enflasyonemeklilikötvdöviz

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Yardım Kartı Başvurusu

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Yardım Kartı Başvurusu

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Yardım Kartı Başvurusu; Depremzedelere yardım için en çok kullanılan yöntemlerden biri de market yardım kartlarıdır. Sosyal yardımlar, yoksul kimseler için her daim umut kapısı olmuştur. Zor günlerden geçerken yapılan sosyal yardımlara devlet desteğinin yanında büyük market zincirleri de küçük de olsa destek olmak adına düzenledikleri kampanyalarla katılmışlardır.

A 101 yardım kartı hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda, A101 yardım kartı nedir, A101 yardım kartı bakiye sorgulama, A101 hediye kartı limiti ne kadar, market yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, market yardım kartı başvuru formu, belediye market yardım kartı başvurusu için gerekli belgeler, market yardımından kimler yararlanabilir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Yardım Kartı Başvurusu

Yardıma muhtaç ve yoksul vatandaşlar A101 marketlerinden hediye çekleri sayesinde ihtiyaçlarını alabiliyorlar. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri olan A101 marketler zinciri pek çok vatandaşa hediye çekleri dağıtıyor. Bu çekler sayesinde vatandaşlar tam da ihtiyaçları olan ürünleri alabiliyorlar.

A101 marketine giden hayırsever vatandaşlar buradan yardım kartı alarak yardıma muhtaç vatandaşlara hediye çeklerini armağan edebilirler. Hayır işlemek isteyen kişilerin sıkça başvurduğu bu yöntem sayesinde ülkemizde birçok vatandaş evine temel ihtiyaçlarını götürebiliyor.

Muhtarlıktan Yardım Nasıl Alınır? Gıda ve Erzak Yardımı

A101 Yardım Kartı Nedir?

A101 yardım kartı, hayır işlemek isteyen vatandaşların A101 marketine giderek belli bir miktar ödeme karşılığında aldıkları hediye çeklerine verilen isimdir. Yardıma muhtaç vatandaşlara verilen bu hediye çekleri yani A101 yardım kartı vatandaşın marketten ihtiyaçlarını alabilmesine olanak sağlıyor.

İhtiyaç sahipleri almış oldukları bu yardım kartı sayesinde eksikliklerini kendileri markete giderek alabiliyorlar. Belirli bir limit bulunan bu yardım kartında vatandaşlara limiti aşamıyor.

Ayrıca işverenler de A101 yardım kartından alarak çalışan personellerine hediye edebiliyorlar. Bu yardım kartlarının limiti işverenler ya da hayırseverler tarafından belirleniyor. 200 TL, 400 TL, 500 TL gibi limitler kartlara yüklendikten sonra yardıma muhtaç vatandaşlara bu kartlar teslim ediliyor.

Belirli bir limitle doldurulan bu kartlar sayesinde özelikle geliri olmayan vatandaşlar temel ihtiyaçlarını alabiliyorlar.

a101 yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? kaçta açılıyor? 2023 - devlet yardımı

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Hayır işlemek isteyen vatandaşlar herhangi bir A101 marketine giderek belli bir limit karşılığında hediye çeki alırlar. İstedikleri miktarda hediye çeki alabilen hayırseverler aldıkları çekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara verirler.

İhtiyaç sahiplerine hayırsever vatandaşlar tarafından verilen A101 yardım kartı, vatandaşın markete gidip alabileceği bir kart değildir. Yani bu kart hayırsever vatandaşlar ve işverenler tarafından alınıp ihtiyaç sahiplerine verilen bir karttır.

A101 yardım kartının yanı sıra ülkemizde sosyal yardım kartı da vatandaşlara verilmektedir. Sosyal yardım kartında farklı limitler bulunmaktadır. Bu yardım kartları sayesinde vatandaşlar belediyelerin anlaşmalı olduğu marketlerden ihtiyaçları olan ürünleri alabilirler.

Sosyal yardım kartları içerisinde 300 TL ya da 400 TL gibi farklı limitler bulunmaktadır. Belirli aralıklarla güncellenen bu limitlerle anlaşmalı marketlerden alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İkametgah adresinizin bulunduğu belediyeye giderek sosyal yardım kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunduğunuz sosyal yardım kartını A101, BİM, Migros, ŞOK gibi marketlerde kullanabilirsiniz.

Sosyal yardım kartı içi e-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu link üzerinden belediyelerin diğer sosyal yardımlarına da başvurabilirsiniz.

A101 Yardım Kartı Başvurusu

A101 yardım kartı başvurusu için herhangi bir A101 marketine giden hayırsever vatandaşlar belirli bir limit karşılığında yardım çeki alırlar. Bu yardım çeklerini yoksul ve yardıma muhtaç kişilere veren hayırsever vatandaşlar böylelikle onlara destek olmakta ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bunların dışında yardıma muhtaç vatandaşlar sosyal yardım kartı için başvuruda bulunabilir ve belirli marketlerde ihtiyacı olan ürünleri alabilirler. Sosyal yardım kartı için ise e-Devlet üzerinden ya da belediyelere bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İhtiyaç sahipleri A101 yardım kartına başvuramıyor çünkü bu yardım kartını hayırsever vatandaşlar alıp muhtaç kişilere dağıtıyor.

A101 Yardım Kartı Bakiye Sorgulama 2023

Bir yıllık geçerlilik süresi olan A101 yardım kartının bakiyesini öğrenmek için markete giderek çalışan personelden kalan bakiyeyi öğrenebilirsiniz. Marketteki kasiyerden öğrendiğiniz limite göre alışverişinizi yapabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

A101 kartınızdaki bakiyeyi tek seferde kullanabileceğiniz gibi parça parça da kullanabilirsiniz. Kullanımı size kalmış olan bu kartın zaman aşımı mevcuttur. Yani bir yıllık süre geçtikten sonra kartın içerisinde para kalmış olsa dahi kartı kullanamazsınız.

A101 Yardım Kartı Sorgulama 2023

A101 yardım kartına sahip vatandaşlar yardım parası sorgulama için alışveriş öncesinde marketteki kasiyerden bakiye bilgisini öğrenebilir ve ona göre alışveriş yapabilirler.

A101 Hediye Kartı Limiti Ne Kadar?

Hayır işlemek isteyen vatandaşlar kendi bütçeleri doğrultusunda A101 kartına 100 TL, 300 TL ya da 500 TL gibi rakamlarda para yükleyerek yardıma muhtaç vatandaşlara vermektedir.

Ayrıca işverenler de özel günlerde personellerine bu hediye kartlarından verebilmektedir.

a101 milyonlarca kişiye ramazan hediye kartı veriyor! ramazan hediye kartı nereden, nasıl alınır? a101 hediye kartı

Market Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Market yardım kartı yani sosyal yardım kartı için vatandaş bulundukları yerin belediyelerine giderek başvuruda bulunabilirler. Başvuru formunu doldurduktan sonra başvurusu onaylanan kişiler belediyelerin anlaşmalı olduğu marketlerden ihtiyaçlarını alabilirler.

Yalnızca dar gelirli ve yardıma muhtaç kişilere verilen bu sosyal yardım kartına e-Devlet üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

Market Yardım Kartı Başvuru Formu 2023

Yoksul vatandaşlar market yardımı için öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda gelir ve giderlerinden ailedeki kişi sayısına kadar pek çok kişisel bilgilerin yer aldığı sorular mevcuttur.

Başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmak yardımı almanız açısından önemlidir. Yardıma muhtaç olmayan ve kendini yardıma muhtaç gibi gösteren kişiler başvuru formunu yalan yanlış doldurup sosyal yardım kartını alırsa ve daha sonra bu kişi tespit edilirse almış olduğu yardımları güncel faizi ile birlikte geri öder.

Güncel faizi ile birlikte geri ödemeyi kabul etmeyen kişiler hakkında kurum dava açar.

Market yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Market yardımı için sosyal yardım kartına başvuran muhtaç kişiler başvuruda bulunduğu belediyeyi arayabilir ya da bizzat giderek başvuru sonucunu öğrenebilirler. Ayrıca e-Devlet üzerinden de başvuru sonucunuzu sorgulatabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? (Adım Adım Bakiye Sorgulama)

Market Yardım Kartı Limiti Ne Kadar 2023

Market yardım kartının limiti belli kriterlere göre değişmektedir. Başvuruda bulunmuş olduğunuz belediyenin bütçesinden muhtaçlık durumunuza kadar pek çok kriter göz önüne alınarak yardım kartının limiti belirlenir.

Belediyelerin anlaşmalı marketlerinde kullanabileceğiniz bu kartın içerisinde 200 TL, 400 TL, 500 TL gibi rakamlar bulunmaktadır. Bu bakiyeler doğrultusunda alkol ve tütün ürünleri dışındaki tüm ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

Belediyelerin anlaşmalı marketleri bulundukları yere göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple yardımı almış olduğunuz belediyeden anlaşmalı marketleri mutlaka öğrenin.

Belediye Market Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İhtiyaç sahiplerinin sosyal yardım kartı için başvuru esnasında bazı belgeleri kuruma teslim etmesi gerekmektedir. Talep edilen belgeler;

 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Mal beyanına dair belge
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • SGK dan alınan gelir belgesi
 • SGK dan alınan işsizlik belgesi

Yukarıdaki belgelerin dışında başvuruda bulunan vatandaşın özel durumuna bağlı olarak da ekstra belge talep edilebilir.

Market Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Muhtaçlık sınırın altında kalanlar, yoksul kişiler, işsiz ve muhtaç olanlar, kronik hastalar, engelliler, afetzedeler kısacası temel ihtiyaçlarını karşılayamayan tüm kişiler market yardımı için sosyal yardım kartına başvuruda bulunabilir.

Muhtaç asker aileleri, şehit ve gazi yakınları, dar gelirliler, kimsesizler ve doğal afetlere maruz kalan kişiler de sosyal yardım kartı için başvuruda bulunabilir.

Market Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası

Market yardım kartı için başvuru şartlarından başvuru evraklarına kadar daha detaylı bilgi almak için ALO 153 beyaz masa hattını arayabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz yerin belediyesini de arayarak sosyal yardım kartı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zincir Marketler Eleman Alımı Yapıyor! İşte ŞOK, A101 ve BİM İçin Başvuru Koşulları ve Eleman Arayan Diğer Marketler…

 

A 101 Yardım Kartını Herkes Alabilir mi?

Hayır. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan ve bunu resmi olarak belgeleyen kişiler alabilmektedir.

A 101 Hediye Kartı Limiti Ne Kadar?

100, 200, 300, 400 TL gibi farklı limitlere sahip kartlar bulunmaktadır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

 1. Gülistan tasan dedi ki:

  İki çocuk annesiyim kirada oturuyorum kiram 450tl eşim çalışmıyor durumun yok eşim Behçet hastalığı var ilaç raporu var evim rukubetli camlarının çoğu kırık dezgahim kırık gelin bakın da ben ise iki defa göğüs kitlesinden amelyat gecirdim gogusumun yarışı alındı oruçtur yardım bekliyorum bim a101 şok yardım kartı desteği istiyorum

  1. Abdulkahhar bora dedi ki:

   Hanede 10 kişi varız annem babam çalısamıyor hastalık yüzünden

  2. Akide dedi ki:

   Eşim inşaçı onun geliri bize yetmiyor 4 çocuğum var 3 tanesi öğrenci bende ev hanımıyım geçinemiyoruz

 2. Zekeriya dedi ki:

  Hayırlı çalışmalar

  1. Avcin Hüseyin dedi ki:

   iki tane çocuğum var süt bez gıda yardım eder misiniz kira çok pahalı1500 doğalgazi ayin faturayı ödemiyoruz lütfen A101 Şok bim market kartları yardım eder misiniz çocuklarım için

   1. İsmail uyguner dedi ki:

    5cocuk yardıma muhtaç

 3. Ayşe dedi ki:

  Slm sizde yardım istiyorum Allah için yardım bekliyorum a101a kart.bim.kart istiyorum.7aylik bebeğim var onun için yardım istiyorum bez mama süt zor aliyom eşim mahkum cezaevinde

 4. Hülya Özkul dedi ki:

  Hediye kartlardan bende istiyorum lütfen yardım edin maddi sıkıntı yaşıyoruz cezaevinden covit izniyle çıktım 16 yaşında bir oğlum var her kapi yüzüme kapanıyor

 5. yaylamacit dedi ki:

  Kirada oturuyorum iki çocuğum var bi çocuğum okula gidiyo okul ihtiyaclarını alamıyorum kira ve faturalarımı öduyemiyorum eşim duzenli işi yok sizlerden yardım talep ediyorum çok ihtiyacım var

 6. Sevtap arslan dedi ki:

  Demremdeyiz çadırdayız zor durumdayız 4 tane çocuklarım var kızım ameliyatlı yardıma ihtiyacımız var

  1. Anita kara dedi ki:

   Gerçekten yardıma muhtaç biriyim üç çocuk annesiyim eşim çalışmıyor küçük çocuğum 6 gün sonra 1 yaşına girecek pirima alacak para bile yok

  2. Mülkiye gezginci dedi ki:

   7 çocuğum var evim kira eşim çalışmıyor A101 kartı istiyorum

 7. Elif dedi ki:

  Arkadaşlar ben sizden erzak kartina ihtiyaç cimvarbana yardım eder misiniz lütfen 4 cocugumvar boşandım evim kira maddi yardima ihtiyacim var cok zor durumdayim ramazan ayında yardımı verirseniz sevinirim

 8. Emine dedi ki:

  İyi

 9. DEVLET Şahin dedi ki:

  iki çocuk babası yim durumum yok

 10. Kadircan öz dedi ki:

  Depremzede yim yardıma ihtiyacım var eşim hamile

 11. Ali Yavuz dedi ki:

  Madurum

 12. Elmas dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var

 13. Ruşen dedi ki:

  Depremzedeyiz kirada oturuyorum evimiz agir hasarliydi gitmemize izin vermediler esimle ve 7 aylik kizimla geldik bursaya kiradayiz zordurumdayiz bize yardim edin

 14. Songül dedi ki:

  Para ısıtıyorum gelirim yok gıda yardımı

 15. Mikail bozkurt dedi ki:

  Depremden dolayı çalışmıyorum çocuklarıma bez süt ihtiyacını karşılamakta zorluk çekiyom

 16. İsmail uyguner dedi ki:

  5cocuk yardıma muhtaç

 17. Hatice Maho dedi ki:

  İyi günler benim adım Hatice çok ihtiyacım var bana yardım eder misiniz Bir çocuk var benim de eşim 6 kişi ne olur bize yardım edin eşim çalışmıyor biz antep’teyiz

  1. Elif erdemcei dedi ki:

   Kiracıyım durumum yok eşim çalıyor sobal evde yaşyorum 3 yarbmamuk

 18. Kübra tan dedi ki:

  İhtiyacımız var deprem bölgesindeyiz

 19. Serkan dedi ki:

  A101 yardım kartı istiyorum

 20. Seval Akkuş dedi ki:

  Adıyaman Besni Akpınar köyünde oturuyoruz Evliyim okuyorum eşimin kolunda pilatinvar ben zorlukla okuyorum evimiz depremden dolayı hasar gördü benimde 14 yaşından belli iltihaplı romatizmam var yiyecek içecek sıkıntımız var A101 kartı desteği istiyorum

 21. Asif Duman dedi ki:

  Ben deprem zedeliyim ben muhtacim

 22. Aliyat dedi ki:

  İki çocuk annesiyim kirada oturuyorum kiram 450tl eşim çalışmıyor durumun yok eşim Behçet hastalığı var ilaç raporu var evim rukubetli camlarının çoğu kırık dezgahim kırık gelin bakın da ben ise iki defa göğüs kitlesinden amelyat gecirdim gogusumun yarışı alındı oruçtur yardım bekliyorum bim a101 şok yardım kartı desteği istiyorum

 23. Şaziye bükülür dedi ki:

  Bende yardım bekliyorum

 24. Hacer dedi ki:

  Eşim çalışmıyor dört çocuğum var zor geçiniyorumyardımcı olmanızı istiyoruz

 25. Nahide dedi ki:

  Zaman yardım zamanı sevindirme zamanı çocuklarım için k istedikleri birsy almak istiyorum onlar herşeyin istediklerini alamamak param yok demek ne kadar zor bi bilseniz lütfen yardım edin

  1. Elif erdemcei dedi ki:

   Kiracıyım durumum yok eşim çalıyor sobal evde yaşyorum 3 yarbmamuk

 26. Güzel dedi ki:

  Yardım istiyorum çok ihtiyacım var kıradayım

 27. Rabia dedi ki:

  Evim kira eşim çalışmıyor çocuğuma mama alamıyorum yardımcı olurmusunuz ve deprem bölgesinde oturuyoruz

 28. Mehmet Akkaya dedi ki:

  Benim işim yok evim yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo

 29. Fatma dedi ki:

  Merhaba Çanakkale oturuyorum eşim astım bıronşit hastası inşaat ta çalışıyor rahatsız oduğu zaman çoğu zaman çalışamıyor küçük çocuğum var ramazan kolis i ver medile bayramda geliyor üçümüzünde ihtiyaçları var kirada oturuyorum kiram 2500 tl evim sobalı sizden madi yardım ve gıda yardımı istiyoruz bizide görün artık lütfen destek bekliyoruz

 30. Ömer Faruk boztemur dedi ki:

  A 101 yardım kartı

 31. Mehmet dedi ki:

  Yardım kartı banada verirmisiniz işim yok 4 cucugum var

 32. Gülcan kiraç dedi ki:

  Bir cocogum var bana ,A101 kartı isitoyrum sizden ricam

 33. Mürşide dedi ki:

  Yardım almak istiyorum iki tane çocuğum var kiralayım

 34. Mürşide dedi ki:

  Yardım kart almak istiyorum iki tane çocuğum var kiralayım yardım edin hiç bir gelirim yok yardım edin

 35. DENİZ dedi ki:

  Depremzedeyiz çadırda kalıyoruz eşim çalışmıyor çocuğuma mama bez gıda erzak ihjyen alamıyorum bebeğim 9 aylık a101 şok yardım kartı desteği istiyorum

  1. Deniz dedi ki:

   🙏🙏🙏🙏

 36. Müjde dedi ki:

  Deprem zedeyim hataydan konya beysehire geldim 5 kişiyiz eşim çalışmıyor kirada oturuyorum yardımlardan faydalanmak istiyorum

 37. Aynur dedi ki:

  Durumum iyi değil yardım istiyorum

 38. Tuba karciga dedi ki:

  Bende deprem zedeyim bende.101.kartindan yararlanmak.istiyorum.yardimci.olurmusunuz