E – Devlet | Giriş | Kapısı | Şifresi

SSK SİCİL NO SORGULAMA

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışanların bilgilerinin kaydedildiği bir SSK sicil nosu bulunmaktadır. SSK sicil numarasına; SSK primlerinin yatıp yatmadığı eğer SSK primi yatıyorsa ne kadar prim yattığı, izinleri ve bunun içinde (babalık izni, süt izni, ölüm izni, doğum izni, yıllık ücretli izni, varsa ek izinleri) kaydedilmektedir. Ayrıca yolluk parası, maaşı, fazla mesai ücretleri, aldığı ek paralar da SGK sicil numarasına kaydedilmektedir. SSK sicil no sorgulama yaparak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yazımızda size SSK sicil numarası sorgulamanızı nasıl yapacağınızı anlattık. SSK sicil numarası sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yerine getirebilirsiniz. Bunun yanında eskiden ESGM sistemi üzerinden şifresiz olarak SSK sicil numarası sorgulama işlemini yapabiliyordunuz. Ancak ESGM sisteminin kapatılması ve ne zaman açılacağı hakkında kesin bir bilgilendirme olmadığı için artık sorgulamalarımızı şifresiz olarak yerine getiremiyoruz. Sizde SSK sicil numarası sorgulama işlemini yerine getirmek istiyorsanız E-Devlet sisteminden yararlanabilirsiniz. E-Devlet sisteminden yararlanmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa sistem üzerinden işlem yapamazsınız. Biz bu sayfada sizlere SSK sicil no sorgulama hakkında bilgi vereceğiz. SSK sicil no sorgulama için yazımızı takip etmeniz yeterli olacaktır.

E-Devlet Üzerinden SSK Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SSK sicil numarası sorgulama yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifresini aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayınız. Açılacak olan sayfada kimliğinizi doğrulayınız.

2

Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi giriniz. Sisteme giriş yap butonuna bastıktan sonra SSK sicil numarası sorgulamanızı yapabilirsiniz.

1

E-Devlet Üzerinden SSK Sicil No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.