Kargo Takip

Yurtiçi Kargo Takip 2024 Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama

Yurtiçi Kargo Takip - Kargom Nerede - Gönderi Sorgulama, Yurtiçi Kargo Takip No, Yurtiçi Kargo İletişim, Yurtiçi Kargom Nerede? Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri, Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri ve daha fazlası yazımızda...

Yurtiçi Kargo Takip – Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama; Çoğumuzun kullandığı kargolardan biri de Yurtiçi kargodur. Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri nedir? Yurtiçi Kargo İle Yurt Dışına Gönderim Yapılabilir Mi gibi soruların cevabı yazımızda…

Yurtiçi Kargo, 1982 yılında, Dr. İbrahim Arıkan tarafından kurulmuştur. Bu yıldan beri “Söz verdiğimiz gibi” sloganından hareketle taşımacılık alanındaki faaliyetlerini sürdürür. Aynı zamanda da Türkiye’de kurulmuş olan ilk kargo firması olma özelliğini taşıyan Yurtiçi Kargo, bireysel ve kurumsal müşterilerinin gönderilerini taşımanın yanı sıra e-ticaret sitelerinden alınan ürünleri de sahiplerine ulaştırır.

Yurtiçi Kargo aracılığıyla taşınan bütün kargoların takip işlemlerini çeşitli yöntemlerle gerçekleştirmek mümkündür. İnternet sitesinden, çağrı merkezinden, mobil uygulamadan ve Yurtiçi Kargo şubelerinden alıcısı ya da göndericisi olduğunuz kargoları takip edebilirsiniz.

MNG Kargo Takip – Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama

Yurtiçi Kargo Takip İşlemi Nasıl yapılır?

Yurtiçi Kargo firması üzerinden, yurt içine veya yurt dışına gönderdiğiniz ya da alıcısı olduğunuz bir paketin adrese ulaşıp ulaşmadığını veya nerede olduğunu öğrenebilmek için kullanabileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur. Bütün bu seçeneklerde de elinizde olması gereken tek şey kargoyu gönderirken şubeden aldığınız Yurtiçi Kargo takip numarasıdır. Eğer siz kargo bekleyen tarafsanız gönderiniz sisteme girildikten sonra kargo takip numarası SMS yoluyla tarafınıza iletilecektir.

yurtiçi kargo
yurtiçi kargo

İnternet sitesi üzerinden Yurtiçi Kargo sorgulama nasıl yapılır?

 • Yurtiçi Kargo takip işlemini gerçekleştirmek için bu bölümün hemen altında verdiğimiz bağlantıya tıklayarak şirketin internet sitesindeki gönderi sorgulama sayfasını açabilirsiniz.
 • Bu sayfada, kargo takip numaranızı ilgili kutucuğa yazıp ‘sorgula’ butonuna tıklayarak gönderinizin durumu hakkında bilgi alabilir, kargonuzun yolculuğunu adım adım görme imkanı bulabilirsiniz.

 • Eğer internet siteleri üzerinden alışveriş yaptıysanız, o site üzerinden direkt Yurtiçi Kargo takip sayfasına yönlendirilirsiniz. Aynı zamanda kargonuzla ilgili her aşamayı gelen mesajlarla da kontrol etme imkanını bulabiliyorsunuz. Kargonun çıktığı şubeyi, dağıtım aşamasına gelene kadar nerelerden geçtiğini, varış şubesini tek tek görme imkanı bulabiliyorsunuz. Hangi şubeye vardıysa o şubenin bilgilerini de internet üzerinden edinebiliyorsunuz.
 • Ayrıca yine Yurtiçi Kargo’nun sitesinde bulunan “canlı destek” kısmına girerek sormak istediğiniz soruları sorma şansı bulabiliyor, dilerseniz kargonuzun hangi aşamada olduğunu oradan da öğrenebiliyorsunuz.

Yurtiçi Kargo sitesi üzerinden kargonuzu sorgulatmak için TIKLAYINIZ!

Telefon aracılığıyla Yurtiçi Kargo sorgulama nasıl yapılır?

 • Yurtiçi Kargo sipariş takip işlemini yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise telefon ile Yurtiçi Kargo’nun çağrı merkezini aramaktır. Dilerseniz telefon numaranızla, dilerseniz gönderi takip numaranızla kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.
 • Eğer Trendyol, Morhipo veya Hepsiburada gibi e-ticaret sitelerinin müşterisiyseniz ayrı bir tuşlama yaparak da kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yurtiçi Kargo sipariş takip için telefonu tercih ediyorsanız internet sitesinden alacağınız bilgiler dışında ekstra bir bilgi alamıyorsunuz.
 • Aynı zamanda çağrı merkezinden kurye çağırma, adresinize en yakın Yurtiçi Kargo şube adresini öğrenme ve uluslararası gönderiler hakkında bilgi alma imkanı da bulabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo takip telefon şu şekildedir : 444 99 99

Uygulama üzerinden Yurtiçi Kargo sorgulama nasıl yapılır?

 • Yurtiçi Kargo’nun mobil uygulamasını Android veya iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza indirerek de gönderi takibi yapabilirsiniz. Ayrıca buradan yalnızca kargo takip işlemini değil, kurye çağırma, gönderi fiyatı hesaplama, şube bilgilerini edinme gibi pek çok işlemi de gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz.
 • Gönderi takibi için uygulamayı açtıktan sonra karşınıza gelen ekrandaki “gönderi sorgula” bölümüne takip numaranızı yazarak kargonuzun güncel durumunu takip edebilirsiniz.

zolsqfzjucvfgf1r7aqidoqggqvzvx2imzpczjnc.png

 • Ekstra olarak şu bilgiyi vermek de yararlı olacaktır: uygulamaya üye olduğunuzda, bu üyelik hesabı üzerinden gönderdiğiniz kargolarınızda indirim kazanma şansı da elde edebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo’nun iOS uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ! 

Yurtiçi Kargo’nun Android uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ!

Şubeden Yurtiçi Kargo sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Şubeden kargo takip yöntemi, kargonuzun teslim süresi dolmadıkça veya kargonuzla ilgili herhangi bir sorun yaşanmadıkça gönderi takibi yaparken en son tercih edilen yöntemdir.

Buradan yapılan işlemler de internet sitesi, mobil uygulama ve çağrı merkezi aracılığıyla yapılan işlemlerle aynıdır. Yurtiçi Kargo şubelerinden gönderi sorgulamanın tek avantajı, telefonla ulaşamayacağınız kuryeye şubenin çok daha kolay bir şekilde ulaşmasıdır. Kurye ile iletişime geçerek alıcısı olduğunuz paketin size daha hızlı ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo şube sorgulamak ve şube bilgileri öğrenmek için TIKLAYINIZ!

PTT Kargo Takip, Barkod Sorgulama, İsimden TC ile Sorgulama

Yurtiçi Kargo İle Yurt Dışına Gönderim Yapılabilir mi?

Paketinizi göndermek için Yurtiçi Kargo’yu seçtiyseniz 220’den fazla ülkeye gönderim yapma imkanına sahip olursunuz. Yurt dışı gönderilerinin ek ücrete tabi tutulmaması için bazı seçenekler mevcuttur.

Eğer;

 • Kargonun değeri 7500 Euro’nun altında ise,
 • Parçanın tek başına ağırlığı 70 kilonun altında ise,
 • Toplam kilo 150’nin altında ise,
 • Paketin boyutu 120 cm’den küçükse ek ücret ödemeden yurt dışına gönderim yapabilirsiniz.

Ancak Suriye, Yemen, Irak, Afganistan, Kuzey Kore, Afganistan, Somali, Sudan, İran gibi terör ve toplumsal ayaklanmaların olduğu ülkelere kargo gönderecekseniz 35 Euro’luk güvenlik ücreti ödeme şartınız bulunmaktadır.

yurtiçi kargo takip
yurtiçi kargo takip

Yurtiçi Kargo ile Kargo Göndermenin Maliyeti Nedir?

 • Yurtiçi Kargo aracılığıyla göndereceğiniz kargoların ücreti taşıma mesafesi, kargo boyutu, kargo ağırlığı, ek hizmetler gibi detaylara göre değişiklik gösterir.
 • Yurtiçi Kargo ile yapacağınız gönderi transferlerinin ücretini kurumun internet sitesi aracılığıyla hesaplayabilirsiniz.

 • Yurtiçi Kargo internet sitesinin ana sayfasında yer alan “fiyat hesapla” bölümündeki nereden nereye alanlarını doldurduktan sonra “devam et” butonuna tıklayın.
 • Daha sonra karşınıza gelen ekrandan gönderi türü, gönderi boyutları gibi detayları girerek hesaplama yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo gönderi ücreti hesaplama için TIKLAYINIZ!

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

Yurtiçi Kargo şubeleri, hafta içi 09:00’da mesaiye başlar ve 18:00’a kadar hizmet vermeye devam ederler. Cumartesi günleri de çalışan Yurtiçi Kargo firması, sabah aynı saatte yani 09:00’da mesaiye başlar ve 17:00’a kadar çalışırlar. Ancak gönderi kabulünü ve teslim işlemini 13:00-17:00 saatleri arasında yalnızca şubeden yaparlar. Kargonuzu bu saatten sonra sadece en yakınınızdaki şubeye giderek teslim alabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo İletişim Bilgileri

Yurtiçi Kargo’nun size en yakın şubesine ait iletişim bilgilerini, web sitesinden sorgulama yaparak veya telefonda konum bilgilerinizi açık tutarak uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz.

Evinize, iş yerinize veya bulunduğunuz yere en yakın Yurtiçi Kargo şubesinden kurye çağırma ve gönderi takip sorgulama işlemini gerçekleştirmek için Yurtiçi Kargo’nun çağrı merkezine “444 99 99” nolu numarayı arayarak ulaşabilirsiniz.

Bulunduğunuz yere en yakın şubeyi öğrenmek istiyorsanız TIKLAYINIZ!

Diğer Firmalar:

UPS Kargo Takip

MNG Kargo Takip

PTT Kargo Takip

 

Yurtiçi Kargo Takip Numarası Kaç Hanelidir?

12 hanelidir.

Yurtiçi Kargo Kodu Kaç Hanelidir?

6 hanelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu