Kamu HaberSorgulamalar

PTT Sınavı Ne Zaman? 2024 PTT Sınav Giriş Belgesi Sorgulama

PTT Sınavı Ne Zaman? PTT Sınav Giriş Yerleri Sorgulama, PTT Sınav Başvurusu, PTT Sınav Kaç Dakika, PTT Sınav Yerleri ve daha fazlası yazımızda...

PTT Sınavı Ne Zaman? PTT Sınav Giriş Belgesi Sorgulama; PTT tarafından gerçekleştirilecek olan sınavın ne zaman olduğunu binlerce aday merak etmektedir.17 farklı merkezde sınava girecek olan adaylar, sınav giriş belgesi ve T.C. kimlik kartları ile sınava giriş yapabilecek. Sınav giriş belgesini, T.C. kimlik kartını yanında bulundurmayan adayların sınav binasına girişi için izin verilmez.

PTT Sınavı Ne Zaman? PTT Sınav Giriş Belgesi Sorgulama

PTT yazılı sınavı için adayların nerede sınava girecekleri belli oldu. Adaylar, Gazisem üzerinden sınav giriş yerlerini öğrenebilir ve sınava giriş için belgelerini yazıcıdan çıkartabilirler. PTT Personel Alım Sınavı giriş belgesi, gazisem.gazi.edu.tr internet sitesinden alınabilir.

Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi internet sitesine giriş yapan adaylar; ‘Duyurular’ kısmında bulunan ‘Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Personel Alım Sınavı Giriş Belgesi’ bağlantısından giriş belgelerini alabilirler. Giriş belgesi için, T.C. kimlik numarasının girilmesi ve güvenlik doğrulamasının yapılması gerekir.

Sınav Kaç Dakika Olacak?

  • PTT Gişe ve Büro Görevlisi, Uzman Yardımcı (Tercümanlık-Mütercim) yazılı sınav süresi 120 dakika olacak. 10.00’da başlayacak olan sınav 12.00’da sona erecek.
  • Mühendis, Mimar, Avukat, Postacı, Tekniker, PTT Uzman Yardımcısı (Tercümanlık- Mütercim hariç) yazılı sınav süresi de 150 dakika olacak. 10.00’da başlayacak olan sınav 12.30’da sona erecek.
  • Sınav süresi bitmeden önce sınav salonundan çıkmak isteyen adaylar, belirtilen süre aralığında sınav salonundan çıkış yapabilirler.
ptt sınavı ne zaman?
ptt sınavı ne zaman?

PTT Personel Alım Sınavı’nda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınava girecek olan adaylar, sınav başlangıç saatinden sonra 15 dakika içerisinde geldiklerinde de sınava alınacaklar. Sınavın ilk 30 dakikası içinde sınav salonundan adayların çıkışına izin verilmeyecek. Sınav bitiş saatine 10 dakika kala da sınav salonundan çıkış yapılamayacak.

Sınava girecek olan adayların T.C. kimlik kartını ve sınav giriş belgesini yanında bulundurması gerekir. Sınav için belirlenen belgeler dışında herhangi bir araç gereç ile sınava girilmesi yasaktır. Yasak olan araç gereçler ile sınav binasına adayların giriş yapmasına izin verilmez. Adayların sınav günü yanlarında getireceği herhangi bir eşya da emanete alınmaz.

Sınavda belirtilen süreler dışında, sınav salonunu herhangi bir nedenden dolayı terk eden adayların ve sınav kurallarına uymayan adayların da sınavları da geçersiz olarak sayılır.

Sınav Hangi Merkezlerde Yapılacak?

PTT tarafından 12 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan yazılı sınav, 17 farklı il merkezinde gerçekleştirilecek. Bu sınav merkezleri; İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Adana, Bursa, İzmir, Samsun Antalya, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Van, Gaziantep, Kayseri, Konya, Kocaeli, Erzurum ve Malatya’dır.

PTT Eleman Alımı Şartları Neler? PTT Personel Alımı Ne Zaman? (Güncel)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu