SGK - SSK

Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı Yapar mı? 2024 SGK Karşılar mı?

Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı Yapar mı? SGK Karşılar mı? Jinekomasti Ameliyatı Nedir? Jinekomasti İçin Hangi Bölüme Gidilir? Devlette Jinekomasti Ameliyatı, Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları, Jinekomasti Devlet Hastanesi Hangi Bölüm? Jinekomasti Nedir? Jinekomasti Ameliyatı Kaç Saat Sürer? Ameliyattan Önce Hangi Testler Yapılıyor? Operasyon Sonrası İyileşme Süreci Nasıl? İşe Ne Zaman Dönebilirim ve daha fazla sorunun cevabı yazımızda...

Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı Yapar mı? SGK Karşılar mı? Jinekomasti ameliyatı olmak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri de ameliyatı SGK’nın karşılayıp karşılamadığıdır. Jinekomasti İçin Hangi Bölüme Gidilir? SSK Jinekomasti Ameliyatı Ücretini Karşılar mı gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Erkeklerde görülen meme büyüklüğüne, jinekomasti adı veriliyor. Bu büyüklüğün çoğu zaman kişinin genel vücut yapısı ile doğru orantılı olarak geliştiği düşünülse de aslında nedeni östrojen ve testosteron dengesindeki bozukluk. Günümüz şartlarında sanayinin getirmiş olduğu yerleşik şehir hayatı, doğal ortamların az oluşu, bu faktörlere bağlı hareket kısıtlılığı ve dengesiz beslenme jinekomastiye davetiye veriyor.

Genellikle çift taraflı, nadiren ise tek taraflı görülen jinekomasti, dünyadaki her 18 erkekten 1’inin sorunu olmaya başladı. Kişilerin ise akıllarındaki en büyük soru; “devlet hastaneleri jinekomasti ameliyatı yapıyor mu?” oluyor. Bu yazımızda “SGK jinekomasti ameliyatını karşılar mı?” sorusuna yanıt verirken, jinekomasti ameliyatı fiyatları konusunda da sizleri detaylı bilgi sahibi yapacağız.

Devlet Hastanesinde PRP Ücreti? (SGK Karşılıyor mu)

Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı Yapar mı? SGK Karşılar mı?

Erkeklerdeki meme büyüklüğü olarak adlandırılan jinekomasti için yapılacak ameliyat ne yazık ki SSK tarafından karşılanmıyor. Nedeni, operasyonun tıbbi bir ihtiyaç olmaması. Bu operasyon, SGK tarafından kozmetik prosedür olarak değerlendiriliyor.

sgk jinekomasti ameliyatını karşılıyor mu?
sgk jinekomasti ameliyatını karşılıyor mu?

Jinekomasti İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Jinekomasti olarak bilenen meme büyüklüğü, hem bir sağlık sorunu hem de estetik görünüm rahatsızlığıdır. Jinekomasti ve tedavisine dair tüm süreci planlayıp ve operasyonu gerçekleştirecek olan kişiler Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlarıdır.

Bu sebeple öncelikli olarak muayene olmanız gereken bölüm, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümüdür. Jinekomasti operasyonunun yalnızca bu branşta uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Bu bölümde ihtisasını tamamlamış doktorların almış oldukları eğitim sürecinde, onlara insan vücuduna verilecek zararın en az seviyede olması gerektiği öğretiliyor. Bu bölümün doktorları, her zaman estetik görünümün en iyi şekilde sağlanmasını amaçlıyor.

Eğer jinekomasti probleminiz varsa ve bu ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, doktor ve hastane seçiminizi yapmadan önce çok iyi bir araştırma yapın. iyi bir doktor ve hastanede ameliyat olmak her zaman için önemli.

Jinekomasti Ameliyatı Ücreti Ne Kadardır?

Fiyatı, jinekomastinin tedavisinde kullanılacak teknik ve hastanın ihtiyaçlarına göre şekillendirilir.

Jinekomasti Hakkında Yanıtları Merak Edilen Sorular

Ameliyat Olmaya Karar Verdim, Beni Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Almış olduğunuz ameliyat tarihinde, sabah hiçbir şey yiyip içmeden hastaneye gidiyorsunuz. Özellikle son 8 saat içerisinde bir şey tüketmemiş olmanız çok önemli. Operasyon öncesinde bazı tahlil ve testleriniz yapılıyor. Bu testlerin sonucu yaklaşık 30 dakika içerisinde çıkıyor ve buna göre ameliyata alınıyorsunuz. Genel anestezi altında yapıldığı için hiçbir şey hissetmeyeceksiniz.

Ameliyattan Önce Hangi Testler Yapılıyor?

Her ameliyat öncesinde olduğu gibi tam kan sayımı ve pıhtılaşma testlerinin bu operasyon öncesinde mutlaka yapılması gerekiyor. Eğer bir başka rahatsızlık şüphesi varsa, farklı testler de gerekebilir. Örneğin, idrar yollarında bir enfeksiyon durumu söz konusu ise idrar testi de istenir. Bu tahlil ve tetkiklerin sonucu, ameliyatı yapacak cerrah ya da anestezi uzmanı tarafından yorumlanır.

jinekomasti ameliyatı
jinekomasti ameliyatı

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

Ameliyat sonrasında, göğüs bölgenize baskılanmış sıkı bir bandaj ile uyanacaksınız. Bu bandaj 4 gün kalacak ve 4. gün sonunda doktorunuz tarafından çıkarılacak. 5. gün itibariyle herhangi bir korse kullanımına gerek kalmaksızın, giysilerinizi olduğu gibi giyebileceksiniz. İlk 1 ay ise göğüs bölgenize darbe almamaya ve kaldıracağınız eşyaların ağır olmamasına çok dikkat etmeniz gerekiyor.

İşe Ne Zaman Dönebilirim?

Eğer masa başı bir işte çalışıyorsanız, operasyondan sonraki gün hemen işinize dönebilirsiniz. Ancak doktorunuzun size tavsiyesi, 3 iş günü istirahat etmeniz yönünde olacaktır. Genellikle bu 3 günün sonunda, iyileşme sürecinizde hiçbir sorun yaşamazsınız.

Erken iyileşme döneminizde, yara yeriniz hemen kapanır. Eğer mevcut morluklar var ise hızlı bir şekilde geçer ve duyduğunuz ağrılar hafifler. İlk haftadan sonra ise şişlikleriniz geçer, deri kendisini tamamen toplar, izler yavaş yavaş silikleşir. Bu süreçte göğsünüzde his kaybı oluşabilir, bu son derece normal. Göğsünüzde hissedeceğiniz his kaybının geçmesi yaklaşık 3 ila 6 ay kadar sürecektir.

Diğer Hastalıklar:

SGK Kök Hücre Tedavisini Karşılar mı?

SGK İmplant Tedavisini Karşılar mı?

SGK Anlaşmalı Hastaneler:
İzmir’de Bulunan SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler

Ankara’da Bulunan SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler

İstabul’da Bulunan SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Benim tektikler sonucu liposuction olmam gerekiyor istanbul Avrupa yakasında hangi hastanede olabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu