Kargo Takip

MNG Kargo Takip 2024 Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama

MNG Kargo Takip - Kargom Nerede - Gönderi Sorgulama, MNG Kargo, MNG Kargo Takip No, MNG Kargom Nerede? MNG Kargo Müşteri Hizmetleri, MNG Kargo Çalışma Saatleri ve daha fazlası yazımızda...

MNG Kargo Takip – Kargom Nerede – Gönderi Sorgulama; Hemen hemen herkesin kargo ile işlemleri olmaktadır. Peki MNG Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır? MNG Kargo ile Yurt Dışına Gönderim Yapmak Mümkün mü? MNG Kargo Çalışma Saatleri Nedir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

En sık kullanılan kargo firmalarından biri olan MNG, Türkiye’nin bütün noktalarına taşımacılık yapan şirketler arasındadır. Firma sadece yurt içi değil, yurt dışı kargoların da gönderimini yapar. Firma bireysel, kurumsal müşterilere ve e-ticaret sitelerine hizmet verir.

Anlaşmalı müşterileri için özel kampanyalar da yapan MNG Kargo, bu şekilde daha ekonomik kargo göndermeyi mümkün hale getirir. Geniş dağıtım ağı nedeniyle tercih edilen MNG Kargo ile yapılan gönderiler hem gönderici hem de alıcı tarafından takip edilebilir.

PTT Kargo Çalışma Saatleri Neler? (4 Maddede PTT Mesai Saatleri)

MNG Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Firma ile gönderilen kargoların her birinin bir takip kodu bulunur. MNG takip numarasıyla kargo takip, gönderinin hangi dağıtım aşamasında olduğunun tespit edilmesini kolaylaştırır. Kargo teslimi sırasında göndericiye verilen fatura üzerinde ve kargonun firma tarafından teslim alındığına dair atılan kısa mesajda bu kod bilgisi yer alır. MNG Kargo takip işlemleri birkaç farklı yöntem ile yapılabilir.

mng kargo
mng kargo

İnternet üzerinden MNG Kargo sorgulama işlemi

MNG Kargo gönderilerini firmanın sitesi aracılığıyla sorgulamak mümkündür. MNG Kargo e-takip sistemini kullanmak için üye olmaya gerek yoktur. Bu bölümün altında yer alan bağlantıya tıklayarak kargo şirketinin sitesini açabilirsiniz.

 • Ana sayfada kargo sorgulama için ayrılmış bir bölüm bulunur.
 • Burada ‘gönderi sorgula’ veya ‘e-ticaret gönderisi sorgula’ seçeneklerinden birisi kullanılır.
 • Gönderi sorgulama seçeneğinde gönderi takip numarası girildikten sonra sorgula butonuna basılması yeterlidir.
 • E-ticaret gönderisi sorgulama seçeneğinde öncelikle alışveriş yapılan marka veya site seçimi yapılır, sonra sipariş takip numarası girilir ve sorgula butonuna basılır.

mng takip

MNG Kargo sitesinden gönderi sorgulamak için TIKLAYINIZ!

Telefonla MNG Kargo sorgulama işlemi

İnternet erişiminin olmadığı ya da kullanılamadığı durumlarda ise kargo sorgulama işlemi telefon ile de yapılabilir. Çağrı merkezinden de online yapılan sorgulamalar ile aynı bilgiler alınır. Telefonla yapılan sorgulamaları kısa sürede tamamlamak için fatura ya da gönderi numarasının bulunması önemlidir. İsim ile MNG Kargo takip yapmak için de müşteri hizmetleri aranabilir. Bu aşamada kargo güzergahı bilgisini vermek sorgulamayı kolaylaştıracaktır. Telefon ile yapılan sorgulama ile online olarak yapılan sorgulama aynı sonucu verecektir.

MNG Kargo ile yapılan gönderileri çağrı merkeziyle sorgulamak için şu numaraları kullanabilirsiniz:

 • 444 06 06
 • 0850 222 06 06

Mobil uygulama üzerinden MNG Kargo sorgulama işlemi

Online sistemlerin gelişmesi ile birlikte kargo sistemleri de kendi uygulamalarını kullanıcılara sunmaya başladılar. MNG Kargo sorgulama için şirketin uygulamasından faydalanmak mümkün. Uygulama iOS ve Android işletim sistemlerine sahip mobil cihazlara indirilebiliyor. Uygulamanın tek avantajı gönderi takibi ile sınırlı değil. Kurye çağırma, gönderilerin ücretini hesaplama gibi işlemler de yapılabiliyor.

MNG Kargo’nun mobil aplikasyonunu indirmek için Android cihazlarda Google Play Store, iOS cihazlarda ise App Store’u kullanabilirsiniz.

Şubeden MNG Kargo sorgulama işlemi

MNG kargom nerede diye merak edenler gönderilerinin durumunu şubelerden de takip edebilirler. Sorgulama işlemleri içerisinde en az tercih edilen yöntem olan şubeden takip sırasında, eğer gönderi dağıtımda ise dağıtım yapan kargo görevlilerine ulaşmak mümkündür. Sorgulama sırasında yine takip numarası ve alıcı bilgileri kullanılır. Eğer sorgulama gönderinin varış şubesinden yapılıyor ise ve gönderi şubede bekliyorsa alıcı, kargosunu dağıtıma çıkmadan teslim alabilir.

mng kargo sorgulama
mng kargo sorgulama

PTT Kargo Kaç Günde Gelir? (4 Maddede PTT Kargo Teslim Süreci)

MNG Kargo ile Yurt Dışına Gönderim Yapmak Mümkün mü?

MNG kargo ile yurt dışına da gönderi yapılabilir. Toplamda 220 ülkeye yayılan ağı ile yurt dışı gönderileri için MNG Kargo’nun hizmetlerinden faydalanmak mümkündür. Esnek gönderi seçenekleri ve ihtiyaca göre şekillenen teslimat süreleri ise firmanın sunduğu diğer avantajlar arasında yer alır. Yurt dışı kargolar için birden fazla seçenek mevcut:

 • Air Express kapsamında yapılan gönderiler ortalama 1-2 gün içerisinde adrese ulaşır. Kargo müsait olan ilk uçuşa hazırlanır.
 • Air Economy ise ortalama 2-4 gün içerisinde kargonun ulaştığı daha ekonomik bir seçenektir.
 • Air Freight ile giden kargolar 1-3 iş günü içerisinde teslim edilir. Kapıya teslim, havaalanı teslimatı gibi opsiyonları vardır. Değerli yükler, büyük kargolar, tehlikeli maddeler bu yöntemle taşınır.
 • Road Freight, paletli veya paletsiz gönderiler için tasarlanmıştır, kargonun ulaşma süresi ise 2-5 iş günüdür.
 • Road Express ile giden kargolar 1-3 iş günü içerisinde teslim edilir ve teslim günü garantisi vardır. Kara yolu yük taşımacılığında bu kategori altında giden kargoların önceliği bulunur.
 • Özel Hizmetler ise teslim günü seçeneği olan bir başka seçenektir. Kargo ücretleri istenen hizmet ve gönderinin yapılacağı bölgeye, gönderinin ebatlarına, ağırlığına göre değişir.

MNG Kargo Gönderi Ücreti Ne Kadar?

MNG Kargo gönderi ücreti yapılan gönderinin ağırlığına, desisine ve gideceği mesafeye göre değişir. Kargonun adresten alınıp alınmayacağı, adrese teslim edilip edilmeyeceği de kargo ücretini etkiler. Ekspres olarak giden kargoların ücreti daha fazladır. Kargo ile anlaşması olanlar, mobil uygulamalar üzerinden indirim şansı yakalayanlar daha az ücret ödeyerek gönderi yapabilirler. Bunun dışında alışveriş sitelerinin kargo anlaşmaları olduğu için gönderi ücretleri standart fiyatların altında olacaktır. KOBİ’ler için de MNG Kargo’nun özel fiyatlandırma sistemi bulunur. KOBİ kart sahipleri kendileri için düzenlenen indirimlerden yararlanabilirler.

Gönderi ücretini etkileyen faktörler arasında kargolar için istenen ek özellikler de vardır. Adrese teslimat dışında alıcı haberli teslimat seçeneği de kullanılabilir. Telefon ihbarlı ve mobil teslimat seçenekleri ise diğer opsiyonlardır. Öncelikli teslimat, akşam teslimat, gün içi teslimat, Ekspress 24 hizmeti de ayrıcalıklı kargo gönderi biçimlerindendir. Müşterinin talep etmesi halinde kargo sigortalanarak da yola çıkar.

e0jbeisl7etj09qfsm5evmheycbinmvvsc6b9krj.jpeg

MNG Kargo sitesinin ana sayfasındaki “ücret hesaplama” bölümü ile gönderi ücretini tespit edebilirsiniz.

MNG Kargo Çalışma Saatleri Nedir?

MNG Kargo çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonu olmak üzere değişir. Kargo şubeleri sabah 08:30’dan itibaren açıktır. Hafta içi çalışma 17:30’da son bulur. Cumartesi günleri ise şubeler 14:00’da kapanır. Pazar günü bütün şubeler kapalıdır. Bazı bölgelerde yaz ve kış dönemlerine göre kapanış saatleri yarım saat kadar fark edebilir. Hafta içi adresten alımlar 15:00’a kadar yapılır, cumartesi günü ise alımlar 12:00’da son bulur. Yine de şubelerin çalışma saatlerine göre son alım saatleri farklılık gösterebilir.

MNG  Kargo İletişim Bilgileri

MNG Kargo iletişim bilgilerine ulaşmak için mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Ancak iletişim bilgilerine ulaşmak için cihazın konum bilgisinin de açık olması gerekir. MNG Kargo’nun internet sitesi üzerinden de şube adresleri bulunabilir. Bulunduğunuz il, ilçe ve mahalle bilgilerini girdikten sonra size en yakın şubenin adresi karşınıza gelecektir. Bütün bunlar dışında müşteri hizmetlerini arayarak da şube adresini öğrenebilirsiniz. MNG Kargo çağrı merkezine ise 444 06 060850 222 06 06 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Diğer Firmalar

PTT Barkod ve Kargo Sorgulama

UPS Kargo Sorgulama

 

MNG Kargo Pazar Günü Açık mı?

Hayır.

MNG Kargo Pazar Günü Dağıtım Yapar mı?

Hayır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Kargom bugün geldi, getiren arkadaş çok efendi biriydi teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu