enflasyonemeklilikötvdöviz

PTT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

PTT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
A+
A-

PTT, personel alımı için sınav gerçekleştirdi. Sınav; Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir başta olmak üzere 17 merkezde düzenlendi. Yazılı sınava giren adaylar, PTT sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Sınav sonuçlarının ilan edilmesiyle birlikte adaylar sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınava, yazılı puanı en yüksek olandan başlanarak sıralama yapılacak. Alım yapılacak personel sayısının 3 katı aday, sözlü sınava çağrılacak.

PTT Sınavı İle Kaç Alım Yapılacak?

PTT sınavı sonucuna göre;

  • Bin 623 postacı
  • 200 tekniker
  • 2 bin 625 gişe personeli
  • 82 avukat ve
  • 470 mühendis alınacak.

PTT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

PTT sınav sonucunu merak eden adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya devam ediyor. PTT sınav sonuçları ile ilgili adaylara resmi bir açıklama yapılmadı. Yazılı ve sözlü olarak yapılan sınavların sonuçları, PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. İnternet sitesinden yapılacak olan sonuç açıklamaları, tebliğ niteliğinde olacak ve adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

PTT Sınavında Başarılı Olmak İçin Kaç Puan Gerekir?

PTT tarafından yapılacak olan alımlarda her kadro için belirlenmiş olan taban puan bulunur. Belirlenen puanlara göre;

  • Mühendis, tekniker, mimar ve PTT uzman yardımcılığı pozisyonları için başvuru yapanların yazılı ve sözlü sınavlarda en az 70 puana ulaşması gerekiyor.
  • Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik, pazarlama, bankacılık, PTT’de çalışan firma elemanı) , postacı pozisyonlarına başvuru yapanların da en az 60 puan alması gerekiyor.

Pozisyonlar için belirlenen taban puana ulaşan adaylar başarılı sayılır, gereken taban puana ulaşamayan adaylar başarısız kabul edilir.

PTT Sınav Soruları Yayınlandı!

PTT sınavına giren adaylar, soruları inceleyebilirler. Sınav sorularının yayınlanması ile birlikte adaylar sınav için itiraz işlemlerini de gerçekleştirebilirler. PTT sınav itiraz işlemleri gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapılabilecek.

PTT sınavı için itiraz edecek olan adayların ilk olarak, PTT 1840 numaralı posta çeki hesabına 60 Türk Lirası itiraz ücreti yatırması gereklidir. İtiraz ücretinin yatırıldığını gösteren belge ve itiraz dilekçesi, gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine gönderilerek itiraz işlemi tamamlanabilir.

Sınavda Başarılı Olanlar Göreve Ne Zaman Başlayacak?

Yazılı ve sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemleri, belirli dönemlerde bir yıl içerisinde gerçekleştirilir. Yazılı sınav sonucunda gişe ve büro görevlisi ile postacı pozisyonları için de psikometrik inceleme uygulanır. İnceleme sonucunda göre de bu pozisyon için adayların atamaları yapılır.

PTT Sınav Giriş Belgesi, Yerleri Sorgulama

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.