E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

E-DEVLET PTT GÖNDERİ TAKİBİ

PTT aracılığı ile göndermiş olduğunuz gönderilerin takibini, paketinizin nerede olduğunu ve ne zaman ilgili kişiye ulaşacağınızı internet üzerinden E-Devlet sistemi ile kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sisteminde gönderilen Kargo, APS Kurye, Taahhütlü Tebligat ve Telgraf, yurtiçi ve yurtdışı kayıtlı mektup postası gönderileri, koli, APG ve TURPEX’in alıcısına ulaşana kadar kayıt halindedir. Bu sebeple gönderinizi kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. E-Devlet PTT gönderi takibi işleminiz için herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır. E-Devlet PTT gönderi takibi işleminiz için kimlik doğrulama sistemini kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

E-Devlet PTT gönderi takibi işleminiz için sadece göndereceğiniz paketin barkod numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bu sayede gönderdiğiniz paketin takip işlemini yapmak için PTT şubesine gitmek zorunda kalmayacaksınız. İnternet üzerinden de kolay bir şekilde E-Devlet PTT gönderi takibi işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

E-Devlet PTT Gönderi Takibi İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet PTT gönderi takibi işleminiz için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada gönderinizin üzerinde yer alan barkod numarasını yani posta gönderi numarasını “Barkod Numarası” seçeneğine giriniz. Güvenlik resmi seçeneğine resimde yer alan kodu giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. E-Devlet PTT gönderi takibi işlemi için girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Bu şekilde şifreye gerek kalmadan kolay bir şekilde E-Devlet PTT gönderi takibi işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

E-Devlet PTT Gönderi Takibi İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

PTT çalışma saatleri nedir?

PTT çalışma saatlerinin öğrenilebileceği 2 yol bulunmaktadır. Bunlar PTT resmi internet sayfasına ulaşmak ve PTT çağrı merkezini aramaktır. PTT çağrı merkezi 444 1 788’dir. PTT resmi internet sayfasına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Daha sonrasında sayfanın ilgili bölümünden çalışma saatlerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

PTT iletişim bilgilerine nasıl ulaşabilirim?

PTT iletişim bilgilerine ulaşmak için PTT resmi internet sayfası üzerinde yer alan iletişim bölümüne erişmeniz gerekmektedir. Bunun sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

PTT iletişim sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

PTT internet bankacılığı nedir?

PTT internet bankacılığı PTT tarafından sunulmuş olan bir online işlem merkezidir. Bu kısma erişim sağlamak için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Daha sonrasında karşınıza gelecek olan ekranda iki farklı erişim şekli göreceksiniz. Bunlardan ilki Müşteri Numarası ile erişim ve diğeri ise T.C. Kimlik Numarası ile erişimdir. Müşteri numarası ile erişim kısmında sırasıyla müşteri numaranızı ve İPÇ şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında bu bilgiler ile sisteme erişim sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde T.C. Kimlik numarası ile erişim sağlamak için sırası ile T.C. Kimlik numarası ve İPÇ şifresini doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Daha sonra sisteme rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

PTT internet bankacılığı sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

PTT kargo takip kargom nerede?

Kargo takibini gerçekleştirmek için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak PTT kargo takip sayfasına ulaşınız. Daha sonrasında karşınıza gelecek olan ekranda barkod kodunu ve güvenlik kodunu eksiksiz bir şekilde doldurup sorgula butonuna basınız. Karşınıza gelecek olan kargo güncel bilgi panelidir.

PTT kargo takip sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Ayrıca PTT kargo takip isimle sorgulama gibi özel işlemleri herhangi bir PTT şubesine PTT çalışma saatleri içerisinde giderek gerçekleştirebilirsiniz.

PTT kargo hesaplama nasıl gerçekleştirilir?

PTT kargo gönderi ücretini hesaplamak için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak PTT gönderi ücreti öğrenme sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Daha sonrasında yurtiçi ve yurtdışı gönderim kısımlarından size uygun olana gelin. Geldiğiniz kısım içerisinden gönderimi türünüzü seçiniz. Bu tür sırasıyla mektup postası gönderileri, APS kurye, PTT kargo, telgraf veya faks post olabilir. Daha sonrasında seçtiğiniz türe göre hesaplama aracı gelmektedir ve burada ilgili kısımları doldurmanız gerekmektedir. Genel olarak fiyatlandırmayı etkileyen temel unsurlar gönderinin boyutları ve ağırlığıdır. Buradan gönderiniz ile ilgili istenilen bilgileri girerek gönderi ücretini rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.