enflasyonemeklilikötvdöviz

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Nedir? Giriş ve Kayıt İşlemleri

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Nedir? Giriş ve Kayıt İşlemleri

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Nedir? Giriş ve Kayıt İşlemleri; Özel güvenlik bilgi sistemi hakkında merak ettiklerinize gelin birlikte bakalım. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesi (ÖGNET ya da ÖGBS) sayesinde özel güvenlik hizmetleri ile ilgili tüm bilgilere çevrim içi kaynaklardan erişilebiliyor. Özel Güvenlik Bilgi Sistemi bu alandaki kurum ve birimler, alarm izleme merkezleri, koruma ve eğitim hizmetleri, sertifika ve sınav kayıtları gibi pek çok alandaki işlemleri çevrim içi olarak yapmayı sağlıyor.

Ayrıca kayıtlı kişilerin kimlik ve adres bilgilerini içeren sistemde bu konuda değişiklikler yapılabiliyor ve sınavlarla ilgili detaylar da bu sistem üzerinden ilan ediliyor. Özel Güvenlik Bilgi Sistemi web uygulaması ise Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinde yer alıyor. Kısaca “Özel Güvenlik Bilgi Sistemi nedir” sorusuna cevap verdikten sonra sisteme kayıt ve giriş ile ilgili merak edilen detaylara bir göz atalım.

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik olarak çalışıyorsanız -kimliğiniz varsa- ya da eğitimler alan bir adaysanız ve Özel Güvenlik Bildirim Sistemi’ne ilk kez giriş yapacaksanız -kaydınız yoksa- sisteme kaydolmak için şu adımları izleyin:

  • Aşağıda göreceğiniz bağlantıya tıklayarak Emniyet Genel Müdürlüğü ÖGNET sistemi giriş ekranını açın.

cn7xgeqczig221glcatoqjs6dja7lfdkggbvluq7

  • Açılan ekranda kullanıcı adı bölümüne T.C. kimlik numaranızı, şifre kısmını da yine T.C. kimlik numaranızı girin.
  • Sisteme giriş yaptığınızda sol tarafta bulunan “Şifre değiştir” seçeneğini seçerek şifrenizi tek seferlik olmak üzere değiştirin. Sonrasında sadece bu şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü ÖGNET giriş sayfası için TIKLAYINIZ!

Özel Güvenlik Bilgi Sistemine Nasıl Girilir?

Kaydolduktan ve şifrenizi değiştirdikten sonra özel güvenlik bilgi sistemi otomasyon projesi giriş işlemleri daha basit bir hal alır. Özel güvenlik bilgi sistemi giriş işlemleri için iki farklı yol vardır: e-Devlet ve Emniyet Genel Müdürlüğü ÖGNET sitesi.

e-Devlet Aracılığı İle Özel Güvenlik Bilgi Sistemine Nasıl Girilir?

e-Devlet’te bulunan çok sayıda kamu hizmetinden birisi de Özel Güvenlik Bilgi Sistemi hizmet menüsüdür. e-Devlet üzerinden Özel Güvenlik Bilgi Sistemi’ne ulaşmak için şu adımları izleyin:

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak “Özel Güvenlik Bilgi Sistemi” sayfasına girin.

o4ka3vfdqfb0l7f1ymlehqgtihjrqcdnpjnc6zbn

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” diyerek e-Devlet giriş sayfasına gidin. Açılan ekrandaki ilgili alanlara T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi -bilmiyorsanız mobil imza gibi alternatif yöntemleri deneyin- girin ve hizmet menüsüne ulaşın.
  • Bu sayfa sizi Emniyet Genel Müdürlüğü ÖGNET sayfasına yönlendirecektir. Orada size uyan ÖGBS giriş seçeneğini seçin.

e-Devlet üzerinden ÖGBS sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Kimler Silah Taşıma Ruhsatı Alabilir? Silah Ruhsatı Almak

Emniyet Genel Müdürlüğü Sitesi Üzerinden Özel Güvenlik Bilgi Sistemine Nasıl Girilir?

Doğrudan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sitesini kullanarak da Özel Güvenlik Bilgi Sistemi’ne girebilirsiniz. Şu adımları takip edin:

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Emniyet Genel Müdürlüğü ÖGNET sayfasına girin.

  • Sayfada “Özel Güvenlik Personeli ve Aday Öğrenci” ile “Şirket-Eğitim Kurumu Alarm İzleme Merkezi, Özel Güvenlik İzni Alınan Yer” olarak nitelenen iki farklı otomasyon seçeneği göreceksiniz. Size uygun olan otomasyon seçeneğini seçin.

  • Özel güvenlik görevlisi ya da adayıysanız “Özel Güvenlik Personeli ve Aday Öğrenci” girişi için T.C. kimlik numaranızı ve kaydolurken belirlediğiniz şifreyi yazarak sisteme girin.

  • Şirket yetkililerinin şirket ve güvenlik görevlilerinin bilgilerini girmek için kullandığı diğer otomasyon seçeneği için yine T.C. kimlik numaranızı ya da sicil numaranızı ve şifrenizi yazın. Güvenlik kodunu da yazdıktan sonra ÖGBS’ye giriş yapabilirsiniz. Şirket yetkililerinin kullanacağı Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesine veri girişi için gerekli bilgiler tablosu da bu kısımda yer alır.

Emniyet Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden ÖGBS’ye giriş yapmak için TIKLAYINIZ!

Özel Güvenlik Bildirim Sistemi Nedir?

3z8ehfvljtizqgvnmvlvti9rou7ql0evtbthwkne

Kamu kurum ve kuruluşları, ÖGNET’e bünyelerinde çalışan özel güvenlik personel bildirimi işlemini yapmakla yükümlüdür. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ise özel güvenlik emniyet bildirimi işlemleri için ayrı bir Özel Güvenlik Bildirim Sistemi açtı. Ancak bu sistem yakında kapatılacak ve burada kayıtlı olanlar hızla ÖGNET’e aktarılacak. İstanbul’daki özel güvenlik şirketleri ve alarm izleme merkezleri aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ÖGG bildirim işlemlerini en kısa zamanda bildirim sistemi üzerinden tamamlamalı ve kayıtlar ÖGNET’e aktarılmalıdır.

Özel Güvenlik Bildirim Sistemi sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

PolNet Personel Bilgi Sistemi Nedir?

gntw5my9hwihhrhl2cbuz1mq3zlsayfngf8jso4k

Personel Bilgi Sistemi, emniyet mensuplarının meslek hayatlarının başlangıcından emekliliğine kadar geçen süreçteki her türlü mesleki işlemlerinin -atama, terfi, izin, soruşturma, sağlık vb.- tutulduğu ve yürütüldüğü bir yönetim sistemidir. Bu sistem 2004’te PolNet (Polis Bilişim Ağı) halini aldı ve son olarak Kasım 2018’de yeni bir PolNet sistemine geçildi.

PBS.Net adresi ile hizmet veren yeni sistemle ilgili PolNet üye girişi ve PolNet sistemine giriş eğitimleri yine Kasım 2018’de verilmeye başlandı. Hala belirli aralıklarla verilen PolNet kullanma eğitimleri ve PolNet girişi sadece emniyet üyelerine mahsus etkinliklerdir.

Silahlı ve Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Alınır? 

Silahlı ve Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Silahlı Özel Güvenlik İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

21 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

Silahlı Özel Güvenlik İçin Okul Şartı Nedir?

En az lise ve dengi mezunu olması gerekir.

Yazımızı Puanlamak İster misiniz ?
[Total: 0 Average: 0]