enflasyonemeklilikötvdöviz

İŞKUR Evde İş İmkanları Neler? İŞKUR Evde İş Başvuruları (Adım Adım)

İŞKUR Evde İş İmkanları Neler? İŞKUR Evde İş Başvuruları (Adım Adım)

İŞKUR Evde İş İmkanları Neler? İŞKUR Evde İş Başvuruları (Adım Adım); Farklı iş imkanları ile istihdamı sağlamak isteyen İŞKUR, çalışmak isteyen birçok kişi için seçenekler sunmaktadır. İŞKUR evde iş imkanı ile başta ev hanımları olmak üzere birçok kişiye gelir kapısı sağlıyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlara evlerinden para kazanma şansı tanıyan bu sistem birçok aileye nefes oluyor diyebiliriz. Aslında neredeyse her şehirde evlere ek iş veren yerler mevcut. Farklı sektörlerdeki fabrikalar, esnaflar ve şirketler evden çalışmak isteyenlere değişen fırsatlar sunuyor. Fakat bu tip şirketlere ulaşmak her zaman kolay olmuyor. İşte İŞKUR’un devreye girdiği nokta da burası. 

Biz bu yazımızda sizler için geniş kapsamlı bir rehber hazırladık. İŞKUR tarafından verilen ve evde yapılabilecek işler üzerinde durduk. Eğer siz de eve iş almak istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum diye düşünüyorsanız, bu yazımızı inceleyebilirsiniz. İlk olarak sizlerle yazı içerisinde detaylarını paylaşacağımız konuların bir listesini yapalım: 

 • İŞKUR evlere iş veriyor mu?
 • İŞKUR evde iş imkanları neler?
 • İŞKUR evde ek iş ilanları nerede yayınlanır?
 • İŞKUR evde iş başvurusu nasıl yapılır?

Şimdi hemen konunun ayrıntılarını vermeye başlayalım. Evde iş arıyorum, diye düşünenlere İŞKUR’dan fırsat var mı, ona bakalım.

SGK İşe Giriş Çıkış Nasıl Yapılır? SSK İşe Giriş Bildirgesi

1. İŞKUR Evlere İş Veriyor mu?

Zaman zaman İŞKUR ev hanımlarına evde iş imkanı sunuyor. Bu uygulama sayesinde aile bütçesine katkı sağlamak isteyen tüm kadınlara iş fırsatı sunulmuş oluyor. Tabii daha önce de bahsettiğimiz gibi, aslında her şehirde evlere iş veren firmalar var. Yani esasında evden yapılabilecek işler ile para kazanma konusu yeni bir şey değil. Fakat İŞKUR’un sunduğu bu fırsatlar birkaç değişiklik yarattı. Şöyle söyleyelim:

 • Önceden evde iş imkanı arayanlar ya çarşı pazar dolaşarak bu tip işler veren firmalarla görüşmeye çalışıyordu ya da tanıdıklarına haber salarak iş arıyordu. İŞKUR’un bu sisteme dahil olmasıyla birlikte, evden iş ilanları tek bir noktadan kolaylıkla ulaşılabilir hale geldi. Böylece iş bulmak kolaylaştı diyebiliriz.
 • Bunun yanında bu işin bir de güven faktörü var. Evlere iş veren güvenilir firmalar ile iletişim kurmak zor. Çünkü maalesef sektör içerisinde insanların emeğine haksızlık eden kötü niyetli işverenlerle de karşılaşılabiliyor. İşte İŞKUR sayesinde bu sorun da çözülmüş oldu. Aracı kurum olarak görev yapan İŞKUR hem çalışanın hem de işverenin haklarını koruyarak daha güvenli bir iş ilişkisi kurulmasını sağlıyor. 

Konuya ayrıntılı bir giriş yaptık. Şimdi iŞKUR’un evde iş imkanları neler, ona bakalım.

2. İŞKUR Evden İş İmkanları Neler?

Genel olarak evde yapılabilecek onlarca farklı iş var. Fakat seri üretim olarak düşünülen ve bir firma ile evden çalışacak kişiyi bir araya getiren en iyi iş, paketleme işi. Yani paketleme eve verilen işler arasında en popüleri ve yaygını diyebiliriz. Aklınıza gelebilecek her şeyin dahil edilebildiği bu iş her sektörden firmanın ihtiyaç duyduğu ve herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş olduğu için ön plana çıkıyor. İŞKUR da ev kadınlarına iş imkanı sunduğu bu programda paketleme işine yer veriyor. 

Şimdi bu işin detaylarına bakalım.

İŞKUR Evde Paketleme İşi

İŞKUR mandal işi, çorap işi, toka işi vb. olarak da bilinen bu iş oldukça kolay. Yani herkesin yapabileceği bir iş olarak görebilirsiniz. İşin detayları ise şu şekilde açıklanabilir:

 • Paketleme işinin sistemi gayet net. Paketleme işi veren firmalar, belirli şekil ve boyutlardaki paketlere yerleştirilecek ürünlerini evden çalışacak kişilere gönderiyor. Bu kişiler de firmanın isteği doğrultusunda paketleme işlemini gerçekleştiriyor.
 • Paketleme işinde aklınıza gelebilecek her türlü malzeme kullanılabiliyor. Mandal, toka, nikah şekeri, boncuk, çorap, tespih, plastik çatal ve kaşık, galoş, hediyelik… Hepsi bu iş kapsamına giren ürünler. Burada önemli olan şirketin ihtiyacı.
 • Firma çalışacak kişilere hem ürünleri hem de paketleri gönderiyor. Yani bu noktada sizin satın almanız gereken herhangi bir ürün yok.
 • Burada yapılacak tek şey, firmanın tariflediği şekilde paketleme yapmak ve işi zamanında teslim etmek. 
 • Tabii işi yaparken titiz davranmak, ürünlere ve paketlere zarar vermemek gerekiyor. Satışa hazır hale getirilen ürünlerde hasar oluşması istenen bir durum değil. 

Gördüğünüz gibi işin işleyişi gayet basit. Herkesin rahatlıkla yapabileceği bir iş. Yalnız burada önemli bir detayı dile getirmemiz gerekiyor. Bazen firmalar evlere direkt olarak iş veremiyor. Çünkü o zaman sigorta durumunda sıkıntı olabiliyor. Yani firmaların size sigorta yapması için iş yerinde çalışmanız gerekebiliyor. 

İŞKUR ile çalışan firmalar paketleme elemanlarını fabrikaya da çağırabiliyor. Yani normal mesai saati içerisinde işçi olarak paketleme işi imkanı sunan yerler de var. Bu tarz işlerde paketleme yapılacak ürünlerin çeşitliliği de artıyor. İş tamamen fabrikanın ürettiği ürünlere bağlı olarak değişiyor. Bunu da belirtmeden geçmeyelim. 

İşin detaylarını sizlerle paylaştık. Şimdi bu iş imkanlarına nereden ulaşabileceğinizi konuşalım.

3. İŞKUR Evde İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?

Bahsettiğimiz paketleme işlerinden haberdar olmak için iş ilanlarını takip etmek gerekiyor. Aksi halde açık pozisyonlar kaçabilir ve başvuru süresi dolabilir. 

Bu noktada yapacağınız tek şey, İŞKUR’un sitesindeki ilan sayfasını sık sık kontrol etmek. Burada hem evlere paketleme işi veren yerleri hem de fabrikaya paketleme işçisi arayan şirketleri görüntüleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

 • Bölüm sonunda sizlerle paylaşılan linki kullanarak İŞKUR iş ilanları sayfasına gidin.
iskur evde paketleme is ilanlari
 • Açılan sayfada bir form göreceksiniz. Bu, iş ararken farklı filtrelemeler yapabileceğiniz bir form. Burada “Meslek” kısmına “Paketleme İşçisi” yazın. Daha sonra sağ altta yer alan “Ara” yazısına tıklayın.
 • Dilerseniz bu form üzerinden paketleme işi aradığınız şehri ve ilçeyi de belirtebilirsiniz. Eğer daha önce bir iş ilanı gördüyseniz, o ilanın numarasını yazarak detaylarına ulaşabilirsiniz. Arama formunda yer alan diğer seçenekleri de kendinize uygun olanlar şeklinde işaretleyebilirsiniz. 
iskur evde paketleme is ilanlari2
 • Siz arama yaptıktan sonra iş ilanları gelecektir. Sayfayı biraz aşağıya kaydırdığınızda paketleme işi veren firmaların ilanlarına ulaşabilirsiniz. 

İŞKUR evde iş ilanları detaylarına nasıl ulaşacağımızı da konuşmuş olduk. Şimdi bu ilanlara nasıl başvurulur, ona bakalım.

Türkiye İş Kurumu – Açık İş İlanları sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

4. İŞKUR İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR üzerinden iş başvurusunda bulunmak için İŞKUR ofislerini ziyaret edebilirsiniz. İlan numarası ile beraber herhangi bir İŞKUR şubesine gidebilirsiniz. Ama daha pratik ve kolay bir yöntem olan, internetten başvuruyu da kullanabilirsiniz. İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden ilanlara başvurmak oldukça basit. 

İŞKUR ilanlarına internetten başvurmak için yapmanız gerekenlerin başında, İŞKUR’da profil oluşturmak geliyor. Tabii eğer daha önce bu adımı tamamlamadıysanız. Eğer profiliniz hazırsa, direkt başvuru aşamasına geçebilirsiniz. Profil oluşturmak içinse şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Öncelikle bölüm sonunda verilen linke tıklayın ve İŞKUR’un ilgili sayfasını ziyaret edin. 
iskur scp uye
 • Açılan ekranda “İş Arayan” tarafında “Üye Ol” yazısına tıklayın. 
iskur scp uyelik
 • Karşınıza bir üyelik sözleşmesi çıkacak. Onu onaylayın.
iskur scp uye form
 • Sonrasında önünüze açılan formu doldurarak ilerleyin. Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olun.

Üyelik adımlarını tamamladıysanız ya da zaten üyeyseniz, iş başvurusu için izlemeniz gereken adımlar da şu şekilde:

 • İlk olarak İŞKUR’un iş ilanları sayfasını açın ve arama yapın. Bunun için bir önceki bölümde verilen adımları izleyebilirsiniz.
iskur basvuru
 • Arama sonrasında aşağıda açılan ilanlardan başvurmak istediğiniz ilanın numarasına tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekrandan İŞKUR’a giriş yapın. Burada iş arayan girişini kullanabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi unuttuysanız ya da bilmiyorsanız, e-Devlet ile de giriş yapabilirsiniz. 
iskur basvuru2
 • Giriş yaptıktan sonra ilanın detayları açılacak. Buradan bilgileri inceleyebilir ve başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

Yalnız burada önemli bir noktayı belirtelim. Sisteme e-Devlet ile giriş yapabilirsiniz. Ama eğer İŞKUR kaydınız yoksa yani profil ve öz geçmiş oluşturmadıysanız, ilanlara başvuru yapamazsınız. Bilginiz olsun. 

Başvuru adımlarını da konuştuk. Bir de başvuru sorgulama işlemine bakalım.

İŞKUR E-Şube üzerinden profil oluşturmak için TIKLAYINIZ!

İŞKUR İş Arayan Girişi Nasıl Yapılır?

İŞKUR İş Başvurusu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

İŞKUR üzerinden yaptığınız iş başvurusunun durumunu öğrenmek için izleyebileceğiniz iki yol var. Bunları şöyle açıklayalım:

 • Bir önceki bölümde bahsedilen giriş işlemleri ile İŞKUR profilinizi açabilir ve buradan iş başvurularınızın detaylarını öğrenebilirsiniz.
 • Bu işlem için e-Devlet sisteminde yer alan bir sayfayı da kullanabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden başvuru sorgulamak için aşağıda verilen adımları izleyebilirsiniz:

 • Bölüm sonunda yer alan linke tıklayın ve e-Devlet sisteminin ilgili sayfasını ziyaret edin. 
meb1
 • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” diyerek giriş sayfasına gidin.
edevlet
 • e-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile ya da alternatif giriş seçeneklerini kullanarak sisteme giriş yapın.
iskur basvuru sorgulama
 • Açılan sayfada İŞKUR üzerinden yaptığınız başvuruların durumlarını inceleyebilirsiniz. Başvuruları tarih ve statüye göre filtreleyebilirsiniz. 

e-Devlet portalının “Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) – İş Başvurusu Sorgulama” sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

İŞKUR evde iş imkanları hakkında uzun uzun konuştuk. Şimdi kısa bir özet yaparak anlattıklarımızı toparlayalım:

 • İŞKUR ev hanımlarına paketleme işi imkanı sunuyor.
 • Bu işte ürünler firmanın tariflediği şekilde paketlere yerleştiriliyor.
 • Paketleme işinde kınadan tokaya kadar birçok ürün kullanılıyor.
 • İş ilanları için İŞKUR’un resmi internet sitesini takip etmek gerekiyor.
 • Site üzerinden iş arayan profili oluşturularak başvuru yapılabiliyor.
 • Başvuru sorgulama için e-Devlet kapısı da kullanılabiliyor. 

Siz İŞKUR’un sunduğu evde iş imkanlarını yeterli buluyor musunuz? Sizce çeşitlilik artırılmalı mı? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmak için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yazının altında yer alan yorum panelinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz öneri ve fikirlerinizi iletişim sayfamızdan da yazabilirsiniz. Facebook sayfamızı takibe alarak yayınlanan yazılarımızdan anında haberdar olabilirsiniz. 

İŞKUR Maaşları Ne Kadar? 

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Nedir?

İŞKUR Öğrenci Sosyal Çalışma Programı Nedir?

İŞKUR Kursiyer Ücretleri Ne Kadar?

İŞKUR İçin Hangi Numara İle Bağlantı Sağlayabilirim?

ALO 170 Çalışma Hayatı İletişim Merkezi aracılığı ile bağlantı sağlamanız mümkündür.

İŞKUR Resmi İnternet Sayfasına Nasıl Ulaşabilirim?

https://www.iskur.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

 1. Betül dedi ki:

  Merhaba evde paketleme işi yapmak istiyorum

 2. Kübra İdiz dedi ki:

  Evde paketleme işi istiyorum

 3. Ülkü durak dedi ki:

  Merhaba ben Ülkü İzmir Menderes teyim evde paketleme işi istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz saygılar

 4. Nurcan taş dedi ki:

  Evde paketleme yapmak istiyorum en kısa zamanda dönüş yaparsanız sevinirim

 5. Fatma dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum geri dönün lütfen.

 6. Hatice dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak isiyorum banada istermisiniz istanbul kartal

  1. Hatice dedi ki:

   Evde paketleme işi yapmak istiyorum banada ulasirmisiniz ist kartal

  2. Rabia dedi ki:

   Bende evde paketleme işi yapmak istiyorum

  3. Mehtap dedi ki:

   Merhaba evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen acil

 7. Gizem Rabia bağ dedi ki:

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

 8. leyla bulut dedi ki:

  merhaba,evde paketleme işi yapmak istiyorum.

 9. Fatma dedi ki:

  merhaba evde paketleme işi yapmak istiyorum.

 10. Fatma dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim acil işe ihtiyacım var

 11. Meryem dedi ki:

  Merhabalar ben evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun lütfen bende ev hanımıyım

 12. Hatice dedi ki:

  İş başvurusu yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 13. Safiye Acar dedi ki:

  Bende evde iş imkanından faydalanmak istiyorum.Düzenli temiz çalışırım dönüş yaparsanız sevinirim.Ankara

 14. Rakide ayaz dedi ki:

  Merhaba evde paketleme işi istitorum

 15. Merve özcan dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum

 16. Çiğdem Çelik dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum bizim buralarda hiç iş yok bu olursa çok iyi olur yardımcı olursanız sevinirim

 17. Maşallah ay dedi ki:

  Evde paketleme işi istiyorum

 18. Pınar dedi ki:

  Merhabalar engeli kanser hastasıyım üç cocok okutiyorum evde paketleme isi istiyorum

 19. Saime dedi ki:

  Merhaba eve iş istiyorum

 20. Aslı dedi ki:

  Merhaba ben evde paket işi yapmak istiyorum

 21. Kevser dedi ki:

  Paketleme işi istiyorum

 22. Seyhan dedi ki:

  Evde sabun paketlemek istiyorum çok ihtiyacım var 3 çocuğumun gelirini sağlamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 23. Gönül dedi ki:

  Dört çocuğum var ise ihtiyacım var evde paketleme işi arıyorum

 24. Salihe dedi ki:

  Selamun aleyküm evde paketleme işi yapmak istiyorum eşime ve çocuklarıma bir katkıda bulunmak istiyorum.

 25. Perihan Erbil dedi ki:

  Merhaba evimde paketleme işi yapmak istiyorum işe çok ihtiyacım var gurubunda var

 26. Mizgin yıldız dedi ki:

  merhabalar ben de evde paketleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var dönüş sağlarsanız memnun olurum

 27. Elvan kılıç dedi ki:

  Merhaba evde güvenilir paketleme işi başvuru yapmak istiyorum benim numaradan ulaşabilirsiniz

 28. irem bilger dedi ki:

  evde paketleme işi yapmak istiyorum

 29. Elif dedi ki:

  Evde yapmak istiyorum ihtiyacım var

 30. Elif dedi ki:

  Çok calişkan biriyimdir aileme katkıda bulunmak istiyorum geçim zorlaşmiş

 31. Rabia dedi ki:

  Lütfen çok ihtiyacım var Doğubayazıta oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum

 32. Seher dedi ki:

  Benim evde ek işe ihtiyacım var lütfen geri dönüş yapınız

 33. Fadime duranoruç dedi ki:

  Evde paketleme işi istiyorum

 34. Rabia dedi ki:

  Merhabalar ben rabia aydemir agrı doğubeyazıtta yaşıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum

 35. seydaakgonul dedi ki:

  merhaba evde paketleme isi yapmak istiyorum

 36. Suzan dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen ihtiyacım var yardımcı olun

 37. Suzan dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen banada yardımcı olun

 38. Yasemin dedi ki:

  Paketleme işi yapmak istiyorum lütfen

 39. Kübranur dedi ki:

  Acil işe ihtiyacımız var ablamla. Depremzedeyiz ve başka bir ile geldik mecburen. İhtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Acil iş bulmamız gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim

 40. Dilek dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum

 41. sevil dedi ki:

  evde iş yapmak istiyorum lütfen çabuk dönüş sağlayın

 42. Gul dedi ki:

  İş eve istiyorum