reklam
Kargo Takip

PTT Kargo Çalışma Saatleri Neler? (4 Maddede PTT Mesai Saatleri)

PTT Kargo Çalışma Saatleri Neler? (4 Maddede PTT Mesai Saatleri), PTT Çalışma Saatleri, PTT Çalışma Saatleri Öğle Arası, PTT Kargo Dağıtım Saatleri, PTT Çalışma Günleri ve Saatleri, PTT Kargo Çalışma Saatleri Cumartesi ve daha fazlası yazımızda...

PTT Kargo Çalışma Saatleri Neler? (4 Maddede PTT Mesai Saatleri); PTT köklü bir kurum olarak ülkemizde uzun yıllardır hizmet vermektedir. Ayrıca kargo hizmetini de uygun fiyatlarla sunduğu için vatandaşlarca tercih edilmektedir. PTT Kargo çalışma saatleri bu şirketten kargo bekleyen ya da kargosunu PTT ile göndermek isteyen herkesin ilk olarak öğrenmek istediği şeylerden biri. Çünkü kargo göndermek isteyen kişiler PTT Kargo çalışma gün ve saatleri bilgilerine hakim olmadan şubeye gittiklerinde işlemlerini tamamlayamayabilirler. Bu da, hem zaman kaybına sebep olur hem de kargoyu boşuna boşuna şubeye taşımış olursunuz. Aynı şey evde gönderi bekleyen ya da paketini almak için şubeye gitmesi gereken kişiler için de geçerli. Çalışma gün ve saatleri bilinmezse, kargo teslim alınamayabilir ve geri gönderilebilir. 

Biz bu yazımızda sizlerle PTT Kargo çalışma günleri ve saatleri hakkında oldukça detaylı bilgiler paylaşacağız. Bahsedeceğimiz konuları şöyle sıralayalım: 

 • PTT Kargo çalışma saatleri ve günleri neler?
 • PTT Kargo cumartesi günü açık mı?
 • PTT Kargo dağıtım saatleri kaçla kaç arasında?
 • PTT Kargo iletişim bilgileri nedir?

Biz tüm bu soruları cevaplandırdıktan sonra sizin de PTT gönderi teslim ve dağıtım saatleri hakkında merak ettiğiniz her şey açıklığa kavuşmuş olacak. Şimdi gelin, PTT Kargo kaçta açılıyor, hangi saatler arasında işlem yapılıyor ve PTT Kargo kaçta kapanıyor sorularının yanıtlarına bakalım.

1. PTT Kargo Kaçta Açılır, Kaçta Kapanır

PTT Kargo mesai saatleri biraz değişken. Şöyle ki, PTT Kargo şubeleri ile PTT Dağıtım Merkezleri arasında biraz fark var. Konuyu açmak gerekirse:

 • PTT Kargo şubeleri, mahalle içlerinde yer alan, bildiğimiz küçük şubeler. Bu şubelerden hem belirli ödemeler yapılıyor hem de kargo işlemleri halledilebiliyor. Birkaç veznenin bulunduğu bu küçük şubeler neredeyse her mahallede var. Bu şubelerin çalışma saatleri hafta içi günleri 08:30 – 17:00 arasındadır. 
 • PTT Dağıtım Merkezleri biraz daha farklı. Bunlar PTT Genel Müdürlüklerinin içerisinde ya da yanında oluyor. Ana bina ya da merkez gibi düşünülebilir. Genel olarak her ilçede bir tane PTT Genel Müdürlüğü bulunur. Burası, kargo şubesinden daha farklı çalışır. Örneğin; kimlik, pasaport ve ehliyet gibi isme özel düzenlenen resmi belgeler PTT Kargo şubelerine gitmez. Ana dağıtım merkezine gelir ve direkt olarak buradan dağıtıma çıkarılır. Dağıtım merkezlerinin çalışma saatleriyse 08:30 – 17:30 şeklindedir. 

Genel olarak PTT Kargo açılış kapanış saatlerini konuştuk. Şimdi PTT Kargo cumartesi çalışıyor mu, ona bakalım.

ptt kargo
ptt kargo

2. PTT Kargo Cumartesi Çalışır mı?

PTT Kargo cumartesi farklı bir şekilde hizmet veriyor. Aslında diğer kargo şirketleri cumartesi de hafta içi gibi ya da yarım gün çalışıyor. Ama PTT Kargo için bu iş biraz daha farklı. PTT Kargo hafta sonu çalışma saatleri ve şekli şu şekilde:

 • Bir önceki bölümde de belirttiğimiz gibi, PTT Kargo şubeleri ile PTT Dağıtım Merkezleri birbirinden farklı. Bu fark, cumartesi günleri için de geçerli. Şöyle ki, cumartesi günleri PTT Kargo şubeleri hizmet vermiyor. Fakat genel müdürlükler içerisindeki dağıtım merkezleri cumartesi açık oluyor. 
 • Yani, cumartesi günü mahallenizdeki PTT şubesinin kapalı olduğunu görürsünüz. Fakat ilçedeki dağıtım merkezi açıktır.
 • PTT Kargo cumartesi çalışma saatleri ise değişken. Bazı dağıtım merkezleri cumartesi günleri 08:30 – 13:30 arasında hizmet veriyor. Bazılarıysa, tıpkı hafta içi olduğu gibi, 08:30 – 17:30 arasında açık oluyor. Bu, genel müdürlüğün kararına bağlı bir durum. Siz yaşadığınız ilçede PTT Kargo cumartesi kaça kadar açık diye merak ediyorsanız, ilerleyen bölümlerde bahsedeceğimiz yollardan dağıtım merkezinin cumartesi günü için mesai saatlerini görüntüleyebilirsiniz.
 • PTT Kargo ve PTT Genel Müdürlükleri pazar günleri, resmi tatillerde ve dini bayramlarda kapalıdır. Bunu da belirtelim.

PTT Kargo hafta içi ve hafta sonu mesai saatlerini en genel hatlarıyla öğrendik. Şimdi PTT kargo saatleri hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim. 

PTT Cumartesi Teslimat Yapıyor mu?

3. PTT Kargo Dağıtım Saatleri Kaçla Kaç Arasında?

PTT Kargo şubelerinin hafta içi 08:30 – 17:00 arasında açık olduğunu biliyoruz. Peki, bu saatler arasında sürekli mesai yapılıyor mu? Ya da dağıtım da bu saatler arasında mı oluyor, şimdi ona bakalım:

 • Birçok PTT şubesi 12:30 – 13:30 arasında öğle tatili yapıyor. Fakat bazı şubelerde öğle saatinde nöbetçi personel bulunabiliyor. 
 • PTT Genel Müdürlükleri mesai saatleri boyunca açık oluyor. Buralarda öğle saatleri arasında işlem yapacak nöbetçi personeller bulunuyor. 
 • PTT Kargo dağıtım saatleri de genellikle mesai saatleri olarak değerlendiriliyor. Fakat şubenin açılış kapanış zamanları göz önüne alındığında, dağıtımın 09:00 – 16:30 arasında daha yoğun bir şekilde yapıldığını söyleyebiliriz.
 • PTT Kargo şubelerinden paket göndereceğiniz zaman, tam kapanış saatinde gitmemenizi öneririz. Çünkü gün sonunda sistem kargo gönderme işlemlerine kapatılmış olabiliyor. Bu nedenle tam saat 17:00’ye kalmadan şubeye gitmenizi tavsiye ediyoruz.

PTT Kargo çalışma saatlerini detaylı bir şekilde açıkladık. Şimdi hem kargo takibi için hem de şubelerin çalışma detaylarına ulaşabilmeniz için ihtiyacınız olan iletişim bilgilerine geçelim.

ptt kargo çalışma saatleri
ptt kargo çalışma saatleri

4. PTT Kargo İletişim ve Şube Bilgileri

PTT Kargo takip telefon ve internet aracılığıyla yapılabiliyor. Aynı zamanda bir sorunuz olduğunda ya da herhangi bir hizmetten yararlanmak istediğinizde PTT kargo müşteri hizmetleri ile görüşerek detaylı bilgi alabiliyorsunuz. Dilerseniz, PTT şubeleri ve dağıtım merkezleri çalışma saatlerini görüntülemek ve size en yakın şubeyi görmek için PTT Kargo internet sayfasını kullanabiliyorsunuz. Şimdi gelin, tüm bu iletişim kanallarını tek tek inceleyelim.

PTT Kargo telefon numarası, 444 1 788 şeklindedir. ALOPTT hattı olarak da bilinen çağrı merkezini arayarak tüm sorularınızı yetkili kişilere yöneltebilirsiniz. Kargo takibi, gönderi süresi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Size en yakın PTT şubesini öğrenmek ve o şubenin; adres, telefon ve mesai saatleri detaylarına ulaşmak için PTT Kargo internet sitesini kullanabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

 • İlk olarak bölüm sonunda verilen linke tıklayın ve ilgili sayfayı açın.
en yakin ptt
 • Açılan sayfada büyük bir Türkiye haritası göreceksiniz. Bu haritanın sol yanında “İl” ve “İlçe” seçeneklerinin yer aldığı arama paneli var.
en yakin ptt2
 • Bu arama paneline görüntülemek istediğiniz il ve ilçe bilgisini girin. Altta bir liste açıldığını göreceksiniz.
 • Burada istediğiniz şube veya genel müdürlüğü seçebilirsiniz. 
dagitim merkezi
bebek sube
 • Bilgiler arasında hem şube veya genel müdürlüğü adresi bulunur hem de mesai saatleri. Buradan şubelerin öğle saatinde çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Gideceğiniz dağıtım merkezinin cumartesi yarım gün mü yoksa tam gün mü çalıştığını buradan öğrenebilirsiniz. 

Size en yakın PTT sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

PTT Kargo çalışma saatleri, hafta sonu mesai durumu ve iletişim bilgilerini sizlerle paylaştık. Son olarak yazıda bahsedilen konuların bir özetini çıkaralım:

 • PTT Kargo şubeleri hafta içi günleri 08:30 – 17:30 arasında hizmet verir. Bazı şubelerde öğle tatili vardır.
 • PTT Dağıtım Merkezleri hafta içi 08:30 – 17:30 arasında çalışır. Bu merkezler cumartesi de açıktır. Bazısı yarım gün hizmet verir bazısı tam gün çalışır.
 • PTT Kargo şubeleri ve dağıtım merkezleri pazar günleri, resmi tatillerde ve dini bayramlarda çalışmaz.
 • PTT Kargo’ya 444 1 788 hattından ulaşılabilir.
 • Şube ve genel müdürlük bilgileri internet sitesinden detaylı bir şekilde görüntülenebilir.

Siz PTT Kargo çalışma saatlerini yeterli buluyor musunuz? Yoksa şubelerin hafta sonu da açık olmasını mı tercih edersiniz? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yazılarımız hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kanalından ya da iletişim sayfamızdan bizlere ulaştırabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=6gV4f6sQTVg

PTT Kargo Kaç Günde Gelir?

PTT Kapıda Ödeme Nasıl Yapılır? 

PTT Kargo Evden Alma Hizmeti Veriyor mu?

PTT Kitap Kargo Ücreti Ne Kadar?

PTT Kargo Çağrı Merkezi Numarası Nedir?

444 1 788 numarası aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

PTT Kargo Pazar Günleri Çalışıyor mu?

Ptt kargo hizmeti hafta sonu sadece cumartesi günleri öğlene kadar hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu