Kargo Takip

Sürat Kargo Takip 2024 Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama

Sürat Kargo Takip - Kargom Nerede - Gönderi Sorgulama, Sürat Kargo, Sürat Kargo Takip No, Sürat Kargo İletişim, Sürat Kargo Çalışma Saatleri, Sürat Kargo Müşteri Hizmetleri, Sürat Kargo Kargom Nerede ve daha fazlası yazımızda...

Sürat Kargo Takip – Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama; Kargomuzun nerede olduğunu takip numarasından rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sürat Kargo Çalışma Saatleri Nedir? Sürat Kargo Takip Numarası Kaç Haneli gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Bilgisayar, akıllı telefon ve tablet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza yeni bir sektör girdi. E-ticaret olarak isimlendirilen bu sektör, tüketicilerin internet üzerinden alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor. Çeşitli internet siteleri üzerinden alınan ürünler kargo şirketleri aracılığıyla kapımıza kadar bırakılıyor.

Türkiye’deki e-ticaret siteleriyle çalışan kargo şirketlerinden biri de Sürat Kargo. 2003 yılından beri aktif olarak hizmet vermekte olan Sürat Kargo, e-ticaret alışverişlerinizde aldığınız ürünleri ve kişisel gönderilerinizi size veya belirlediğiniz bir adrese teslim ediyor. Gönderdiğiniz veya satın almış olduğunuz ürünlerle ilgili olarak da tarafınıza, Sürat Kargo takip no adında bir kod veriliyor. Bu kod sayesinde adınıza gönderilen ya da sizin göndermiş olduğunuz olduğunuz ürünlerin nerede olduğunu detaylı olarak takip edilebiliyorsunuz.

PTT Kitap Kargo Ücreti Ne Kadar? (4 Soruda PTT Kargo Kitap İndirimi)

Sürat Kargo Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo takip işlemleri, internet üzerinden, şubelerden veya telefon aracılığıyla yapılabilir. Kargonun takibi için tüm yöntemler aynı sonucu verir, dolayısıyla kargonun nasıl takip edileceği tamamen kargo sahibinin tercihine kalmış durumdadır.

Sürat Kargo gönderi takip işlemlerini yapabilmeniz için, kurumun internet sitesine erişebilirsiniz veya online alışverişlerde ilgili e-ticaret sitesinde yer alan butona tıklayabilirsiniz. Eğer kargo takip numaranız kısa mesaj aracılığıyla size yönlendirildiyse ve gönderilen mesajın içeriğinde “Kargonuzun nerede olduğu öğrenmek için şu adrese gidebilirsiniz” şeklinde bir ibare varsa, o bağlantı adresi de işinizi rahatlıkla görecektir.

sürat kargo
sürat kargo

Sürat Kargo internet sitesinden kargo takibi yapma

  • İlk olarak bu bölümün altındaki bağlantıya tıklayarak şirketin resmi internet sitesini açın.
  • Sürat Kargo’nun internet sitesine eriştiğiniz zaman karşınıza kırmızı renkli kutucukların yer aldığı bir menü çıkacaktır. Bu menüde “Kargom Nerede?” isimli bir buton bulunuyor. Bu butona tıklayın.

nvjjtuofzgwjw8lfu3ifulndlo9u7ids8jhm0mom.jpeg

  • Yönlendirildiğiniz sayfada çeşitli takip yöntemlerini göreceksiniz. Burada “Takip Numarasına Göre” seçeneğinde olduğunuzdan emin olduktan sonra, alt kısımda bulunan ilgili yere 14 haneli Sürat Kargo sipariş takip kodunuzu girin.
  • Hemen altında yer alan bölümde bulunan karakterleri ilgili alana girin ve doğrulama işlemini gerçekleştirin. Ardından da “Sorgula” butonuna tıklayın.

  • Yönlendirileceğiniz sayfa, kargonuzun tüm detaylarını karşınıza çıkarır. Bu şekilde kargonuzun nerede olduğunu adım adım takip edebilirsiniz.

Bu sayfa yer alan bilgiler kargonuzun taşıma belgesinin ne zaman hazırlandığını, ne zaman yola çıktığını, saat kaç itibarıyla aktarma birimine ulaştığını, buradan kaçta yola çıktığını ve hedef şehre ne zaman vardığını gösterecektir. Ayrıca kargonun dağıtıma çıkma bildirimi de bu sayfada görüntülenebilir.

Kargo dağıtıma çıkartıldığı gün teslim edilememişse, bunun bilgisi de kargo takip sayfası aracılığıyla görüntülenebilir. Tüm bunlara ek olarak kargo takip sayfası, kargonuzun en son hangi şubede yer aldığını da gösterir. Dolayısıyla eğer kargonuzun aciliyeti bulunuyorsa ilgili şubeye giderek, kargonuzun dağıtıma çıkmasını beklemeden de teslim alma imkanınız bulunur. Ancak kargonuzu teslimat adresi veya dağıtıcı şube fark etmeksizin teslim alabilmeniz için kimlik ibrazının zorunlu olduğunu unutmamanız gerekir. Bu yüzden kimliğinizin yanınızda olduğundan mutlaka emin olun. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra kargonuz, imza karşılığında tarafınıza teslim edilir.

Sürat Kargo müşteri hizmetleri aracılığıyla kargo takibi yapma

Sürat Kargo tarafından taşınan ürünlerinizin durumunu, Sürat Kargo’nun müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenebilirsiniz. Kargonuzun durumunu sorgulamak için ilgili iletişim numarasını aradığınızda karşınıza bir operatör çıkacaktır. Bu operatör sizi çeşitli rakamlarla yönlendirecek ve kargo takip işleminizi yapmanızı sağlayacaktır.

Sürat Kargo’ya telefon aracılığıyla ulaşıp, bir müşteri temsilcisine bağlandığınız takdirde, müşteri temsilcisi sizden takip numaranızı isteyecektir. Ancak bazı durumlarda isminizi vererek de kargo bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Ancak bunun haricinde isim ile Sürat Kargo takip işlemi yapılamaz.

Sürat Kargo İletişim Numarası: 0850 202 0 202

Sürat Kargo şubesinden kargo takibi yapma

Tarafınıza gönderilen bir kargonun, hangi varış şubesine ulaştırılacağı bildirilir. Hal böyle olunca da dilerseniz varış şubesine ulaşarak da kargonuzun takibini yapabilirsiniz. Bunu telefon aracılığıyla yapabileceğiniz gibi, bizzat ilgili Sürat Kargo şubesine giderek de yapabilirsiniz. Şube, kargonuzun durumunu açıklamak için isim veya takip numarası ister.

Kargoyu tarafınıza ulaştıracak olan şubenin telefon numarasını internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Ancak herhangi bir sorun yaşanması durumunda 0850 202 0 202 numaralı Sürat Kargo iletişim numarasını arayabilir, ilgili şubenin telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

 

sürat kargo takip
sürat kargo takip

Sürat Kargo Takip Numarası Kaç Haneli?

Sürat Kargo’dan tarafınıza iletilecek olan takip numarası 14 hanelidir. E-ticaret işlemlerinizde ve kişisel gönderi oluşturmanız durumunda bu numara size doğrudan kısa mesaj ya da e-posta aracılığıyla verilir. Ayrıca herhangi bir ürünü satın almış olduğunuz internet sitesi üzerinden siparişler bölümünden de görüntülenebilir.

Kargo takip numarası, e-ticaret veya bir kişiye göndereceğiniz bir kargonun akıbetini öğrenmek için son derece önemlidir. Bunun nedeni ise kargo takip numarasının detaylı olarak kargonuzun nerede olduğunu göstermesidir. Bu sayede kargonuzun; ilgili şehre ulaşıp ulaşmadığını, dağıtıma çıkıp çıkmadığını ve paketin teslim durumunu öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca yaşanabilecek kargo kayıpları durumunda da en azından kargonuzun en son bulunduğu adresi bilmek, kargonuzun bulunması için büyük bir önem taşımaktadır.

Kargo takip numarası, sisteme barkodlar aracılığıyla eklendiği için herhangi bir hata olasılığı yok denecek kadar azdır. Kargonuz bir şehirden harekete geçer, kargo çıkış işlemleri yapıldıktan sonra da süreç başlar. Kargonuzun içerisinde bulunduğu araç, bir aktarma merkezine ulaştığında sisteme otomatik olarak işlenir. Bu sayede de detaylı takip süreci yapılabilir.

PTT Kargo Kaç Günde Gelir? (4 Maddede PTT Kargo Teslim Süreci)

Sürat Kargo Çalışma Saatleri

Sadece Sürat Kargo özelinde değil, bütün kargo şirketlerinin çalışma saatleri tüketiciler için önemli konular arasındadır. Neticede hiç kimse kargosunu beklemek istemez ve mümkün olan en kısa sürede kargosunun kendisine veya gönderdiği kişiye ulaşmasını ister.

Her ne olursa olsun kargo şirketleri, kargoları mümkün olan en kısa süre içerisinde teslim etmeye çalışırlar. Hatta bu yüzden bazı kargo şirketleri cumartesi günleri de çalışır. Ancak zaman zaman kargo teslimatlarında aksamalar olabilir. Ayrıca kargo şirketlerinin hiçbiri, pazar günleri çalışmaz.

Sürat Kargo çalışma saatleri, ülkemizin coğrafi koşulları nedeniyle değişiklik gösterir. Bu kargo şirketi, ülkemizin doğu illerinde farklı, batı illerinde farklı saatlerde aktif olarak hizmet verir. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre;

  • Doğu illerinde hafta içi çalışma saatleri: 08:30-18:00
  • Doğu illerinde hatta sonu çalışma saatleri: (Sadece cumartesi günü) 08:30-14:00
  • Batı illerinde hafta içi çalışma saatleri: 09:00-18:30
  • Batı illerinde hafta sonu çalışma saatleri: (Sadece cumartesi günü) 09:00-14:30

Diğer Kargo Şirketleri:

MNG Kargo Takip

Yurtiçi Kargo Takip

PTT Kargo Takip

 

Sürat Kargo Gelen Kargoyu Kaç Gün Bekletir?

3 gün bekletir.

Sürat Kargo Pazar Günleri Dağıtım Yapar mı?

Hayır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu