İş Fikirleri

10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 2024

10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri, 10 Bin TL ile Ne Yapılır? Küçük Sermaye ile Ne İş Yapılır? Al Sat Yapılacak İşler, Az Parayla Ne İş Yapılır? Hangi İş Çok Para Kazandırır? gibi tüm soruların cevapları ve daha fazlası yazımızda...

10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri; Sizin de yeni bir iş kurmak için attığınız ilk adımda, aklınıza gelecek ilk unsurlardan birisi sermaye olacaktır. Yeni bir işe adım atmak istiyorsanız sermayenizi doğru belirlemeli ve kendinize uygun bir iş fikrini benimsemelisiniz.

10 bin TL sermaye ile ne işi yapabilirim diyorsanız piyasada yapabileceğiniz onlarca mevcut iş bulunuyor. Biz de bu yazımızda sizlerin 10 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

Siz de 10 bin TL bütçeye sahipseniz ve amacınız yeni bir iş kurmaksa, hangi işleri yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız makaleyi aşağı kaydırmanız yeterli…

Türkiye’de Okuyup Yurt Dışında Yapılabilecek Meslekler 2024

10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

 sermayeli i̇ş fikirleri
sermayeli i̇ş fikirleri

Siz de 10 bin TL sermayeniz ile yeni bir işe adım atmak ve başlamak istiyor olabilirsiniz. Size yardımcı olabilmek adına aşağıda birbirinden farklı 10 bin TL sermayeli iş fikirlerinden bahsettik.

10 bin TL bütçe ile piyasada yapabileceğiniz birçok iş vardır. Siz de kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir iş fikrini benimseyebilir ve seçebilirsiniz.

Ancak yeni bir iş kurmaya başlarken dikkat edeceğiniz önemli detaylardan biri de sermayenizi doğru harcamak ve gerekli olan stratejileri kullanmak olacaktır.

Hadi gelin birlikte 10 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirlerine bakalım:

  • Eşya Alım- Satımı yapma
  • Çiğ köfte dükkânı açmak
  • E – Ticaret yapmak
  • Fotoğrafçılık yapmak
  • Mahalle manavı açmak
  • Çocuk giyim mağazası açmak
  • Butik kafe açmak
  • Dondurma dükkânı açmak

Yukarıda listelediğimiz iş fikirleri oldukça karlı ve pratik olup aynı zamanda da 10 bin TL sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer alır. 10 bin TL sermaye ile yapılabilecek daha bir ton iş buraya sıralanabilir. Günümüzde 10 bin TL sermaye ile girişimcilerin tercih ettikleri işler yukarıdaki gibidir.

Hadi gelin birlikte 10 bin TL ile yapılabilecek iş fikirlerini daha yakından bakalım:

Eşya Alım- Satımı Yapma

eşya alım- satımı yapma
eşya alım- satımı yapma

İnternet ortamında her gün çeşitli ve birbirinden farklı onlarca ürün satışı yapılmaktadır.  Sizin de piyasada 10 bin TL bütçe ile satın alabileceğiniz birden fazla türde ürün bulunduğunu göz ardı etmemelisiniz.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli unsur, alacağınız ürünü fiyatından daha düşük alıp, daha sonra aldığınız ürünü ise kendi fiyat değerinde satmanızdır. Böylelikle ürünü değerinde sattığınız için kar elde edecek ve para kazanacaksınız.

İnterneti aktif ve etkin bir şekilde kullanmanız size ekstra olarak avantaj ve fayda sağlayacaktır. Ucuz ürünler her zaman daha hızlı satılmaktadır.

Siz de internet üzerinde ucuz ürünlerin satışlarını kovalayabilir ve ürün satışa koyulduğu anda da hemen alarak daha farklı bir fiyat oranında tekrar satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Çiğ Köfte Dükkânı Açmak

çiğ köfte dükkanı açmak
çiğ köfte dükkanı açmak

Ülkemizde hem ucuz hem de karlı olmasından kaynaklı son zamanlarda oldukça rağbet gören iş fikirlerinin başında çiğ köfte dükkânı yer alabilir. Özellikle de 10 bin TL sermayeye sahip ev hanımları ve öğrenciler için yapılabilecek iş fikirlerinden biridir.

Siz de yeni bir iş kurmak istiyorsanız ve 10 bin TL sermayenizde varsa tercihinizi çiğ köfte dükkânından yana kullanabilirsiniz. Çiğ köfte dükkânı açmanın maliyetli bir iş fikri olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çiğ köfte dükkanı açabilmek için ihtiyacınız olan tek ekipman soğutucudur.

Siz de öğrencilerin çok olduğu dershane ya da okul gibi yerlerde çiğ köfteci dükkânı açarsanız tutma ihtimali oldukça yüksek olacaktır. Ayrıca dükkânınızın tanıtımını ve reklamını da yapmak için internet sayfası ya da sosyal medya platformlarını kullanmanız işe yarayacaktır.

E – Ticaret Yapmak

e- ticaret yapmak
e- ticaret yapmak

10 bin sermaye ile yapılabilecek işlerden birisi de e ticaret yapmaktır. Kısaca ifade etmek gerekirse, İnternet üzerinde herhangi bir sitede ürün satışı yapıyorsanız e – ticaret yapmış oluyorsunuz. Siz de yeni bir işe başlamak istiyorsanız e- ticaret iş fikrini benimseyebilir ve sermayenizi bu doğrultuda kullanmayı tercih edebilirsiniz. 10 bin TL sermaye ile satışını yapmak istediğiniz ürünleri belirleyip alabilir ve e- ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

E- ticaretten başlangıç aşamasında çok fazla para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz büyüktür. E- ticarette büyüyebilmek için doğru stratejileri uygulamalı ve adınızı duyurarak müşteri elde etmelisiniz. İşiniz zamanla oturduğunda siz de yavaştan para kazanmaya başlayacaksınız.

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? 2024 Getir Kurye Nasıl Olunur?

Fotoğrafçılık Yapmak

fotoğrafçılık yapmak
fotoğrafçılık yapmak

10 bin TL sermaye ile fotoğrafçılık yapılır mı demeyin! Elbette yapılır. Siz de insanların özel anlarına tanıklık etmek ve onları mutlu etmek isterseniz fotoğraf çekimleri yaparak istediğiniz ücreti talep edebilirsiniz. Düğün organizasyonları ya da doğum sürecinde yaptırılan fotoğraf çekimleri sayesinde sizde bu iş fikrinden iyi paralar kazanabilirsiniz.

Ancak fotoğrafçılık yapabilmek için bazı temel eğitim ve sertifikalara sahip olmalısınız. Aksi takdirde müşteri bulmak için bir tık zorlanabilirsiniz. Bunun yanı sırada fotoğrafçılığı profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız iyi bir fotoğraf kamerasına ihtiyacınız vardır.

Mahalle Manavı Açmak

manav açmak
manav açmak

Siz de yeni bir dükkân açmak istiyorsanız kendi mahallenizde sokak arasında bir manav dükkânı açabilir ve işletmeye başlayabilirsiniz. Maliyeti az ve düşük sermaye ile gerçekleştirebileceğiniz bu iş fikri için gerekli olan tek şey bir adet dükkândır. Siz de mahallenizde bir manav dükkânı kiralayabilir ve toplu bir şekilde satabileceğiniz meyveleri alarak işletmenize koyabilirsiniz.

Manav dükkânını mahallenizde açacağınız için hem müşteri kaybı yaşamazsınız hem de oldukça avantajlı bir durumda olursunuz. Zamanla mahalle içerisinde adınız kulaktan kulağa duyuldukça müşterilerinizde daha fazla artabilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli bir püf nokta var!

Siz de meyveleri satın alacağınız yerin kaliteli olmasına ve meyvelerinde ezik ya da büzük olmamasına dikkat etmelisiniz.

Çocuk Giyim Mağazası Açmak

çocuk giyim mağazası açmak
çocuk giyim mağazası açmak

10 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz karlı iş modelleri arasında çocuk giyim mağazası açmak da sayılabilir. Çocukların ihtiyacı olabilecekleri ürünleri, toptan fiyatına satın alarak çocuk giyim mağazanızı açabilirsiniz.

Çocuk giyim mağazası açmak için de seçeceğiniz lokasyon oldukça büyük önem taşır. Çocuk giyim mağazası için tercih edeceğiniz yerin, işlek bir caddede olmasına özen gösterirseniz müşteri portföyünüz de oldukça geniş yelpazeli olacaktır.

İnternet üzerinde, sosyal medya platformlarında, çocuk giyim mağazanızı pazarlayarak satışlarınızı hızlı bir şekilde arttırma şansını elde edebilirsiniz. Bu iş fikrini yapabilmek için bazı izin ve gerekli belgelere ihtiyacınız olduğundan mağaza açmadan önce evrakları almalısınız. Ayrıca çocuk giyim mağazasını açabilmeniz için de eğitim ve bir takım sertifikalara sahip olmalısınız.

LC Waikiki Evde Paketleme İşi Başvurusu 2024 LCW Evlere İş Veriyor mu?

Butik Kafe Açmak

butik kafe açmak
butik kafe açmak

10 bin TL sermaye ile siz de rahatlıkla bir butik kafe açabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler birkaç masa ve sandalyeden ibaret olacaktır. Birde tabi ki ekipmanları unutmamak gerek.

Siz de işlek bir caddede küçük bir butik kafe açabilir ve oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Dondurma Dükkânı Açmak

dondurma dükkanı açmak
dondurma dükkanı açmak

Dondurma, yazın sıcak havalarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Siz de park ya da mahalle arası bir sokakta bile küçük bir dondurma dükkânı açarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Düşük sermaye ve az bir deneyim ile gerçekleştirilebilecek iş fikirleri arasındadır.

 

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte 10 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirlerinden bahsettik.

Siz de 10 bin TL sermaye ile kısa sürede yapabileceğiniz bir iş fikri arayışındaysanız içeriğimizde yer alan iş fikirlerinden birine bakabilir ve değerlendirebilirsiniz. Ayrıca diğer iş fikirleri için de sitemizde yer alan ilgili kategori başlığını da inceleyebilirsiniz!

Su Bayiliği Veren Firmalar 2024 Fiyatları ve Şartları

Komagene Bayilik Başvurusu 2024 Fiyatları ve Başvuru Şartları

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu