Sorgulamalar

KYK Wifi Kota Sorgulaması Nasıl Yapılır? 2024 KYK İnternet Çıkış Yapma

KYK Wifi Kota Sorgulaması Nasıl Yapılır? KYK İnternet Çıkış Yapma, GSB Wifi, e-Devlet GSB Wifi, KYK İnternet Kotası Nasıl Öğrenilir, KYK Wifi Neden Çıkış Yapamıyorum, KYK Wifi Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır, KYK Wifi Giriş İşlemi Nasıl Yapılır, KYK Wifi Nasıl Bağlanılır? 

KYK Wifi Giriş – Çıkış Yapma ve KYK Wifi Kota Sorgulama; Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen hizmetlerden biri de internettir. KYK Wifi hizmeti, yurtlarda kalan öğrencilere sağlanan ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Wifi nasıl kullanılır, sisteme nasıl giriş ve çıkış yapılır gibi sorular bu hizmetten yararlanmak isteyen öğrencilerin birçoğu tarafından merak ediliyor.

Ülkemizde üniversite öğrencilerinin önemli ihtiyaçlarından biri olan internet, KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) tarafından bu yurtlarda kalan öğrencilere ücretsiz olarak sunuluyor. Öncelikle KYK Wifi, kaldığınız yurttaki modemin adıdır ve seçtiğiniz tek bir cihazla modeme bağlanabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınız zaman internet tarayıcınızda karşınıza “Doğrulama Sayfası” açılır. Açılan bu sayfaya “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmeniz gerekir. KYK öğrencilerinin hepsi buradaki kısma T.C. kimlik numarası, yabancı uyruklu öğrenciler ise pasaport numaralarını yazmak zorundadır. Girmiş olduğunuz kullanıcı adı sabittir, istediğiniz zaman değiştiremezsiniz.

KYK İletişim Bilgileri – Güncel Telefon Numaraları

KYK Wifi Şifre İşlemleri Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır? 

İlk defa KYK Wifi şifresi alacaksanız bu işlemi e-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz. Şifre almanın yanı sıra burs başvurusu yapmak isteyen kişiler de yine e-Devlet üzerinden burs başvurusu yapabilir. Şifrenizi yurttaki ilgili birim ve e-Devlet haricinde başka bir yerden alamazsınız. Sisteme giriş yapmak için ilgili bölümün altında verdiğimiz bağlantıya tıklayın.

gsb şifre

 •  Karşınıza çıkan sayfada “Kimliğimi Doğrula” butonuna basın ve işlemlerinize devam edin

kimlik doğrulama

 • Açılan sayfada gerekli bölümlere T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi bilgilerinizi girin.
 • “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada “GSB Wifi Şifre İşlemleri” bağlantısına tıklayın.

gsb wifi işlemi

 • Karşınıza çıkan sayfada “GSB Yurdunda Kalan Öğrenci” bölümünü seçin ve “Devam Et” butonuna basın. Sırasıyla;
 • Taahhüt Onayı ve
 • Başvuru Formu sayfalarını doldurun.
 • İşlem Sonucu sayfasına geldiğinizde işlemleriniz sonuçlanmış olacak.

KYK Wifi şifre alma işlemi için TIKLAYINIZ!

KYK Wifi Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifre değiştirme işlemini KYK internet adresine giriş yapıp “Şifre Değiştir” menüsünden gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturacağınız şifrede; 

 • En az 1 rakam, 1 büyük harf ve 1 küçük harf olmalıdır.
 • En az 6 harf ile en fazla 10 harf olması gerekir.
 • Şifreniz, özel karakter veya Türkçe’ye özgü olan (ö, ü, ş, ğ, vb.) harfler içermemelidir.

wifi şifre değiştirme

KYK Wifi şifre değiştirme işlemleri için TIKLAYINIZ!

KYK Wifi Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

KYK sisteminde şifremi unuttum seçeneği bulunmuyor. Dolayısıyla bu durumu çözmek biraz zahmetlidir ve sizi az da olsa uğraştırır.

Bu durumda yapmanız gereken şey Wifi sisteminden sorumlu görevli ile görüşmektir. Görevli memura şifrenizi unuttuğunuzu söyleyerek sıfırlama işlemini yapmasını istemeniz gerekir. Sonrasında görevli (İstanbul1234) gibi standart bir şifre verecektir. Bu şifreyle sisteme giriş yaparak yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayıp yeniden şifre oluşturmanız gerekir. Bu adımı uygularken unutmayacağınız bir şifre bulmalı ve kaybetmeyeceğiniz şekilde bir yere not etmelisiniz.

KYK Wifi Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Wifi oturum açma ya da KYK Wifi login işlemini, wifi.kyk.gov.tr giriş yapma sayfası üzerinden şifrenizi girerek yapabilirsiniz. Tabii bunu yapabilmeniz için öncelikle KYK’nın kayıtlı öğrencisi olmanız gerekir. Bu yurtlardan birinde kalıyorsanız Wifi için yapmanız gereken şey idari birime gidip internet kullanımınızla ilgili olarak talepte bulunmaktır. Bu şekilde kullanıcı sözleşmesi imzalayarak şifrenizi alırsınız. Yurt idaresinden size verilen şifre ön tanımlı bir şifredir. Sisteme giriş yaptığınızda bu şifreyi kendi oluşturacağınız şifre ile değiştirmeniz gerekir. Aynı şekilde yukarıda anlattığımız üzere e-Devlet aracılığıyla da şifrenizi alabilirsiniz.

 • Sisteme giriş yaparken telefonunuzu mobil ağdan kapatıp Wifi ağından açın.
 • “KYKWIFI” ağını bulun ve bağlanın. (Genelde tüm yurtlarda bu ağın ismi aynıdır)
 • Bağlandıktan sonra sistem sizi tarayıcı ağına yönlendirir.
 • Bu sayfadan kullanıcı adı ile şifrenizi girin.

 wifi giriş

KYK Wifi giriş işlemleri için TIKLAYINIZ!

KYK Wifi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Siteye giriş yapmak için KYK doğrulama sayfasının açılmaması karşılaşılan en sık sorunlar arasındadır. Bu sorunu yaşamamak için internet sayfasına sağlıklı şekilde bir giriş yapmalısınız.

 • İlk olarak KYK Wifi ağına bağlantı sağladığınızdan emin olun. Bunun için mobil bağlantınızı kapatın.
 • Cihazınızda VPN ve benzeri uygulamaların aktif olup olmadığına bakın.
 • Aktifse kapatın ve doğrulama sayfasını tekrar açmayı deneyin.

KYK Wifi Nasıl Bağlanılır? 

KYK sistemini kullanabilmek için resmi sayfasına giriş yapmanız gerekir. Açılan sayfadan T.C. kimlik numarası ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza çıkan ekranda “Aktif Servis: SINIRSIZ_İNTERNET” bölümüne gidip “Başlat” butonuna tıklayın. Böylece kablosuz internet kullanımınız başlamış olacak.

KYK Wifi Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Eğer Wifi bağlantı sorunu yaşıyorsanız öncelikle mevcut oturumunuzu tarayıcı üzerinden kapatın. Giriş hakkınızı doldurduğunuz için sisteme giremiyor olabilirsiniz. Aynı kullanıcı adı ile hem telefon hem bilgisayar üzerinden Wifi ağına giriş yapmayın. Eğer mobilde ağa bağlıysanız bilgisayarda bağlanmakta güçlük çekebilirsiniz. Çözüm için;

 • Mobil cihazınızdan açık olan oturumunuzu kapatmanız gerekir.
 • Sonra bilgisayarınızdan KYK Wifi ağına bağlanarak oturumunuzu yeniden açın. 
 • Telefonunuzdan kapatma işlemini yaptıktan sonra bilgisayarınızdaki bağlantı sorunu çözülmüş olacaktır.

KYK Wifi Çıkış İşlemi Nasıl Yapılır?

kyk çıkış yapma

KYK Wifi çıkış yapma işlemi öğrencilerin en sık karşılaştıkları problemler arasında yer alıyor. Bu sorunu yaşamamak için;

 • KYK sayfasına giriş yaptıktan sonra açılan sayfayı kapatmayın.
 • Başka bir ağa bağlandığınızda ya da yurt çevresinden uzaklaştığınızda ağdan çıkış yapmanız mümkün değildir. Çünkü Wifi ağına başka herhangi bir internet bağlantısı ile ulaşamazsınız. Bundan dolayı da bu adresten farklı bir bağlantı kullanarak giriş-çıkış işlemi yapmanız mümkün olmaz.
 • “Çıkış” butonuna bastığınız halde sayfadan çıkamıyorsanız bu durum genellikle tarayıcınızdan kaynaklı olur. Wifi sistemine giriş-çıkış yaparken tarayıcınızın güncel sürümünü yükleyip kullandığınızdan emin olun.
 • KYK internet ağını 2 farklı cihazda kullanmanız gerekiyorsa bunu aynı anda yapamazsınız, sistem izin vermez. Dolayısıyla bir cihazdan ötekine geçiş yaparken doğrulama sayfasından çıkış yaptığınıza emin olun.
 • Oturum zaman aşımına uğramış olabilir. Böyle bir durumda “Ana Sayfa” bölümüne dönüş yapıp sisteme tekrar girmeyi deneyin. Döndüğünüz ana sayfada herhangi bir işlem yapamıyorsanız doğrulama sayfanızı tarayıcınızda açın.

KYK Wifi Çıkış Yapma Linki Nedir?

KYK çıkış linki için bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayın. Bu sayfadan çıkış butonuna basıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise:

 • Bu adrese başka bir Wifi’ye bağlıysanız ulaşamazsınız.
 • Yukarıda bahsettiğimiz gibi 3G / 4,5G ile bu sayfayı açamazsınız.

KYK Wifi çıkış işlemleri için TIKLAYINIZ! 

KYK Wifi Pasifleştirme Ne Demek?

KYK Wifi adresine giriş yapmak istediğinizde “Kullanıcı Aktif Değil” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu, sistemin hesabınızı otomatik olarak pasifleştirdiği anlamına gelir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda idari birimlere giderek hesabınızı tekrar aktif hale getirmelerini isteyin. Böylelikle KYK Wifi girişinizi tekrar yapabilirsiniz. 

kyk wifi
kyk wifi

KYK Portal Yetki Hatası Ne Demek?

“KYK hizmetini kullanabilmek için yetkiniz bulunmamaktadır” şeklinde bir hata alıyorsanız endişelenmeyin. Bu durum sizden kaynaklı bir problem değil. Genellikle 2 veya 3 saat içerinden sorun ortadan kalkar. 

KYK Wifi 256k Internet Service Ne Demek?

Aylık 16 GB limitsiz hıza sahip kullanım kotasının bitmesiyle birlikte bir sonraki yenileme dönemine kadar 256k hız limitiyle sınırlandırılan internet bağlantısıdır. 

KYK Wifi Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Wifi ne zaman yenileniyor diye soran öğrenciler, KYK Wifi ne kadar kota kaldı sorusunun yanıtını öğrenmek için wifi.kyk.gov.tr internet adresini açıp kullanıcı adı ve şifreleriyle birlikte giriş yaptıktan sonra “Kota Bilgileri” sekmesine tıklayıp bu sayfadan tüm bilgilere ulaşabilirler. Kota yenilemesi ise her ayın başında yapılır. 

wifi kota bilgisi

KYK Wifi kota sorgulama işlemleri için TIKLAYINIZ! 

KYK Wifi Nasıl Hızlanır?

KYK yurtlarında internete aynı anda bağlanıldığı zaman yaşanan yoğunluktan dolayı pek çok öğrenci KYK Wifi çok yavaş diye şikayet eder. Özellikle öğrencilerin yurtta olduğu akşam saatlerinde YouTube, Instagram ve Facebook gibi sosyal platformlar üzerinden video izlenmesi internet hızını büyük oranda düşürür. Çoğu zaman bağlantıda yavaşlama ve kopmalar yaşanır. Bu durumda bağlantı hızını arttırmak için:

 • Ağa devamlı olarak bağlı kalabilirsiniz.
 • İnternete bağlandığınız cihazda gereksiz arka plan uygulamalarını kapatabilirsiniz.
 • Kullandığınız tarayıcıya reklam engelleyici kurabilirsiniz. Böylece girdiğiniz sitelerden gelen reklamları engelleyerek daha az içerik yüklenmesini sağlamış olursunuz. Yapacağınız bu işlem gezdiğiniz sitelerin daha hızlı açılmasına yardımcı olur.

KYK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Güncel İletişim Bilgileri

KYK WİFİ Kullanım Kotası Ne Kadardır?

Öğrencilerin kullanım kotası 16 GB dır.

KYK WİFİ Kullanım Kotası Ne Zaman Yenilenmektedir?

Kullanım kotası her ayın 1 inde yenilenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu