Yardım Başvurusu

Ankara Başkent Kart Başvurusu 2024 Başvuru Formu

Ankara Başkent Kart Başvurusu ve Başvuru Formu, Başkent Kart Başvurusu, Başkent Kart Neden İptal Edilir? Başkent Kart Başvuru e-Devlet, Başkent Kart Ne İşe Yarar? Başkent Kart Başvuru Sorgulama, Başkent Kart Yardım Başvurusu ve daha fazlası yazımızda...

Ankara Başkent Kart Başvurusu ve Başvuru Formu; Başkent kart başvurusu için nasıl bir yol izlenmeli gelin birlikte bakalım. Başkent kart nedir ne işe yarar, başkent kart yardım başvurusu nasıl yapılır, başkent kart kimlere verilir, başkent kart başvurusu ne zaman sonuçlanır, başkent kart nereden alınır, başkent kart nerelerde geçerli, başkent kart gaz ödeme nasıl yapılır, başkent kart hangi ATM’lerde geçerli, başkent kart anlaşmalı marketler, Ankara büyükşehir belediyesi sosyal yardım başvuru merkezleri, başkent kart nakit para çekilir mi gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardıma muhtaç yoksul durumda olan vatandaşlara Ankara Büyükşehir Belediyesi el uzatmaktadır. İhtiyaç sahiplerine başkent kart ile yardım eden belediye bu sayede binlerce vatandaşa umut olmuştur.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin anlaşmalı olduğu yerlerden vatandaşlar başkent kart ile alışveriş yapabilirler. Market alışverişinin yanı sıra vatandaşlar fatura ödeme, para yatırma ya da para çekme gibi işlemlerde de başkent kartlarını kullanabilirler.

Ankara il sınırlarında ikamet eden kişiler başkent karta rahatlıkla başvuruda bulunabilirler. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen bu kart sayesinde vatandaş pek çok temel ihtiyacı kendi karşılayabilmektedir.

ankara başkent kart başvurusu
ankara başkent kart başvurusu

Ankara Başkent Kart Başvuru Formu

Sosyal destek kartı olan başkent kart, Ankara Büyükşehir belediyesi tarafından muhtaçlık sınırının altında kalan ihtiyaç sahiplerine dağıtmaktadır. Özellikle pandemi nedeniyle sıkıntı çeken ve mağdur olan vatandaşlara verilen bu kart sayesinde vatandaş kendi ihtiyaçlarını alabilmektedir.

Başkent kart içerisinde belli bir miktar bulunan ve vatandaşın ihtiyaçlarını alabilmesine olanak sağlayan bir sosyal destek kartıdır. Vatandaşlar bu kartı rahatlıkla dünya genelinde kullanabilmektedir.

Hemen hemen birçok yerde başkent kartı kullanabilirsiniz. Alışveriş merkezlerin akaryakıt istasyonlarına kadar pek çok yerde geçerli olan bu kart vatandaşlar tarafından oldukça yoğun talep görmektedir.

Başkent kartları temassız özelliğine sahiptir. Aynı zamanda karttan para çekme imkanı da mevcuttur. Bu kart sayesinde vatandaşlar faturalarını ödemenin yanı sıra kredi kartı şeklinde de kullanabilmektedir.

Başkent Kart Yardım Başvurusu

Sosyal yardım projesi kapsamında vatandaşlara başkent kart yardımı yapılmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu kart, vatandaşlara birçok kolaylık sağlamaktadır.

Başkent karta ön başvuruda bulunmak için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkine tıklayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım alan yani bizzat başvuru esnasında başvuru formu dolduran kişiler başkent kart yardımından öncelikli olarak faydalanırlar. Bu kart hakkında daha fazla bilgi almak için ALO 153 hattını arayabilirsiniz.

İhtiyaç sahibi ve maddi anlamda zorluk çeken vatandaşlar başkent kart yardımına başvuruda bulunabilirler. Maddi durumu iyi olmayan ve başkent karta başvuran vatandaşların başvurusu kabul edilmesi durumunda Ankara Büyükşehir Belediyesi karta belli bir miktar para yatırmaktadır.

Engelli vatandaşlara, kronik hastalara, kimsesizlere, dul kadınlara, şehit ve gazi yakınlarına, afetzedelere ve muhtaçlık sınırının altında kalanlara başkent kart yardımı yapılır. Aylık kazancı net asgari ücretin 1/3 ün altında kalan vatandaşlar bu karta başvurabilirler.

Özellikle pandemi nedeni le maddi zarara uğrayan ve zor durumda olan vatandaşlar başkent kart yardımına başvurabilirler. Daha fazla bilgi almak için ALO 153 hattını arayarak yetkili kişilerden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başkent Kart Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başvuru yoğunluğuna göre sonuçların açıklanması biraz zaman almaktadır. Başkent kart yardımı sonucu ortalama 1 ay içerisinde açıklanmaktadır. Bazen başvuru sonuçları bir ayı da geçmektedir. Çünkü vatandaşlar tarafından başkent karta yoğun talep vardır.

Yardım sonucunu öğrenmek için ALO 153 hattını arayabilir ya da https://mavimasa.ankara.bel.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Ayrıca başkent kart yardımı için başvuru formunda vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden de sizinle iletişime geçebilirler.

başkent kart
başkent kart

Başkent Kart Yardım Başvuru Formu Doldurma

Başkent kart yardımına başvurmak için öncelikle bir form doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgilerinize dair sorular yer almaktadır. Yani geliriniz, iletişim bilgileriniz, giderleriniz gibi sorular yer alır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi başvuru formunu inceleyerek sonucun olumlu ya da olumsuz olduğunu başvuru sahibine iletir. Ayrıca internet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru niteliği taşımaktadır. Burada önemli olan nokta başvuru formundaki soruları doğru ve eksiksiz olarak doldurmanızdır. https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru

Başvuru sonuçları yoğunluğa göre değişmektedir. Ortalama 1 ay içerisinde başvuru sonuçları açıklanmaktadır.

Başkent kart başvurusunda bulunan kişilerin başvurusu olumlu sonuçlanırsa kartları vermiş oldukları adrese teslim edilir. Yani kartı almak için belediyeye gitmenize gerek yoktur.

Belediye Gıda Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu

Başkent Kart Nerelerde Kullanabilirim?

Türkiye’nin her yerinde başkent kartınızı kullanabilirsiniz. Post cihazının olduğu tüm yerlerde rahatlıkla alışverişinizi yapabilir, faturalarınız ödeyebilir, para çekebilir ya da para yatırabilirsiniz.

Ayrıca başkent kart mobil uygulamasını indirerek para gönderme ya da fatura ödeme gibi birçok işlemi de uygulama üzerinden halledebilirsiniz.

Başkent kartı temassız ödeme sistemi ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Birçok market, mağaza veya iş yerlerinde kısacası post cihazının olduğu her yerde kartınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Başkent kartınızdaki parayı tek seferde kullanabileceğiniz gibi parça parça da kullanabilirsiniz. Ayrıca rahatlıkla online alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz.

Başkent Kart Gaz Ödemesi Yapma

Muhtaç durumda olan vatandaşlara verilen başkent kart ile doğalgaz ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ankara ili içerisinde yaşayan vatandaşlara doğalgaz yardımı kapsamında başkent kartlara bakiye yüklenmektedir. Gazmatiklerden başkent kartınız ile rahatlıkla doğalgaz faturasını ödeyebilirsiniz.

ankara büyükşehir belediyesi
ankara büyükşehir belediyesi

Başkent Kart Doğalgaz Yardımı

Gazmatiklerden başkent kartınıza gaz dolumu yapabilirsiniz. Ayrıca başkent kartınız ile gazmatiklerden doğalgaz faturanızı da ödeyebilirsiniz. Bunların yanı sıra başkent kartınız ile pek çok işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Doğalgaz ödemesini gazmatiklerden yapmak için öncelikle kartınızı gazmatiğe takın. Kartı taktıktan sonra telefon numarası girerek başkent kart ile ödeme yap tuşuna basın. Ardından kartın arkasında bulunan barkot numarasını girin ve devam tuşuna basın. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza gelen bilgileri kontrol edin ve bilgiler doğru ise devam tuşuna basarak para yüklemeye geçin. Parayı yükledikten sonra ödemeniz gerçekleşmiş olacaktır.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Başkent Kart Bakiyesi Ne Kadar?

Yardıma muhtaç vatandaşların başvurmuş olduğu başkent kartın içerisinde 500 TL bulunmaktadır. Vatandaşlar bu kartın içerisindeki parayı çekerek nakit olarak da kullanabilirler. Tek seferlik parayı kullanabilecekleri gibi parayı parça parça da kullanabilirler.

Ankara Başkent Kart

Başkent karta sahip olan kişilerin limitleri iki ayda bir güncellenmektedir.

Ödemeler iki ayda bir yapılmaktadır. Başvurusu olumlu olan kişilerin kartlarına 500 TL yatmaktadır. Paranın yatması uzun süren durumlarda gecikmeler telafi edilmektedir.

Mobil uygulama üzerinden başkent kartınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz. Mobil uygulama için başkent kart mobili indirmeniz gerekmektedir.

Başkent Kart Nakit Para Çekilir Mi?

Başkent kartınızdan içerisinde bakiye bulunması durumunda para çekebilirsiniz.

Vakıfbank ile ortaklaşa çıkarılan bir kart olduğu için ortak anlaşmalı ATM’lerde başkent kartınızı kullanabilirsiniz.

Başvurusu onaylanan vatandaşların başkent kartları ortalama 1 hafta içerisinde adreslerine teslim edilir.

Başkent kartın herhangi bir ücreti yoktur.

Başta A101 olmak üzere birçok marketlerde başkent kart geçerlidir. Bunun için herhangi bir A101 marketine gitmeniz yeterli olacaktır.

ŞOK Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu

Başkent Kart Anlaşmalı Marketler Hangileridir?

Başkent kart birçok marketlerde geçerlidir. Anlaşmalı marketler ise;

 • Anpa
 • Başkent market
 • Yunus market
 • Bugsaş
 • Çelikler
 • Soykan
başkent kart anlaşmalı marketler
başkent kart anlaşmalı marketler

Başkent Kart Şifre Alma İşlemleri

Herhangi bir ATM den başkent kartınızın şifresini öğrenebilir veya şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardıma muhtaç birçok vatandaşa Ankara Büyükşehir Belediyesi sahip çıkmaktadır. Vatandaşlara yakacak yardımı, giysi yardımı, eşya yardımı, para yardımı gibi pek çok yardım yapılmaktadır.

Ankara da oturan vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin yardımlarından faydalanmak için ilçe belediyelerine ya da sosyal hizmetler daire başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

e-Devlet sistemi üzerinden de yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Merkezleri

Sosyal destek kartına ya da diğer sosyal yardımlara başvurmak için Ankara Büyükşehir Belediyesinin başvuru merkezlerine gitmeniz ve başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Sosyal yardım başvuru merkezleri;

 • Kızılcahamam Gençlik Merkezi
 • Bala Gençlik Merkezi
 • Elmadağ Gençlik Merkezi
 • Mamak Gençlik Merkezi
 • Ortapınar Yenikent Gençlik Merkezi

 

Başkent Kartı Ulaşımda Kullanabilir miyiz?

Evet.

Başkent Kart Doğalgaz Yardımı Kaç TL?

500 TL.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu