enflasyonemeklilikötvdöviz

Aras Kargo Takip Nasıl Yapılır? Aras Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip Nasıl Yapılır? Aras Kargom Nerede?

Aras Kargo Takip Nasıl Yapılır? Aras Kargom Nerede? Aras Kargo Gönderi Ücreti Ne Kadar? Aras Kargo Çalışma Saatleri nedir gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Sektöre dağıtım ve pazarlama şirketi olarak giriş yapan, 30 yıldır da Aras Kargo ismiyle hizmet veren kuruluş geniş dağıtım ağıyla günümüzün önemli taşımacılık şirketleri arasında yer alır. Şirket, Türk kargo sektöründe; standartlara uygunluğu, hizmet kalitesi, yaygın ve geniş ulaşım ağı ile her zaman önde olan kuruluşlardan biridir.

Ayrıca aylık 12 milyon gönderi teslimatı yapan Aras Kargo’da artan hacim ile milyonlarca alıcı ve gönderici, Aras kargom nerede diye merak edip kargolarının nerede olduğunu sorgularlar. Bu sorgulamayı internet sitesi, mobil uygulama, çağrı merkezi, Facebook uygulaması ve Aras Kargo şubeleri aracılığıyla ücretsiz olarak yapmak mümkündür.

Aras Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer gönderiniz Aras Kargo ile size ulaşacaksa paketinizin nerede olduğu ile ilgili kafa yormanıza gerek yok. Çünkü kargo şirketi SMS yoluyla size bir gönderi numarası bildiriyor. Bu numara ile kargonuzun güncel durumunu kolaylıkla takip edebilirsiniz. Elbette şubeyi arayarak da sorgulama yapmak mümkün, ancak Aras Kargo takip no ile mobil uygulama ya da internet sitesi üzerinden kargo sorgulamanızı daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

1. İnternet sitesinden Aras Kargo sorgulama

Paketinizin nerede olduğunu öğrenmek için Aras Kargo gönderi takip numarasını kullanarak internet sitesi üzerinden sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayıp kargo şirketinin resmi sitesine ulaştıktan sonra iki türlü sorgulama yapabilirsiniz.

 • Sayfa üzerinde bulunan gönderi takip alanına SMS yoluyla gelen ya da faturada yer alan gönderi numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz.
 • E-ticaret takip alanından şirket ismi seçip Aras Kargo sipariş takip numaranızı girerek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

kargo takip

Aras Kargo takip işlemini firmanın internet sitesinden gerçekleştirmek istiyorsanız TIKLAYINIZ!

2. Telefonla Aras Kargo sorgulama

Aras Kargo takip işlemlerinizi kurumun çağrı merkezi numarasını arayarak da gerçekleştirebilirsiniz fakat buradan yapacağınız işlemler internet sitesinden yapacağınız sorgulama kadar hızlı sonuç vermeyebilir. Diğer taraftan takip numaranızı unuttuysanız ya da bilmiyorsanız internet sitesinden hizmet alamayacağınız için telefonunuzu kullanarak güvenli bir hizmet alabilirsiniz.

Bu durumda arayacağınız Aras Kargo iletişim numarası 444-25-52‘dir. Ancak unutmayın mesai saatleri dışında bu numaradan 7/24 hizmet almak mümkün değil. Mesai saatleri dışında aradığınızda sesli mesaj üzerinden notunuzu iletip müşteri temsilcilerinin size daha sonra ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yine de eğer önemli bir mecburiyetiniz yoksa işleminizi online olarak gerçekleştirmeniz sizi uzun görüşme trafiğinden kurtaracaktır.

3. Mobil Uygulama üzerinden Aras Kargo sorgulama

Artık herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar aracılığıyla Aras Kargo mobil uygulamasını kullanarak kargo takibinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Windows, IOS ve Android olmak üzere üç mobil platformu da destekleyen uygulamalar ile Aras Kargo sipariş takip işleminizi yapabilirsiniz. Microsoft Store, Google Play Store ve Apple Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen Aras Kargo mobil uygulamasının sunduğu canlı destek hizmeti sayesinde müşteri temsilcisi ile rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Kargonuzun güncel durumunu öğrenmenin yanı sıra size en yakın şubeyi bulabilir, kargo ücretinizi hesaplayabilir ve kolaylıkla kurye çağırabilirsiniz.

4. Şubeden Aras Kargo sorgulama

Eğer internet sitesi, mobil uygulama ve telefonla istediğiniz hizmeti alamadıysanız gönderi sorgulama işlemleri için Aras Kargo şubelerine de gidebilirsiniz. Şube aracılığıyla kargo sorgulaması yapmak isterseniz T.C .kimlik numaranızı ve telefon numaranızı kullanarak gönderinizin hangi aşamada olduğunu tespit edebilirsiniz.

 • Size en yakın Aras Kargo şubelerini, kargo şirketinin çağrı merkezi, internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

8ivw7jylirlk2wkqo9jiuwpzzf2epmndbobeoso0.jpeg

 • Şube sorgulama sayfasında il, ilçe ve mahalle seçimi yaparak şubeleri görebilir, şubelere ait telefon numarası, adres gibi detayları inceleyebilirsiniz.

Aras Kargo şube sorgulama için TIKLAYINIZ!

5. Facebook aracılığıyla Aras Kargo sorgulama

Aras Kargo’nun Facebook aracılığıyla sunduğu “Kargom Nerede?” hizmeti ile gönderi takip işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Facebook üzerinden Aras Kargo ile gönderilen kargolarınızı takip etmek için ilk olarak bu bölümün altında yer alan bağlantıya tıklayın.

2zcumx9q1azmxyuwu9kezbmj6gzptxjxjx5dlgcl.jpeg

 • İlgili sayfayı açtıktan sonra kargo takip numaranızı sayfadaki boşluğa yazmanız ve arama butonuna tıklamanız gerekir. Bu sayede göndericisi ya da alıcısı olduğunuz kargonun şu an hangi aşamada olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Facebook ile Aras Kargo gönderi takibi yapmak için TIKLAYINIZ

Aras Kargo İle Yurt Dışı Gönderim Yapma

Aras Kargo, Aras Yurt Dışı adlı hizmeti ile 5 kıtada 265 ülkeye hizmet sunan bir şirket konumunda. Dünya çapındaki çözüm ortaklarıyla müşterilerinin tercihlerine göre farklı hizmetler sağlayarak çalışan yurt dışı gönderim hizmetinin;

 • Standart
 • Ekspres
 • Hava Kargo
 • Kara yolu
 • Deniz yolu hizmetleri olarak sunduğu seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

Eğer yurt dışı gönderim yapacaksanız konuyla ilgili en yakın şubeye gidebilir, 444-25-52 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya yurtdisihizmetlermudurlugu@araskargo.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Aras Kargo Gönderi Ücreti Ne Kadar?

Aras Kargo, diğer şirketlerde de olduğu gibi standart bir gönderi ücreti ile çalışmaz. Kargo ücretleri çeşitli kriterler göz önüne alınarak belirlenir. Aras Kargo ile yapacağınız gönderilerde kargo ücretini belirleyen kriterler şunlardır:

 • Yurt içi ya da yurt dışı hizmeti
 • Çıkış adresi ile varış adresi arasındaki mesafe
 • Kargonun ağırlığı
 • Adrese teslim ya da adresten alım hizmeti
 • SMS bildirim tercihleri
 • Aras Standart, Aras Kargo, Aras Tahsilatlı, Aras Randevulu, Aras Güniçi, Aras Uçak, Aras Geri Dönüşlü, Aras Yurt Dışı hizmetlerinden hangisinin kullanıldığı

Aras Kargo gönderi ücreti hesaplama için TIKLAYINIZ!

Aras Kargo Çalışma Saatleri Nasıl?

Gönderinizi şubeye teslim etmek ya da şubeden teslim almak istiyorsanız hafta içi 17:30’a kadar cumartesi günleri ise saat 13:00’a kadar işleminizi yaptırmanız gerekiyor. Aras Kargo şu anda pazar günleri hizmet vermiyor. Kargo dağıtım işlemlerinde ise çalışma saatleri günlük yoğunluğa göre değişebiliyor. Şirketin adresten alım hizmetinden faydalanmak istiyorsanız hafta içi 15:30, cumartesi ise 12:00’a kadar kurumun çağrı merkezini arayarak taleplerinizi bildirebilirsiniz. Bildirimlerin daha geç saatlerde yapılması halinde adresten alım hizmetinden bir sonraki iş günü faydalanabilirsiniz.

Aras Kargo İletişim Bilgisi

Aras Kargo’nun size en yakın şubesini mobil uygulamasından öğrenebileceğiniz gibi internet sitesi üzerinden il, ilçe ve mahalle bilgileri girerek de öğrenebilirsiniz. Adrese kurye çağırma, gönderi takip sorgulama, öneri ve şikayet işlemleriniz için Aras Kargo çağrı merkezine 444-25-52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Diğer Kargo Şirketleri:

Sürat Kargo Sorgulama

Yurtiçi Kargo Sorgulama

UPS Kargo Sorgulama

PTT Kargo Sorgulama

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.