Kargo Takip

PTT Kargo Evden Alma Hizmeti Veriyor mu? 2024 (3 Adımda Detaylı Anlatım)

PTT Kargo Evden Alma Hizmeti Veriyor mu? (3 Adımda Detaylı Anlatım), PTT Kargo Adresten Alma Nasıl Yapılır? PTT Kargo Kurye Ücreti, PTT Kargo Evden Alım Yapıyor mu? PTT Kargo Evden Alma İletişim, PTT Kargo Evden Alma Formu ve daha fazlası yazımızda...

PTT Kargo Evden Alma Hizmeti Veriyor mu? (3 Adımda Detaylı Anlatım); PTT uygun fiyatlı kargo hizmetiyle pek çok vatandaş tarafından tercih edilmektedir. PTT Kargo, yurt içi ve yurt dışına uzanan geniş tedarik ağı ve uygun gönderim ücretleri sayesinde kargo gönderme konusunda akla gelen ilk tercihler arasında yer alıyor. Firma; gidiş dönüş, kontrollü teslim, sigortalı teslim, iş yerinde teslim vb. pek çok özel hizmeti ve sosyal amaçlı kampanyayı yine uygun PTT Kargo ücreti seçenekleri ile uygulamaya koyuyor. Özel hizmetler ve uygun fiyat seçenekleri, özel ihtiyacı olan kargo müşterilerinin PTT Kargo hizmetleri ile ilgili merakını cezbediyor.

İşte en çok merak edilen konulardan biri de, PTT Kargo evden alma hizmeti olup olmadığı. Yani bir başka deyişle, PTT Kargo kurye talebi yapılıp yapılamayacağı. Biz de sizler için için PTT Kargo evden teslim alma ve PTT Kargo evden alma ücreti ile ilgili merak edilen detayları inceledik. Tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde açıkladığımız bu yazıyı hazırladık. İlk olarak temel hatlarıyla yazıda bahsedeceğimiz konuları sıralayalım:

 • PTT Kargo evden kargo alma hizmeti veriyor mu?
 • Kurye hizmeti nasıl kullanılıyor?
 • Bu hizmet nasıl ücretlendiriliyor?

Biz birazdan bu 3 maddeyi en ince ayrıntısına kadar anlatacağız. Şimdi ilk maddeyle başlayalım ve PTT Kargo evden alıyor mu sorusunun cevabını öğrenelim.

PTT Kargo Çalışma Saatleri Neler? (4 Maddede PTT Mesai Saatleri)

1. PTT Kargo Evden Alım Yapıyor mu?

PTT evden kargo alma hizmeti veriyor. Göndermek istediğiniz kargoların PTT kuryeleri tarafından sizin adresinizden teslim alınması hizmetine, “Adresten Alım Özel Hizmeti” adı veriliyor. PTT Kargo adresten alım özel hizmeti ile ilgili dikkat etmeniz gerekenlerse şu şekilde:

 • APS Kurye, APG, Turpex, posta kargosu ve doküman ya da haberleşme gönderisi bulunan posta kolilerine uygulanır. 
 • Sözleşmeli müşteriler adresten alım ücreti ödemez.
 • Bir defada 10 ve üzeri kargo gönderen müşteriler adresten alım ücreti ödemez. 
 • Adresten alım ancak hizmete tahsis edilen araçlarla sınırlı olduğu için, bireysel müşteriler il merkezi dağıtım sahasında postaya verdikleri kargolar için en çok 50 kilogram (hacim olarak azami 200 desi); ilçe merkezi dağıtım sahasında ise en çok 30 kilogram ağırlıktaki (hacim olarak azami 150 desi) kargoları bu hizmetle gönderebilir. 
 • Sözleşmeli müşteriler için azami boyut ve ağırlık uygulaması hizmete tahsis edilen araçların kapasitesi ile sınırlı kabul edilir.

Halk arasında “PTT kurye çağır” hizmeti olarak da bilinen PTT Kargo adresten alım hizmetinin detayları bu şekilde. Şimdi bu hizmetten faydalanmak için ne yapmak gerekiyor, onu inceleyelim.

ptt kargo
ptt kargo

2. PTT Kargo Adresten Alım Hizmeti Nasıl Kullanılır?

Yukarıda verilen bilgiler ışığında PTT Kargo adresten alım hizmetini kullanmak istiyorsanız, şirketin resmi internet sitesindeki “PTT Kargo formu” ile başvuru yapabilirsiniz. Aşağıda bir PTT Kargo gönderme formu örneği görebilirsiniz. 

PTT Kargo adresten alım hizmetini kullanmak için izlemeniz gereken adımlarsa şu şekilde:

 • Bölüm sonunda yer alan bağlantıya tıklayarak PTT Kargo gönderme formunu açın.
7p5el3pkkc5bu4wahuzovwfqzcnqy1pp7ssha7dp
 • Gönderici bilgileri için istenen adres, kişisel doğrulama ve iletişim bilgilerini doldurun. 
 • Alıcı bilgileri için istenen adres ve kişisel bilgileri doldurun.
cccgnwt2b5jw6azje2ejwij2oc2re7odboarmqn2
 • Kargonuzun adet, ağırlık ve hacim bilgilerini girin. Bu bilgiler ışığında kabaca bir ücret belirlense de asıl kargo ücreti tartım işlemlerinden sonra belli olacak.
cp8xf6qpxuy2zuqbpvmd5xhv7brayka6ulrznoln
 • Gönderi türünü seçin.
 • “Ek Hizmetler” kısmında “Adresten Alma” seçeneğine tıklayın.
 • Ambalaj malzemesi seçimini de yaptıktan sonra “Kaydet” deyin. PTT talebinizi en kısa sürede işleme alacak ve sizinle iletişime geçecektir.

Tüm bu adımları takip ettikten sonra PTT kurye çağırma işlemini tamamlamış olacaksınız. 

Şimdi de PTT Kargo Kurye Çağır hizmetinin ücretleri hakkında bilgi verelim.

PTT Kargo gönderme formu için TIKLAYINIZ!

3. PTT Kargo Kurye Ücreti Ne Kadar?

PTT Kargo adresten alım ücreti, göndereceğiniz kargonun ağırlığına göre değişir. PTT Kargo çağırma hizmeti kapsamındaki her bir gönderi için 2024 ücretler kabaca şu şekildedir:

 • 1 kg olan gönderinin ücreti 26 TL
 • 2 kg olan gönderinin ücreti 30 TL
 • 3 kg olan gönderinin ücreti ise 32 TL dir.

Gördüğünüz gibi oldukça cüzi ücretler karşılığında PTT Kargo adresten alım hizmeti veriyor ve şubeye kadar gitmekten kurtuluyorsunuz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken nokta bu ücretlerin her bir kargo için ayrı ayrı ödenmesi gerektiğidir. 

Gönderi ücretleri hakkında bilgi verdikten sonra son olarak PTT Kargo iletişim kanallarından bahsedelim. Böylece bu süreçte bir sorun yaşarsanız PTT’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

ptt kargo kurye
ptt kargo kurye

PTT Kargo İletişim Yolları Nelerdir?

 • PTT kurye iletişim için de yine normal PTT Kargo iletişim yollarını tercih edebilirsiniz
 • Adrese geliş sırasında kuryeyle iletişim kurmak için PTT Kargo Müşteri hizmetleri ile 444 1 788 numaralı telefondan temasa geçebilirsiniz.
 • Kargonuzu teslim ettikten sonra ise bölüm sonunda yer alan bağlantıya tıklayarak gönderi numaranızla kargonun durumunu öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo gönderi takibi yapmak için TIKLAYINIZ!

PTT Kargo’nun sunduğu kurye hizmetiyle ilgili tüm detayları sizlerle paylaştık. Şimdi gelin son olarak kısa bir özet yapalım:

 • PTT Kargo evden alma hizmeti veriyor. 
 • PTT kurye çağırma işlemleri internet üzerinden doldurulan bir form ile tamamlanabiliyor.
 • Fiyat Paketin boyutlarına ve ağırlığına göre, artıyor.
 • Kuryeye verilen paket çağrı merkezi ya da internet aracılığıyla takip edilebiliyor.

Siz PTT Kargo evden alma hizmetini kullanıyor musunuz? Bu konuyla ilgili tecrübe ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazılarımızdan anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilir, fikirlerinizi bizlere iletişim kanallarımız aracılığıyla iletebilirsiniz. 

 

PTT Kargo Kaç Günde Gelir?

PTT Kargo Çalışma Saatleri Neler? 

PTT Cumartesi Teslimat Yapıyor mu?

PTT Kapıda Ödeme Nasıl Yapılır?

PTT Kargo 1 Kg Olan Gönderi Ücreti Ne Kadar?

26 TL olarak güncellenmiştir.

PTT Kargo 3Kg Olan Gönderi Ücreti Ne Kadar?

32 TL olarak güncellenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. İnternetten alışveriş yapılan ürünler için, ürün iade kodu kullanabiliyormuyuz PTTkuryeyi adtesten teslim alması için çağırdığımızda. Ücret talep edilecekmi teşekürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu