Edevlet.net

Adıma Kargo Var mı? İsimden Kargo Sorgulama

Eskiden çok uzak görünen mesafeler günümüzde bir günde aşılabiliyor. Kargo hizmetlerinin gittikçe yaygınlaştığı bu çağda artık internetten alışveriş ve gönderi işlemleri sadece ülke içinde değil, tüm dünya çapında kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Böylece dileyen herkes dünyanın istediği yerine makul zamanlarda ulaşacak paketler gönderebiliyor ve her gönderiye ait özel takip numaraları sayesinde bu paketlerin hareketlerini adım adım izlemek için şirketlerin sistemlerini kullanabiliyor.

Kargo Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kargo takip işlemlerinde esas olan paketi gönderen kişiye işlem sırasında verilen kargo takip numarasıdır. Her gönderiye özel olarak tanımlanan bu numara sayesinde kullanıcılar gönderilerinin nerede olduğunu internet aracılığıyla rahatlıkla öğrenebilirler. Fakat kimi zaman bu numara kaybolabilir veya gönderici ile alıcı arasında iletişim sorunları yaşanabilir. Bu gibi durumlarda yapılacak en iyi şey ilgili kargo şirketinin şubesine başvurmak veya çağrı merkezi üzerinden bir yetkiliyle görüşmek olacaktır.

Adıma Kargo Var mı? Nasıl Öğrenebilirim?

Kimi zaman alıcı ve gönderici arasında yaşanan bağlantı sorunları nedeniyle müşteriler kendilerine gönderilen kargoyla ilgili detayları öğrenemeyebilirler. Eğer böyle bir durumda kaldıysanız ve adıma gelen kargo hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim, sistem üzerinden adıma kargo sorgulama işlemi yapabilir miyim diye merak ediyorsanız, ilk olarak gönderi beklediğiniz şirkete başvurmanızı öneririz. Çünkü kargo şirketlerinin internet siteleri üzerinden sadece isimden kargo sorgulama işlemini gerçekleştirmek mümkün değildir.

Takip Numarası Olmadan Kargo Sorgulama Mümkün mü?

Adınıza gelen bir gönderiyi takip etmenin en kolay yolu kargo takip numarasını kullanmaktır. Bu numarayla hem kargo şubelerinden hem çağrı merkezinden hem de internet üzerinden takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat elbette takip numarası olmadan da gönderinizin durumu hakkında bilgi edinmeniz mümkün. Bunun kargo şirketlerinin şubesine veya çağrı merkezine başvurabilirsiniz. Çünkü kargo şirketlerinin internet siteleri üzerinden sadece takip numarası ile işlem yapılabilir. Bu sistemlerde isim, adres veya telefon numarası ile kargo sorgulama işlemi yapılması mümkün değildir.

Kimliğinizle beraber gittiğiniz kargo şubesinde alıcı ve gönderici görevliyle paylaşarak gönderiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu işlem için kargo şirketinin çağrı merkezini de arayabilirsiniz. Telefonda görüşeceğiniz kişi sizden kimlik ve adres bilgilerinizi isteyecek ve sistemde doğrulama yaptıktan sonra kargo bilgilerinizi sizinle paylaşacaktır.
Ayrıca dilerseniz bazı kargo şirketlerinin mobil uygulamaları üzerinden takip işlemlerinizi gönderi numarası olmadan da yapabilirsiniz. Bunun için söz konusu şirketin sistemine üye olmanız yeterlidir.

Kargo Takip Numarası Öğrenme İşlemi İçin Ne Yapmalıyım?

Kargo takip numarasını öğrenmek istiyorsanız, gönderi beklediğiniz şirketin size en yakın şubesine başvurabilir veya müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlatabilirsiniz. Her iki durumda da yetkili kişi sizden kimlik ve adres bilgilerinizi isteyecektir. Gerekli doğrulamalar yapıldıktan sonra kargo takip numarasını öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargoya ait gönderilerinizi şubeler ve çağrı merkezi aracılığıyla, internet üzerinden veya mobil uygulama ile yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo İnternet Üzerinden Kargo Takibi

Yurtiçi Kargonun resmi internet sitesi üzerinden kargo takibi için gönderi takip sayfasını kullanabilir veya üye girişi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Gönderi takip sayfası üzerinden kargo sorgulamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak Yurtiçi Kargonun internet sitesinin gönderi takibi sayfasını ziyaret edin. Bunun için bölüm sonunda verilen linke tıklayabilirsiniz.

 • Daha sonra açılan sayfada ilgili boşluğa gönderi kodunu girin ve “Sorgula” sekmesin tıklayın.
 • Ardından karşınıza çıkan güvenlik anahtarı boşluğunu verilen yazıya göre doldurduktan sonra gönderi bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Yurtiçi Kargonun sistemine ücretsiz üye olarak tüm gönderi bilgilerinize üyelik sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

 • Bu işlem için öncelikle Yurtiçi Kargonun üye girişi sayfasına gidin. Buradan “Bireysel” veya “Kurumsal” seçeneklerinden size uygun olanı seçin. İlgili sayfa için bölüm sonundaki linki kullanabilirsiniz.

 • Eğer sisteme üyeyseniz bu sayfadan e-posta, TC kimlik numarası veya telefon numarası bilgileriniz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
 • Üye değilseniz “Üye Ol” sekmesini kullanarak sisteme kayıt yaptırabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo gönderi takip sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!
Yurtiçi Kargo üye girişi sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Yurtiçi Kargo Mobil Uygulaması Üzerinden Kargo Takibi

Yurtiçi Kargonun mobil uygulamasını Android veya iOS işletim sistemi olan cihazlarınıza indirerek gönderi takip ve üye işlemlerinizi bu platform üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bunun için uygulamayı telefonunuza kurun ve çalıştırın.

 • Daha sonra ana sayfa üzerindeki ilgili bilgileri girerek kargo takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Takip işlemini Nasıl Yaparım?

PTT Kargo şirketine ait kargoların takibi için çağrı merkezi ve şubeler kullanılabilir. Ayrıca dilerseniz PTT Kargonun resmi internet sitesi üzerinden veya e-devlet sistemine bağlanarak da takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi Üzerinden PTT Kargo Sorgulama

 • Bu işlem için ilk olarak PTT Kargo gönderi takibi sayfasına gidin. İlgili sayfanın linkini bölüm sonunda bulabilirsiniz.

 • Daha sonra ilgili boşluğa 13 haneli kargo takip numarasını yazın ve “Sorgula” yazısına tıklayın. Bilgiler ekrana gelecektir.

PTT KArgo gönderi takip sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

PTT Kargoya Ait Gönderiler İçin E-devlet Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

 • E-devlet PTT Kargo sorgulama işlemi için öncelikle PTT Genel Müdürlüğüne bağlı e-devlet sayfasını ziyaret etmelisiniz. Sizi bu sayfaya yönlendirecek link bölüm sonunda verilmiştir.

 • Açılan ekrandaki boşluklara barkod numarasını ve güvenlik kodunu girerek gönderi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

E-devlet üzerinden PTT Kargo sorgulaması yapmak için TIKLAYINIZ!

Aras Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Aras Kargo gönderi takibi için şubeler, çağrı merkezi ve internet sitesi kullanılabilir.

 • Aras Kargonun resmi internet sitesi üzerinden takip işlemleri için öncelikle ilgili sayfaya gidin. Bunun için bölüm sonunda yer alan linki kullanmanız yeterli olacaktır.

 • Daha sonra ilgili boşluğa gönderi takip numarasını girip “Sorgula” sekmesine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Dilerseniz internetten “E-ticaret Takip” sekmesi ile satın aldığınız ürünün kodunu kullanarak da arama yapabilirsiniz.

Aras Kargo takip sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Sürat Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo da şube ve müşteri hizmet hattı dışında internet üzerinden kargo takip imkanı sunan şirketler arasında. Eğer siz de Sürat Kargoya ait gönderinizle ilgili detaylara ulaşmak istiyorsanız aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak kargo şirketinin resmi internet sitesini açın. Bölüm sonundaki link sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir.

 • Açılan sayfada farklı sorgulama opsiyonları göreceksiniz. Sürat Kargonun sitesi üzerinden gönderi takip numarası veya fatura numarasını kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz internetten satın aldığınız ürünün sipariş kodunu girerek de kargo bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Bu sistemi kullanarak yurtdışı kargo takibi yapmak isterseniz, ilgili sekmeye tıklayarak sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

Sürat Kargo takip sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

MNG Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

MNG Kargo şube ve çağrı merkezleri kargo takibi yapmak isteyen müşterilere yardımcı olur. Bunun yanında dilerseniz internet sitesi veya mobil uygulamayı kullanarak işlemlerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde de halledebilirsiniz.

İnternet Sitesi Üzerinden MNG Kargo Takibi

 • MNG kargo internet sitesine gidin. Bölüm sonundaki link sizi sayfaya yönlendirecektir.

 • Daha sonra karşınıza açılan ekrandan size sunulan iki seçenekten birini tercih edin. Burada gönderi kodunu kullanarak arama yapmak için “Gönderi Sorgula”, interntten aldığınız ürünün sipariş numarasını kullanarak devam etmek için “E-ticaret Gönderisi Sorgula” sekmesine tıklayın.
 • Seçim yaptıktan sonra gerekli bilgileri girerek kargo detaylarına ulaşabilirsiniz.

MNG Kargonun online şubesine bireysel veya kurumsal kimliğinizle giriş yaparak da kargolarınızı takip edebilirsiniz.

 • Bunun için bölüm sonunda verilen linke tıklayın ve online şubenin giriş sayfasına ulaşın.

 • Ardından üye bilgilerinizi yazarak sisteme giriş yapın. Eğer üye değilseniz ücretsiz bir şekilde sisteme kayıt olabilirsiniz.

MNG Kargo takip sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

MNG Kargo online şube sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Mobil Uygulama İle MNG Kargo Takibi

 • App Store veya Google Play üzerinden ulaşabileceğiniz MNG kargo uygulamasını cihazınıza yükleyin.

 • Ardından isterseniz üye girişi yaparak isterseniz sadece gönderi kodunu kullanarak sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

UPS Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

UPS Kargo ile takip işlemi için müşteri hizmetleri hattını, şubeleri ve internet sitesini kullanabilirsiniz. Fakat UPS Kargo şubeleri diğer kargo şirketleri kadar yaygın değildir. Bu nedenle en kolay yol internet sitesini kullanmak olacaktır.

 • UPS Kargonun resmi internet sitesi üzerinden gönderi takibi sayfasına girin. İlgili link bölüm sonunda verilmiştir.

 • Açılan sayfa üzerinden hem yurtiçi hem de yurt dışı gönderileri için takip işlemi yapabilirsiniz. Bunun için gönderi kodunu yazarak “Sorgula” sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

 • Ayrıca UPS Kargonun pasaport gönderim hizmetinden yararlanıyorsanız, söz konusu sayfanın sol tarafında yer alan “Pasaport Sorgu” yazısına tıklayarak ilgili sayfaya geçiş yapabilirsiniz.

 • Bu sayfada konsolosluk başvurularınızla ilgili detayları gerekli boşluklara girerek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

UPS Kargo takip sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Aras Kargo Takip

PTT Kargo Takip

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemiz resmi kurum ve kuruluşlar ile doğrudan bir bağlantısı bulunmamaktadır.