Fiyatı Nedir

2024 Odun Fiyatları – Zamlı 1 Ton Sobalık Odun Fiyatı Ne Kadar?

Odun Fiyatları - Zamlı 1 Ton Odun Fiyatı Ne Kadar? Odun Fiyatları Ne Kadar? Sobalık Odun Fiyatları, Sahibinden Odun Fiyatları, Yakacak Odun Fiyatları, Meşe Odun Fiyatları, 1 Ton Odun Kaç TL? Meşe Odunu Ton Fiyatı ve daha fazlası yazımızda...

Odun Fiyatları – Zamlı 1 Ton Odun Fiyatı Ne Kadar? Soğuk havaların yaklaşmaya başlaması ile birlikte pek çok insan yakacak odun fiyatlarını araştırmaya girmiştir. Gelen zamlar sonrası ısınma giderlerinde de artış meydana gelmiştir. Özellikle sıkça tercih edilen odun, türlerine göre ve bulunduğu yere göre fiyat değişikliği göstermektedir.

1 Ton Odun Fiyatı Ne Kadardır? Gürgen Odunu Ton Fiyatı Kaç TL? Meşe Odunu Fiyatı Ne Kadardır? Sahibinden Odun Fiyatları Ne Kadar? Odun Paleti Fiyatları Ne Kadar ve daha birçok sorunun cevabını yazımızın içeriğinden bulabilirsiniz. Sizler de uygun fiyata odun alışverişi yapmak istiyorsanız internet üzerinden araştırma yapmanızı ve ona göre odun satın almanızı tavsiye ederiz.

Odun Fiyatları – Zamlı 1 Ton Odun Fiyatı Ne Kadar?

Kış ayının gelmeye başlaması ile birlikte pek çok kişi ısınma ihtiyacı için en çok tercih edilen odunların fiyatlarını merak etmekte ve araştırmaktadır. Sobalık yakacak odunların fiyatları cinsine ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir.

Gelen zamlar sonrası fiyatlara bakıldığında ısınma giderlerinde de artış olmuştur. Özellikle sıkça tercih edilen ve satın alınan odunların fiyatları da artmıştır.

1 Ton Odun Fiyatı Ne Kadar?

Artan fiyatlar ısınma giderlerine de yansımıştır. Odunun türüne göre fiyatlarda da değişiklikler söz konusudur. Ortalama 1 ton odunun fiyatı 4.000 TL ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca odunların fiyat değişikliklerinin sebeplerinden biri de bulunduğu konumdur. Yani bulunduğunuz yer ile başka yerdeki odunların fiyatları farklı olabilir.

Kömür Fiyatları | Zamlı 1 Ton Kömür Fiyatı Ne Kadar?

Gürgen Odunu Ton Fiyatı Kaç TL?

Isı ve kalori değeri yüksek olan ve sıkça tercih edilen odunların başında Gürgen odunu gelmektedir. Ortalama fiyatı ise 2.000 TL ile 2.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Gelin şimdi birlikte gürgen odunu fiyatlarına bakalım.

 • 1 kg. Gürgen odunu fiyatı 10 TL – 35 TL arasındadır
 • 100 kg. Gürgen odunu fiyatı 1000 TL – 2500 TL arasındadır
 • 500 kg. Gürgen odunu 2.500 TL – 5.000 TL arasındadır
 • 1 ton Gürgen odunu 5.500 TL – 10.000 TL arasındadır

Çam Odunu Fiyatı Ne Kadardır?

Soğuk hava şartlarında vatandaşlar yakacak olarak ilk oduna yönelmektedir. Kolay yanması sebebi ile pek çok kişi tarafından ilk tercih edilen çam odunu, fiyat konusunda da değişiklik göstermektedir. Gelin birlikte çam odunu fiyatlarına bakalım;

 • 10 kg. Çam odunu fiyatı 100 TL ve 250 TL arasındadır
 • 100 kg. Çam odunu fiyatı 1000 TL ve 2500 TL arasındadır
 • 1 ton Çam odunu 4.500 TL ve 9.500 TL arasındadır
sobalık odun fiyatları
sobalık odun fiyatları

Meşe Odunu Fiyatı Ne Kadardır?

Odun fiyatları ilden ile değişiklik gösterirken meşe odunları da yine bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. En çok tercih edilen odun türü olan meşe odunu fiyatları da gelen zamlar sonrası daha çok merak edildi.

Meşe odunu fiyatları;

 • 1 kg. Meşe odunu fiyatı 10 TL – 40 TL arasındadır
 • 1 çuval Meşe odunu fiyatı 300 TL -1000 TL arasındadır
 • 50 kg. Meşe odunu fiyatı 700 TL – 2500 TL arasındadır
 • 200 kg. Meşe odunu fiyatı 2000 TL – 4000 TL arasındadır
 • 1 ton Meşe odunu fiyatı 5.000 TL – 9.000 TL arasındadır

1 Ster Odun Kaç TL?

Yakılacak olan odunun üretim ve satışlarında kullanılan ölçü birimine Ster adı verilir. 1 ster odun fiyatı ortalama 1.000 TL- 1.500 TL arasında değişmektedir.

Yakacak Odun Fiyatı Ne Kadardır?

Odun fiyatları bölgeden bölgeye ve türüne göre değişiklik gösterir. Yakacak odun fiyatları ne kadar oldu gelin birlikte bakalım.;

 • 1 ton tahta odun parçası fiyatı: 3.000 TL
 • 1 çuval tahta odun parçası fiyatı: 110 TL
 • 1 ton gürgen odun parçası fiyatı: 4000 TL – 7.000 TL
 • 1 ton meşe odun parçası fiyatı: 5.000 TL – 9.000 TL
 • 1 çuval sobalık meşe odunu fiyatı: 210 TL
 • 1 çuval şöminelik meşe odunu fiyatı: 210 TL
 • 1 ton çam odun parçası fiyatı: 4.500 TL – 8.500 TL

Yeni odun fiyatları yukarıda yazdığımız gibidir. Tabi bulunduğunuz yere göre değişiklikler olabilir. En sık tercih edilen ve kolay yanan meşe odunu diğer odunlara göre sağlıklıdır.

Sahibinden Odun Fiyatları Ne Kadar?

Hemen hemen her işimizi artık internet üzerinden yapmaktayız. Kış ayında ısınma ihtiyacı için odun almak isteyen kişiler, sahibinden gibi web siteleri üzerinden alışveriş yapabilir. Yani istediğiniz odun türünü ve istediğiniz fiyat aralığını seçerek web sitesi üzerinden odun satın alabilirsiniz.

Odun Paleti Fiyatları Ne Kadar?

Odun paleti satın almak isteyen kişiler fiyat arayışına girmişlerdir. Birçok yerde kullanılan örneğin iş yerlerinde, evlerde, fabrikalarda gibi pek çok yerde kullanılan odun paleti fiyatları ortalama 300 TL ve 570 TL arasındadır.

Yakacak odun fiyatlarında artış olması sebebi ile birlikte odun paletlerinde de fiyat artışı olmuştur. Sizler de en uygun odun paleti için internet üzerinden araştırma yaparak daha uyguna satan yerlerden alışveriş yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu