Kargo Takip

UPS Kargo Takip 2024 Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama

UPS Kargo Takip - Kargom Nerede - Gönderi Sorgulama, UPS Kargo Takip No, UPS Kargo İletişim, UPS Kargo Müşteri Hizmetleri, UPS Kargo Kaç Günde Gelir? UPS Kargo Çalışma Saatleri ve daha fazlası yazımızda...

UPS Kargo Takip – Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama; Ülkemizde alışveriş anlayışı teknolojinin sağladığı kolaylıklar ile birlikte değiştiğinden, kargo firmalarına daha fazla iş yükü düşmektedir. Çünkü insanlar artık hemen hemen her işlemini internet üzerinden yaparak kargo ile teslim etmekte ya da teslim almaktadır.

UPS Kargo Şubeleri Çalışma Saatleri kaçtır? UPS Kargo İletişim Bilgileri nedir gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Asırlık tecrübesi ile dünyanın 220 ülkesinde faaliyet gösteren UPS (United Parcel Service), 1988 yılından beri ülkemizde de hizmet vermektedir. Daha çok yurt dışı gönderileri için tercih edilen bir taşımacılık şirketi olan UPS Kargo’nun ülke sınırları içinde  toplam 298 adet şubesi bulunmaktadır. UPS Kargo aynı zamanda ülkemizdeki konsoloslukların ve vize danışmanlık şirketlerinin pasaport ve evrak gönderimleri için tercih ettikleri şirkettir.

Aras Kargo Takip – Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama

UPS Kargo Gönderi Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Adınıza gönderilen ya da göndericisi olduğunuz kargonun durumunu öğrenebilmeniz için UPS kargo takip sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için size verilen kargo faturası üzerinde bulunan ya da kısa mesaj ile bildirilen gönderi koduna sahip olmanız yeterli. Bu numarayı kullanarak gönderinin ne zaman nerede olduğunu kontrol edebilir, tahmini teslim zamanını öğrenebilirsiniz.

ups kargo
ups kargo

UPS Kargo internet sitesi üzerinden gönderi takip işlemi

UPS kargom nerede sorgulamasını yapmanın en kolay ve pratik yolu UPS Kargo’nun resmi internet sitesidir.

  • Sorgulama yapmak için ilk olarak bu bölümün altında yer alan bağlantıya tıklayın.

ups kargo sorgulama ekranı

  • Karşınıza gelen ekrandaki boşluğa yurt içi ya da yurt dışı takip numaranızı yazıp “enter” tuşuna bastıktan sonra kargonuzun adım adım hangi saatte hangi şubelerde bulunduğunu görebilirsiniz.
  • Eğer yaptığınız başvurular sonrasında konsolosluk ya da vize danışmanlık şirketlerinden size gönderilen pasaportunuzun nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız UPS pasaport takip ekranını kullanmanız gerekmektedir.
  • Bu ekrana geçiş yapmak için bölümün altındaki ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ups kargo pasaport takip ekranı

  • Karşınıza çıkan sayfadaki ilgili boşluklara konsolosluk bilgisini, pasaport başvuru numaranızı ve başvuru tarih bilgilerinizi girdikten sonra “sorgula” butonuna tıklayarak pasaportunuzun taşınma durumunu öğrenebilirsiniz.

UPS gönderi takip işlemi için TIKLAYINIZ!

UPS’nin internet sitesinden pasaportunuzun durumunu takip etmek için TIKLAYINIZ!

UPS Kargo mobil uygulaması üzerinden gönderi takip işlemi

Günümüzde hizmet veren tüm taşımacılık şirketlerinin olduğu gibi UPS Kargo’nun da mobil uygulaması mevcuttur. UPS kargo takip işlemleriniz için kullanabileceğiniz uygulamayı telefonunuzun işletim sistemine uygun olan online mağazadan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  • Mobil uygulamayı akıllı cihazınızdan açtıktan sonra sol üstte bulunan takip et sekmesi ana sayfa olarak da görünmektedir.

ups kargo mobil uygulama kargo takip ekranı

  • Gönderi numaranızı ilgili boşluğa yazarak devam edebilirsiniz.
  • Ayrıca soldaki kamera ikonuna tıklayarak faturanızın üzerindeki barkodu okutabilirsiniz. Böylece gönderi bilgileriniz ekrana gelecektir.
  • Bunların dışında mobil uygulamaya üye olursanız gönderilerinizin teslim saat aralıklarını uygulama yardımıyla kendinize göre yönetebilirsiniz.

Telefonla UPS Kargo gönderi takip işlemi

Telefon ile UPS gönderi takip işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için 0850 255 00 66 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezi hafta içi her gün saat 09:00 ile 20:00 arasında hizmet vermektedir. Bu saatler dışında yapacağınız aramalarda müşteri hizmetleri yetkilileriyle görüşme şansınız bulunmamaktadır. Çağrı merkezini arayarak kargo takip işleminizi gerçekleştirebilmeniz için müşteri temsilcisine gönderi kodunuzu söylemeniz yeterlidir. Siz gerekli bilgileri verdikten sonra çağrı merkezi çalışanı kargonuzun konumu ve tahmini teslim süresiyle ilgili bilgileri sizinle paylaşacaktır.

Şubeden UPS Kargo gönderi takip işlemi

UPS Kargo’nun Türkiye genelinde yaklaşık 300 adet şubesi bulunmaktadır. Toplamdaki şube sayısı nispeten az olduğundan, UPS kargo sorgulama işlemleri için ilgili şubeye gitmek pek tercih edilen bir yol değildir. Şube aracılığıyla kargo takibi yapmak istiyorsanız veya gönderinizi almak için şubeye gitmek zorundaysanız, işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için gönderi takip numaranız ve kimliğinizle gitmeniz gerekmektedir. Özellikle şubeden yapılan işlemlerde UPS Kargo, kimlik ibrazını zorunlu tutmaktadır.

UPS Kargo Şubeleri Çalışma Saatleri

Hafta içi günlerinde UPS Kargo çalışma saatleri sabah 08:30 akşam 18:00 şeklindedir. Kargo şubeleri öğle saatlerinde de müşterilerine hizmet vermeye devam eder. Cumartesi günleri mesai saatleri 09:00-15:00 arasındadır. Bunların dışında UPS Kargo şubeleri dini bayramlar ve resmi tatillerde kapalıdır.

Memur Olma Yaş Sınırı Kaç? Yaş Sınırı Olmayan Memurluklar (Güncel)

UPS Kargo ile Yurt içi ve Yurt Dışına Nasıl Gönderim Yapılır?

Yurt içi ve yurt dışı gönderilerinizi UPS Kargo’nun sunduğu çeşitli taşımacılık servislerinden size uygun olanı seçerek rahatlıkla yapabilirsiniz. UPS Kargo’nun diğer taşıma şirketlerinden farklı olarak sağladığı ücretsiz kurye servisi ile kargonuz ek ücret ödenmeden kapınızdan teslim alınmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı gönderileriniz için geçerli olan bu uygulama için 0850 255 00 66 çağrı merkezinden veya 0530 524 93 33 WhatsApp kurye rezervasyon hattından kurye talebinde bulunmanız yeterlidir.

0850 255 00 66 numaralı çağrı merkezini daha önce belirttiğimiz gibi hafta içi 09:00-20:00 saatleri arasında arayabilirsiniz. Kurye rezervasyonları için kullanabileceğiniz 0530 524 93 33 WhatsApp kurye hattına hafta içi 08:30-18:30, cumartesi günleri 09:00-14:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Belirtilen saat aralığının dışında mesaj atmanız durumda talebinize ilk iş gününde yanıt verilecektir.

Eğer kurye kullanmak istemezseniz, paketiniz ve kimliğinizle beraber bir UPS şubesine giderek de işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kargonuzu gönderdikten sonra alıcıya ulaşana kadar her adımını yukarıda bahsettiğimiz UPS gönderi takip yöntemleri ile izleyebilirsiniz.

ups kargo takip
ups kargo takip

UPS Kargo yurt içi gönderim hizmetleri

UPS Kargo, yurt içi gönderileriniz için size UPS Ekspress ve UPS Standart olmak üzere iki çeşit hizmet sunar. Ekspress paketi sadece İstanbul çıkışlı gönderiler için geçerlidir. Acil evrak ve kargolarınızın ertesi gün sabah alıcının eline ulaşmasını istiyorsanız bu seçeneği kullanmanız daha uygun olacaktır. UPS Standart hizmetinde teslimat süresi gönderinin gideceği mesafeye göre belirlenir.

Her iki hizmet şekli için de gönderi ücreti hesaplanırken paketin gideceği mesafe, boyut ve ağırlık göz önüne alınır.

Yurt içinde yapacağız gönderilerin fiyatını hesaplamak için TIKLAYINIZ!

UPS Kargo yurt dışı gönderim hizmetleri

Yurt içinde olduğu gibi yurt dışı gönderilerinde de çeşitli hizmet şekilleri bulunan UPS Kargo gelişmiş takip sistemi sayesinde deniz aşırı gönderiler için en çok tercih edilen taşımacılık şirketlerinden biridir. Kargonun varış ülkesine göre değişmekle beraber Amerika ve Avrupa’nın belirli yerlerine ekspres gönderiler yapmak mümkündür. Özel olarak ekspres seçeneklerinden birini tercih etmediğiniz sürece paketiniz standart paket olarak gönderilir. Yurt dışı gönderileri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için UPS kargo iletişim hattı 0850 255 00 66’yı aramanız önerilir.

Kargonun ücreti mesafe, ağırlık ve boyut değerlerine bağlı olarak belirlenir.

Yurt dışı gönderilerinizin fiyatını hesaplatmak için TIKLAYINIZ!

UPS Kargo İletişim Bilgileri

UPS kargo iletişim bilgilerine, şubelere ait adres ve telefon detaylarına resmi web sitesi ve mobil uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz. Mobil uygulamayı kullanırken konum paylaşım özelliğini açarsanız size en yakın şubeyi gösterecektir.

Web sitesi üzerinden UPS Kargo şubelerinin bilgilerine ulaşmak için buraya TIKLAYINIZ!

Diğer firmalar:

PTT Barkod ve Kargo Sorgulama

 

UPS Kargo Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanabilirim?

0850 255 00 66 numarası üzerinden bağlanabilirsiniz.

UPS Kargo Hafta Sonu Çalışıyor mu?

Hafta sonu sadece cumartesi günleri hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu