Sorgulamalar

İstanbul, Ankara, İzmir Öğrenci Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024

İstanbul, Ankara, İzmir Öğrenci Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? AnkaraKart Nereden Doldurulur? İzmirim Öğrenci Kartını Nasıl Alabilirim? İzmirim Kart Ücreti Kaç TL? İstanbulkart Öğrenci Başvurusunu Nasıl Yapabilirim? AnkaraKart İndirimli Öğrenci Kartı Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Ankara EGO Öğrenci Kartı Nasıl Alınır? gibi tüm soruların cevapları yazımızda...

İstanbul, Ankara, İzmir Öğrenci Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır; İndirimli öğrenci kartı almak hangi yollara başvurmalıyız gelin birlikte bakalım. Ankara EGO Öğrenci Kartı Nasıl Alınır? AnkaraKart İndirimli Öğrenci Kartı Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? İstanbulkart Öğrenci Başvurusunu Nasıl Yapabilirim? İzmirim Öğrenci Kartını Nasıl Alabilirim gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir Öğrenci Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İndirimli ulaşım hizmetinden faydalanmak isteyen öğrenciler bulundukları ilde indirimli ulaşım kartı başvurusunda bulunabilirler. İstenilen belgeler ile birlikte başvuru merkezine giderek belgeleri görevliye teslim ettikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İndirimli öğrenci kartı alabilmenizin ilk şartı öğrenci olmanızdır. Öğrenci olan kişiler başvuru merkezlerinden öğrenci kartlarını aldıktan sonra ulaşımda daha az fiyat ödeyerek seyahat edebilirler. Toplu taşıma araçlarına binebilmek için şart olan bu kartlar sayesinde öğrenciler daha az bir fiyat öderler.

Ankara EGO Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi kartı olan EGO kartına başvurmak için belediyenin ana binasına giderek EGO kart işlemlerini yapabilirsiniz. İndirimli öğrenci kartından yararlanmak isteyen kişiler istenilen belgeleri teslim ettikten sonra başvurularını tamamlamış olurlar ve belli bir süre içinde de kartı teslim alırlar.

Belediye binasına gitmeden online sistem üzerinden de başvuru yapma imkanı bulunmaktadır. Ankara EGO kart için www.ankarakart.com.tr adresinden işlem merkezlerine gitmeden kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Yani artık online işlemler sayesinde şubeye gitmeden kartınızı kargo ile teslim alabilirsiniz.

AnkaraKart Uygulaması ile Neler Yapabilirim?

AnkaraKart uygulamasını cebinize indirerek birçok işlemi sadece internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde otobüslerin hangi durakta olduğunu ve ne zaman geleceğini görebilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz duraktan hangi hatların geçtiğine de bakabilirsiniz.

AnkaraKart bakiyenizi görüntüleyebilir ve kartınıza para yükleyebilirsiniz. Nasıl giderim özelliği ile rota oluşturabilir, mobil biniş özelliği ile de karta gerek duymadan otobüse biniş yapabilirsiniz.

Uygulamada favoriler kısmına düzenli olarak kullandığınız araçları ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama sayesinde alışveriş ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

AnkaraKart Nereden Doldurulur?

AnkaraKart sahipleri dolum işlemlerini SmartBanko ya da MiniBanko cihazlarından rahatlıkla yapabilirler. Bu cihazlar sayesinde güvenli bir şekilde dolum işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

öğrenci kartı başvurusu
öğrenci kartı başvurusu

AnkaraKart İndirimli Öğrenci Kartı Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İndirimli öğrenci kartı almak için;

Yükseköğrenim öğrencileri

 • 1 adet fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı
 • Öğrenci belgesi

AÖF öğrenci kimlik kartınız ve geçici öğrenci belgeniz ile işlem yapılmamaktadır.

İlkokul- Ortaokul- Lise (Örgün) Öğrencileri

 • Nüfus cüzdanı
 • 1 adet fotoğraf

İlkokul- Ortaokul- Lise (Açık) Öğrencileri

 • Nüfus cüzdanı
 • 1 adet fotoğraf
 • Öğrenci belgesi

Yabancı Öğrenciler

 • 1 adet fotoğraf
 • Yabancı kimlik kartı
 • Öğrenci belgesi

AnkaraKart İndirimli Öğrenci Kartı Online Nasıl Alabilirim?

Online sistem üzerinden öğrenci kartına başvurmak isteyen kişiler bunun için sisteme üye girişi yaptıktan sonra fotoğraf yüklemesi yapmalı, öğrencilik kontrolü sağlanmalı ve elinizde kimliğiniz ile birlikte selfie yüklemesi yapılmalıdır. Son olarak da ücret ödemesi yapıldıktan sonra kargo ile kartınızı teslim alabilirsiniz.

İzmirim Öğrenci Kartını Nasıl Alabilirim?

İzmirim karta başvurmak isteyen kişiler bunun için www.izmirimkart.com.tr adresinden başvuru yapabilirler. Buradan ön başvuruyu yaptıktan sonra ücreti yatırmanız gerekmektedir. Formu doldurmadan ücret ödemesi yapılmaz.

Öğrenci kartı için istenilen belgeler;

 • Öğrenci belgesi
 • 1 adet fotoğraf
 • Kimlik kartı

İzmirim Öğrenci Kartını Kimler Kullanabilir?

Açıköğretim öğrencileri, üniversite öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, doktora öğrencileri, açıköğretim fakülteleri, askeri lise öğrencileri, polis meslek yüksekokulu öğrencileri, erasmus öğrencileri indirimli öğrenci kartından yararlanabilirler.

İzmirim Kart Ücreti Kaç TL?

Kart bedeli 75 TL’dir. Kayıp ya da çalıntı olması durumunda da aynı bedeli ödersiniz.

İzmirim Kart Başvuru Merkezleri Hangi Saatlerde Çalışıyor?

Başvuru merkezlerinde işlem yapacak olan kişiler çalışma saatlerini merak etmektedirler. Çalışma saatleri hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:30 arasında çalışmaktadır.

İstanbulkart Öğrenci Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Öğrenci kartı almak isteyen kişiler https://biryesel.istanbulkart.istanbul linkinden başvuru yapabilirler. Telefon numarası ile giriş yaptıktan sonra kart başvurusu seçeneğine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvuruyu sonlandırabilirsiniz. Kart teslimi sadece şehir içinde yapılmaktadır yani İstanbul dışına kart teslimi yapılmaz.

İstanbulkart Çeşitleri Nelerdir?

İstanbulkartın çeşitleri bulunmaktadır. Çeşitlerinde Anonim istanbulkart, mavi kart (abonman), indirimli istanbulkart, ücretsiz istanbulkart, sınırlı kullanımlı kartlar ve dijital istanbulkart vardır.

İstanbulkarta Nasıl Para Yüklerim?

Online bankacılık sistemi üzerinden istanbulkarta bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Ayrıca biletmatik cihazlarından da yükleme yapabilirsiniz.

İstanbulkartı Nerelerde Kullanabilirim?

Online alışverişlerde, anlaşmalı marketlerde, müzelerde, kafelerde, restoranlarda, akaryakıt istasyonlarında ve halk bakkallarında kullanabilirsiniz.

İstanbulkart Mobil Uygulama Nedir?

Mobil uygulamadır. Uygulamaya en fazla 3 tane kart ekleyebilirsiniz. Mobil uygulamadan ödeme işlemlerinizi yapabilir, karta TL yükleyebilir, vize işleminizi yapabilir, kampanyaları takip edebilirsiniz ve bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu | Öğrencilere Para Yardımı Ne Kadar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu