Yardım Başvurusu

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? 2024 Başvuru Formu ve Sorgulama

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Sorgulama, A101 Yardım Kartı Bakiye Sorgulama, A101 Yardım Kartı Sorgulama, A101 Yardım Kartı Ne Kadar? A101 Yardım Kartı Başvurusu, A101 Hediye Kartı Nasıl Alınır? A101 Yardım Kartı Nedir? A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? A101 Yardım Kartı Bakiye Sorgulama 2024, A101 Yardım Kartı Sorgulama 2024, A101 Hediye Kartı Limiti Ne Kadar? Market Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Market Yardım Kartı Başvuru Formu, Market Yardım Kartı Başvuru Sorgulama, Market Yardım Kartı Limiti ve daha fazlası yazımızda...

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Sorgulama; A101 yardım kartı son zamanlarda sıkça tercih edilen yardım çeşitlerindendir. Depremzedelere yardım için en çok kullanılan yöntemlerden biri de market yardım kartlarıdır. Sosyal yardımlar, yoksul kimseler için her daim umut kapısı olmuştur. Zor günlerden geçerken yapılan sosyal yardımlara devlet desteğinin yanında büyük market zincirleri de küçük de olsa destek olmak adına düzenledikleri kampanyalarla katılmışlardır.

A 101 yardım kartı hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda, A101 yardım kartı nedir, A101 yardım kartı bakiye sorgulama, A101 hediye kartı limiti ne kadar, market yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, market yardım kartı başvuru formu, belediye market yardım kartı başvurusu için gerekli belgeler, market yardımından kimler yararlanabilir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu – BİM Hediye Kartı İçinde Ne Kadar Var?

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Yardım Kartı Başvurusu

Yardıma muhtaç ve yoksul vatandaşlar A101 marketlerinden hediye çekleri sayesinde ihtiyaçlarını alabiliyorlar. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri olan A101 marketler zinciri pek çok vatandaşa hediye çekleri dağıtıyor. Bu çekler sayesinde vatandaşlar tam da ihtiyaçları olan ürünleri alabiliyorlar.

A101 marketine giden hayırsever vatandaşlar buradan yardım kartı alarak yardıma muhtaç vatandaşlara hediye çeklerini armağan edebilirler. Hayır işlemek isteyen kişilerin sıkça başvurduğu bu yöntem sayesinde ülkemizde birçok vatandaş evine temel ihtiyaçlarını götürebiliyor.

a101 yardım kartı nasıl alınır?
a101 yardım kartı nasıl alınır?

A101 Yardım Kartı Nedir?

A101 yardım kartı, hayır işlemek isteyen vatandaşların A101 marketine giderek belli bir miktar ödeme karşılığında aldıkları hediye çeklerine verilen isimdir. Yardıma muhtaç vatandaşlara verilen bu hediye çekleri yani A101 yardım kartı vatandaşın marketten ihtiyaçlarını alabilmesine olanak sağlıyor.

İhtiyaç sahipleri almış oldukları bu yardım kartı sayesinde eksikliklerini kendileri markete giderek alabiliyorlar. Belirli bir limit bulunan bu yardım kartında vatandaşlara limiti aşamıyor.

Ayrıca işverenler de A101 yardım kartından alarak çalışan personellerine hediye edebiliyorlar. Bu yardım kartlarının limiti işverenler ya da hayırseverler tarafından belirleniyor. 200 TL, 400 TL, 500 TL gibi limitler kartlara yüklendikten sonra yardıma muhtaç vatandaşlara bu kartlar teslim ediliyor.

Belirli bir limitle doldurulan bu kartlar sayesinde özelikle geliri olmayan vatandaşlar temel ihtiyaçlarını alabiliyorlar.

a101 yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? kaçta açılıyor? 2023 - devlet yardımı

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Hayır işlemek isteyen vatandaşlar herhangi bir A101 marketine giderek belli bir limit karşılığında hediye çeki alırlar. İstedikleri miktarda hediye çeki alabilen hayırseverler aldıkları çekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara verirler.

İhtiyaç sahiplerine hayırsever vatandaşlar tarafından verilen A101 yardım kartı, vatandaşın markete gidip alabileceği bir kart değildir. Yani bu kart hayırsever vatandaşlar ve işverenler tarafından alınıp ihtiyaç sahiplerine verilen bir karttır.

A101 yardım kartının yanı sıra ülkemizde sosyal yardım kartı da vatandaşlara verilmektedir. Sosyal yardım kartında farklı limitler bulunmaktadır. Bu yardım kartları sayesinde vatandaşlar belediyelerin anlaşmalı olduğu marketlerden ihtiyaçları olan ürünleri alabilirler.

Sosyal yardım kartları içerisinde 300 TL ya da 400 TL gibi farklı limitler bulunmaktadır. Belirli aralıklarla güncellenen bu limitlerle anlaşmalı marketlerden alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İkametgah adresinizin bulunduğu belediyeye giderek sosyal yardım kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunduğunuz sosyal yardım kartını A101, BİM, Migros, ŞOK gibi marketlerde kullanabilirsiniz.

Sosyal yardım kartı içi e-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu link üzerinden belediyelerin diğer sosyal yardımlarına da başvurabilirsiniz.

A101 Yardım Kartı Başvurusu

A101 yardım kartı başvurusu için herhangi bir A101 marketine giden hayırsever vatandaşlar belirli bir limit karşılığında yardım çeki alırlar. Bu yardım çeklerini yoksul ve yardıma muhtaç kişilere veren hayırsever vatandaşlar böylelikle onlara destek olmakta ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bunların dışında yardıma muhtaç vatandaşlar sosyal yardım kartı için başvuruda bulunabilir ve belirli marketlerde ihtiyacı olan ürünleri alabilirler. Sosyal yardım kartı için ise e-Devlet üzerinden ya da belediyelere bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İhtiyaç sahipleri A101 yardım kartına başvuramıyor çünkü bu yardım kartını hayırsever vatandaşlar alıp muhtaç kişilere dağıtıyor.

A101 Yardım Kartı Bakiye Sorgulama 2024

Bir yıllık geçerlilik süresi olan A101 yardım kartının bakiyesini öğrenmek için markete giderek çalışan personelden kalan bakiyeyi öğrenebilirsiniz. Marketteki kasiyerden öğrendiğiniz limite göre alışverişinizi yapabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

A101 kartınızdaki bakiyeyi tek seferde kullanabileceğiniz gibi parça parça da kullanabilirsiniz. Kullanımı size kalmış olan bu kartın zaman aşımı mevcuttur. Yani bir yıllık süre geçtikten sonra kartın içerisinde para kalmış olsa dahi kartı kullanamazsınız.

A101 Yardım Kartı Sorgulama 2024

A101 yardım kartına sahip vatandaşlar yardım parası sorgulama için alışveriş öncesinde marketteki kasiyerden bakiye bilgisini öğrenebilir ve ona göre alışveriş yapabilirler.

A101 Hediye Kartı Limiti Ne Kadar?

Hayır işlemek isteyen vatandaşlar kendi bütçeleri doğrultusunda A101 kartına 100 TL, 300 TL ya da 500 TL gibi rakamlarda para yükleyerek yardıma muhtaç vatandaşlara vermektedir.

Ayrıca işverenler de özel günlerde personellerine bu hediye kartlarından verebilmektedir.

a101 milyonlarca kişiye ramazan hediye kartı veriyor! ramazan hediye kartı nereden, nasıl alınır? a101 hediye kartı

Market Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Market yardım kartı yani sosyal yardım kartı için vatandaş bulundukları yerin belediyelerine giderek başvuruda bulunabilirler. Başvuru formunu doldurduktan sonra başvurusu onaylanan kişiler belediyelerin anlaşmalı olduğu marketlerden ihtiyaçlarını alabilirler.

Yalnızca dar gelirli ve yardıma muhtaç kişilere verilen bu sosyal yardım kartına e-Devlet üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

Market Yardım Kartı Başvuru Formu 2024

Yoksul vatandaşlar market yardımı için öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda gelir ve giderlerinden ailedeki kişi sayısına kadar pek çok kişisel bilgilerin yer aldığı sorular mevcuttur.

Başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmak yardımı almanız açısından önemlidir. Yardıma muhtaç olmayan ve kendini yardıma muhtaç gibi gösteren kişiler başvuru formunu yalan yanlış doldurup sosyal yardım kartını alırsa ve daha sonra bu kişi tespit edilirse almış olduğu yardımları güncel faizi ile birlikte geri öder.

Güncel faizi ile birlikte geri ödemeyi kabul etmeyen kişiler hakkında kurum dava açar.

Market yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Market yardımı için sosyal yardım kartına başvuran muhtaç kişiler başvuruda bulunduğu belediyeyi arayabilir ya da bizzat giderek başvuru sonucunu öğrenebilirler. Ayrıca e-Devlet üzerinden de başvuru sonucunuzu sorgulatabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? (Adım Adım Bakiye Sorgulama)

Market Yardım Kartı Limiti Ne Kadar 2024

Market yardım kartının limiti belli kriterlere göre değişmektedir. Başvuruda bulunmuş olduğunuz belediyenin bütçesinden muhtaçlık durumunuza kadar pek çok kriter göz önüne alınarak yardım kartının limiti belirlenir.

Belediyelerin anlaşmalı marketlerinde kullanabileceğiniz bu kartın içerisinde 200 TL, 400 TL, 500 TL gibi rakamlar bulunmaktadır. Bu bakiyeler doğrultusunda alkol ve tütün ürünleri dışındaki tüm ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Belediyelerin anlaşmalı marketleri bulundukları yere göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple yardımı almış olduğunuz belediyeden anlaşmalı marketleri mutlaka öğrenin.

Belediye Market Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İhtiyaç sahiplerinin sosyal yardım kartı için başvuru esnasında bazı belgeleri kuruma teslim etmesi gerekmektedir. Talep edilen belgeler;

 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Mal beyanına dair belge
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • SGK dan alınan gelir belgesi
 • SGK dan alınan işsizlik belgesi

Yukarıdaki belgelerin dışında başvuruda bulunan vatandaşın özel durumuna bağlı olarak da ekstra belge talep edilebilir.

Market Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Muhtaçlık sınırın altında kalanlar, yoksul kişiler, işsiz ve muhtaç olanlar, kronik hastalar, engelliler, afetzedeler kısacası temel ihtiyaçlarını karşılayamayan tüm kişiler market yardımı için sosyal yardım kartına başvuruda bulunabilir.

Muhtaç asker aileleri, şehit ve gazi yakınları, dar gelirliler, kimsesizler ve doğal afetlere maruz kalan kişiler de sosyal yardım kartı için başvuruda bulunabilir.

Market Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası

Market yardım kartı için başvuru şartlarından başvuru evraklarına kadar daha detaylı bilgi almak için ALO 153 beyaz masa hattını arayabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz yerin belediyesini de arayarak sosyal yardım kartı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zincir Marketler Eleman Alımı Yapıyor! İşte ŞOK, A101 ve BİM İçin Başvuru Koşulları ve Eleman Arayan Diğer Marketler…

A 101 Yardım Kartını Herkes Alabilir mi?

Hayır. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan ve bunu resmi olarak belgeleyen kişiler alabilmektedir.

A 101 Hediye Kartı Limiti Ne Kadar?

100, 200, 300, 400 TL gibi farklı limitlere sahip kartlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

50 Yorum

 1. Evim kira geçim sıkıntısı çekiyorum çocuğum var bakımda zorluk geçiyorum

 2. Eşim inşaat işçisi kiraciyim 3 çocuğum var hepsi okuyor yetiştiriyorum desteğinize ihtiyacım var

 3. Eşim fabrika işçisi aldığı para bize yetmiyor 3 tane kız çocuğum var okula gidiyoruz okul masraflarını karsilayamiyorum evim kira 4000 TL veriyorum yardımdan faydalanmak istiyorum

 4. Ev hanımıyım 4 kız çocuğum var eşim günlük işlerde çalışıyor 3 kızım okula gidiyor geçim sıkıntısı yaşıyorum evim kira yardımcı olursanız memnun olurum

 5. Ev hanımıyım eşim günlük işlerde çalışıyor 4 kız çocuğum var 3ü okula gidiyor evim kira geçim sıkıntısı çekiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 6. Yardım almak istiyorum 3 çocuk okuyor eşim şeker hastası birgün çalışıyor beş gün yatıyor kızım üniversite okuyor zor durumdayız yardım almak istiyorum

 7. 3 çocuk okuyor eşim şeker hastası birgün çalışıyor beş gün yatıyor kızım üniversite okuyor zor durumdayız yardım almak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu