BankacılıkEmeklilik

Vakıfbank Bireysel Emeklilik 2024 Vakıfbank Otomatik BES Nasıl İptal Edilir?

Vakıfbank Bireysel Emeklilik - Vakıfbank Otomatik BES Nasıl İptal Edilir? Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptali, Vakıfbank BES Sorgulama, Vakıfbank BES Giriş, Vakıfbank Bireysel Emeklilik İletişim, Vakıfbank BES İptali Nasıl Yapılır? Vakıfbank BES İptal SMS, Vakıfbank BES İptali Para İadesi, Vakıfbank Otomatik BES ve daha fazlası hakkında tüm detaylar yazımızda...

Vakıfbank Bireysel Emeklilik – Vakıfbank Otomatik BES Nasıl İptal Edilir? Bireysel Emeklilik konusu hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye devam etmekteyiz… Bireysel Emeklilik Sistemi (kısaca BES), iş hayatı boyunca yapılan tasarrufları uzun vadeli yatırımlara yönlendirir ve emeklilere bir ek gelir sunarak yaşam standartlarını koruma amacı taşır. BES’e katılım 1 Ocak 2017 itibariyle zorunlu hale getirildi.

Kamu ve özel sektörde çalışan 45 yaşın altındaki her vatandaş sisteme otomatik olarak dahil edildi. Ancak maaş kesintileri başta olmak üzere pek çok nedenle sistemden çıkmak isteyen çalışanlar için otomatik BES iptali önemli bir hal aldı. Otomatik BES hesabını Vakıfbank’a bağlı Vakıf Emeklilik aracılığıyla açtıranlar için Vakıfbank BES iptali oldukça kolay bir prosedür. Dolayısıyla siz de Vakıf Emeklilik bünyesindeyseniz gerekli işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Otomatik Bireysel Emeklilik İptali 2024 BES İptal Numaraları

Vakıfbank Bireysel Emeklilik 

 • BES, rahat emeklilik koşulları sağlamak için devletin sağladığı zorunlu sosyal güvenlik ve emeklilik sistemlerine bir ektir.
 • Başka hiçbir yatırım aracında olmayan yüzde 25’lik bir devlet katkısı bulunur.
 • Tasarruflar toplanıp değerlendirilir ve planın sonunda katılımcıya toplu para ya da maaş ödemesi yapılır.
 • Ancak kamu ve özel sektörde çalışan 45 yaş altı çalışanlar 1 Ocak 2017’den itibaren işverenleri aracılığıyla sisteme otomatik olarak katıldı. BES’te mevcut sözleşmesi olan çalışanlar da otomatik katılımlı BES’in şartlarını karşıladıkları takdirde zorunlu sisteme dahil edildi.
 • Otomatik katılımlı sistemde 10 yıl kalan ve 56 yaşını dolduran katılımcılar emeklilik hakkı kazanır. 
 • Birden fazla otomatik katılım sözleşmesi olan katılımcı, bir sözleşmeden emeklilik hakkı kazandığı takdirde tüm sözleşmelerini birleştirip emeklilik hakkını kullanabilir.
 • Otomatik katılım sistemindeki çalışanların kazancının yüzde üçü katkı payı olarak kesilir.
 • Vakıf Emeklilik’e bağlı sözleşmesi olan çalışanların iki ay içinde sistemden ayrılma hakkı var.
 • Ancak sistemden ayrılan kişiler zorunlu BES kapsamındaki yüzde 25’lik devlet katkısını ve diğer avantajlarını kaybeder. Sisteme tekrar dahil olsalar da bu kayıpların bir geri dönüşü olmaz.
vakıfbank bireysel emeklilik
vakıfbank bireysel emeklilik

Vakıfbank Otomatik BES Nasıl İptal Edilir?

Maaş kesintileri, halihazırda bir bireysel emeklilik sözleşmesi bulunması, yeni bir emeklilik sözleşmesi yapmaya güç yetmemesi, emeklilik için başka bireysel yatırımlar yapılması ve BES kapsamındaki birikimin beklentilerin altında kalması gibi sebeplerle Vakıfbank bireysel emeklilik otomatik katılım iptali yaptırmak isterseniz sizin için pek çok farklı yöntem bulunuyor. Vakıfbank bireysel emeklilik iptali için yöntemleri araştırdığımızda ise iptallerin en rahat şekilde:

 • SMS
 • WhatsApp
 • Telefon
 • İnternet şubesi
 • Mobil şube
 • Banka şubesi aracılığıyla yapılabileceğini görüyoruz. İptal gerçekleştikten sonra en geç 10 iş günü içinde de kesintiler müşterilerin maaş hesaplarına iade ediliyor. 

Garanti Bireysel Emeklilik İptali 2024 BES Para İadesi Kaç Günde Yapılır?

Vakıfbank BES Hesabı SMS ile İptal Etme

Vakıfbank’ın yan kuruluşu Vakıf Emeklilik tarafından verilen cayma hakkı için en kolay yöntem kısa mesaj yoluyla BES iptali. Bu yöntemle Vakıfbank BES iptali yapmak isterseniz:

 • Cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümünü açarak büyük harflerle “VEML” yazıp bir boşluk bırakın. T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra bir boşluk daha bırakarak “CAYMA” yazın. Bir boşluk daha bıraktıktan sonra doğum tarihinizi “gün.ay.yıl” şeklinde yazarak 4933’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.
 • Örnek olarak: VEML 13135460521 15.12.1997 gibi bir mesaj attığınızda size bir bilgilendirme mesajı gelecek.
 • İşlemi “EVET” yazarak onaylamanız halinde iptal başvurunuz değerlendirmeye alınacak ve kısa sürede sonuca varacaktır. 
vakıfbank otomatik bes nasıl i̇ptal edilir?
vakıfbank otomatik bes nasıl i̇ptal edilir?

Vakıfbank BES Hesabı İnternetten İptal Etme

Vakıf Emeklilik’in de diğer pek çok banka gibi teknolojik gelişmelerden yararlanarak geliştirdiği bir dijital sistemi var. Bu uygulamaya Vakıf Emeklilik’in sitesi üzerinden ulaşabilir, ücretsiz ve hızlı bir şekilde BES hesabınızı iptal ettirebilirsiniz. Bu yolla Vakıfbank Bireysel Emeklilik otomatik katılım iptali yapmak istediğinizde:

 • İlk olarak Vakıf Emeklilik’in web sitesine yazının sonunda verdiğimiz bağlantıyı kullanarak ulaşın. Siteye girdikten sonra ekranda sağ üst köşedeki Online İşlemler butonuna tıklayın.

rbfmqzdrhapt2dg4tgqtozeuurkllcoentnklj3o

 • Sekmelerin içinden OKS Şube – Bireysel’e tıklayın. Diğer sekmeler aracılığıyla sistemde kayıtlı diğer hizmetlerinizi ve hesaplarınızı da yönetebilirsiniz.

 • Açılan sayfadan hesabınıza ulaşmak için müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası ile güvenlik kodunuzu girmeniz gerekir.

 • Eğer güvenlik kodunuzu hatırlamıyorsanız giriş formunun hemen altında bulunan “Güvenlik kodunuzu unuttuysanız buraya tıklayınız” bölümüne tıklayın. Güvenlik kodunuz size SMS ya da e-mail yoluyla iletilecektir.
 • Güvenlik kodunuzu da öğrendikten sonra hesabınıza girebilirsiniz. Hesaptaki menüden “Sözleşmelerim” sekmesine tıklayarak sisteme ait sözleşmenizi görüntüleyebilir ve aynı menüyü kullanarak cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

 Vakıf Emeklilik’in resmi sitesine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Vakıfbank BES Hesabı Mobil Şube Aracılığıyla İptal Etme

Vakıfbank otomatik BES iptali için mobil şubeyi kullanarak da cayma talebinde bulunabilirsiniz. 

 • Vakıf Emeklilik mobil uygulamasını “Vakıf Emeklilik Cep Şube” adıyla Google Play Store veya App Store üzerinden cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. Yazının en altında verilen bağlantıdan mobil şubeye ulaşmak mümkün.

 • Uygulamaya giriş yapmak için T.C. kimlik numarası ve şifreye ihtiyacınız var. Uygulamayı ilk kez kullanacaksanız en baştaki “Giriş yap” ve “Şifre al” seçeneklerinden “Şifre al” yazısına tıklayın ve karşınıza çıkacak formu doldurun.

tbp3z7nh43pvblbf12zomq921wm9jrcpkjryrdaz

 • Şifreniz size ulaştığında “Giriş yap” seçeneğine tıklayın. T.C. kimlik numaranız ve şifrenizi girerek menüye ulaşın. 
 • Menü altında yer alan sekme aracılığıyla otomatik BES cayma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Vakıfbank BES Hesabı Telefon Aracılığıyla İptal Etme

Vakıf Emeklilik aracılığıyla oluşturulan otomatik BES hesabını iptal etmek için Vakıf Emeklilik çağrı merkezinden de yararlanabilirsiniz.

 • Bankanın özel BES hattı olan 0850 222 9 237 numaralı çağrı merkezi hattını arayabilirsiniz.
 • Vakıf Emeklilik’e ait diğer çağrı merkezi hattı ise 444 9 237’dir.

Vakıfbank BES Hesabı WhatsApp Üzerinden İptal Etme

Teknolojinin her imkanından faydalanmayı düstur edinen Vakıf Emeklilik, müşterilerinin problemlerini öğrenmek için bir WhatsApp hesabı da açtı. WhatsApp üzerinden 0549 802 47 75 numaralı hatta Vakıfbank otomatik BES iptali talebinizi iletebilirsiniz. Bu hattı diğer sorunlarınız için de kullanmanız mümkün. 

Vakıfbank BES Hesabı Şubeye Giderek İptal Etme

Size en yakın Vakıfbank ya da Vakıf Emeklilik şubesine giderek yetkililere sistemden caymak istediğinizi belirtebilirsiniz ve para iadesi isteyebilirsiniz. 

Size en yakın Vakıfbank şubesini bulmak için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bireysel Emeklilik İptali 2024 BES Para İadesi Nasıl Yapılır?

Anadolu Hayat BES İptali 2024 Para İadesi Nasıl Yapılır?

NN Hayat Bireysel Emeklilik İptali 2024 BES Para İadesi Kaç Günde Yapılır?

 

Vakıfbank Emeklilik Çağrı Merkezi Numarası Nedir?

444 92 37 numarası ile çağrı merkezine bağlanabilirsiniz.

Vakıfbank Çalışma Saatleri Nedir?

09.00-12.30 arası ile 13.30-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu