E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

KARGO TAKiP

İnternet ortamından birçok işlemi yapabiliyoruz. Bu işlemlerden birisi de kargo takip işlemidir. Kargo gönderi takip işlemi oldukça basit ancak önemlidir. Çünkü herkes bir yerden bir yere kargo gönderebilir. Bazen bu kargoların ne zaman ulaşacağını bilmek önemli olabilir. Bu yüzden kargo takibi yapmakta önem taşır diyebiliriz. Bunun yanı sıra ise oldukça kolay bir işlemi olduğu için insanlar kargo takibini hemen yapabilirler. Ayrıca bu yazımızda kargo gönderi takip işlemini birçok firma için sizlere anlattık. Sizlerin yapması gereken tek şey aşağıda vermiş olduğumuz adımları uygulamaktır. Üstelik bu adımların hemen altında da resimlerini bulabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır ?

 • Öncelikle sizlere yazımızın hemen altında vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
 • Daha sonra ise açılan sayfa da yurt içinde mi yoksa yurt dışında mı kargo takibi yapmak istediğinizi seçiniz. Hemen ardında da gönderi no bilgisini girelim.

1

 • Üçüncü işlem olarak ise gönderi sorgulama yerine tıklayalım. Böylelikle yurt içi kargo takibini bitirmiş olduk.

2

Aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra ise yurt içi gönderi sorgulama ya da yurt dışı gönderi sorgulama seçeneklerinden birini seçerek daha detaylı sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Yurt içi gönderi sorgulama işlemlerini tercih ederseniz karşınıza dört farklı sorgulama yöntemi gelir. Bunlradan ilki gönderi kodu ile sorgulama işlemi olup gönderi numarası ile birlikte güvenlik numarasını girerek Sorgula seçeneğine basmak olacaktır.

İkinci yöntemi ise fatura numarası ile sorgulama işlemidir. bunun için gönderen ya da alıcı bilgileri ile iki farklı sorgulama gerçekleştirmeni mümkündür. Bu noktada şube seçmeli, fatura seri ve sıra numaralarını girmeli, gönderen ya da alıcı adını yazdıktan sonra fatura tarihini girerek güvenlik numarasını da yazdıktan sonra sorgula butonuna basmalısınız.

Üçüncü yöntem ise ambar tesellim numarası ile sorgulama işlemi olup, çıkış şubesi, gönderen adı, fatura tarihi ile birlikte ambar tesellüm no ile sıra numarası bilgilerinin girilerek yapıldığı sorgulama işlemidir. Güvenlik kodunu girmeyi unutmayın!

Son yöntem ise çağrı numarası ile birlikte güvenlik numarasını girerek sorgulama yaptığınız çağrı numarası ile sorgulama işlemidir.

Yurt dışı gönderi sorgulama işlemlerinde ise iki farklı yöntem kullanılması mümkündür.

Bunlardan ilki konşimento numarası ile sorgulama işlemi olup, konşimento numarası ile birlikte güvenlik kodununu girilerek yapıldığı sorgulama yöntemidir.

İkinci yöntem ise gönderi numarası ile sorgulama yöntemi olup,  yurt içi kargo gönderi numarası ile birlikte güvenlik kdounun girilerek yapıldığı bir tür sorgulama işlemidir.

Yurtiçi Kargo Takip Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ!

PTT Kargo Gönderi Takip işlemini Nasıl Yaparım ?

 • Öncelikle PTT kargo takibi için aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklayalım. Bu işleminde hemen ardından barkod numarasını ve güvenlik kodunu girelim.

3

 • Diğer işlem ise sorgula yazan butona tıklamaktır. Böylece PTT kargo takibini bitirmiş olduk.

4

PTT Kargo Takip Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Aras Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır ?

 • Aras kargo takibi için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayalım.
 • Daha sonra ise kargo gönderi takip numarasını belirttiğimiz boşluğa yazalım.

5

 • Hemen ardından da sorgula yazan butona tıklayalım. Böylelikle kargonuzun o an nerede olduğunu, kaç günde size ulaşabileceğini ve bunun gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Kargonuzu aşama aşama takip edebileceğiniz bu sistem sayesinde kargonuz gözünüzün önünde bir saniye bile ayrılmaz.

6

Aras Kargo Takip Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Sürat Kargo Takip İşlemi Nasıl yapılır ?

 • Öncelikle sürat kargo takibi için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız.
 • Daha sonra ise sorgulama yapabilmek için evrak takip numaramızı yazalım. Hemen ardından da güvelik kodunu yazalım.

7

 • Son işlem olarak ise sorgula yazan butona tıklıyoruz. Böylece Sürat kargo gönderi takip sorgulama işlemini tamamlamış olduk.

8

Aynı site üzerinden gerek kurumsal takip işlemlerini gerçekleştirebilir, gerek yurt dışı takip işlemlerini konşimento numarası ya da kargo takip numarası ile gerçekleştirebilirsiniz. Fatura numarasına göre kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız, çıkış şubesi, fatura seri numarası, fatura sıra numarası, göndericinin adı, alıcının adı ve fatura tarihi bilgilerini girmeli ve sorgula butonuna basmalısınız. Dilerseniz web sipariş koduna göre kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek isteyebilir ve web sipariş kodu ile birlikte cep telefonu numarası bilgilerini girerek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sürat Kargo Takip İşlemi Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

MNG Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

MNG Kargo takip işlemleri için MNG Kargo resmi internet sitesine girmeniz ve daha sonra sitenin sağ orta kısmında yer alan Kargom Nerede bölümüne gelmeniz gerekiyor.

Bu bölümde ise tek yapmanız gereken şey gönderi sorgulama bölümüne fatura seri numarası ya da gönderi takip numarası yazmaktır. Fatura seri numarası ile arama yapmak isteyen kişilerin A000001 şeklinde giriş yapması gerekiyor. Gönderi takip numarası ile arama yapmak isteyen kişilerin ise 000000000001 şeklinde giriş yapması gerekiyor. Daha sonra ise doğrulama kodunu girmeli ve Sorgulama butonuna basmalısınız. Böylelikle kargonuzun çıktığı şubeyi, çıkış tarih ve saatini, geleceği şubeyi, dağıtıma çıkıp çıkmadığını ve buna benzer kargo ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

MNG Kargo Resmi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

UPS Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

UPS Kargo ile takip işlemi için iki farklı yönteminiz vardır. Kargo takip kargom nerede diyen kişilerin ilk olarak yapması gereken şey UPS Kargo resmi internet sitesine giriş yapmak ve daha sonra sitenin sol orta bölümünde yer alan gelmek olacaktır.

Bu noktada tek yapmanız gereken şey gönderi takip numaranızı yurt içi ya da yurt dışı bölümüne girmek ve Enter tuşuna basmak olacaktır. Dilerseniz Click Here For Tracking In English bölümüne tıklayarak gönderi takip işlemlerini İngilizce dilinde gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra aynı yerde çıkacak olan “Türkçe Gönderi Takibi için Tıklayın” seçeneğine de basarak siteyi tekrar Türkçe dilinde görüntüleyebilirsiniz.

Bununla birlikte gerek detaylı sorgu linkine tıklayarak gerek ise aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak gönderi takip işlemlerini detaylı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı sorgu bölümünde karşınıza şöyle bir sayfa gelir.

Bu noktada bir numaralı gönderi takip işlemlerinde gönderen kodu ile birlikte gönderen referans ya da fatura ya da irsaliye numarasını girerek başlangıç ve bitiş tarihi seçebilir ve belirli tarihler arasında ilgili kod ve numaraları içeren kargo araması yapabilirsiniz. Bu işlem gönderen tarafından yapılabilir.

iki numaralı işlem ise alıcı tarafından yapılabilmekte olan bir işlemdir. Bu noktada ihtiyacınız olacak bilgiler alıcı kodu, alıcı referans ya da fatura ya da irsaliye numarası ile başlangıç ve bitiş tarihleridir. Böylelikle Sorgula butonuna basarak kargo takip işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak ihracat paket ağırlık bilgisine ulaşmak için Waybill bilgisini girerek Sorgula butonuna basabilirsiniz.

Bu site üzerinden pasaport sorgu işlemlerini gerçekleştirmeniz ve ordino bilgilerini kargo takip numarası ile sorgulamanız mümkündür.

UPS Resmi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

UPS Detaylı Sorgu İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.