sosyal yardımlar için başvuruda bulunabilirler.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İstanbul’un sosyal yardım başvuru noktalarından biridir. Vatandaşlar bu başvuru noktasına giderek İstanbul Belediyesinin sunmuş olduğu yardımlardan faydalanabilmektedir.

Sosyal yardım kartı, para yardımı, yakacak yardımı gibi pek çok yardım imkanı sunan İstanbul Belediyesi bu sayede binlerce vatandaşın umut kapısı olmuştur. Bu yardımlardan faydalanmak için Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gitmeniz ve başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı 
edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımına Nasıl Başvurulur?

Yardıma muhtaç vatandaşlar para yardımı için Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunabilirler. Bizzat başvuru esnasında öncelikle bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Başvuru formunda bağlı olduğunuz belediyeyi işaretledikten sonra yardım parası seçeneğini işaretlemeli ve formu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmanız önem arz etmektedir.

e-Devlet üzerinden de para yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamanız gerekmektedir.

Eyüpsultan ilçe sınırları içerisinde bulunan Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 2024 yılında da birçok vatandaşa yardım etmeye devam etmektedir. Özellikle maddi durumu kötü olan vatandaşlar buraya para yardımı için başvuruda bulunmaktadırlar.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Telefon Numarası

İhtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardımlara başvurmadan önce başvuru belgelerini ve başvuru şartlarını merak etmektedirler. İstanbul il sınırları içerisinde bulunan Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden sosyal yardım başvurusu hakkında bilgi almak için 0212 449 74 00 arayabilirsiniz.

Ayrıca sosyal yardımlar için 444 3 000 telefon numarasını arayarak da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Para Yardımı Başvurusu Sorgulama

Para yardımı için başvuruda bulunan ve başvuru sonucunu merak eden yardıma muhtaç vatandaşlar sonuçlarını e-Devlet üzerinden görüntüleyebilirler. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne para yardımı için başvuran kişiler başvuru sonucunu e-Devletten öğrenebilirler.

e-Devlet üzerinden başvuru sonucunuzu öğrenmek için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayabilirsiniz.

Para yardımı başvurusunu sorgulamak için diğer bir yöntem ise Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü telefon numarasını aramaktır. Buradan başvuru sonucunuza dair bilgi alabilirsiniz.

Sosyal yardım sonuçlarınız için ALO 153 beyaz masa hattını arayabilir ve yetkili kişilerden bilgi alabilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü para yardımına başvuran ihtiyaç sahipleri başvuru sonucunun kaç ay içerisinde açıklanacağını merak etmektedir. Şunu belirtmeliyiz ki başvuru sonuçları ortalama 1 ay içerisinde açıklanır, yoğunluğa göre ise 3-4 ay sürebilmektedir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru Formu

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü para yardımına başvurmak isteyen vatandaşlar öncelikle başvuru formunu doldurmalıdırlar. Başvuru formunda kişisel bilgilere dair sorular yer almaktadır. Yani aylık kazancınızdan giderlerinize kadar sorular mevcuttur.

Başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmanız önem arz etmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra yetkili kuruma teslim etmelisiniz. Yetkili kurum yani Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü başvuru formunu inceledikten sonra yerinde inceleme için bir komisyon görevlendirir.

Yerinde inceleme yapmak için görevlendirilen komisyon, ihtiyaç sahibi ailenin evine giderek incelemesini yapar ve bir rapor hazırlar. Raporu ve başvuru formunu göz önüne alarak inceleme yapan sosyal hizmetler kimlerin yardımları alacağına karar verirler.

Karar sonrası başvurusu olumlu olan kişilere sosyal hizmetler para yardımında bulunur.

edirnekapı yardım başvurusu
edirnekapı yardım başvurusu

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Ne Kadar?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıması gerekmektedir. Yoksul ve dar gelirli vatandaşlar para yardımı için başvuruda bulundukları zaman başvuru niteliğine göre yardım miktarı değişmektedir.

Başvuru niteliğine göre yani başvuruda bulunan kişinin aylık kazancına, muhtaçlık durumuna, ailedeki kişi sayısına bakılarak para yardımı miktarı değişmektedir. Muhtaç durumda olan kişilere yapılan para yardımı tek seferlik olabileceği gibi düzenli de olabilir.

Geliri olmayan ve zor durumdaki vatandaşlara bu kapsamda 1000 TL ya da 2000 TL gibi yardımlar yapılmaktadır. Ayrıca belediyenin bütçesi ve başvuru yoğunluğuna göre de miktar değişebilmektedir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara pek çok sosyal yardımlar yapılmaktadır. Yapılan yardımlar;

 • Para yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Giysi ve eşya yardımı
 • Sağlık ve eğitim yardımı
 • Mama ve bez yardımı
 • Yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Medikal cihaz ve tıbbi malzeme yardımı
 • Okul ve kırtasiye yardımı
 • Engelliler için yardım
 • Yaşlılar için evde bakım hizmeti
 • Yakacak yardımı
 • Afetzedeler için yardım
 • Dul kadınlar için yardım
 • Şehit gazi yakınları için yardım
 • Sığınmacılar için yardım
 • Diğer yardımlar

Yardıma muhtaç vatandaşlar yukarıda saydığımız sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirler. Ayrıca tek başvuru formu üzerinden ihtiyacı olan birkaç yardım türüne başvurabilirler.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Muhtaçlık sınırının altında kalan yoksul durumda olan kişiler para yardımı için başvuruda bulunabilirler. Para yardımına başvurmak için öncelikle başvuru formunu doldurmalı daha sonra gerekli olan evrakları kuruma teslim etmeleri gerekmektedir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı başvurusu için gerekli belgeler;

 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah adresi
 • Kirada oturanlar için kira sözleşmesi
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • SGK dan alınan gelir belgesi
 • İşsiz olan kişilerin SGK dan aldıkları işsizlik belgesi

Bu belgelerin yanı sıra başvuran kişinin özel durumuna bağlı olarak ekstra belgelerde talep edilebilir. Örneğin engelli vatandaşların sağlık kurulu raporu gibi.

edirnekapı sosyal hizmetler
edirnekapı sosyal hizmetler

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımından faydalanabilecek olan kişiler;

 • Eşi vefat eden dul kadınlar
 • Kronik hastalar
 • Yoksul ve muhtaç vatandaşlar
 • İşsiz ve dar gelirli kimseler
 • Engelli vatandaşlar
 • Afetzedeler
 • Yoksul asker aileleri
 • Kimsesizler
 • Gelirsiz yaşlılar
 • Yoksul şehit ve gazi yakınları

Aylık ortalama geliri net asgari ücretin 1/3’ü ve altında kalanlar para yardımı için başvuruda bulunabilirler. Kısacası yoksul ve yardıma muhtaç tüm kişilere şartları taşımaları halinde para yardımı yapılabilir.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Göç Yardımı Yapıyor!

Yeni bir düzen kurmak adına İstanbul’a gelen ve İstanbul’da geçinemeyen vatandaşlara İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘’tersine göç yardımı’’ yapmaktadır.

Yoksul durumda olan vatandaşlara yapılan tersine göç yardımı sayesinde vatandaşların kendi memleketlerine geri dönebilmeleri adına bir miktar para yardımı yapılmaktadır. Para yardımının yanı sıra bu kişilere nakliye yardımı da yapılmaktadır.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek tersine göç yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Kırtasiye Yardımı

Genç üniversiteli desteği kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi öğrencilere para yardımı yapmaktadır. Para yardımının yanı sıra aynı zamanda kalem, kitap, defter gibi temel kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Dar gelirli ailelerin çocuklarına yapılan bu yardım önlisans, lisans ya da yüksek lisans öğrencilerini kapsamaktadır.

Öğrencilere Karşılıksız Yardım Parası! Kimler Alabilir?

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı Nasıl Alınır? (En Detaylı)

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Adresi

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü adresi: Topçular, Bostan Aralığı, 34055 Eyüp/Eyüpsultan/İstanbul

 

Aile Destek İçin Nereye Başvurabiliriz?

e-Devlet üzerinden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurabilirsiniz.

Aile Destek Ödemeleri Kaç TL?

850-1250 TL arasında değişir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu