Kamu Haber

Öğrencilere Vergisiz Telefonun Detayları 2024 Vergisiz Telefon Modelleri Nelerdir?

Öğrencilere Vergisiz Telefonun Detayları - Vergisiz Telefon Modelleri Nelerdir? Öğrencilere Vergisiz Bilgisayar Var mı? Vergisiz Telefon Marka ve Modelleri, Vergisiz Telefon Uygulamasından Kimler Faydalanabilecek? Vergisiz Telefon Alma Şartları Nelerdir? Vergisiz Telefon Kimleri Kapsıyor? gibi tüm soruların cevapları yazımızda...

Öğrencilere Vergisiz Telefonun Detayları – Vergisiz Telefon Modelleri Nelerdir; Vergisiz telefon alma şartları ve modelleri açıklandı. Öğrencilere Vergisiz Telefonun Detayları Nelerdir? Öğrencilere Vergisiz Bilgisayar Var mı? Vergisiz Telefon Marka ve Modelleri, Vergisiz Telefon Uygulamasından Kimler Faydalanabilecek? Vergisiz Telefon Alma Şartları Nelerdir tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz…

Öğrencilere Vergisiz Telefonun Detayları – Vergisiz Telefon Modelleri Nelerdir?

Öğrencilerin merakla beklediği vergisiz telefon modelleri açıklandı. ÖTV ve KDV’siz telefon şartları hakkında pek çok insan detayları merak etmekte ve bu konu hakkında araştırma yapmaktadır. T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Abdulkadir Uraloğlu bu konu hakkında açıklama yaparken öğrenciler istedikleri telefonun bu modeller arasında olup olmadığını merak etmektedir.

Sadece öğrencilerin yararlanabileceği bu indirimden aynı zamanda açıköğretim ve yüksek lisans öğrencileri de yararlanabilecek. Vergisiz telefondan yararlanabilecek olan öğrenciler sadece Türkiye’de üretilen telefonları satın alabilecek. Yani bu uygulama Türkiye’de üretilen telefonları kapsamaktadır.

Öğrencilere Vergisiz Telefonun Detayları Nelerdir?

ÖTV ve KDV olmadan cep telefonundan yararlanmak isteyen öğrenciler gelirlerine bakılmaksızın bu yardımdan faydalanabilecek. 7 milyon öğrencinin yararlanabileceği bu uygulama, yüksek okul ve açıköğretim öğrencilerini de kapsamaktadır.

Vergisiz telefon almada tüm model ve markalar bulunmamaktadır. Burada bulunan markalar Türkiye’de üretilen markalardır. Ve bunların bir üst sınırı olacaktır. Ayrıca bu uygulama aylık 10 GB bedava internet ile başlayacaktır.

öğrencilere vergisiz telefon
öğrencilere vergisiz telefon

Öğrencilere Vergisiz Bilgisayar Var mı?

Bakan Mehmet Şimşek’in yaptığı açıklamaya göre vergisiz bilgisayar için çalışmaların olduğunu fakat detaylarını veremeyeceğini söylemiştir.

Vergisiz Telefon Marka ve Modelleri

Öğrencilerin merakla beklediği vergisiz telefon marka ve modelleri açıklanmıştır. Gelin birlikte hangi telefonların yer aldığına bakalım.

Vergisiz telefon marka ve modelleri;

 • TCL:20 SE, 20 E, L7
 • Realme:C21, C21Y, C25 Omix: X300, X500,
 • Tecno Mobile:Camon 16
 • OPPO:A15, Reno 5 Lite
 • Vivo:Y11s, Y21s, Y53s
 • Xiaomi:Redmi 9C, Redmi 9T, Redmi Note 10S, Redmi 10 2022
 • Samsung:Galaxy A01, Galaxy A21s, Galaxy A30, Galaxy A52, Galaxy
 • GM 23, Phoenix 5G, 24 Pro
 • Casper:VIA X30 Plus, VIA M30 Plus
 • Reeder:S19 Max Pro S
 • OMIX:X5

Vergisiz Telefon Uygulamasından Kimler Faydalanabilecek?

Tüm öğrencilerin merakla beklediği vergisiz telefon uygulamalarından kimler faydalanabilir gelin birlikte bakalım.

Vergisiz telefon uygulamasından üniversite öğrencileri faydalanabilir. Üniversite öğrencilerinin yanı sıra bu uygulamadan Açıköğretim Fakültesinde eğitim gören öğrenciler ve Yüksek Lisans öğrencileri de faydalanabilecektir.

Toplamda 7 milyon öğrencinin faydalanabileceği bu uygulama sayesinde Türkiye’de üretilen cep telefonları satın alınabilecek. Bu uygulama içerisinde Huawei ve Apple telefon modelleri bulunmamaktadır.

Vergisiz Telefon Alma Şartları Nelerdir?

Vergisiz telefon alma şartları şunlardır;

 • Hat ile telefon kullanıcısı aynı olacak
 • 2 yıl başkası kullanamayacak
 • 2 yıl başkasına satılamayacak

Bu şartları taşıyabilecek olan kişiler vergisiz telefonu alabilirler. Bunların takibi ise BTK aracılığı ile yapılacaktır.

Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler? (5 Soruda Güncel Bilgiler)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu