Edevlet.net

SGK NACE KODU

19.08.2014

Sosyal Güvenlik Kurumu, internet sitesi üzerinden pek çok işlemi gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. SGK sorgulama hizmetleri sayesinde sorgulama yapabilir ya da işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bilgi edinme amacıyla da Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesini kullanabilirsiniz. SGK hizmetlerinden biri de SGK nace kodu uygulamasıdır. SGK nace kodu ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

SGK Nace Kodu Nedir?

Avrupa Toplumunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistik Sınıflaması yani Nace, Avrupa’da ekonomik faaliyetlerle ilgili istatistiklerin belirlenmesi amacına yönelik bir başvuru kaynağıdır. Nace kodlamasında faaliyet konularına göre işletmelere 6 haneli bir kod verilmektedir. Nace kodunuz, işyeri SGK sicil numaranızın 2.hanesinden başlayarak 8.haneye kadar olan kısımdır.

SGK Nace Kodu Değişikliği Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilen, SGK nace kodu değişikliği hizmet için yazımızın sonunda sizler için paylaştığımız linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada kullanıcı girişi yapmalısınız. Kullanıcı giriş bölümündeki kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresi gibi bilgileri girdikten sonra “Giriş” butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemler sonucu SGK nace kodu değişikliği hizmetini gerçekleştirme işlemine geçebilirsiniz.

SGK Nace Kodu Değişikliği için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SGK Nace Kodu Listesi Nedir?

Aşağıda sizler için vermiş olduğumuz linke tıklayarak SSK nace kodu listesine ulaşabilirsiniz. Bu listede işyerinizin nace koduna göre işyeri tehlike sınıflarını öğrenebilirsiniz. Liste bilgisayarınıza excel dosyası olarak inecektir.

SGK Nace Kodu Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.