Yardım Başvurusu

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? 2024 BİM Yardım Kartı Başvuru Formu

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu - BİM Hediye Kartı İçinde Ne Kadar Var? BİM 2.000 TL Limitli Yardım Kartı Başvurusu, BİM Hediye Kartı Nedir? BİM Hediye Kartı 1000 TL Doğru mu? BİM Kart Nereden Alınır? BİM Hediye Kartı Kaç TL? BİM Hediye Kartı ile Neler Alınır? BİM Yardım Kartı Nedir? BİM Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? BİM Yardım Kartı Sorgulama, BİM Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası, BİM Yardım Kartı Limiti Ne Kadar? Yardım Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? 2024 Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli? BİM Yardım Kartı İçinde Ne Kadar Var? BİM Hediye Kartı Bakiye Sorgulama ve daha fazlası yazımızda...

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? BİM Yardım Kartı Başvuru Formu ; Yardım kartı denilince akla ilk BİM yardım kartları gelmektedir. Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrası yardım kartları ile ihtiyaç sahipleri temel gereksinimlerini karşılayabilmekte ve bir nebze de olsa giderleri için destek sağlayabilmektedir. Sosyal yardım başvurularında ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyalarına büyük marketler de destek olmuştur. Bu doğrultuda yardım kartları ve hediye kartları ile bir nebze de olsa kişilerin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadırlar. Çok sayıda kurum ve kişi bu şekilde yardım yapmaktadır.

Yardım yapan marketler zincirinden biri de BİM dir. BİM ülkemizde önde gelen zincir marketlerinden biridir. BİM yardım kartı hakkında tüm bilgiler yazımızda mevcuttur. BİM yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, BİM yardım kartı sorgulama, BİM yardım kartı başvurusu telefon numarası, BİM yardım kartı limiti ne kadar, yardım kartı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir, yardım kartı hangi marketlerde geçerli, BİM yardım kartı kimlere verilir, market yardım kartı başvuru formu, BİM hediye kartı bakiye sorgulama gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda.

Mama ve Bez Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır Ne Zaman Yatar?

BİM 2.000 TL Limitli Yardım Kartı Başvurusu

Ülkemizde meydana gelen ve 10 ilimizle birlikte sınır ülkelerde de yıkım ve can kaybı meydana getiren, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremden sonra birçok yardım kampanyası düzenlenmiştir.

Yapılan yardımlara büyük zincir marketler de katılmış ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yaralarına bir nebze de olsa merhem olmaya çalışmışlardır. Büyük zincir marketlerin yanında yurt dışı destekli yardımlar da ülkemize ulaştırılmaya devam etmektedir. Özellikle Tayvan merkezli bir iyilik vakfı, Türkiye temsilcisi önderliğinde büyük bir yardım gerçekleştireceğini ve bu yardımı BİM kartları aracılığı ile 2.000 TL limitlerle yapacağını duyurmuştur. 

Sizler de Tayvan merkezli bu vakıftan 2.000 TL değerindeki BİM kartını alabilmek için randevu oluşturmalı ve telefonunuza gelen onay ile belirtilen dağıtım yerine istenilen saat aralığında gitmeniz gerekmektedir. Randevu için isterseniz  [email protected] adresine mail atabilir ya da 0534 064 35 54 numarası üzerinden talebinizi oluşturabilirsiniz.

Kullanım süresi 1 yıl olan BİM yardım kartı yaklaşık 40 bin aileye 2 bin TL limitlerle dağıtılacaktır.

bi̇m yardım kartı nasıl alınır?
bi̇m yardım kartı nasıl alınır?

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Formu

Yardıma muhtaç ve yoksul vatandaşlara belediyeler her daim yardım eli uzatmaktadır. Erzak yardımından giyim yardımına kadar pek çok sosyal yardımda bulunan belediyeler aynı zamanda sosyal yardım kartı ile de vatandaşa umut kapısı olmuştur.

Sosyal yardım kartı sayesinde belediyelerin anlaşmalı marketlerinden ihtiyaçlarını alabilen yardıma muhtaç vatandaşlar böylelikle evlerine temel ihtiyaçlarını götürebilmektedir. Ülkemizde birçok belediye tarafından verilen sosyal yardım kartı sayesinde yoksul vatandaşlar evlerine erzak götürebiliyor.

Belirli bir limiti olan sosyal yardım kartı sadece anlaşmalı marketlerde kullanılır. Bu marketlerden tütün ve alkol haricinde vatandaş istediğini alabilir. Kendi ihtiyaçlarına yönelik alışveriş yapma imkanı sunan belediyeler birçok vatandaşa bu sosyal yardım kartlarından dağıtmıştır.

bi̇m yardım kartı nasıl alınır? başvuru sorgula 2023 - belediye yardımları

BİM Yardım Kartı Nedir?

BİM yardım kartı hayırsever vatandaşlar tarafından BİM marketlerinden belli bir limit karşılığında satın alınarak yoksul kişilere verilen yardım kartının adıdır. Bu kart sayesinde yardıma muhtaç vatandaşlar BİM marketlerine giderek ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabilirler.

BİM yardım kartının yanı sıra ülkemizde dağıtılan sosyal yardım kartı sayesinde de anlaşmalı marketlerden muhtaç durumda olan vatandaşlar alışveriş yapabilirler. Sosyal yardım kartına başvurmak için ise bulunduğunuz yerin belediyesine giderek sosyal yardım başvuru formunu doldurmanız gereklidir.

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Yardım Kartı Başvurusu

BİM Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM yardım kartı başvurusu bulunmamaktadır. BİM marketlerinden hayırsever vatandaşlar ya da iş sahipleri belli bir limit karşılığında hayır işlemek için bu kartlardan satın alıp yardıma muhtaç vatandaşlara verirler.

Yani ihtiyaç sahibi olan kişiler BİM yardım kartı için başvuruda bulunamaz. Ayrıca iş sahipleri çalışan personellerine hediye amaçlı BİM yardım kartlarından satın alıp onlara verebilir.

Kısacası hayırsever vatandaş 50 TL, 100 TL ya da 300 TL gibi limiti bulunan kartları satın alıp yardıma muhtaç kişilere vermektedir.

Sosyal yardım kartı başvurusu için ise e-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

Belediye sosyal yardım kartı talebinin yanı sıra vermiş oldukları diğer yardımlardan da faydalanmak için başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Hangi yardım türüne ihtiyacınız var ise başvuru formunda o yardım türünü mutlaka belirtiniz.

Ayrıca sosyal yardım kartı için e-Devlet üzerinden yapılan başvuru ön başvuru niteliği taşımaktadır.

BİM Yardım Kartı Sorgulama

Alışveriş için BİM marketine giden vatandaşlar sahip oldukları BİM yardım kartının bakiyesini çalışan kasiyerden öğrenebilirler.

Sosyal yardım kartını sorgulamak için ise ALO 153 beyaz masa hattını, e-Devlet sistemini ya da başvuruda bulunduğunuz belediyeyi arayarak başvurunuzu sorgulatabilirsiniz.

BİM Yardım Kartı Başvurusu Telefon Numarası

Market yardımları hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek için ALO 153 beyaz masa hattını arayabilir ve yetkili kişilerden market yardımları hakkında bilgi alabilirsiniz.

2024 BİM Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Hayırsever vatandaşlar kendi bütçesi doğrultusunda BİM yardım kartını satın alarak yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtmaktadır. Bu kartların limitleri 50 TL, 100 TL, 300 TL ya da 500 TL gibi rakamlardan oluşmaktadır.

bi̇m hediye kartı i̇çinde ne kadar var?
bi̇m hediye kartı i̇çinde ne kadar var?

Yardım Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sosyal yardım kartı başvurusu için gerekli belgeler;

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Gelir belgesi
  • Mal beyanına dair belge
  • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Başvuran kişilerin özel durumlarına bağlı olarak ekstra belge de talep edilebilmektedir. Örneğin engelli bir vatandaşın sağlık kurulu raporu gibi.

Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

Yardım kartı için başvuruda bulunan ve başvurusu onaylanan kişilerin kartları belediyelerin anlaşmalı marketlerinde geçerlidir. Yani kartı aldıktan sonra mutlaka belediyeden kartın hangi marketlerde geçerli olduğunu öğrenmelisiniz.

Bulunan konuma göre belediyelerin anlaşmalı marketleri farklılık gösterebilmektedir. Genellikle market için verilen kartlar BİM, A101, ŞOK ya da Migros gibi marketlerde geçerlidir.

Erzak Yardımı Nasıl Alınır? Nereye Başvurulur?

BİM Hediye Kartı Nedir?

Hayır işlemek isteyen vatandaşlar BİM marketlerinden kendi bütçeleri doğrultusunda BİM hediye kartı alırlar. Vatandaşların BİM marketlerinden alışveriş yapma imkanı veren bu kartlar sayesinde pek çok vatandaş kendi ihtiyaçlarını alabilmektedir.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar kendilerine verilen BİM yardım kartını tek seferde kullanabileceği gibi parça parça da kullanabilir. Fakat şunu belirtmeliyiz ki BİM yardım kartının 1 yıllık kullanım süresi mevcuttur. Bir yıl sonra içerisinde bakiye bulunsa dahi vatandaş bu kartı kullanamaz.

Özelikle ramazan aylarında yoksul vatandaşlara ilaç gibi gelen bu yardım kartı sayesinde pek çok vatandaş evinde yemeğini pişirebiliyor.

BİM Yardım Kartı İçinde Ne Kadar Var?

BİM yardım kartı içerisinde hayırsever vatandaşın kendi bütçesi doğrultusunda belirlemiş olduğu miktarda para bulunmaktadır. Alışveriş yapmadan önce BİM marketlerindeki kasiyerlerden kartın limitini öğrenebilir ve ona göre alışveriş yapabilirsiniz.

BİM Hediye Kartı Bakiye Sorgulama 2024

BİM hediye kartının bakiyesini öğrenmek için gideceğiniz BİM marketi çalışanından yani kasiyerden içerisindeki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

BİM Hediye Kartı Nedir?

İhtiyaç sahiplerine dağıtılan ve BİM marketlerinden alışveriş yapma imkanı sunan kartlara BİM hediye kartı simi verilir. İhtiyaç sahiplerine bu kartlar hayırsever vatandaşlar ya da iş sahipleri tarafından satın alınarak verilmektedir.

BİM hediye kartının içerisinde hayırsever vatandaşın ya da iş sahiplerinin belirlemiş olduğu miktarda para bulunmaktadır. Yani kartın içerisinde 50 TL, 100 TL ya da 300 TL gibi rakamlar bulunmaktadır.

BİM hediye kartını ister tek seferde isterse parça parça şekilde kullanabilirsiniz. Zaman aşımına uğramadığı sürece kartınızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. BİM hediye kartının 1 yıllık kullanım süresi vardır. Bir yıl sonrasında BİM hediye kartını kullanamazsınız.

BİM hediye kartından satın almak isteyen hayırsever vatandaşlar BİM marketlerine ya da BİM hediye kartları bölge müdürlüğüne gidebilir.

BİM hediye kartına sahip olan vatandaşlar kartın içerisindeki parayı nakit paraya çevirerek alamazlar sadece market alışverişinde kullanabilirler.

Sosyal Yardımlaşma Yardımı Ne Kadar? Nasıl Alınır?

2024 BİM Yardım Kartı Kimlere Verilir?

BİM yardım kartı yardıma muhtaç yoksul olan tüm kişilere verilebilir. Yani afetzedelere, muhtaçlık sınırının altında kalanlara, dar gelirli olanlara, kronik hastalığı olup da çalışamayanlara, engellilere ve daha birçok kişiye BİM yardım kartı verilebilir.

Market Yardım Kartı Başvuru Formu

Sosyal yardım kartına başvurmak isteyen vatandaşlar öncelikle kendilerine verilen başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgilerin yer aldığı sorular mevcuttur. Burada gelirinizden hane sayına kadar pek çok soru vardır.

Başvuru formunda yöneltilen soruları doğru cevaplamanız oldukça önemlidir. Doğru cevaplanan ve muhtaçlığı tespit edilen kişilere sosyal yardım kartı verilmektedir. Kendisini mağdur göstererek sosyal yardım kartı alan bu kişilerin daha sonra tespit edilmesi halinde almış olduğu sosyal yardımı kuruma güncel faizi ile birlikte geri öder.

Güncel faizi ile birlikte geri ödemeyi kabul etmeyen vatandaşlar kurum tarafından mahkemeye verilir.

BİM Hediye Kartı Kullanım Süresi Nedir?

Hediye kartınızı 1 yıl içerisinde kullanabilirsiniz.

Süresi Dolan Hediye Kartını Kullanabilir miyim?

İçinde limit olsa dahi kullanamazsınız.

İlgili Makaleler

248 Yorum

  1. 3tane çocuklarım var eşim engeli çalışamaz durumdayız nolursunuz sizlerden yardım istiyorum tüm yardımlarınız ıhtiyacımız var

  2. Bim kartı başvurusu yapmak istiyorum kiradayim kira yardımı da yapılmadı zorda olmasam asla istemem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu